Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Niestety taki mamy system i każda partia wydaje na co chce. Pis też dowozi aktyw na miesięcznice.

:P :P

Tak a gdzie bo bym się chętnie przejechał :P  jak tam wczoraj było? Dało po kiełbasce ;) bo podobno katering był gratis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Odnośnie tego sondażu z poprzedniej strony to umówmy się każdy będzie ciągnął w swoją stronę tak robi PO za pośrednictwem TVN i sprzymierzonych stacji i tak robi PIS za pośrednictwem TVP, jeśli chodzi o poparcie polityczne to te 44% dla PIS to trochę naciągane przy mojej całkowitej dezaprobacie dla PO czy N, jeśli miałbym się bawić i obstawić wynik to PIS 35 PO 25 KUKIZ 15, Nowoczesna, PSL, SLD balans na granicy progu wyborczego wg mojego realnego odczucia. Odnośnie wczorajszego marszu, oglądałem na żywo transmisje z neta i powiem tak cały czas jedne i te same puste slogany a to, że trzeba połączyć siły by PIS odciągnąć od władzy a to że PIS i KUKiZ to trudni przeciwnicy ( słowa Petru) a to że demokracja zagrożona, tylko żadnych konkretów odnośnie zwykłego ,,Kowalskiego" puste frazesy, tym ludzi nie przyciągną do siebie a Kaczyński zadowolony bo nie było marszu by ktoś czego głupiego nie palnął. PIS można zarzucić wiele ale nie tego by nie realizował programu wyborczego jaki by on nie był ale jest realizowany zostały jeszcze ponad dwa lata więc zobaczymy ale jedno jest pewne opozycja ( z wyłączeniem KUKIZA) samą krytyką wyborów z PIS nie wygra chociaż by się wszyscy połączyli co mało prawdopodobne, takie marsze z pustymi hasłami woda na młyn dla PIS...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pis wykancza rolnictwo chore dziki a oni wybili trzode i to jest normalne za niemca tak nie bylo

 

A ja myślałem że trzodę to ubojnia ubija a tu się okazuje że PiS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

@jaco25 co do tego, że każdy ciągnie w swoją stronę. Ale są jakieś granice zdrowego rozsądku. Gdyby już sfałszowali te swoje uśrednienia na takim poziomie jak podajesz. Nie budziło by to żadnych podejrzeń. ale trzeba wykazać się skrajną durnotą by dawać średnią 44 % podczas gdy pis nawet nigdy nie miał ani razu takiego poparcia. Ale jak widać i taka durnota znajdzie dla siebie durni jak dwóch na tym forum na przykład.

Co do zadowolenia Kaczyńskiego to bym nie przesadzał. Widać, że w pisie zaczynają się tym jednak przejmować. Pomimo, że propaganda mówi, że to nie ważne, że garstka ludzi. To jednak Kaczyński zwołuje przed marszem konferencję i bez obrażania uczestników jak robił dawniej tłumaczy im, że wszystko w Polsce jest ok.Gdyby go to cieszyło raczej nie robił by takich konferencji pół godziny przed marszem w dzień wolny od pracy.

 

Durnia  co  najwyżej  robisz z siebie  ty.

Zapatrzony  jesteś  w PO  jak  świnia  w Koryto

 

Widzisz ty potrafisz tylko tak napisać. A ja potrafię twoją durnotę jak z tym sondażem wykazać. Bo normalnie myślący człowiek, śledzący życie publiczne wie, że pis nigdy nie miał takiego poparcia a co dopiero średniej. A bez myślny człowiek podjarał się takim "sukcesem" pis i przepisał to co propaganda mu wcisnęła. W sumie to się nawet nie dziwię, że tak prostackie metody stosują. Widać dostosowali do poziomu inteligencji odbiorców.

 

:P :P

Tak a gdzie bo bym się chętnie przejechał :P  jak tam wczoraj było? Dało po kiełbasce ;) bo podobno katering był gratis :D

 

Nie wiem nigdy na takim marszu nie byłem. Może i dawali kiełbaski. Pis nawet swoje miesięcznice ubezpiecza. Ciekawe czy ci się ubezpieczyli.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Makrą wygrał wybory ciekawe czy będą terazz przeciw niemu protestować bo większość głosowała nie za nim a przeciwko Lepę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374
Napisano (edytowany)

 

 

Ja ci na to pytanie odpowiedziałem. Ale jak sam piszesz jesteś głupi i z oślim uporem chcesz tutaj to udowadniać. Bo jak pisałem za bardzo lotny to ty nie jesteś. Bo już dawno mogłeś się połapać, że się tu ośmieszasz. A jak ja będę odpowiadał na twoje pytania to jest moja sprawa i ty mi nie będziesz tego dyktował.

 

 

Zadałeś mi to pytanie używając słówka "będą" które wskazuje na czas przyszły.

 

 

Więc ja ci wyraźnie i po Polsku odpowiedziałem. Skoro pytałeś czy będą. To napisałem TAK będą. Ale tylko autostrady. I nie kombinuj, że każesz mi napisać TAK lub NIE wrzucając dwie różne sprawy do jednego pytania. Bo jesteś za głupi na to. A dowodem na to jest, że wymagasz ode mnie odpowiedzi tylko tak lub nie. Bo z odpowiedzią pełnym zdaniem sobie nie poradzisz. Nawet za głupi byłeś by zapytać czy oba te obiekty teraz służą społeczeństwu. Dostał byś wtedy odpowiedź NIE. Z obu społeczeństwo teraz korzysta. Dając coś w zamian. Jedne z nich tj a2 będzie kiedyś służył społeczeństwu bo będzie przynosił zysk do wspólnej kasy tj budżetu państwa. Termy Rydzyka nigdy nie będą przynosić żadnego zysku wspólnemu budżetowi.

 

PS widzę bardzo twoja ambicja na tym sporze ucierpiała.  Wątek nie dyskutowany od paru dni a ty nadal walczysz o lepsze samopoczucie i lepszą samoocenę. Ośmieszając się przy okazji.

 

Moja ambicja na niczym nie ucierpiała, natomiast twoje ''ego'' naczelnego politykiera forum zostało nadszarpnięte do tego stopnia że zaczynają ci puszczać nerwy.

 

 Jedno trzeba ci przyznać z pojęciem ''troll internetowy'' zapoznałeś się wzorowo

 

 

Niektórzy z darem wyrafinowanego trollingu się urodzili. Dla wielu natomiast wyrafinowany trolling wydaje się marzeniem nie do osiągnięcia, co oczywiście nie jest prawdą. Niejeden wybitny muzyk, został nim, nie ze względu na zdolności, lecz trening i ciężką pracę.

 

Oto kilka porad bardzo pomocnych, by stać się trollem doskonałym i zdobyć spore grono gorących fanów:

 

* Nie musisz znać tematu, by się wypowiadać. Pamiętaj, że im więcej cię na forum widać, tym mocniej jesteś zapamiętywany.

 

 

 

* Nie dopuszczaj do zejścia dyskusji na tryb merytoryczny. Dyskusję utrzymuj w tonie łatwym, sarkastycznym i odległym od istoty sprawy. Większość internautów nie chce czytać filozoficznych dysput, lecz się pośmiać z linczowanego przez ciebie biedaka.

 

 

 

* O własny pogląd walcz jak lwica o młode, nigdy nie przyjmuj argumentów przeciwnej strony. W trollingu nie chodzi o to, by dyskusja prowadziła do wyjaśnienia wątpliwości, lecz je podsyciła. Ty jesteś od tego, żeby wszelkie wątpliwości wykorzystać i przeciwnika mentalnie zniszczyć.

 

 

 

* Naucz się kilku łacińskich sentencji. To sprawi, że w oczach czytelników staniesz się bardziej wiarygodny intelektualnie.

 

 

 

* Poluj na błędy ortograficzne i literówki, to najłatwiejszy sposób by udowodnić, że przeciwnik jest nieukiem.

 

 

 

* Nie używaj wulgaryzmów, ujmują uroku osobistego i spychają cię do poziomu przeciętnego trolla.

 

 

 

* Pamiętaj o regulaminie. Możesz go naginać, ale nie łamać. Upokorzeni przez ciebie frustraci wykorzystają regulamin, by się ciebie pozbyć.

 

 

 

* Nie pozwól wyprowadzić się z równowagi. Musisz na zimno oceniać sytuację, albo odwrócą się role i z drapieżnika staniesz się ofiarą.

 

 

 

* Atakuj miłość własną przeciwnika. Przydaje się: sarkazm, ironia, metafory, hiperbole. Zastosuj wszelkie znane ci zabiegi literackie, żeby zaatakować z klasą.

 

 

 

* Gdy już przeciwnik straci równowagę psychiczną, niewinnie zapytaj czy przypadkiem emocje go nie poniosły. Internauci nie lubią histeryków.

 

 

 

* Uczep się wyrwanego z kontekstu a kontrowersyjnego zdania i zapętlaj dyskusję tak bardzo, jak tylko się da. Gdy już nikt nie będzie wiedział o co chodzi, na polu bitwy pozostaną tylko twoje żarciki i łacińskie sentencje. Inteligentny i zabawny – tak będziesz postrzegany!

 

 

 

* Potrzebne ci jest grono fanów. Bez fanów i adoratorów trolling jest zupełnie nieatrakcyjny.

 

 

 

* Dla fanów bądź zawsze łaskawy, ale nie przypochlebiaj się zbyt jawnie, czasami nawet delikatnie zgań. Pamiętaj, że oni chcą linczować wraz z tobą, ale potrzebują przywódcy. Poddani nie istnieją bez króla, a król bez poddanych.

 

 

 

* Jeśli ktoś ze świty niedomaga intelektualnie i psuje ci wizerunek mało wybrednymi dopowiedziami, drastycznie pozbądź się go, używając wyżej wymienionych sposobów.

 

 

 

* Ostatnie słowo w dyskusji bezwzględnie musi należeć do ciebie, nawet jeśli będzie to: „dobranoc”.

 

Pamiętaj, że dobry troll to szczęśliwy troll. A szczęśliwy troll to taki, który ma swoich wielbicieli, jego napuchnięte ego nigdy nie cierpi, a trollowanie go nie frustruje.

 

Pamiętaj! Ty nie jesteś zwykłym, zgryźliwym trollem bez polotu – ty jesteś Supertrollem.

 

Jeśli trollowanie zacznie szkodzić twojej psychice, wielbiciele cię opuszczą i wszyscy przestaną reagować na twoje zaczepki – skończ z tym! Przenieś się na inny portal, będziesz mógł zacząć wszystko od nowa i znów być w dobrym nastroju. Nie zapomnij tylko zmienić pseudonimu artystycznego!

 cały TY.

 

 

Edytowano przez binek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4601

hubertuss wyluzuj trochę bo wygra po i komornik zabierze ci ciągnik a później cie zlicytuje , i bd pierwszy maszerował na miesięcznice  


149416919915908598360.jpg


to jest chamstwo 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

masz racje ze to prawdziwe chamstwo- ze nawet najbardziej prawicowa , zacofana cywilizacyjnie i mentalnie ostoja pis-u na sadeczyznie rodzinnej ziemi dudy, koguta ziobry i bredzinskiego przejrzala na oczy i zobaczyla czym grozi wladza polglowkow.

 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4601

mówisz o Krakowie ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

masz racje ze to prawdziwe chamstwo- ze nawet najbardziej prawicowa , zacofana cywilizacyjnie i mentalnie ostoja pis-u na sadeczyznie rodzinnej ziemi dudy, koguta ziobry i bredzinskiego przejrzala na oczy i zobaczyla czym grozi wladza polglowkow.

 

Ta jasne oglądałem wczoraj program zPanią Thun i wiem czemu miał służyć ten marsz :P :P  żeby mogli się spierać kolejne poł roku czy uczestników było 15 tysięcy czy 50 tysięcy taka to ich walka o wolność i demokrację oni nawet nie wiedząco te słowa znaczą a uczestnicy bardziejzacietrzewieni niż największe fanki Ojca Dyrektora :P :P widzeiliście obłęd w ich oczach to już jest fanatyzm do potęgi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

 

A Jurgiel śpi. W moim regionie wielu rolników ma problem z wjechaniem na pola. Bardzo wielu jeszcze wszystkiego nie posiało. Ale co to ministra obchodzi. Pierdoła śpi i nie będzie negocjować jak w przypadku cukrowni kiedyś. Bo pisowski rząd po 27 do 1 obraził się na wszystkie kraje UE. A najlepsze jest to, że ci z Top Agrar już o wszystko wypytali. Ministrowi zostało tylko zadzwonić lub napisać do konkretnego komisarza. Tak trzymać panie Jurgiel pracuje pan na porażkę pisu. Brawo. Tak pis walczy o Polską wieś. Sawicki jaki był taki był ale w takich przypadkach szybko reagował i przesuwano terminy o miesiąc.

@binek możesz sobie wklejać co chcesz. Bo jak pisałem argumentów nie masz i pisanie czego kolwiek jest dla ciebie zbyt trudne. I tak nie zmieni to faktu, że zadałeś mi pytanie a ja ci odpowiedziałem. A że jak już pisałem specjalnie lotny nie jesteś to sam mi się tym pytaniem podłożyłeś używając słowa "będą"

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

:P :P

Tak a gdzie bo bym się chętnie przejechał :P  jak tam wczoraj było? Dało po kiełbasce ;) bo podobno katering był gratis :D

 

Podobno  prosto  z Niemiec  kiełbasa  przyjechała  od Słońca  Peru

A Kukunio  załatwił  Rosyjską  Musztardę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

 

A Jurgiel śpi. W moim regionie wielu rolników ma problem z wjechaniem na pola. Bardzo wielu jeszcze wszystkiego nie posiało. Ale co to ministra obchodzi. Pierdoła śpi i nie będzie negocjować jak w przypadku cukrowni kiedyś. Bo pisowski rząd po 27 do 1 obraził się na wszystkie kraje UE. A najlepsze jest to, że ci z Top Agrar już o wszystko wypytali. Ministrowi zostało tylko zadzwonić lub napisać do konkretnego komisarza. Tak trzymać panie Jurgiel pracuje pan na porażkę pisu. Brawo. Tak pis walczy o Polską wieś. Sawicki jaki był taki był ale w takich przypadkach szybko reagował i przesuwano terminy o miesiąc.

@binek możesz sobie wklejać co chcesz. Bo jak pisałem argumentów nie masz i pisanie czego kolwiek jest dla ciebie zbyt trudne. I tak nie zmieni to faktu, że zadałeś mi pytanie a ja ci odpowiedziałem. A że jak już pisałem specjalnie lotny nie jesteś to sam mi się tym pytaniem podłożyłeś używając słowa "będą"

 

Niestety p. Jurgiel to nie jest najlepszy wybór PIS nawet nie raz krytykowany przez Ardanowskiego, owszem dobre jest że są zaliczki na dopłaty, wprowadzono sprzedaż bezpośrednią towarów przetworzonych, gdy był dołek na rynku trzody dostaliśmy zapomogi, jednak są rzeczy które robione wyjątkowo opieszale, kiepskie decyzję dotyczące ASF, kombinacje z rejestracją zwierząt, bałagan w spółkach państwowych dla mnie znalazł by się dużo lepszy do kierowaniem resortem rolnictwa...

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Tak jest z wieloma ministrami tego rządu. A potem zdziwienie, że poparcie spada. Zaliczki na dopłaty to marne pocieszenie, skoro wielu nawet nie wie co w ogóle zdoła zasiać i kiedy. Jurgiel nic nie robi na tym stanowisku po prostu tam jest. Bo mu się należy jako członkowi pisowskiej wierchuszki. Zresztą czy geodeta nie pracujący nigdy na roli zrozumie tę dziedzinę? Wątpię. Znajomy ojca chodził z nim do technikum i mówi, że on od młodości już taki pierdoła i fajtłapa był.

PS żeby nie było, że w piątek 12 poinformują, że odłożyli składanie dopłat o miesiąc.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tak jest z wieloma ministrami tego rządu. A potem zdziwienie, że poparcie spada. Zaliczki na dopłaty to marne pocieszenie, skoro wielu nawet nie wie co w ogóle zdoła zasiać i kiedy. Jurgiel nic nie robi na tym stanowisku po prostu tam jest. Bo mu się należy jako członkowi pisowskiej wierchuszki. Zresztą czy geodeta nie pracujący nigdy na roli zrozumie tę dziedzinę? Wątpię. Znajomy ojca chodził z nim do technikum i mówi, że on od młodości już taki pierdoła i fajtłapa był.

PS żeby nie było, że w piątek 12 poinformują, że odłożyli składanie dopłat o miesiąc.

 

Poco  mają wydłużać  Termin  dla  Garstki  rolników  rok  temu  wydłużyli  i  po co.  Każdy  wie  co ma  zamiar  posiać  czy  posadzić. Ja wiem co  na danym  polu  będzie  rosło  za rok. 

Nie  rozumiem  ludzi którzy  czekają  na  ostatnią  chwilę  z wnioskiem.   To  że sie  niema  posiane  nie oznacza  że  nie można  złożyć  wniosku,  bo zawsze  można  później złożyć  korektę  bez  żadnych  konsekwencji.

Co z tego  że  Geodeta  jest  Ministrem Rolnictwa ??

Poprzednio  był  niby Rolnik  który  Rolników  nie  szanował  i  nazywał  ,,Frajerami,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ty naprawdę nie myślisz czy tylko na przekór to wypasujesz? Skąd ludzie mają wiedzieć co posiać jak nie wiadomo kiedy w pole wjadą. Bo co chwila dolewa. Może to być za kilka dni lub za kilka tygodni. A ten czynnik warunkuje podjęcie decyzji co siać. A ze względu na zapowiedzi takiej pogody przez maj może na niektórych polach nic nie posieją. I co potem do agencji zmieniać bo był wpisany np jęczmień a teraz tylko zaorane pole. Czyli co w pierwszym wniosku rolnik poświadczył nie prawdę? Ty w ogóle myślisz nad tym co tu wypisujesz.? A może rolnik, który wpisał we wniosek owies lub jęczmień pójdzie w czerwcu składać korektę, że z tego się zrobiła gryka? Bo co nie wiedział co siał?

Piszesz, że to garstka ludzi. Może i tak. Kiedyś może u ciebie w okolicach będzie jakaś garstka. Ale na Podlasiu jest dużo wyborców pisu. I widać jak ich rząd i ich minister o nich dba. Jak by wydłużyli terminy o miesiąc to problemu tez by nie było. Zresztą do 15 czerwca można by przesunąć termin na stałe. Ale jak pisałem minister pierdoła tym się nie przejmuje. Śpi sobie smacznie i bierze pobory i ma wszystko w d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

     Przez półtora roku w zakresie walki z mafią VAT zrobiono więcej niż przez poprzednie dziesięć lat!
wpis z dnia 8/05/2017

 

Pakiet paliwowy i energetyczny, Jednolity Plik Kontrolny, odwrócony VAT, wzmocnienie pionu analitycznego w skarbówce oraz zwiększenie kar za oszustwa - mafia paliwowa oraz mafia wyłudzająca zwroty podatku VAT jest w zdecydowanym odwrocie. Przedstawiciel firmy doradczej PwC stwierdza wprost: "Rząd PiS przez półtora roku zrobił więcej w zakresie uszczelniania systemu VAT niż poprzednicy przez dziesięć lat". I właśnie dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że przestępcy będą gotowi wyłożyć każde pieniądze, aby znów "było tak, jak było".

Eksperci nie mają wątpliwości - tylko w samym 2015 roku mafia wyłudzająca od państwa zwroty podatku VAT mogła na tym procederze zyskać minimum 12 mld zł (choć niektórzy twierdzą, że skala oszustw była znacznie większa i we wspomnianym 2015 roku sięgnęła blisko 40 mld zł). Aby zrozumieć ogrom strat, jakie nasze państwo poniosło z tego tytułu warto zauważyć, że kwota 12 mld zł to równowartość niemal 114-krotności kwoty, jaką Jerzy Owsiak i jego WOŚP zebrała podczas tegorocznego, rekordowego finału (zakładając, że straty sięgnęły 40 mld zł, kwota ta stanowi 379-krotność sumy zebranej przez WOŚP w tym roku).

Sytuacja zaczęła się zmieniać po odsunięciu Platformy Obywatelskiej od władzy. Nagle okazało się, że bardziej skuteczna walka z mafią wyłudzającą VAT i robiącą przekręty na transakcjach paliwowych jest możliwa. Wejście w życie Jednolitego Pliku Kontrolnego, pakietu paliwowego i energetycznego, jak również wprowadzenie odwróconego VAT na niektóre towary, wzmocnienie pionu analitycznego w skarbówce oraz wyższe kary za przekręty wobec budżetu państwa spowodowały, że według ostrożnych szacunków nasze państwo zachowało dodatkowe 5,5 mld zł. O tyle zmniejszyły się zyski mafii paliwowej i wyłudzającej zwroty podatków VAT.

Tomasz Kassel, partner w PwC (firmy audytorsko-doradczej) w wypowiedzi udzielonej "Rzeczpospolitej", nie ma wątpliwości: "Ten rząd przez półtora roku zrobił więcej w zakresie uszczelniania systemu VAT niż poprzednicy przez dziesięć lat". 

Pod tym względem wszystko idzie w dobrym kierunku. I właśnie dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że przestępcy będą gotowi wyłożyć każde pieniądze, aby znów "było tak, jak było". Pozostaje mieć nadzieję, że gdy PiS zostanie odsunięty od władzy (a pewnie kiedyś to nastąpi), następcy wykażą się polityczną dojrzałością i nie zaprzestaną bezwzględnej walki z mafią paliwową i VAT. W grę wchodzą naprawdę wielkie pieniądze i szkoda by było zaprzepaścić dotychczasowe dokonania w tym zakresie.

Źródło: Luka przymknięta na 5,5 mld zł (Rp.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Bo ten prezes jest z pisu. 

A co do artykuły to mamy tam takie zwroty jak "mafia paliwowa mogła na tym procederze zyskać". "według ostatnich szacunków nasze państwo zachowało" Mogła, szacunków to są konkretne dane. A ilu tych mafiozów zatrzymano na jaką sumę majątki odebrano, ile wyroków skazujących zapadło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Nie wiem co byście tu wypisywali to nic nie zmieni . Bogatemu czy wpływowemu mafiozie nic się nie zrobi . Te kraty w oknach u Kaczyńskiego to nie przed zwykłymi ludźmi tylko przed nimi .

Nie swarz się z bogatszym bo nigdy nie wygrasz .

Ja nie mam problemu z podtopieniami bo założyliśmy spółkę wodną od ostatniej powodzi i jest dobrze . Ale byli tacy co nie przystąpili .

W majówkę byłem na weselu w Rozkoszy w podlaskim to rzeczywiste stała woda . Dopłaty mogły być wydłużone do 15 czerwca . Nic by się nie stało .

Tylko po co te marsze wolności z tymi esbekami  ?

Mogli by się zając własnie takimi sprawami bo garstka rolników nic nie zrobi .

Jak nie będziesz pukał nikt nie otworzy .    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4601

liczy czas Schetyny i jego cyrku 


Tak jest z wieloma ministrami tego rządu. A potem zdziwienie, że poparcie spada. Zaliczki na dopłaty to marne pocieszenie, skoro wielu nawet nie wie co w ogóle zdoła zasiać i kiedy. Jurgiel nic nie robi na tym stanowisku po prostu tam jest. Bo mu się należy jako członkowi pisowskiej wierchuszki. Zresztą czy geodeta nie pracujący nigdy na roli zrozumie tę dziedzinę? Wątpię. Znajomy ojca chodził z nim do technikum i mówi, że on od młodości już taki pierdoła i fajtłapa był.

PS żeby nie było, że w piątek 12 poinformują, że odłożyli składanie dopłat o miesiąc.

hubertuss czytam twoje wypowiedzi i się zastanawiam ze poprzedni był najlepszy ??? ten poprzedni to był patologia niewiem czy wiesz ale mieliśmy negocjować wyrównanie dopłat a ten ciul podpisywał co unia dała już nie s pomne o sprzedaży ziemi t.z prywatyzacji o suszy i sprzedaży cukrowni to jest twój ideał ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Daj spokój z tym wyrównaniem dopłat. Nikt ci nic nie wyrówna. Zresztą pis też to w kampanii obiecywał i co Jurgiel negocjuje wyrównanie dopłat? On nawet nie potrafi załatwić tego co praktycznie załatwili przedstawiciele czasopisma rolniczego. Oczywiście ze względu na to, że Top Agrar to nie Polski rząd nie mogli otrzymać konkretnej decyzji. Ale otrzymali nie formalnie odpowiedź, że to jest możliwe.

Co ma marsz do nierozgarniętego ministra rządu pisu? Jurgiel sobie nie radzi i to wszystko. Pis obiecywał w kampanii wyrównanie dopłat. Zobaczymy jak Jurgiel to wam załatwi. Sawicki nie był idealny, psl nie jest idealny. Ale chłop coś załatwiał a Jurgiel śpi. Tak jak poszedł spać kiedyś, gdy wszyscy inni wynegocjowali sobie większe limity produkcji cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj