Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

torpedo    341

Po pierwsze sam majaczysz. Po drugie sam głosujesz na środowisko lewicowe.  W artykule napisano wyraźnie, że wpływ na obecną sytuację JSW mają dwa czynniki. Wzrost cen węgla i to jak widać duży wzrost. Na który pis nie ma żadnego wpływu. Gdzie za po ceny węgla sięgały historycznych nizin. Oraz wyrzucenie z JSW nie rentownej kopalni. Chociaż potem się pisze, że pis rzekomo nie zamyka kopalń. Nie wiem czy Jas Mos zamknięto. Ale jeśli nie to stanie się garbem, który teraz będziemy dźwigać my wszyscy jako podatnicy. Więc lepiej niech pis go zamknie jak jeszcze nie zamkną.

 

 

Dobrze zarządzają czym? Cenami węgla na świecie? Komu ty te bzdury chcesz wcisnąć.Jeśli ceny węgla znów spadną to i sytuacja JSW zmieni się radykalnie. Więc jak to piszesz przestań palić głupa bo póki co pis nie dyktuje światowych cen węgla. A nawet w artykule napisali, że to dzięki temu czynnikowi JSW ma się lepiej.

O deficycie budżetowym dyskutowaliśmy rok temu. Tez się cieszyliście, że w październiku jego wykonanie było na nie wielkim poziomie. I, że jest super bo nawet pomimo 500 plus wydano mało. Ale potem okazało się, że na wakacje budżet zasiliło 17 mld z LTE i NBP. A na koniec roku nawet pomimo tego zastrzyku deficyt został w całości zrealizowany. Więc hasło, że zysk JSW może pokryć deficyt budżetowy to papka propagandowa. Bo zaplanowany deficyt na ten rok jest rekordowo po 1989 roku wysoki. 

 

Co Ty człowieku palisz? Widziałeś wykres cen węgla od 2008 roku? Chyba nie, wcześniej nie udało mi się go wkleić, to teraz też dam linka, bo robota czeka:

http://gornictwo.wnp.pl/notowania/ceny_wegla/?zakres=5

To Twoje gówniane po miało wysokie ceny węgla praktycznie do końca 2014 roku, przez całe dwie kadencje. I wszystko tylko potrafili udupiać.

 

Jak to czym dobrze zarządzają? Holdingami węglowymi, to chyba jasne. I pewnie nie rozkradają zysków, bo je wykazują. Ceny węgla tak samo jak ceny ropy chodzą sobie swoimi ścieżkami. Porównaj sobie to 17 mld z kasą ukradzioną z OFE przez Twoich idoli, tępaku, bo na prawdę już się ośmieszasz.

I policz sobie, jeśli potrafisz, jak bardzo wzrosły koszty obsługi długu po jego zwiększeni praktycznie dwukrotnie przez te stracone 8 lat, a później wysuwaj te swoje roszczenia w stronę obniżki podatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

A kto ci karze enklawy robić? Można zrobić tak jak robią Niemcy. Nie osiedlają uchodźców w jednej dzielnicy jak np Francuzi. Pisałem o tym. 7 tys można naprawdę po Polsce rozrzucić. 

Niemcy

Komisarz niemieckiej policji Bernhard Witthaut w wywiadzie dla gazety Der Westen ujawnił, że muzułmańscy imigranci w alarmującym tempie tworzą „zakazane strefy” w całych Niemczech. Na pytanie dziennikarza: “Czy istnieją obszary miast – np. w Zagłebiu Ruhry – dzielnice czy osiedla będące „strefami zakazanymi”, tzn. takie, w których policja nie może już zapewnić bezpieczeństwa?”, Witthaut odparł: “Każdy komisarz policji oraz Minister Spraw Wewnętrznych temu zaprzeczy. Wiemy jednak oczywiście, gdzie możemy pojechać radiowozem oznakowanym, a gdzie tylko prywatnym transportem. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że nasi koledzy, pełniąc służbę we dwóch, nie mogą już czuć się tam bezpiecznie i muszą uważać na to, żeby sami nie stać się ofiarami zbrodni. Zdajemy sobie sprawę, że takie strefy istnieją. Jest nawet gorzej: w tych obszarach przestępcy stali się bezkarni. Pozostawiono ich samym sobie. Policja dowiaduje się jedynie o najcięższych przypadkach. Państwo zupełnie utraciło możliwość wywierania jakiegokolwiek wpływu na sytuację tam panującą.”

 

https://euroislam.pl/strzez-sie-tych-miejsc%E2%80%A6/?print=print

 

 

 

To że posługujesz się propagandą wiadomo od dawna,wiem że to wszystko robisz dla wprowadzenia lewicowo-liberalnej narracji,dla takich jak ty lepsze od OBECNEGO RZĄDU JEST WPROWADZENIE ISLAMU,NA NAS I POKOLENIA NASZE 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564
Napisano (edytowany)

 

A mnie  nurtuje  jak  Juncer mógł  powiedzieć  że Słońce  Peru  nie  potrzebne w UE

Widać  pomiatają  tam  biedakiem ale  co  się  dziwić  jak za spudnicą  Andzi  się  chowa

Nawet   Tramp  Słońce  Peru  ignorował

Jak do tego  mogło  dojść

Spytam  cię  raz  jeszcze  Jarosław  Miał  Rację  że  Słońce  Peru  nie potrzebne w UE

Jak to  przedstawiły Postępowe  Media  TyVN ???

 

Toż  Juncker to menda, pijak i lewak jak tu wielokrotnie wielbiciele socjalnej prawicy pisali. a  ciebie interesuje co powiedział i się tym podpierasz?  

Fakt ignorowania przez Trumpa jest analogiczny do ignorowania Adriana i pokazuje że generalnie ma nas gdzieś.

Jarosłąw ma napewno rację bo on zawsze ma racje, natomiast 27 krajów członkowskich nie ma racji ale ma większość :)

 

Dasz rade łaskawie objaśnić jak dokonał się cud bilokacji  naszej siostry Beaty Szydło?

 

 

Witajcie propagandowe młyny.
W "Rzeczpospolitej" na jej ekonomicznych stronach czytam, że ten rząd w 1,5 roku zrobił dla uszczelnienia systemu podatkowego więcej niż w poprzednich 10 latach - i nie jest to opinia jakiegoś redaktora, tylko analityków PricewaterhouseCoopers.Fakty są faktami a postawa "totalnych młynów", sprowadzająca się do zasady "im gorzej, tym lepiej",oznacza żałosne zblatowanie takiego osobnika w nadziei, że da się jakoś wrócić do tego co już było i restytuować mafijną złotą wolność

 

To pewnie tak jak pisałem obniżą nam podatki jak tyle kasy się znajdzie. Jednak ten czerwony Morawiecki nie chce obniżyć vatu po pejsatym Rostowskim więc co to za różnica?  Uszczelniają system a deficyt budzetowy zwiększają? 

 

 

Torpedziu - ciśnienia nie trzymasz że musisz uzywać  -tępaku czy gówniany? :blink:  Na ceny wegla które są w dolarach powinieneś nałożyć jeszcze kurs USD/PLN. W 2008 dolar znaazł sie na poziomie blisko 2 Pln Był niemal o połowę tańszy jak teraz więc dwukrotnie wyzsza cena  węgla nie miała znaczenia.

Co do sukcesu kopalń to zobaczymy.  Dobrze że zamkneli nierentowne bo to trzeba było zrobić dawno.

Wyrywkowy okres nie mówi wiele tak samo jak do tej pory wykonanie deficytu. Na koniec ubiegłego roku dokonano olbrzymich zwrotów Vat przewidzianych na 2017 by z początkiem tego roku nie mieć wydatków a tylko wpływy. Cżęść firm musiała przejść z kwartalnych deklaracji na miesięczne co tez przyspiesza spływ kasy. Liczenie po jednym kwartale to tak jakbyś w swoim gospodarstwie się chwalił wynikami finansowymi z kwartału w którym sprzedajesz najwiecej płodów. ;)

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564

Dwóch wielbicieli  dobrej zmiany przez nią opłacanych  opowiada jak jest dobrze :wacko:  

 

Będzie ta beatyfikacja Beaty? ;)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

​Powie lakoniczne przepraszam, jak Kopacz po ,,przesiewaniu,, ibędzie OK. :D  :D  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Za komuny była propaganda sukcesu - trochę zabawna. trochę absurdalna. To co się dzieje w ostatnich czasach bije komunę na łeb i szyję. Nie ma wypowiedzi któregokolwiek z przedstawicieli "partii narodu", w której nie byłoby peanu na cześć PiS-u i jego osiągnięć. To trochę męczonce, trochę drażniące. Dlaczego jednak większość podchodzi do tych sukcesów sceptycznie? Może dlatego, że widzą inne działania, które sukcesami nie są, a jednak są jako takie głoszone.

Możliwe, że ten rząd zrobił coś dobrego, pewne jest, że dąży do władzy absolutnej, do bezkarności. Czas pokaże i zweryfikuje zarówno sukcesy, jak i porażki. Na razie widać, że osobom lojalnym prezesowi nic nie grozi.

Duda chce referendum w sprawie Konstytucji, pytanie ilu obywateli chce nowej Konstytucji stworzonej przez PiS? Przy okazji może zapytać naród ilu chce następnych pomników "prezydenta tysiąclecia" i "zamachu smoleńskiego", których tak się domaga Panek Prezydent?

Duda najwidoczniej znudzony rolą marionetki, po zakńczeniu sezonu narciarskiego, zaczyna zgłaszać pomysły by znowu zaistnieć w mediach. Jest niezwykle "aktywny" - Chiny, Afryka, Meksyk... Każda wizyta, to sukces!  Gospodarczy i polityczny. Pracując w kancelarii Kaczyńskich nie mógł sobie na takie urlopy pozwolić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

A to żle że  jeżdzi i coś kolwiek robi ? Jak by siedział w pałacu i wychodził tylko medale przyczepiać, to było by lepiej ?  Może idealny nie jest ale lepszy jak poprzednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564

tak będzie

Czyli  potwierdzasz że cud sie zdarzył i Beata Szydło była jednocześnie w Warszawie i w Łodzi mimo ze nikt oprócz mediów Ojca dyrektora tego nie zauważył? Może Trwam ma wyłączność medialna na transmitowanie cudów? :P

Mam nadzieje ze dasz w końcu jasna odpowiedż

 

Za komuny była propaganda sukcesu - trochę zabawna. trochę absurdalna. To co się dzieje w ostatnich czasach bije komunę na łeb i szyję. Nie ma wypowiedzi któregokolwiek z przedstawicieli "partii narodu", w której nie byłoby peanu na cześć PiS-u i jego osiągnięć. To trochę męczonce, trochę drażniące. Dlaczego jednak większość podchodzi do tych sukcesów sceptycznie? Może dlatego, że widzą inne działania, które sukcesami nie są, a jednak są jako takie głoszone.

Od zawsze było wiadomo że większość  to tłumany. Kiedyś jedynie szlachta miała prawo głosu bo reszta była zbyt ciemna i bedąc nieświadoma nie powinna zabierać głosu. Obecnie  ludzie są  piśmienni  ale nadal wiekszość jest bezmyślna i łyka  propagande jak małpa kit. Dowodem na to jest natarczywe powtarzanie w TVPis co godzine ile to zalet i sukcesów ma obecna władza. Gdyby to nie rzutowało na opinie i myślenie ciemnych mas to nie robiliby tego chyba że są  megalomanami i mitomanami.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635
Jastrzębska Spółka Węglowa ma ponad 850 milionów zysku. Za PO-PSL było 200 milionów straty
Jastrzębska Spółka Węglowa zyskała w I kwartale tego roku 863 miliony złotych! Są to szokujące dane, jeśli zestawić je rok do roku, bowiem w I kwartale 2016 roku spółka miała 59,5 miliona złotych straty!

Wyniki te osiągnął zarząd dowodzony przez Tomasza Gawlika, powołany w grudniu 2015 roku, a więc niedługo po przegranych przez Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe wyborach. Co ciekawe, takie wyniki udało się osiągnąć mimo wyprodukowania 300 tysięcy ton węgla mniej niż rok wcześniej! Gdzie więc do tej pory podziewały się te pieniądze?

Jednym z powodów był na pewno wzrost cen węgla i koksu (wynikający z globalnej produkcji stali). Jako drugi czynnik wskazywane jest przekazanie kopalni węgla kamiennego Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu, gdyż była ona trwale nierentowna. Dzięki temu ponad 1000 pracowników przeszło pod skrzydła SRK, a maszyny zostały przekazane do innych kopalń co pozwoliło na "zwiększenie ich potencjału użytkowego".

ZOBACZ TEŻ: "Rekordowe efekty uszczelnienia podatków! Dochody z VAT wzrosły o 34 procent, z CIT o 15"

Bukans/Fot. Petr Stefek/CC-BY-SA 2.5/Wikimedia

 

 


Myślenie poparańców w TVNlogo.png

 
Szok w TVN24: Jeden uchodźca zrobi zamach w Polsce? Ale za to uratujemy innych
Dodano: 27.05.2017 [16:03]
149589381616110199550.jpg
foto: TVN
Co z tego, że jeden z 7 tysięcy uchodźców zrobi zamach w Polsce, zabijając dziesięciu naszych obywateli, skoro uratujemy 6999 pozostałych. Tak wypowiadała się dziś w TVN24 Anna Pamuła - reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

Polacy - nawet ci przyzwyczajeni do proimigranckiej propagandy niektórych mediów - musieli dziś przecierać oczy ze zdumienia, oglądając TVN24. A dokładnie program "Drugie śniadanie mistrzów". Jednym z gości była Anna Pamuła, reporterka związana z „Gazetą Wyborczą”, na co dzień mieszkająca w Paryżu.

Dziennikarka stwierdziła:

 

Ja, tak analizując, myślę sobie w ten sposób. Że ile Polska miała przyjąć tych uchodźców? 7 tysięcy. No to załóżmy, że przyjmujemy te 7 tysięcy i wśród nich jest jeden zamachowiec. I wysadza w powietrze, ginie 10 Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999 osób, które uciekały przed wojną.

 


18700003_1387564181328949_49486206515101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564

Co do JSW to było już pisane.Dobrze że maja zysk ale pytanie z czego to wypływa. Pozbyli sie nierentownej kopalni i moze głownie to spowodowało uzyskanie zysków. Pytanie o ile wieksze straty generuje SRK? Nastepne pytanie to czy czasem JSW nie sprzedała jakiś bardzo duzych ilości węgla wydobywanych w latach poprzednich. Taki ruch przyniósł by tez "papierowe" zyski. Hasło że mamy zysk jest nosne dla propagandy ale tak naprawde nie wiele mówi. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurde , aż i Mnie zaciekawiło jak to z tym cudem było ? Media Rydzyka takie zakłamane , czy insza inszość ? Marek ! Proszę natychmiast odpowiedzieć , bo spać nie będę mógł !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dobra , już widziałem że erotoman z alkoholikiem walą zęby z naszego , ale niech Ktoś powie co z ta Szydło w "Dwójcy" . Będzie to badać episkopat , czy Rydzykowi się "wymskło" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

 

Nie z Naszego  tylko z Niemieckiego   Przewodniczącego ( Sekretarza)

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol:

 

Ostatnio   Jarosław Wałęsa ( PO) badał  i  wybadał  że  trzeba  do UE  wpuścić  więcej  Zboża  i  Rzepaku z Ukrainy

Widać  PO  dba  o  Europejskie  Rolnictwo

 

 

 

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No do bani , a z Szydło co było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dwoi się i troi aby naprawić wszystko po tych złodziejach i uczonych beznadziejnych cwaniakach tych którzy idą ręka w rękę z esbekami . Drzazgę w oku widzisz a belki nie możesz zobaczyć . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564

Nie dowiesz się. Marek zmienia usilnie temat albo udaje że go temat nie interesuje bo nie oglada Trwam. Nikt go nie pyta o oglądanie Rydzyka ale o opinie co do materiału medialnego który nieco inaczej przedstawia rzeczywistość.

Od dawna pluł na lemingi które bezrozumnie i bezkrytycznie popieraja jedną opcję. Czym sie od nich różni?

Ano niczym. :wacko: Jedynie opcja odwrotna.

Moje upierdliwe pytania o to samo wkoło miało na celu sprawdzenie czy i kiedy jest w stanie przyznac rzecz oczywistą niekorzystna dla ideologii w którą wierzy. Odpowiedź brzmi - nie i nigdy :blink: 

Na ostatnich stronach widać że wiara jest slepa i prawda jest gdy prezes mówił że "nikt nas nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe" Nawet pozostali zwolennicy milcza wymownie w tej kwestii. 

Moje usilne próby uzyskania odpowiedzi oczwistej dla każdego normalnego człowieka nie powiedły sie i niech to bedzie najlepszą ilustracją PISowskiej lemingozy.

Marek - przykro mi że sprowokowałem cie do tak absurdalnych zachowań ale sam byłem ciekaw czy stać cie na zachowanie jak mężczyzna

 

Zbyszko - dobrze napisałeś że się dwoi bo o to właśnie chodziło czy to możliwe jest? :D  Jak ty myslisz?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja pierdzielę . Ale tak po ludzku i po polsku - powie któryś kto głupotę strzelił , czy będzie udawał mądrzejszego niż jest ? Drzazga , belka , czołg - co odwalili niech ktoś powie .

Z tym dwojeniem i trojeniem , to żeś uzasadnił :P:D .

 W pierwszej chwili myślałem , że zwykła pomyłka . No ale że nie . No ale żeby nie potrafić wytłumaczyć , ale odciągać uwagę i pisać że tak w sumie trzeba .. to już są jaja .

 Dobra - który był na paradzie pedałów i popiera ich całym sercem ? Przyznać się . :P

Ja ze Swojej strony mogę otwarcie powiedzieć że żygać Mi się chce na takie szopki . Rozumiem że tak mają , ale po co obrzydzają innym porę posiłku ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Nie macie się czego czepiać ? Napiszcie , że rząd PO i PSL wszystko uczciwie przedstawiali i byli sprawiedliwi . Nie mieli żadnej wpadki i przysięgnijcie na grób swój albo swojej matki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto powiedział że nie mieli ? Nawet teraz ten cały Setyna to już tak mocno chce do koryta , że nawet sam już nie wie co obiecać . Ja po prostu szukam odpowiedzi na dziwne wydarzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Lepper jak był sądzony też był w dwóch miejscach co musiał udowadniać , że był w jednym miejscu . W Polsce wszystko możliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564
Napisano (edytowany)

Ja pie..le nastepny debil. ;[

Zbyszko, k..wa!   Kłamał Rydzyk/ Trwam czy nie ?

To proste pytanie jest a ty coś tam o PO-PSL. Na wszystko jedna odpowiedź że 8 lat zę Tusk że PO i jeszcze że Lepper.  Co będzie następne? Moze jeszce wspomnisz o zwiazku akwarystów RP albo moto fan klubie Zaporożca i Wołgi?  Co ma PO i inne wspomniane partie i osoby wspólnego z informacją zamieszczoną u Rydzyka?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj