Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Roman176    4586

Oj znajdę i to nie jednego. Popatrz na siebie nic do wątku nie wnosisz. Ale próbujesz mnie wyzywać od głupiego. A to zdaje się ty wklejałeś artykuły gdzie pisano jak byk, że JSW zarabiała więcej bo ceny węgla wzrosły a potem próbowałeś się z tym kłócić. Bo napisałem, że to nie zasługa pisu i w artykule nic o pise nie ma. Podobnie @Alamo napisał to co pogrubiłem a potem, gdy go wyśmiałem, że zaczął pisać to co mówi opozycja to wpadł we wściekłość i zaczął wyzywać. A sam przecież z siebie głupiego zrobił.

Ja rozumiem, że próbujesz nie udolnie bronić słabszego intelektualnie kolegę. Ale sam też tu miałeś podobne wtopy. Mam ci to znaleźć zacytować? Więc nie wzywaj kogoś od głupiego nie mogąc tej czyjejś głupoty udowodnić. Bo z siebie robisz głupiego. Co pokazałeś tutaj już nie raz. Jak chcesz to ci znajdę.

Potracisz bez uzasadnienia napisać, że jestem głupi. A może potrafisz z uzasadnieniem odnieść się do tego jak Macierewicz i Kaczyński przez lata kłamali w sprawie Smoleńska?

- Z sekcji zwłok zleconych przez pisowską prokuraturę ostatnio wychodzi, że nie ma na ciałach śladów wybuchu, nie ma poparzeń i opaleń, okopceń, nie ma odłamków w ciałach. Którymi pasażerowie ranieni byli by w przypadku wybuchu na pokładzie.

- Oszuści z komisji Macierewicza zmanipulowali i zakłamali raport WAT na temat katastrofy, który sami tam zlecili. Oczywiście badania/raport WAT - Wojskowej Akademii technicznej zamówiony przez oszustów z komisji Macierewicza potwierdził ustalenia komisji MIllera.

Może odniesiesz się do tego jak pis przez lata okłamywał ludzi nie mając dowodów skoro za takiego mądrego się uważasz?

hubertus ty nawet zasad rynku nie znasz pisałem ci o kontraktach i węgiel koksowy był zawsze w cenie to ty wyszedłeś ....


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Dokładnie te samą hipokryzję co Rabiej uprawia Błaszczak i to w tej samej sprawie. Bo wg Błaszczaka córka radnej pis z Gdańska została nie słusznie zatrzymana. Za to Frasyniuk został zatrzymany słusznie. Choć oboje robili to samo.

Marek nie wklejaj tego ja wiem, że wy pisowcy musicie to otwierać i oglądać. Ale nie wiem czy ktoś inny na forum to robi.  Ja np nie otwieram tych twoich filmików. Bo już po tytułach widać, że to bzdury. Komentarza tygodnia też żadnego nie otworzyłem. Naprawdę tutaj ciężko ci będzie znaleźć amatora na to. no chyba, że inny zwolennik pisu otworzy. Ale oni pewnie już to widzieli.

 

Tym czasem taka mała ciekawostka. Kłamstwo Smoleńskie ma coraz krótsze nóżki i mit się wali. 

 

http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/99951,36,mon-zaproszenie-na-seminarium-(komunikat)

 

Ciekawy fragment tekstu, trzeci akapit.

 

Przedmiotem dyskusji będą w szczególności kwestie związane z ustaleniami Podkomisji dotyczącymi zachowania samolotu TU-154 w ostatnich sekundach lotu, gdy doszło, jeszcze przed zderzeniem z ziemią do awarii lewego silnika, obu wysokościomierzy oraz generatora prądu a ostatecznie, jeszcze nad ziemią, do całkowitej utraty zasilania.

 

I tak oto z zamachu zrobiła się awaria. Oczywiście Nowaczyk przemilcza, że do tych awarii doszło kilka metrów nad ziemią i kilka sekund przed uderzeniem. Ale już nie wybuch tylko awaria. Co prawda próbuje się akapit niżej jakoś tą awarię przykrywać, że coś tam wcześniej było nie tak. Ale komisja MIllera wyjaśniła, że była awaria silnika, gdy dostały się do niego kawałki krzaków, gałęzi i liści.  A że silnik napędza generator to też i generator zdechł. Mit smoleński się wali. Ciekawe co myślą teraz ci którzy nabierali się na te bzdury 7 lat?

 

Rozumienie tekstu zawsze u Ciebie kulało, ale masz się za wielkiego mózgowca i wszystkich nieustannie pouczasz. 

Chodzi o wyjaśnienie przyczyny tych zagadkowych awarii. Bo skoro samolot niby dopiero po uderzeniu w ziemię rozsypał się w drobny mak, to z jakiego powodu wszystko przestało działać ileś sekund wcześniej? Ta śmieszna komisja Millera nie była w stanie niczego wyjaśnić, bo tylko przepisywała wsio z ruskiego raportu. Kawałki krzaków, gałęzi i liści to Ty masz we łbie, hubertus. Generator to nie jedyne źródło zasilania tego samolotu, a tylko jedno z trzech, baranku.

Cytuję:

"Prokuratorzy nie kwestionują więc awarii zasilania, tyle że jako jej przyczynę podają zderzenie samolotu z brzozą, które według nich spowodowało urwanie skrzydła. Warto więc wyjaśnić, że żadna prądnica ani żaden akumulator Tu-154M zapewniający zasilanie awaryjne nie znajdują się w skrzydłach, więc urwanie fragmentu tej części nie mogło spowodować awarii trzech niezależnych od siebie zasilań. Można to wyczytać w instrukcji „Wyposażenie elektryczne samolotu Tu-154 M, część I”, wydanej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, Dział Bazy Szkoleniowej, gdzie graficznie przedstawiono rozmieszczenie zasilania prądem zmiennym, stałym, w tym awaryjne. Wojskowi doskonale o tym wiedzą. Dlaczego więc formułują tak absurdalne wnioski?”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

To o czym piszesz to ustalenia podkomisji. To podkomisja sformułowała tezę o wcześniejszej awarii i zaniku zasilania. To podkomisja zaprasza do dyskusji o swoich ustaleniach a nie wojskowi. Nie kwestionują, znaczy tyle że dopuszczają taką możliwość choć do końca nie można jej potwierdzić. Skoro nagrania czarnych skrzynek są do końca istnienia kadłuba jako konstrukcji, tzn że jakieś zasilanie było.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@Roman176 nawet w tekście o kontraktach na koks napisane było jak byk, że strony ustalać będą cenę w trakcie trwania kontraktu. Poszukaj sobie a jak nie dasz rady to ja ci znajdę. Osobiście to wklejałeś. A to, że koks na koks cena jest to nie znaczy, że może wzrosnąć. Poza tym pozostaje jeszcze zysk ze sprzedaży węgla którego ceny również wzrosły. A najlepsze w tym jest to, że @torpedo wkleił ten artykuł jako dowód na zasługi pisu dla tych spółek. A tam ani słowa o zasługach pisu. 

@torpedo nie pisz mi o rozumieniu tekstu. Bo jak ty rozumiesz tekst to pokazujesz nie raz. Np wklejając w dyskusji na temat tego jak to pis świetnie rządzi w spółkach skarbu państwa artykuł w którym ani słowa o zasługach pisu w tych że spółkach. Sam zresztą przyznałeś, że na jakiś wykres źle spojrzałeś, gdy wyszło, że się wygłupiłeś? Mam ci to zacytować?

Kłamstwo smoleńskie się wali i tego nie zmieni już nic. Sekcje zwłok nie potwierdzają śladów wybuchu. Oszuści z komisji Macierewicza na tych swoich durnych filmach pokazywali i komentowali jak to samolot rozlatywał się długo przed zderzeniem z brzozą. Rozleciał się w wyniku wybuchu termo barcznej bomby co miała udowodnić detonacja jakiejś szopy na polu. A teraz co awaria silnika? nawet ci ludzie po wypłynięciu szczegółów raportu WAT nie dają rady już kłamać. Bo widzą bezsens swojego postępowania. A ty dalej w to wierzysz. Z wrodzonego zaprzaństwa lub głupoty.

Przykładem tego jak tobą manipulują jest zacytowany przez ciebie tekst. Bo owe awarie zostały zanotowane chyba około 2 sekund przed uderzeniem w ziemię i rozpadem samolotu co równało się z końcem działania rejestratorów. Tego już tobie się nie mówi. Nikt z komisji MIllera nie mówił, że silnik był na skrzydle. Ale jeśli samolot się obracał będąc nisko nad ziemią to lewy silnik bo o nim mowa zasysał liście gałęzie i inne ciała obce. Stąd przestał pracować chwilkę szybciej niż dwa pozostałe na moment przed ostatecznym rozpadem samolotu.

Samolot przed uderzeniem w brzozę zaczął wznoszenie bo piloci zorientowali się, że ocierają o inne drzewa i są za nisko. Eksperci WAT na zlecenie komisji oszustów Macierewicza zbadali iż samolot przy takim wznoszeniu i kącie natarcia około jak dobrze pamiętam 15 st nie jest w stanie lecieć bez kawałka skrzydła takiego jak po uderzeniu w brzozę stracił tu 154. Oszuści z komisji postanowili tego fragmentu nie prezentować. A wstawili jedynie fragment gdzie jest mowa iż taki lot możliwy był by przy kącie natarcia do 4 st.

Samolot uderzył w brzozę ze względu na utratę kawałka skrzydła i faktu, że był w stanie wznoszenia i miał większy kąt natarcia niż te 4 st. Samolot zaczął obracać się na lewą stronę. Lewy silnik zaczął zasysać ciała obce jak gałęzie i liście itd. Co spowodowało awarię.

Samolot zanim uderzył w ziemię zdążył obrócić się praktycznie do góry nogami/kołami. Co spowodowało zniszczenie kadłuba i zgniecenie pasażerów.

I teraz @torpedo mózgowcu zagadka dla ciebie. Skoro komisja oszustów Macierewicza stwierdziła na ostatniej swojej konferencji, że samolot zaczął rozpadać się długo przed uderzeniem w brzozę w wyniku wybuchu bomby termo barycznej. To po co chcą ustalać przyczyny awarii silnika czy generatora. Przecież wg tego co powiedzieli. te elementy uległy awarii od wybuchu bomby.

Dalej wierzysz w te bzdury które ci oszuści mówią? To już się nawet logiki nie trzyma. Nawet bez znajomości zasad lotnictwa a jedynie ze znajomością języka polskiego widać, że ci ludzie kłamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

19149079_448831982156262_106614766768798


Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

logo-blue2.gif

 

     Tak się za Platformy pacyfikowało demonstracje. Delikatne przenoszenie siedzących na ulicy to przy tym drobne łaskotki
wpis z dnia 13/06/2017

tak-sie-pacyfikowalo-za-po-550.jpg

foto: twitter.com

Według niektórych komentatorów występujących w radiu TOK FM (Agora), sobotnia interwencja policji na Krakowskim Przedmieściu była "brutalna i krwawa". Jeśli sytuacja, kiedy policjanci delikatnie przenoszą na bok nielegalnych manifestantów, była "brutalną i krwawą" akcją, to jak nazwać interwencje policji do jakich dochodziło w okresie rządów PO-PSL? Przecież to wówczas strzelano do protestujących, organizowano prowokacje, a tajniacy potrafili kopać schwytanych ludzi w biały dzień na ulicy. Czy to były takie platformerskie pieszczoty?

                              

r e k l a m y

 

            

Dewaluacja pojęć opisujących rzeczywistość postępuje w naszym kraju w zastraszającym tempie. Zamach na demokrację, reżim, dyktatura, krwawe i brutalne akcje służb - wszystkie te słowa są wypowiadane w kierunku ludzi obecnej władzy lub ich działań. Efekt tego będzie taki, że gdy rzeczywiście dojdzie do sytuacji, w której demokracja będzie zagrożona, a władze będą brutalnie rozprawiać się z opozycją (niezależnie od tego kto będzie rządził i kto będzie w opozycji), to nagle okaże się, że brakuje słów, aby rzetelnie opisać rzeczywistość i zaalarmować społeczeństwo.

         

r e k l a m y

 

   

Mówienie o sobotniej akcji policji na Krakowskim Przedmieściu w kategoriach "brutalnej i krwawej" akcji, pokazuje w mojej opinii jeszcze jedną rzecz. Macherom tzw. totalnej opozycji marzy się wręcz sytuacja z czasów PO-PSL, kiedy policja potrafiła brutalnie i bez cackania się spacyfikować uliczne demonstracje. Marzy im się, aby policja chociaż trochę "popałowała" lub postrzelała z broni gładkolufowej. Aby któryś z funkcjonariuszy wziął jednego z demonstrantów na bok i tam go porządnie skopał. Takie akcje im się marzą, a nadal nie mogą ich otrzymać. Stąd sypie się narracja sprzedawana na Zachodzie, że w Polsce mamy do czynienia z krwawą dyktaturą, która dławi demokratyczne zrywy społeczeństwa. 

Mając na uwadze powyższe możemy być wręcz pewni, że w najbliższym czasie Trójząb, Frasyniuk i cała elita Obywateli RP będzie próbowała wywołać jakieś zamieszki, byleby tylko poli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Tak tak popisz sobie te swoje bzdury o braku argumentacji może ci się lżej zrobi. Opozycja mówi dokładnie to samo co pogrubiłem w twoim poście. Więc którą wersję wybierasz? Zapisałeś się do opozycji bo zmądrzałeś? Czy jesteś głupi i nie wiesz co piszesz?

Nie obraz się ale masz wyprany mózg.Wyrywasz wpisy z kontekstu i dobudowujesz własne teorie,wygodne dla własnej propagandy.Nie tak dawno,(dowód jeden z wielu jaki każdy rozsądny mógłby podać osobna od siebie), podałem dane o poprawie gospodarczej w kraju która następuje,Twoja wypowiedz brzmiała "co pis zrobił dla gospodarki" po tych słowach łatwo wywnioskować że jesteś dzieckiem specjalnej troski..,i te słowa nie są na wyrost,dyskusję z Tobą trzeba prowadzić na poziomie IV klasy szkoły podstawowej.Jesteś tak tępy że takiego poziomu potrzebujesz albo perfidnie podstępny, ponieważ gdy w Twoim kierunku nie tłumaczy się zdań na poziomie dziecka które wkracza w rozwój intelektualny to można być pewnym odpowiedzi wyssanych z palca a w ostatniej linijce należy spodziewać się oplucia jadem.Taki własnie jesteś,taki festiwal nienawiści i obłudy prowadzisz odkąd tu jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@Alamo popatrz na pierwszy mój post na górze strony i na zacytowany w nm twój. O tym, że nie musimy się bać, że do nas muzeumanie nie idą całymi sznurami. I nie wmawiaj mi, że coś wyrywam z kontekstu bo cytuję całość. A to, że ty nie umiesz się wysłowić bo jak sam piszesz jesteś tępy to nie moja wina. No przecież każdy widzi co napisałeś. Więc ponawiam moje pytanie. Zmieniłeś poglądy na takie jak opozycja czy jesteś jak piszesz tępy i nie wiesz co piszesz?

Nie wmawiaj mi, że mam wyprany mózg tylko napisz jakie konkretne uchwały podjął pis, które tak mocno wpłynęły na gospodarkę? Podaj konkretne ustawy. Bo to, że próbujesz mi ubliżać to tylko dowodzi twojej olbrzymiej frustracji i słabości intelektualnej. Bo na razie to ty nie wiesz co piszesz lub co chwila zmieniasz poglądy co ci udowodniłem.

PS z tym wpływem pisu na gospodarkę to jest tak jak z tym JSW. Które zaczęło odnosić zyski bo ceny węgla i koksu wzrosły. Tak samo jest z gospodarką. Koniunktura na świecie, słaba złotówka sprzyjająca eksportowi a propaganda pisu mówi, że to pis. Głupki w to wierzą i zarzucają tym co nie chcą wierzyć, że mają wyprane mózgi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

                              12036462_868394033248432_466888153087977

 

Platforma Obywatelska murem za Brukselą !!!

Michał Boni po reakcji Komisji Europejskiej :

"Polski rząd powinien otworzyć nasze granice na uchodźców !"

 

Polski rząd ma szansę powiedzieć, że otworzymy nasze granice na uchodźców 

— powiedział Michał Boni w rozmowie z radiem tok fm.

Europoseł Platformy Obywatelskiej odnosił się do przyjętej przez Komisji Europejskiej strategii i procedurze wobec Polski, Węgier i Czech.

Zdaniem Boniego polski rząd powinien zdecydować się na przyjęcie imigrantów i wypełnić zobowiązania podjęte przez gabinet Ewy Kopacz (ok. 7 tysięcy osób).

Trzeba to zrobić. Rozpoczęta procedura przez
KE
 będzie trwała i nie oznacza zaraz sankcji. To procedura w tej fazie wyjaśniająca.
Polski rząd ma szansę powiedzieć, że otworzymy nasze granice na uchodźców. To ludzie sprawdzeni, żadne nowe fale, wszystko jest już jasne. (…) Rząd na razie odwraca się plecami!

— nie krył irytacji Boni.

W ocenie polityka Platformy kary, jakie mogą spotkać Warszawę - to finansowe sankcje, przyjęte w perspektywie kilku lat.

Zmienia się klimat wokół Polski… Tak jak w latach 2011-2013 dało się negocjować olbrzymią sumę z polityki spójności, to wtedy, gdy będziemy rozmawiać o pieniądzach po 2020 roku otwartość na polskie sprawy nie będzie tak duża

— ubolewał.

Boni skrytykował też - jak to ujął - „moralny poziom polityki” uprawianej przez polski rząd w tej sprawie.

Migracja jest potrzebna, brakuje miejsc do pracy, starzeje się społeczeństwo… (…) Trzeba wyjaśniać, czy te zagrożenia są, czy ich nie ma. Trzeba osłabiać poziom lęku

— dodawał Boni.

Bądźmy solidarni z Europą!

— zakończył europoseł Platformy Obywatelskiej.

https://wpolityce.pl/polityka/344226-po-murem-za-bruksela-michal-boni-po-reakcji-komisji-europejskiej-polski-rzad-powinien-otworzyc-nasze-granice-na-uchodzcow

 

pic582sudski-wystrzegajcie-sie-agentur.j

 

 


http://yelita.pl/artykuly/art/boni


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

@Alamo popatrz na pierwszy mój post na górze strony i na zacytowany w nm twój. O tym, że nie musimy się bać, że do nas muzeumanie nie idą całymi sznurami. I nie wmawiaj mi, że coś wyrywam z kontekstu bo cytuję całość. A to, że ty nie umiesz się wysłowić bo jak sam piszesz jesteś tępy to nie moja wina. No przecież każdy widzi co napisałeś. Więc ponawiam moje pytanie. Zmieniłeś poglądy na takie jak opozycja czy jesteś jak piszesz tępy i nie wiesz co piszesz?

Nie wmawiaj mi, że mam wyprany mózg tylko napisz jakie konkretne uchwały podjął pis, które tak mocno wpłynęły na gospodarkę? Podaj konkretne ustawy. Bo to, że próbujesz mi ubliżać to tylko dowodzi twojej olbrzymiej frustracji i słabości intelektualnej. Bo na razie to ty nie wiesz co piszesz lub co chwila zmieniasz poglądy co ci udowodniłem.

PS z tym wpływem pisu na gospodarkę to jest tak jak z tym JSW. Które zaczęło odnosić zyski bo ceny węgla i koksu wzrosły. Tak samo jest z gospodarką. Koniunktura na świecie, słaba złotówka sprzyjająca eksportowi a propaganda pisu mówi, że to pis. Głupki w to wierzą i zarzucają tym co nie chcą wierzyć, że mają wyprane mózgi.

 

 Wiele razy były tutaj przywoływane pozytywne działania rządu, takie jak:

- uszczelnienie systemu podatkowego, skuteczna walka z mafią wyłudzającą VAT i mafią paliwową

- wymiana kadr w spółkach Skarbu Państwa, przez co wiele z nich zaczęło w końcu wykazywać zyski (złodzieje won)

- repolonizacja niektórych spółek sprzedanych niegdyś za marne grosze (grabież majątku narodowego). Nie będzie w przyszłości transferu  zysków z Polski.

A pamiętasz co ta śmieszna opozycja wygadywała na temat 500+? Że oni to by dali na każde dziecko. A wcześniej twierdzili, że na taki program nie ma nawet złotówki. Śmiech na sali. Zeżarli by gówno z trawnika, żeby tylko wrócić do koryta, jełopy.

Zdaję sobie sprawę, że taki intelektualista jak Ty wszystkie te działania zaneguje. Ale to będzie  tylko Twój nielogiczny bełkot i zaklinanie rzeczywistości.

Edytowano przez torpedo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

A jakież to spółki zostały repolonizowane? Chodzi mi o takie które dysponują realną technologią i zapleczem aby coś fajnego produkować i sprzedawać. I jakich to zysków w przyszłości można się spodziewać z upadłej fabryki autobusów i dwu stoczni szorujących finansowo po dnie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Ostatnio np. Pekao S.A. Dwa podmioty kontrolowane przez państwo odkupiły od Unicredito 35 % akcji za ok. 11 mld. złotych.

Geszefciarze wiele lat wcześniej sprzedali Włochom 51 % akcji za ok. 4 mld zł. Oczywiście cały utarg przeżarli, jak z całej reszty tzw. "prywatyzacji".. A Włosi od tego czasu wyssali z tego banku prawie 30 mld. zł. Interes jak cholera. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że przed odsprzedażą Unicredit sprzedał wszystkie nieruchomości należące do banku, i od tamtej pory Pekao działa w wynajmowanych lokalach!

Stoczni, powiadasz? W Norwegii jest ok. 50 państwowych stoczni i każda ma się dobrze. A przeczytaj sobie np. ten artykuł:

 

Gdy umierały polskie stocznie, PO zamawiała statki w Chinach

 

Polskiej Żegludze Morskiej grozi bankructwo, a prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne próbują rozgryźć największą aferę korupcyjną III RP, która doprowadziła do takiej sytuacji – ustaliła „Gazeta Polska”.

Polska Żegluga Morska (PŻM) to nadzorowane przez Skarb Państwa przedsiębiorstwo morskie działające w branży armatorskiej. Jego majątek to kilkadziesiąt miliardów złotych, w tym przede wszystkim pływająca po całym świecie flota 54 statków. Dziś PŻM, zarządzana przez ostatnie jedenaście lat przez Pawła Szynkaruka, znajduje się na skraju bankructwa. Przedsiębiorstwo jest zadłużone na ok. 1,5 mld zł. To nie przypadek. Pięć lat temu Centralne Biuro Antykorupcyjne odkryło korupcję przy zawieraniu umów spedycyjnych i rozstrzyganiu przetargów. Z ustaleń „Gazety Polskiej” wynika jednak, że to był tylko wierzchołek góry lodowej. Obecnie CBA wraz z Zachodniopomorskim Wydziałem Zamiejscowym ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej (WZPK w Szczecinie) prowadzi jedno z najbardziej skomplikowanych i wielowątkowych postępowań w Polsce. Akta śledztwa liczą 100 tomów, a dodatkowe załączniki zawierają w sumie 200 tys. stron dokumentów. Śledczy sprawdzają, czy przez lata w PŻM działała zorganizowana grupa przestępcza, która za łapówki zawierała niekorzystne dla przedsiębiorstwa kontrakty na spedycje, remonty, a także zakup i sprzedaż statków.

„GP” ustaliła, że jeden z wątków prowadzonego śledztwa dotyczy umów zawieranych przez PŻM na modernizacje i remonty statków ze spółką kolegi wpływowego zachodniopomorskiego polityka PO – Sławomira Nitrasa. Czy skandal w PŻM będzie jedną z największych afer III RP?

Jak pisze "GP" - kluczowym wątkiem badanym przez śledczych są okoliczności zakupu przez PŻM w ostatnich dwunastu latach 38 statków za kilka miliardów złotych. Te intratne zlecenia w okresie rządów PO–PSL otrzymały głównie chińskie stocznie. Część zgarnęły zakłady w Japonii. Może to dziwić. W tym czasie polskie stocznie bankrutowały z powodu braku zleceń. Z nieoficjalnych informacji „GP” wynika, że śledczy sprawdzają, dlaczego PŻM przepłaciła za chińskie statki, tracąc przy tym setki milionów złotych. Z analizy posiadanej przez prokuraturę wynika, że były one kupowane w okresie hossy na rynku armatorskim. To oznacza, że były wówczas nawet dwa razy droższe.

Np. cztery statki, jakie PŻM zakupiła w jednej z japońskich stoczni, na samej górce hossy, kosztowały około 47 mln dol. każdy. Te same statki na początku 2017 r. można było zamówić za 22 mln dol. Oznacza to, że tylko na tych czterech masowcach PŻM przepłaciła około 100 mln dol.

– Tak nie robi nikt na świecie znający tę branżę – denerwuje się Paweł Brzezicki, komisarz PŻM, do niedawna wiceminister gospodarki morskiej. To właśnie on otrzymał od szefa resortu – Marka Gróbarczyka – misję uratowania narodowego armatora. Sytuacja nie jest jednak prosta. PŻM jest zadłużona na 1,5 mld zł.

Zakup statków z chińskich stoczni był bowiem finansowany z kredytów, które oprócz PKO BP udzieliły PŻM także zagraniczne banki, głównie norweskie i holenderskie. Okoliczności zawarcia tych umów również badają szczecińscy śledczy. Wszystko dlatego, że – jak wynika z ustaleń „GP” – są one skrajnie niekorzystne dla przedsiębiorstwa. – Przykładowo kredyt był wzięty na 10 lat. Tymczasem bank już po sześciu latach mógł zażądać od PŻM natychmiastowej spłaty pozostałej części. Jeśli przedsiębiorstwo nie miałoby pieniędzy, wówczas bank zabierał częściowo już spłacone statki – tłumaczy osoba znająca materiały śledztwa.

Z nieoficjalnych informacji „GP” wynika, że niedawno jeden z zagranicznych banków skorzystał z tego zapisu. W efekcie PŻM musi znaleźć do końca miesiąca kilkadziesiąt milionów złotych, aby nie stracić praktycznie już spłaconych statków. Jeśli się nie uda, wówczas przedsiębiorstwo będzie bliskie bankructwa.

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska”.

Edytowano przez torpedo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fajne w sumie . Ktoś ogląda jakiś nie lubiany przez siebie program , od deski do deski , tylko po to żeby poinformować że o czymś nie było ani sekundy :P:D . To właściwie w jakim celu ? Ja jak Mi jakiś program nie odpowiada , to oglądam inny , a tu .... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

@Roman176 nawet w tekście o kontraktach na koks napisane było jak byk, że strony ustalać będą cenę w trakcie trwania kontraktu. Poszukaj sobie a jak nie dasz rady to ja ci znajdę. Osobiście to wklejałeś. A to, że koks na koks cena jest to nie znaczy, że może wzrosnąć. Poza tym pozostaje jeszcze zysk ze sprzedaży węgla którego ceny również wzrosły. A najlepsze w tym jest to, że @torpedo wkleił ten artykuł jako dowód na zasługi pisu dla tych spółek. A tam ani słowa o zasługach pisu. 

@torpedo nie pisz mi o rozumieniu tekstu. Bo jak ty rozumiesz tekst to pokazujesz nie raz. Np wklejając w dyskusji na temat tego jak to pis świetnie rządzi w spółkach skarbu państwa artykuł w którym ani słowa o zasługach pisu w tych że spółkach. Sam zresztą przyznałeś, że na jakiś wykres źle spojrzałeś, gdy wyszło, że się wygłupiłeś? Mam ci to zacytować?

Kłamstwo smoleńskie się wali i tego nie zmieni już nic. Sekcje zwłok nie potwierdzają śladów wybuchu. Oszuści z komisji Macierewicza na tych swoich durnych filmach pokazywali i komentowali jak to samolot rozlatywał się długo przed zderzeniem z brzozą. Rozleciał się w wyniku wybuchu termo barcznej bomby co miała udowodnić detonacja jakiejś szopy na polu. A teraz co awaria silnika? nawet ci ludzie po wypłynięciu szczegółów raportu WAT nie dają rady już kłamać. Bo widzą bezsens swojego postępowania. A ty dalej w to wierzysz. Z wrodzonego zaprzaństwa lub głupoty.

Przykładem tego jak tobą manipulują jest zacytowany przez ciebie tekst. Bo owe awarie zostały zanotowane chyba około 2 sekund przed uderzeniem w ziemię i rozpadem samolotu co równało się z końcem działania rejestratorów. Tego już tobie się nie mówi. Nikt z komisji MIllera nie mówił, że silnik był na skrzydle. Ale jeśli samolot się obracał będąc nisko nad ziemią to lewy silnik bo o nim mowa zasysał liście gałęzie i inne ciała obce. Stąd przestał pracować chwilkę szybciej niż dwa pozostałe na moment przed ostatecznym rozpadem samolotu.

Samolot przed uderzeniem w brzozę zaczął wznoszenie bo piloci zorientowali się, że ocierają o inne drzewa i są za nisko. Eksperci WAT na zlecenie komisji oszustów Macierewicza zbadali iż samolot przy takim wznoszeniu i kącie natarcia około jak dobrze pamiętam 15 st nie jest w stanie lecieć bez kawałka skrzydła takiego jak po uderzeniu w brzozę stracił tu 154. Oszuści z komisji postanowili tego fragmentu nie prezentować. A wstawili jedynie fragment gdzie jest mowa iż taki lot możliwy był by przy kącie natarcia do 4 st.

Samolot uderzył w brzozę ze względu na utratę kawałka skrzydła i faktu, że był w stanie wznoszenia i miał większy kąt natarcia niż te 4 st. Samolot zaczął obracać się na lewą stronę. Lewy silnik zaczął zasysać ciała obce jak gałęzie i liście itd. Co spowodowało awarię.

Samolot zanim uderzył w ziemię zdążył obrócić się praktycznie do góry nogami/kołami. Co spowodowało zniszczenie kadłuba i zgniecenie pasażerów.

I teraz @torpedo mózgowcu zagadka dla ciebie. Skoro komisja oszustów Macierewicza stwierdziła na ostatniej swojej konferencji, że samolot zaczął rozpadać się długo przed uderzeniem w brzozę w wyniku wybuchu bomby termo barycznej. To po co chcą ustalać przyczyny awarii silnika czy generatora. Przecież wg tego co powiedzieli. te elementy uległy awarii od wybuchu bomby.

Dalej wierzysz w te bzdury które ci oszuści mówią? To już się nawet logiki nie trzyma. Nawet bez znajomości zasad lotnictwa a jedynie ze znajomością języka polskiego widać, że ci ludzie kłamią.

 

 

to ja ci zacytuje ponownie pytanie czy koks był kiedyś wydobyciu nieopłacalny  ???

a z drugiej strony co mieli napisać dzięki zamknięciu przez cba peowców  kopalnia lepiej zarabia  ???

 

gw nawet pisze ze rok temu zamyka peowcu zemsta czystka pisu poczytaj to pogadamy 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Torpedo, wszystko co piszesz to prawda. Jednak zauważ że bez dostępu do patentów i technologii nasze stocznie to tylko stado spawaczy. 

Przykład z podwórka PGZ . Nasi dzielni konstruktorzy nie potrafili opanować technologii spawania płyt pancernych i musieliśmy kupić podwozie do Kraba w Korei.  Najpierw babrała się w tym bez sukcesów HSW  a potem trochę ruszyło dzięki Siemianowicom. Niestety nie uzyskano odpowiedniej sztywności konstrukcji i kadłub pękał. Walka trwała wiele lat zaś pieniądze pompowane z MON w projekt pozwalały związkowcom dobrze się bawić,

Żeby nie było że marudzę to powiem iż na prawdę dobrze im życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

jsw podobnie chcieli robić z koksu t.z biały węgiel miał sie palić bez dymy miliony  zainwestowali w projekt udało się ale z cała linią produkcji zamknęli krup iski czy gdzieś przenoszą cicho sza, nazywa się to warmo 


http://www.varmo.com.pl/


3.jpg


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

Raz dziewczyna chwyciła mój interes przez spodnie, po czym próbowała wyjąć. Przeszedłem w tryb pełnej paniki i wybiegłem z jej domu. Dosłownie, niczego nie wyolbrzymiam.

 

a to pewnie jacus to ty w opisach ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Niemiecki rząd uruchamia najwyższy poziom inwigilacji obywateli! Nie będzie już prywatnych rozmów

1K
 
 
 
Choć to Polskę wszelkie możliwe unijne i europejskie instytucje posądzają o budowanie totalitarnego państwa, to inwigilacja totalna nie dotknie Kowalskiego z Malinowskim, ale Mullera ze Schmidtem. Rządzący za Odrą będą wchodzić obywatelom w życie z buciorami z niemal równą swobodą, jak robili to Józef Stalin i jego ludzie.

Szefowie niemieckich MSW chcą zacieśnić współpracę w zwalczaniu terroryzmu. W razie potrzeby będą czytać nawet korespondencję przez komunikatory.

Ministrowie spraw wewnętrznych krajów związkowych RFN i federacji ustalili, że w przyszłości eksperci ds. bezpieczeństwa będą mieli dostęp także do korespondencji na komunikatorach, takich jak WhatsApp, pokrewny Messenger zintegrowany z Facebookiem czy Telegraph.

– Niedopuszczalne jest, żeby w ściganiu przestępstw były jakieś obszary wyjęte spod prawa – podkreślił szef federalnego MSW Thomas de Maiziere (CDU), podsumowując swoją naradę z krajowymi ministrami spraw wewnętrznych w Dreźnie. – Organy bezpieczeństwa muszą od strony prawnej i technicznej mieć dostęp także do wiadomości przesyłanych przez komunikatory, tak jak jest to obecnie możliwe w przypadku rozmów telefonicznych i SMS-ów. Ustawodawca wkrótce dokona odpowiednich zmian w kodeksie postępowania karnego – dodał.

Przechwycą tylko “nieczytelne” wiadomości

Komunikator WhatApp w kwietniu ubiegłego roku wprowadził szyfrowanie end-to-end, które stosowało już kilku mniejszych konkurentów. Także Facebook od ubiegłego lata na swoim komunikatorze Messenger wprowadził dobrowolne szyfrowanie wiadomości. End-to-end oznacza, że treści są szyfrowane na urządzeniu nadawcy i deszyfrowane dopiero na urządzeniu odbiorcy. Podczas przekazu przez Internet i na serwerach usługodawców wszystkie dane są chronione. Jeżeli ktoś przechwyciłby wiadomość po drodze, otrzyma tylko nieczytelne dane.

Szyfrować można zasadniczo wszystkie informacje, czyli zarówno tekst, jak i zdjęcia czy wideo. Szyfrowanie end-to-end możliwe jest także w przypadku rozmów telefonicznych przez Internet. Oprócz komunikatorów technologia ta rozpowszechniona jest przede wszystkim w poczcie elektronicznej.

Tutaj pole do popisu ma Komisja Europejska i pokrewne. Czy eurokraci zareagują? Raczej wątpliwe. Czy zareagowaliby, gdyby coś takiego planowali rządzący w Polsce? Najpewniej tak. Ale któż odważyłby się w Brukseli przeciwstawić Angeli Merkel? Kanclerz Niemiec najwidoczniej dochodzi do wniosku, że zamiast walczyć z terroryzmem ograniczając liczbę imigrantów i pobłażliwość wobec nich, należy w całości odebrać obywatelom prywatność.

avatar.png
NewsWeb.pl

 

Fajne w sumie . Ktoś ogląda jakiś nie lubiany przez siebie program , od deski do deski , tylko po to żeby poinformować że o czymś nie było ani sekundy :P:D . To właściwie w jakim celu ? Ja jak Mi jakiś program nie odpowiada , to oglądam inny , a tu .... B)

19145882_1335603283214105_53950577252235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

Raz dziewczyna chwyciła mój interes przez spodnie, po czym próbowała wyjąć. Przeszedłem w tryb pełnej paniki i wybiegłem z jej domu. Dosłownie, niczego nie wyolbrzymiam.

 

a to pewnie jacus to ty w opisach ??

:rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: -cytuje zeby romus nie edytowal jak wytrzezwieje. B)  B)  B)

 

prezes tez pewnie tak mial-bal sie kobiet- i temu zostal z kotem, a ty romus podobno niedawno zostales ojcem choc tak ze 3 miesiace temu pisales ze nie masz dzieci bo twoja zona wybrala kariere a tu taka niespodzianka :P , co cie zawiodlo znajomosc matematyki czy biologii.

 

bogus-chlopcze w krotkich spodenkach chyba nie masz swiadomosci ze kazda nasz post, kazda wiadomosc, kazde slowo w rozmowach telefonicznych od wielu lat jest zapisywana nie tylko za oceanem ale i za zalewem wislanym, jeden problem jest taki ze to sa codziennie gigantyczne ilosci informacji i prawie niemozliwe jest wyciagniecie z tego jakiegokolwiek pozytku dla sluzb specjalnych.....

 

trump przyjedzie do polski na pare godzin-dobre i to, moze cos sie uda uzyskac,choc wiele bym sie nie spodziewal, cytujac klasyka bedziemy donaldowi robic laske :D


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

:rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: -cytuje zeby romus nie edytowal jak wytrzezwieje. B)  B)  B)

 

prezes tez pewnie tak mial-bal sie kobiet- i temu zostal z kotem, a ty romus podobno niedawno zostales ojcem choc tak ze 3 miesiace temu pisales ze nie masz dzieci bo twoja zona wybrala kariere a tu taka niespodzianka :P , co cie zawiodlo znajomosc matematyki czy biologii.

 

bogus-chlopcze w krotkich spodenkach chyba nie masz swiadomosci ze kazda nasz post, kazda wiadomosc, kazde slowo w rozmowach telefonicznych od wielu lat jest zapisywana nie tylko za oceanem ale i za zalewem wislanym, jeden problem jest taki ze to sa codziennie gigantyczne ilosci informacji i prawie niemozliwe jest wyciagniecie z tego jakiegokolwiek pozytku dla sluzb specjalnych.....

 

trump przyjedzie do polski na pare godzin-dobre i to, moze cos sie uda uzyskac,choc wiele bym sie nie spodziewal, cytujac klasyka bedziemy donaldowi robic laske :D

 

w ciąży można nazwać dziecko  ze już jest, a z drugiej strony pamiętasz jak nie którzy zaraz mnie hejtowali t.z lewicowce,jacuś tylko nie pisz głupot ze skusiłem się na 500+


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj