Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

jacus    3019

rozmarzyles sie-skad wezniesz wielblada???, predzej konia sokolskiego znajdziesz ...

 

plichta w sledztwie zeznal ze pieniadze na rozkrecenie amber gold pozyczyl w skok-u stefczyka-ciekawie sie robi ale tvpis jakos o tym nie trabi........

 

taki prezent od trampa na 5 lipca

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/552940,obrona-antyrakietowa-polska-usa-patriot-zakup-technologia-macierewicz.html

 

coraz czescie to przychodzi mi do glowy gdy mam komentowac biezaca polityke

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

Ty masz jakiekolwiek pojęcie o polowaniu ? "Szczelałeś" kiedyś do czegokolwiek?

Trzeba się nasiedzieć na ambonie  by dziki wyszły i coś strzelić a potem przez tydzień lub dłużej żaden się tam nie pokaże. Do tego dochodzi zbyt jasna noc kiedy nie wychodzą, zbyt wietrznie gdy też nie wychodzą,  a czujne są skurczybyki że szelest, zapach  wystarczy i pójdą w krzaki. 

 

ASF to wina ruskich, PSL i Tuska czyli jak zwykle. :D

Od kiedy PIS przejmuje sie opozycją i zielonymi skoro "wstaliśmy z kolan" i "odzyskaliśmy godność" i żadnej brukseli się kłaniać nie będziemy

 

Twierdzisz że nikt nie ma sprawdzonej metody walki z ASF i że za PSL tez wybijali świnie a zarzucasz im że źle robili jednocześnie przyznając że mozna zrobić dokładnie to samo :blink:  :blink:  :blink:

 ulman to ja ci podpowiem jak w Niemczech szczelają do dzików, myśliwy zgadają sie kiedy wjeżdżają kombajny na pole ambony porozstawiane na każdym rogu i gdy uciekają z kukurydzy rzepaków i zburz to puuf  proste ?? 

 

drugiej strony przecież mogą zorganizować większą grupę z psami i przeczesać pewny obszar widziałem to na youtube niemieckie żniwa 

Czyli PSL nie zrobił nic , za to PIS zrobił aż dokładnie tyle samo :(

 

Po cholerę niemcom LOT jak oni własną Lufthansę sprzedali? Kto miał LOT przejąć  skoro to wiadomo? Domniemuje że jakieś konsorcjum o zasięgu conajmniej europejskim a nie jakiś Meller?

 Oprócz stoczni to padły jeszcze PGRy, Ursus, FSO, huty i masę fabryk i co z tego? Jak państwo zacznie robić elektryczne samochody to też to zbankrutuje bo obsadzą to partyjnymi kolegami którzy nie mają pojęcia o biznesie i dlatego zostali politykami. Rozbudują się związki zawodowe jak w stoczniach i wywalczą wiele przywilei bio bedą sztandarowym projektem władzy. Powstanie sytuacja w której nikt nie wie jak zarządzać bo nie umie i nikomu nie chce się pracować bo nie musi a potem juz tylko piekna katastrofa i wina Tuska

 

Lufthansę sprzedali? ciekawe komu  :mellow:


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ponoć kto przeniósł działalność gospodarczą do Czech ,będzie brany pod ,,lupę,,. :ph34r:  A u Niemca po pedziach można będzie z kozami i wielbłądami. :wub:

 

Ale kto i jak będzie brał "pod lupę"?? Domyślam się , że nie masz pojęcia tylko tak sobie napisałeś.:) . Ja jestem jednym z tych co pozarolniczy a właściwie i część rolniczego biznesu przeniosłem/rozliczam w Czechach. I wiesz co : zusy,krusy,usy ,pipy,kasy,srasy mogą mnie co najwyżej w pompkę cmoknąć bo wszystko jest w pełni legalnie.

 

A przecież każdy dorosły wie , że co nie jest zabronione jest dozwolone.....może akowicz111 dostaniesz "kozią szansę" u wroga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak czytam sobie wasze komentarze i drodzy koledzy widzę co niektórym to TVPiS porządnie wyprał mózg. Jaki to PiS jest wspaniały ... choć nic nie robi.

ASF haha i wy dajecie się na to nabrać. Gdyby był to problem który można rozwiązać to przecież wielki PiS ma większość w sejmie (i zły PSL nie przeszkodzi) ma większość w senacie, ma podpis prezydenta i jakby chcieli pomóc rolnikom to bez problemu by to zrobili. Bo gdy rządził PSL, rządził trochę przesadziłem bo PSL miał tylko ministerstwo gospodarski, ministerstwo rolnictwa i ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, a resztę miała PO, senat PO, prezydent PO. Czyli za wiele PSL do powiedzenia nie miał. Ale wracając do tematu ASF, to jest tylko biznes na którym ktoś zarabia bardzo duże pieniądze w tej chwili są przedewszystkim wyznawcy PiS, wcześniej PO, z tego co wiem w tym temacie PSL nie miał nic do powiedzenia, a po d*pie obrywał, bo to Sawicki zamiast nosa miał ryj dzika, a nie Tusk haha

A niestety rolnicy na tym tracą, i to co niektórzy bardzo dużo. Bo jak wybiją jedną świnkę to mały problem, ale jak jest to setka to już rolnika z kredytami szuka sznurka. I może dziękować dla całego PiSu za to, głównie burak Jurgiel, ale alkoholik Szyszko również maczał w tym palce. 

A jakieś szczegóły? A np. niby chore świnie wiezie się do ubojni oddalonej o 200 km, gdy można to zrobić bliżej, a 200 km to po drodze rozprzestrzenia się ta choroba na obszarze tych 200 km czy to jest mądre? A czy wiecie że ASF nie działa na ludzi? Może jeść to mięso i nie zachorujecie. A czy ktoś z was je surowe mięso może? Bo dodatkowo przy wysokiej temperaturze ten niby wirus ginie. 

PiS daje pieniądze na rezygnacje ze świń i zakładanie działalności haha Pieniądze to są z tej niedobrej unii europejskiej, a PiS wyznaczył cel, a dlaczego taki? A dlatego żeby przestraszeni rolnicy rezygnowali ze świń, i w Polsce zostaną rolnicy posiadający świnie którzy są z PiSu, a reszta będzie ściągana z zagranicy.

Źle wam było z PSLem to cieszcie się z PiSu póki was jeszcze nie wykończył. Zła wiadomość jest jeszcze taka że wezmą się niestety i za bydło i mleko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

zarzeckimichal-   Dobre  PSL nic  nie mogło  tylko PO wszystko  trzymało dobre.  Kto  ci takich głupot  naopowiadał.  PSL  to  najbardziej  szkodliwa  Partia  dla  Polskiego  Rolnika  co  pokazała  przy  Negocjacjach  wejścia  do UE.  Za  Sawickiego  tak samo wybijali tam  świnie  i co  wtedy było  dobrze ??? A jak PiS  to  dalej kontynuuje  to  jest  źle. :lol:   Poco  produkować  Mięso  w strefie  ASF  jak nikt  tego  mięsa  nie chce  kupić  poco  ???? Bo  jakiś  Rolnik Nabrał  Kredytów  i niema z czego  spłacić. :lol:  A  jaki Cel  mieli  wyznaczyć   dają  kasę  za to że ktoś  zrezygnuje  ze  świń  i przejdzie na Mleko  bądź  Opas  i ma na Kredyt.    Takich  szkód  w Rolnictwie  jak Sawicki  zrobił   to nikt  chyba jeszcze  w Historii  Polski nie zrobił  zniszczył  Polską  wieś  podzielił.   Pieniądze  z UE  rzekome  to nie są  ich  pieniądze  tylko  nasze   tam  wpłacone  a potem z łaską  nam je oddają  z tym że mówią  na co mamy  je  wydać.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Zakładam że cieszysz się iż przyszedł w końcu bat na środowisko LGTB i będziesz mógł rozwiązać ten problem rękami islamistów. Tak to przynajmniej wygląda z obrazka wyżej. Jak ich będą kamienować to powiesz, ja was ostrzegałem a teraz radźcie sobie sami. I co tu zrobić w tej sytuacji? Uratować geja a "zastrzelić" islamistę, czy jednak pozwolić ukamienować gościa? O kurna! Ale przecież jak skończą z gejami to przyjdą po mnie! Taki mały dylemacik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

Tak czytam sobie wasze komentarze i drodzy koledzy widzę co niektórym to TVPiS porządnie wyprał mózg. Jaki to PiS jest wspaniały ... choć nic nie robi.

ASF haha i wy dajecie się na to nabrać. Gdyby był to problem który można rozwiązać to przecież wielki PiS ma większość w sejmie (i zły PSL nie przeszkodzi) ma większość w senacie, ma podpis prezydenta i jakby chcieli pomóc rolnikom to bez problemu by to zrobili. Bo gdy rządził PSL, rządził trochę przesadziłem bo PSL miał tylko ministerstwo gospodarski, ministerstwo rolnictwa i ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, a resztę miała PO, senat PO, prezydent PO. Czyli za wiele PSL do powiedzenia nie miał. Ale wracając do tematu ASF, to jest tylko biznes na którym ktoś zarabia bardzo duże pieniądze w tej chwili są przedewszystkim wyznawcy PiS, wcześniej PO, z tego co wiem w tym temacie PSL nie miał nic do powiedzenia, a po d*pie obrywał, bo to Sawicki zamiast nosa miał ryj dzika, a nie Tusk haha

A niestety rolnicy na tym tracą, i to co niektórzy bardzo dużo. Bo jak wybiją jedną świnkę to mały problem, ale jak jest to setka to już rolnika z kredytami szuka sznurka. I może dziękować dla całego PiSu za to, głównie burak Jurgiel, ale alkoholik Szyszko również maczał w tym palce. 

A jakieś szczegóły? A np. niby chore świnie wiezie się do ubojni oddalonej o 200 km, gdy można to zrobić bliżej, a 200 km to po drodze rozprzestrzenia się ta choroba na obszarze tych 200 km czy to jest mądre? A czy wiecie że ASF nie działa na ludzi? Może jeść to mięso i nie zachorujecie. A czy ktoś z was je surowe mięso może? Bo dodatkowo przy wysokiej temperaturze ten niby wirus ginie. 

PiS daje pieniądze na rezygnacje ze świń i zakładanie działalności haha Pieniądze to są z tej niedobrej unii europejskiej, a PiS wyznaczył cel, a dlaczego taki? A dlatego żeby przestraszeni rolnicy rezygnowali ze świń, i w Polsce zostaną rolnicy posiadający świnie którzy są z PiSu, a reszta będzie ściągana z zagranicy.

Źle wam było z PSLem to cieszcie się z PiSu póki was jeszcze nie wykończył. Zła wiadomość jest jeszcze taka że wezmą się niestety i za bydło i mleko ...

i to jest prawda pis rozpiepsza rolnictwo a kase daje ue a pis daje 500+ i prezesom spolek w ciul kasy i zadziera z calym swiatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jestem pewien , że gdyby opozycja totalna dbała o rolników a nie o swoje stołki to  te setki tysięcy protestujących wożonych autokarami  wszystkie dziki z powrotem by przegonili na wschód  i problem byłby z głowy .  :D  :D  :D

Ale im zależy na zwykłych ludziach tak jak na zeszłorocznym śniegu . Problem ze świnkami pewnie maja inne kraje też tylko tam mają mądrzejszych urzędników i nie rozgłaszają tego a u nas urzędnik cieszy się z tego że coś wyczai .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zarzeckimichal-   Dobre  PSL nic  nie mogło  tylko PO wszystko  trzymało dobre.  Kto  ci takich głupot  naopowiadał.  PSL  to  najbardziej  szkodliwa  Partia  dla  Polskiego  Rolnika  co  pokazała  przy  Negocjacjach  wejścia  do UE.  Za  Sawickiego  tak samo wybijali tam  świnie  i co  wtedy było  dobrze ??? A jak PiS  to  dalej kontynuuje  to  jest  źle. :lol:   Poco  produkować  Mięso  w strefie  ASF  jak nikt  tego  mięsa  nie chce  kupić  poco  ???? Bo  jakiś  Rolnik Nabrał  Kredytów  i niema z czego  spłacić. :lol:  A  jaki Cel  mieli  wyznaczyć   dają  kasę  za to że ktoś  zrezygnuje  ze  świń  i przejdzie na Mleko  bądź  Opas  i ma na Kredyt.    Takich  szkód  w Rolnictwie  jak Sawicki  zrobił   to nikt  chyba jeszcze  w Historii  Polski nie zrobił  zniszczył  Polską  wieś  podzielił.   Pieniądze  z UE  rzekome  to nie są  ich  pieniądze  tylko  nasze   tam  wpłacone  a potem z łaską  nam je oddają  z tym że mówią  na co mamy  je  wydać.   

 

Jeżeli ja z Tobą kupimy wspólnie kombajn za 300 tys, ale Ty dasz 50 tys, a ja 250 tys. to kto ma do niego większe prawo? Ten co dał więcej. 

Podobnie było w koalicji ten co ma więcej posłów ma więcej do powiedzenia. To po co był tam PSL? Bo tak to PO by zniszczyła rolnictwo, a tak to PSL siedział cicho w tym kącie i jakoś dbał, wiadomo że nie wszystkim się dogodzi.

To co takiego szkodliwego PSL zrobił dla rolnictwa? 

PSL wynegocjował bardzo dobre pieniądze jak na Polskę. Nie wiem czy wiesz ale przez działania PiS, w następnej perspektywie unijnej Polska tych pieniędzy może nie dostać, albo będą bardzo małe (dopłat nie będzie), Tylko że wtedy zmieni się władza i ktoś taki nie powie że to przez PiS, bo PiS już nie będzie rządził, tylko zrzucisz na tych co będą rządzić.

Ale jest ogromna różnica ile wybijali wcześniej, a ile teraz. No właśnie o to chodzi że nikt nie kupi mięsa ze strefy ASF, tylko np. u znajomego ministra Jurgiela gdzie strefy ASF nie ma, chociaż te mięso niczym się nie różni.

PiS daje kasę, chłopie weź nie pier.....

To wymień jakie szkdoy zrobił Sawicki. 

Ja Ci wymienię jakie zrobił Jurgiel i zaczną oczywiście od ustawy o ziemi bo jak ktoś chce to zagranicy ziemie w Polsce kupi, ale Polski rolnik ma duży problem że kupić ziemię, żeby sprzedać ziemię. Oczywiście oprócz obietnic to z ASF Jurgiel nic nie pomógł, a pogorszył sytuację. Podniesiony wiek emerytalny dla rolników, PiS rzeczywiście obniżył wiek emerytalny, ale dla rolników o 5 lat podwyżył, nie przyjął poprawki PSL, nie przyjął poprawki swojego Prezydenta, PiS olał rolników, a Jurgiel nie stanął w obronie. Jurgiel obiecywał podwójne dopłaty, gdzie one są? Zwolnienia w agencjach i spółkach, rozumiem że zwolnili tych z PSL i dali swoich, ale oni zwalniali nawet sprzątaczki, zwalniali ludzi kompetentnych, którzy znali się na swojej robocie, a dali PiSowców, którzy nie mieli zielonego pojęcia na ten temat, a krowę to widzieli fioletową w reklamie milki. Dyrektorzy stadnin koni, bardzo dobrzy dyrektorzy którzy przetrwali każdy rząd, a PiS od tak sobie ich wyrzucił, a na ich miejsce wstawił ludzi którzy (jak sam powiedział) nie mieli styczności z końmi.

Można dalej wymieniać, ale po co, lepiej wymienić ministra ;) 

To kolego średnio sie orientujesz jeżeli chodzi o unijne pieniądze, bo jak na razie to unia tylko nam wypłacała, od jakiegoś czasu Polska wpłaca, ale i tak zostało więcej wypłacone, niż wpłacone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może niech ta nie totalna się weźmie za robotę , bo już może wystarczy zwalania winy na poprzednie ekipy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj śmiało możesz wyjeżdżać na ulicę i strajkować . Skoro tego nie robisz to ci nie jest źle . Wsiadaj w zetora i hej na Warszawę tylko uważaj bo tam rządzi jeszcze HGW  i może cię nie wpuścić . Lepiej poczekaj jak ktoś wygra z PIS . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Ale kto i jak będzie brał "pod lupę"?? Domyślam się , że nie masz pojęcia tylko tak sobie napisałeś. :) . Ja jestem jednym z tych co pozarolniczy a właściwie i część rolniczego biznesu przeniosłem/rozliczam w Czechach. I wiesz co : zusy,krusy,usy ,pipy,kasy,srasy mogą mnie co najwyżej w pompkę cmoknąć bo wszystko jest w pełni legalnie.

 

A przecież każdy dorosły wie , że co nie jest zabronione jest dozwolone.....może akowicz111 dostaniesz "kozią szansę" u wroga ;)

Nie domyślam się, tylko znalazłem w internecie artykuł. Jak będziesz chciał to znajdziesz, bo mnie to ....  :D  A ,, kozią szansę,, mogłeś sobie darować, Kluska też tak myślał ,,co nie jest zabronione jest dozwolone,, a jak go załatwili to chyba większość wie. :wacko:   Tak że niech Ci się wiedzie w biznesie, by na moje 500+ nie zabrakło. :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

 ulman to ja ci podpowiem jak w Niemczech szczelają do dzików, myśliwy zgadają sie kiedy wjeżdżają kombajny na pole ambony porozstawiane na każdym rogu i gdy uciekają z kukurydzy rzepaków i zburz to puuf  proste ?? 

 

drugiej strony przecież mogą zorganizować większą grupę z psami i przeczesać pewny obszar widziałem to na youtube niemieckie żniwa 

 

Lufthansę sprzedali? ciekawe komu  :mellow:

Wyobraź sobie że u nas już dawno strzelaja dziki w ten sam sposób :blink: Ty rolnikiem jesteś i nie wiesz? 

Niestety w kuku żyje kilka % dzików i strzelałbyś je tylko jesienią. Ile % populacji możesz w ten sposób odstrzelić?  A gdzie łaki, nieużytki lasy, zagalniki itd. ? Z psami to nie wiele zdziałasz bo niejednego dzik szablami rozpruje a żaden normalny mysliwy nie wejdzie w gąszcz gdzie moga być dziki bez widoczności

Szczelanie czyli oddawanie szczału kojarzy się ze szczaniem. Wiem ze jesteś dyslektykiem ale na naukę nigdy nie jest za późno. Strzał i strzelanie a nie szczał czy tam siusiał :P

Lufthansa jest na giełdzie i jest spółką niezależną co oznacza że państwo nie ma pakietu większościowego. A oto przyczyna http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-niemiecki-sposob-na-spolki-z-udzialem-skarbu-panstwa,nId,192734

 

19601141_457280694644724_260055629775337

Trzymaj jakikolwiek poziom katolicki patrioto

 

zarzeckimichal-   Dobre  PSL nic  nie mogło  tylko PO wszystko  trzymało dobre.  Kto  ci takich głupot  naopowiadał.  PSL  to  najbardziej  szkodliwa  Partia  dla  Polskiego  Rolnika  co  pokazała  przy  Negocjacjach  wejścia  do UE.  Za  Sawickiego  tak samo wybijali tam  świnie  i co  wtedy było  dobrze ??? A jak PiS  to  dalej kontynuuje  to  jest  źle. :lol:   Poco  produkować  Mięso  w strefie  ASF  jak nikt  tego  mięsa  nie chce  kupić  poco  ???? Bo  jakiś  Rolnik Nabrał  Kredytów  i niema z czego  spłacić. :lol:  A  jaki Cel  mieli  wyznaczyć   dają  kasę  za to że ktoś  zrezygnuje  ze  świń  i przejdzie na Mleko  bądź  Opas  i ma na Kredyt.    Takich  szkód  w Rolnictwie  jak Sawicki  zrobił   to nikt  chyba jeszcze  w Historii  Polski nie zrobił  zniszczył  Polską  wieś  podzielił.   Pieniądze  z UE  rzekome  to nie są  ich  pieniądze  tylko  nasze   tam  wpłacone  a potem z łaską  nam je oddają  z tym że mówią  na co mamy  je  wydać.   

Jak produkowali od wielu lat świnie to teraz rach, ciach i się przebranżowią? No chyba kpisz. Baza paszowa, budynki infrastruktura  zbyt , brak wiedzy co do nowej produkcji, skąd limity itd? Sawicki wieś podzielił na tych co umieli się odnaleźć w unijnej rzeczywistości i na frajerów - to prawda. 

Ostatnio pisałeś że PSL niec nie robił a teraz ze za Sawickiego wybijali świne jak za PIS. Weź się zdecyduj :blink:

Duda za rok będzie mógł złożyć życzenia na 151 lecie a za tydzień pewnie będzie rocznica utworzenia Pernambuko więc też niech składa zyczenia

 

@akowicz - jak B3Agro płaci podatki w Czechach to właśnie może zabraknąć na "pińcet +".

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Ulman - a poco  produkować  świnie w strefie  ASF  jak nie ma na nie zbytu  nikt  nie chce kupić  tego mięsa ???.   Frajerami to  są  wyborcy  Frajera :lol: :lol: .  Ty masz problemy  z czytaniem ze  zrozumiem  Pisałem że PSL nie robił  nic  żeby  zapobiec  ASF w Polsce  przez  wiele  lat  zanim do nas  doszło  a było  wiadome  że  zbliża  się  w naszym kierunku. Nie  pisałem nigdzie  że nie robili nic  w próbach zwalczania ASF.   Zapędź  Gajowego  do  Lasu  niech  strzela  do  dzika  zamiast  strzelania gaf w TV. :lol:  :lol:  :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

a po co jesz kolego a z czego mamy zyc skoro durny pis zabija zdrowe tuczniki i nawet rolnik nie moze zabic tak jak bys pracowal  a szef mowi wyplaty brak za 6 miesiency  a weterynarz zarabia na tym w ch..j kasy i pis nas wykancza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Ulman - a poco  produkować  świnie w strefie  ASF  jak nie ma na nie zbytu  nikt  nie chce kupić  tego mięsa ???.   Frajerami to  są  wyborcy  Frajera :lol: :lol: .  Ty masz problemy  z czytaniem ze  zrozumiem  Pisałem że PSL nie robił  nic  żeby  zapobiec  ASF w Polsce  przez  wiele  lat  zanim do nas  doszło  a było  wiadome  że  zbliża  się  w naszym kierunku. Nie  pisałem nigdzie  że nie robili nic  w próbach zwalczania ASF.   Zapędź  Gajowego  do  Lasu  niech  strzela  do  dzika  zamiast  strzelania gaf w TV. :lol:  :lol:  :lol:

Jest dokłądnie odwrotnie. Po co robić strefę ASF w rejonie produkcji świnek? Jak ktoś ostatnio mądrze pisał , jest u nas zwyczaj że urzędnik musi sie wykazać, nawet jeśli dopi...li przy tym obywatelowi :( Typowy przypadek głupich i pracowitych czyli najgroźniejszej zarazy jak pisałem wielokrotnie.

Ponadto rolnicy produkowali świnki od wielu lat a teraz maja przestać bo urzędasy wyznaczyli strefę? Może za rok  odwołaja tę bzdurę i będą wracać do wieprzków?

W normalnym kraju nie ma żadnych stref a jedynie wymóg że swinki przed rzezią muszą być wolne od ASF. Czym sie różnie zdrowa świnia ze strefy ASF od zdrowej spoza strefy? 

Piszesz ze PIS się napracował żeby zapobiec ASF?  Może i tak ale co z tego jak nie ma efektów? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

Jest dokłądnie odwrotnie. Po co robić strefę ASF w rejonie produkcji świnek? Jak ktoś ostatnio mądrze pisał , jest u nas zwyczaj że urzędnik musi sie wykazać, nawet jeśli dopi...li przy tym obywatelowi :( Typowy przypadek głupich i pracowitych czyli najgroźniejszej zarazy jak pisałem wielokrotnie.

Ponadto rolnicy produkowali świnki od wielu lat a teraz maja przestać bo urzędasy wyznaczyli strefę? Może za rok  odwołaja tę bzdurę i będą wracać do wieprzków?

W normalnym kraju nie ma żadnych stref a jedynie wymóg że swinki przed rzezią muszą być wolne od ASF. Czym sie różnie zdrowa świnia ze strefy ASF od zdrowej spoza strefy? 

Piszesz ze PIS się napracował żeby zapobiec ASF?  Może i tak ale co z tego jak nie ma efektów? 

tak jest w calej ue tylko pis nie rozumie tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jest dokłądnie odwrotnie. Po co robić strefę ASF w rejonie produkcji świnek? Jak ktoś ostatnio mądrze pisał , jest u nas zwyczaj że urzędnik musi sie wykazać, nawet jeśli dopi...li przy tym obywatelowi :( Typowy przypadek głupich i pracowitych czyli najgroźniejszej zarazy jak pisałem wielokrotnie.

Ponadto rolnicy produkowali świnki od wielu lat a teraz maja przestać bo urzędasy wyznaczyli strefę? Może za rok  odwołaja tę bzdurę i będą wracać do wieprzków?

W normalnym kraju nie ma żadnych stref a jedynie wymóg że swinki przed rzezią muszą być wolne od ASF. Czym sie różnie zdrowa świnia ze strefy ASF od zdrowej spoza strefy? 

Piszesz ze PIS się napracował żeby zapobiec ASF?  Może i tak ale co z tego jak nie ma efektów? 

 

Jak to Poco   Robić  strefę.  A jak mają  zapobiegać  dalszemu  rozprzestrzenianiu się  ASF  twoim zdaniem.  Tylko i wyłącznie że  PSL  wprowadził te  strefy  z reszty  Kraju  możemy  Eksportować  wieprzowinę.  Nikt  nie chce  świń z Terenów gdzie  występuje  ASF  więc  poco  je  tam  produkować  jak  Rolnicy nie będą  mieli gdzie  ich sprzedać  i   co  wtedy  też  będzie  winny PiS  że  Prywatne  rzeźnie nie chcą  kupić  świń  których nikt nie  chce  jeść.  Ta  za rok odwołają  zanim  zwalczą  ASF  potrwa  lata  więc  wątpię  aby za rok dwa  obszary się  zmieniły.   Powinni się  cieszyć  z tego że  mają  możliwość  się  przebranżowić  bądź  całkowicie  zlikwidować  dostając  za to  pieniądze.  U nas  wielu  rolników  polikwidowało  świnie ze względu  na cenę w tym i ja  i jakoś  nikt  nie narzekał  i z głodu  nie umiera  samobójstw  z tego  powodu niema żadnej kasy  za to nie dostaliśmy  że  zlikwidowaliśmy  produkcję  trzody  a w strefach  dostają.  Ale widać że  ciemnota  na wschodzie jeszcze występuje w niewielkiej ilości i  nie umie  się  odnaleźć  w nowej  sytuacji.

Jak miał  PiS  coś  robić  by  zapobiec  ASFw Polsce   jak  PO-PSL  8  lat  niszczyło  Polskie  Rolnictwo ????.   PiS  obejmując władze  zastał ASF w Polsce.  I  nikt  nie wie  do końca  jak  ten problem rozwiązać  bo nie jest  to  łatwe  i  potrwa  wiele  lat.

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

tak jest w calej ue tylko pis nie rozumie tego

 

w całej  unii  a to  ciekawe  a w Grecji  z jakiej okazji  wprowadzili  strefy  i  Zakazy  eksportu  importu  bydła  miesa  mleka  po wykryciu  Choroby  Guzowatej Skóry Bydła ???   I to  właśnie  Bruksela  wprowadziła ten zakaz   bzdury  tylko  tu  wypisujesz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

 

Jak to Poco   Robić  strefę.  A jak mają  zapobiegać  dalszemu  rozprzestrzenianiu się  ASF  twoim zdaniem.  Tylko i wyłącznie że  PSL  wprowadził te  strefy  z reszty  Kraju  możemy  Eksportować  wieprzowinę.  Nikt  nie chce  świń z Terenów gdzie  występuje  ASF  więc  poco  je  tam  produkować  jak  Rolnicy nie będą  mieli gdzie  ich sprzedać  i   co  wtedy  też  będzie  winny PiS  że  Prywatne  rzeźnie nie chcą  kupić  świń  których nikt nie  chce  jeść.  Ta  za rok odwołają  zanim  zwalczą  ASF  potrwa  lata  więc  wątpię  aby za rok dwa  obszary się  zmieniły.   Powinni się  cieszyć  z tego że  mają  możliwość  się  przebranżowić  bądź  całkowicie  zlikwidować  dostając  za to  pieniądze.  U nas  wielu  rolników  polikwidowało  świnie ze względu  na cenę w tym i ja  i jakoś  nikt  nie narzekał  i z głodu  nie umiera  samobójstw  z tego  powodu niema żadnej kasy  za to nie dostaliśmy  że  zlikwidowaliśmy  produkcję  trzody  a w strefach  dostają.  Ale widać że  ciemnota  na wschodzie jeszcze występuje w niewielkiej ilości i  nie umie  się  odnaleźć  w nowej  sytuacji.

Jak miał  PiS  coś  robić  by  zapobiec  ASFw Polsce   jak  PO-PSL  8  lat  niszczyło  Polskie  Rolnictwo ????.   PiS  obejmując władze  zastał ASF w Polsce.  I  nikt  nie wie  do końca  jak  ten problem rozwiązać  bo nie jest  to  łatwe  i  potrwa  wiele  lat.

 

Marku drogi, 

Bystrzacha zazwyczaj jesteś ale dziś chyba intelektualnie zasłąbłeś ;) Rozwiązanie jaest banalnie proste.

Pokazuje i objaśniam.

Należy znacząco zmniejszyć strefe ASF do rejonu w którym sie niewiele świniny produkuje. Po prostu nagle przestać znajdować padłe dziki a nawet jesl,i to po wnikliwych badaniach okaże sie że padły ze starosci albo miały pasożyty czy coś tam..

Nie ma strefy, rolnicy moga produkowac , przetwórcy krecic kichy,, nie trzeba zwalczać ASF ani dawać kasę rolnikom na zmiane profilu produkcji. Oczywiscie do tego PIS odniósł by przy tym spektakularny sukces w zwalczaniu ASF :D

Może i poprzednie rzady niszczyły rolnictwo ale chciałbym by PIS je tak samo niszczył bo to był dla mnie bardzo dobry okres


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Ponoć wyborcy piss jako zdeklarowani przeciwnicy UE mają nie dostawać dopłat ;).

Przepraszam, że wtrącam się w dysputy, przypadkiem trafiłem na wątek.

 

Masz coś z węża z tym ss. Jako miłośnik TuSSka nie powinieneś sseplenić i pisać piss. Albo TuSSk albo PiSs.  :D  ;) Dwóch ss być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chce Mi się uzasadniać . Ale jak by zrobić konkurs na "Debila roku na AF" to byłbyś bezkonkurencyjny . Wydaje Mi sie że spora ilość kolegów podziela Moje zdanie .

Edytowałem , bo z przerwami pisałem - to do marekfarmer .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj