Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

@wojtekd Ok prawda. Ale sondaż jak by nie było jakieś trendy pokazuje. Tym bardziej, że na stronie www.parlamentarny.pl jest sporo sondaży,które pokazują jak bardzo po zbliżyło się do pisu. To, że dla pisu sytuacja jest poważna pokazują desperackie ruchy pisowskiej propagandy. Jak choćby kłamliwe teksty niezależnej. Gdzie już na żywca próbuje się ośmieszyć te sondaże kłamiąc jakoby zapomniano tam o psl u i zgubiono jakieś 3 %. To właśnie takie ruchy jak te kłamstwa Niezaleznej pokazują, że coś jest na rzeczy. I rząd dobrze o tym wie. Bo jak każdy rząd zamawia w cebos ie sondaże na swój wewnętrzny użytek.

@Zbyszko zapowiadane są cięcia w 500 + Mają nimi zostać objęte rodziny z jednym dzieckiem oraz osoby prowadzące działalność i będące na ryczałcie.

 

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/piec-propozycji-zmian-w-programie-rodzina-500-plus,727275.html

 

Już nawet nie patrz na tvn. O tych zmianach znajdziesz masę innych tekstów. Na pewno nie robią tego z nadmiaru pieniędzy. Bo jak by nie było te obostrzenia to narażenie się jakiejś grupie wyborców. Chociaż moim zdaniem część zmian jak nie wszystkie są potrzebne. Dodatkowo w budżecie zatrzymano inne wydatki i inwestycje. Tak więc 500 +,nie rozsadzi budżetu tylko dlatego, że przeprowadzono cięcia wydatków w innych potrzebnych obszarach.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

no panowie wasza nachalna propaganda przynosi wreszcie rezultaty  ;)

odwrót dobrej zmiany ...naród się po prostu zaczął wypinać :D  :D  :D  

http://niezalezna.pl/97816-co-laczy-dyrektora-sondazowni-i-platforme-obywatelska-publikowal-na-stronie-think-tanku-po

 

:D wyszło ci jak zawsze zobacz sobie komentarze gdzie są sondaże np interij  ludzie pryskają ze śmiechu i to w tysiącach :lol: 

 http://niezalezna.pl/97805-co-jest-nie-tak-z-sondazem-tvn-internauci-zauwazyli-cos-dziwnego

@wojtekd Ok prawda. Ale sondaż jak by nie było jakieś trendy pokazuje. Tym bardziej, że na stronie www.parlamentarny.pl jest sporo sondaży,które pokazują jak bardzo po zbliżyło się do pisu. To, że dla pisu sytuacja jest poważna pokazują desperackie ruchy pisowskiej propagandy. Jak choćby kłamliwe teksty niezależnej. Gdzie już na żywca próbuje się ośmieszyć te sondaże kłamiąc jakoby zapomniano tam o psl u i zgubiono jakieś 3 %. To właśnie takie ruchy jak te kłamstwa Niezaleznej pokazują, że coś jest na rzeczy. I rząd dobrze o tym wie. Bo jak każdy rząd zamawia w cebos ie sondaże na swój wewnętrzny użytek.

@Zbyszko zapowiadane są cięcia w 500 + Mają nimi zostać objęte rodziny z jednym dzieckiem oraz osoby prowadzące działalność i będące na ryczałcie.

 

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/piec-propozycji-zmian-w-programie-rodzina-500-plus,727275.html

 

Już nawet nie patrz na tvn. O tych zmianach znajdziesz masę innych tekstów. Na pewno nie robią tego z nadmiaru pieniędzy. Bo jak by nie było te obostrzenia to narażenie się jakiejś grupie wyborców. Chociaż moim zdaniem część zmian jak nie wszystkie są potrzebne. Dodatkowo w budżecie zatrzymano inne wydatki i inwestycje. Tak więc 500 +,nie rozsadzi budżetu tylko dlatego, że przeprowadzono cięcia wydatków w innych potrzebnych obszarach.

a jak wytłumaczysz ze pis miał tydzień temu 38 i nagle poszybował w duł 

przypomnij sobie co zrobił tvn po wyborze tuska dokładnie to samo i mówił ze ludzie się za Tuska zemścili a co było później wszystko sie zweryfikowało 

http://www.parlamentarny.pl/sondaze/pis-nie-ma-sobie-rownych-po-daleko-w-tyle,154.html

dokładnie sam widzisz 4 dni i 10 % 

 

 

tylko tvn morze  :D


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem po co kombinujesz? Na stronie www.parlamentarny.pl jest podane jak byk w tym sondażu psl ma 3 %. Więc Niezależna po prostu was okłamuje. Mało tego tvn już wczoraj podawał dla psl u 3 % podawano też wyniki innych partii mających poniżej 5 %. Politycy psl nawet komentowali. Więc nie przytaczaj już tych bzdur Niezależnej bo widać ostrej sraczki dostają skoro tak wprost was okłamują zmyślając jakieś bzdury.

Co do zmian w sondażach już wcześniej pisałem nie raz. Nie musi być tak procent do procenta w realu jak w sondażu. Ale sondaże pokazują trendy. Nie zapominaj też, że po 20 trochę się zdarzyło. I to na niekorzyść pisu. Tusk mistrzowsko wykorzystał propagandowo wezwanie na świadka do prokuratury. Berczyński do reszty skompromitował siebie i komisję smoleńską oraz Macierewicza i MON. Konsul odmówił przyjęcia od Dudy odznaczenia. Może w realu pis jest na równi z po. Może nawet o jakiś mały procent wyprzedza po. Ale widac wyraźnie, że przestają sobie radzić i poparcie spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Roman wytłumacz proszę co to jest "duł" i dlaczego nie potrafisz napisać "może", Mam co prawda swoje domysły, ale nie chcę być wulgarny, ani pomóc Ci pojąć ogromu niedouczenia, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

 

 

kury juz wymacane i dokladnie policzone ??? wiecie ze takie zabiegi trzeba prowadzic codziennie od 4-04 i do tego wpisywac do specjalnego dzienniczka, bo o tym ze kazde stado kur trzeba zglosic do powiatowego lekarza weterynarii to chyba slyszeliscie a teraz doszly nowe przepisy, trzeba codziennie obserwowac kury czy czasami nie chore,czy dobrze sie czuja, czy nie zjadly mniej niz wczoraj, czy nie za duzo zdechlo i wpisywac w kajecik- to nie zart tylko nowe przepisy wprowadzone przez pisomatolow......

 

 

Oni,Ci dwaj, chcą na nasz kraj sprowadzić islamskie piekło,nie wolno nam dopuścić by otumanieni wyznawcy lewicowo-liberalnej ideologi zmarnowali bezpieczne życie nam i przyszłym pokoleniom 

 

Tutaj: http://www.dailymotion.com/video/x6qf97_go-fast-connexion-by-kourtrajme_news można obejrzeć dokument (w języku francuskim) o „zakazanej strefie” w Clichy Montfermeil, na przedmieściach Paryża. W około 3 minucie film pokazuje co się dzieje gdy francuska policja wjeżdza do strefy (czas trwania 20 minut) 

 

Film pokazujący radykalnych muzułmanów „rządzących” we francuskim autobusie i krzyczących „Allahu Akbar!”  można obejrzeć tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=Vq5aEly_63g&spfreload=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6377

Alamo, jak się ma macanie kur do muzułmańskiej agresji? Kura macana czy nie macana jest bardziej agresywna. Odniosłeś się do postu o problemach drobiu w naszym kraju. Litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Oni,Ci dwaj, chcą na nasz kraj sprowadzić islamskie piekło,nie wolno nam dopuścić by otumanieni wyznawcy lewicowo-liberalnej ideologi zmarnowali bezpieczne życie nam i przyszłym pokoleniom 

 

 

No, skoro jacuś i hubertuss tak postanowili to pozamiatane, ich nic nie powstrzyma. Może uda im się skierować tych uchodźców do Torunia żeby zrobili dyrektorowi drugie Alamo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ja też jestem za tym żeby tych uchodźców do Torunia , do miłosiernego Tadeusza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

Roman wytłumacz proszę co to jest "duł" i dlaczego nie potrafisz napisać "może", Mam co prawda swoje domysły, ale nie chcę być wulgarny, ani pomóc Ci pojąć ogromu niedouczenia, 

bo jak zauważyłeś mam dysekcje a duł po Śląsku to spadek 

Godka piykno. Ale na Ślonsku godo się w kożdej wsi inakszy. Ni ma jednego ślonskiego jynzyka. Inakszy się godo w Pietrowicach,inakszy w Przegyndzy,inakszy w Rybniku,a jeszcze inakszy w Raciborzu abo Olzie. A w Makowie i Szczytach też trocha inakszy godają. I Pon Boczkowi dziynki za ta roztomaintość godania. I niech tak zostanie

czyli według ciebie ale najebałem błędów :D  

Ci pojąć ogromu niedouczenia pomogłem ci w twoich brakach ??

Nie wiem po co kombinujesz? Na stronie www.parlamentarny.pl jest podane jak byk w tym sondażu psl ma 3 %. Więc Niezależna po prostu was okłamuje. Mało tego tvn już wczoraj podawał dla psl u 3 % podawano też wyniki innych partii mających poniżej 5 %. Politycy psl nawet komentowali. Więc nie przytaczaj już tych bzdur Niezależnej bo widać ostrej sraczki dostają skoro tak wprost was okłamują zmyślając jakieś bzdury.

Co do zmian w sondażach już wcześniej pisałem nie raz. Nie musi być tak procent do procenta w realu jak w sondażu. Ale sondaże pokazują trendy. Nie zapominaj też, że po 20 trochę się zdarzyło. I to na niekorzyść pisu. Tusk mistrzowsko wykorzystał propagandowo wezwanie na świadka do prokuratury. Berczyński do reszty skompromitował siebie i komisję smoleńską oraz Macierewicza i MON. Konsul odmówił przyjęcia od Dudy odznaczenia. Może w realu pis jest na równi z po. Może nawet o jakiś mały procent wyprzedza po. Ale widac wyraźnie, że przestają sobie radzić i poparcie spada.

 

zobaczymy czy masz racje dajmy temu czasu  :P  wszystko się zweryfikuje 

a ty zmieniłeś poglądy z n na po ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

18118535_1672127942816608_65891934220238


A w tvn Fakty niezmiennie panuje zasada przekonywania, że Polacy to idioci. Procent bezmyślności, ignorancji i totalnej demencji umysłowej Polaków wzrósł dzisiaj do 50%. Tyleż właśnie pragnie Tuska w roli prezydenta . TVN już świętuje porażkę Andrzeja Dudy, którego "Polacy" się wstydzą i nie chcą. Sondażownia tvnowska nie odpuszcza a dyrektor tej sondażowni jest ściśle związany z PO o czym właśnie w tej chwili mówią w Wiadomościach. Straszna manipulacja i obrzydliwość w tym tvn. W Faktach po faktach zapowiedziany Schetyna a w Kropce nad i Wałęsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Alamo, jak się ma macanie kur do muzułmańskiej agresji? Kura macana czy nie macana jest bardziej agresywna. Odniosłeś się do postu o problemach drobiu w naszym kraju. Litości.

 

No, skoro jacuś i hubertuss tak postanowili to pozamiatane, ich nic nie powstrzyma. Może uda im się skierować tych uchodźców do Torunia żeby zrobili dyrektorowi drugie Alamo.

 

Ja też jestem za tym żeby tych uchodźców do Torunia , do miłosiernego Tadeusza ;)

 

 

Rusz rój a wszy wyjdą na wierzch.

Ateistom zależy aby wprowadzić islam do Polski,żeby zabijać Polaków,maczetami,bombą lub ciężarówką.Ateiści chcą islamskich gett w Polskich miastach,gwałtów na Polkach w Sylwestrowe noce.

 Czekają aż PEŁO dojdzie do koryta i da im tysiące wyznawców Allacha,dla leminga to będzie wspaniały dar,lepszy od pisowskiego 500 zł 

 

 

Dokument rosyjskiej telewizji (Rosja-1) o „zakazanej strefie” w Paryżu można zobaczyć tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=bf31HbHLRwA     ;Prezenter mówi "Jesteśmy w Paryżu,w dzielnicy Barbes,zaledwie kilka minut od Montmartre'u.Znalezienie tutaj Europejczyka jest praktycznie niemożliwe.Niektóre paryskie ulice przypominają orientalny bazar. Przedmieścia Paryża stały się gettami przestępczości, gdzie nawet policja nie odważa się wejść”. Ukryte kamery nagrały powszechne bezprawie i okoliczny handel narkotykami.

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6377

Rusz rój a wszy wyjdą na wierzch.

Ateistom zależy aby wprowadzić islam do Polski,żeby zabijać Polaków,maczetami,bombą lub ciężarówką.Ateiści chcą islamskich gett w Polskich miastach,oraz gwałtów na Polkach w Sylwestrowe noce.

 Czekają aż PEŁO dojdzie do koryta i wprowadzi tysiące wyznawców Allacha,dla leminga to będzie wspaniały dar,lepszy od pisowskiego 500+ 

 

Stąpasz po bardzo cienkim lodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

będzie gorzej  ;)  sondaże docierają do świadomości  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No, skoro jacuś i hubertuss tak postanowili to pozamiatane, ich nic nie powstrzyma. Może uda im się skierować tych uchodźców do Torunia żeby zrobili dyrektorowi drugie Alamo.

 

Pierwszy obóz za płotem @Alamo.

 

bo jak zauważyłeś mam dysekcje a duł po Śląsku to spadek 

Godka piykno. Ale na Ślonsku godo się w kożdej wsi inakszy. Ni ma jednego ślonskiego jynzyka. Inakszy się godo w Pietrowicach,inakszy w Przegyndzy,inakszy w Rybniku,a jeszcze inakszy w Raciborzu abo Olzie. A w Makowie i Szczytach też trocha inakszy godają. I Pon Boczkowi dziynki za ta roztomaintość godania. I niech tak zostanie

czyli według ciebie ale najebałem błędów :D  

Ci pojąć ogromu niedouczenia pomogłem ci w twoich brakach ??

 

zobaczymy czy masz racje dajmy temu czasu  :P  wszystko się zweryfikuje 

a ty zmieniłeś poglądy z n na po ??

 

Ja tam nic nie zmieniam. Ale jak wyjdzie na to, że N nie ma szans na sejm to zagłosuję na po. Pal licho wybaczę im tego Cimoszewicza. Ważne jest by psi od władzy odsunąć. I ten obóz z uchodźcami po sąsiedzku @Alamo zafundować.

 

Rusz rój a wszy wyjdą na wierzch.

Ateistom zależy aby wprowadzić islam do Polski,żeby zabijać Polaków,maczetami,bombą lub ciężarówką.Ateiści chcą islamskich gett w Polskich miastach,gwałtów na Polkach w Sylwestrowe noce.

 Czekają aż PEŁO dojdzie do koryta i da im tysiące wyznawców Allacha,dla leminga to będzie wspaniały dar,lepszy od pisowskiego 500 zł 

 

Ja tam nie chcę nikogo ciężarówkami zabijać. Ale może jakieś haremy zalegalizują. Po co zdradzać żonę po cichu jak robi to wielu pobożnych katolików. Lepiej wszystko robić na legalu he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

będzie gorzej  ;)  sondaże docierają do świadomości  :D  :D  :D

Sierota jest dumna z tego, że POpiera  byłe UB, SB, byli generałowie i inni WSI po radzieckich szkołach wojskowych, lichwa, szemrany biznes, VAT słupy, alimenciarze, łapówkarze, którym się urwało, przekręciaże wszelakiej maści.....!BRAWO.A ten sądaż TVN nie jest wart funta kłaków.

 

 

Stąpasz po bardzo cienkim lodzie. 

Należy wam się,macie parcie na szkło,prawda? POmóc im do koryta dojść,przez ich łapska zgotować Polakom islamskie strefy

Węgierski telewizyjny film dokumentalny (z angielskimi napisami) o „zakazanych strefach” w Paryżu można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=6yzhGtL5NN4  (13 minut)

W swojej książce Obertone pisze, że Francja stacza się do stanu barbarzyństwa i że prawdziwa skala przestępczości i przemocy w całym kraju jest celowo zaniżana przez politycznie poprawne media, rząd i policję

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

Nie których chyba pojebało z tymi uchodzacami przyjmiecie najpierw do siebie ..My tej wojny nie zaczynali , także nie zapraszali.Niech po prostu zachowują jak uchodzcy a nie dzicz którym wszystko nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6377

Należy wam się,macie parcie na szkło,prawda? POmóc im do koryta dojść,przez ich łapska zgotować Polakom islamskie strefy

Węgierski telewizyjny film dokumentalny (z angielskimi napisami) o „zakazanych strefach” w Paryżu można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=6yzhGtL5NN4  (13 minut)

W swojej książce Obertone pisze, że Francja stacza się do stanu barbarzyństwa i że prawdziwa skala przestępczości i przemocy w całym kraju jest celowo zaniżana przez politycznie poprawne media, rząd i policję

Nie znasz mnie i dla tego po chrześcijańsku Ci wybaczę. To co dzieje się w tych dzielnicach miało początek dużo wcześniej. Teraz wkroczyli tylko ci, których radykalizm zaskoczył poprzednich watażków. 

A w kwestii rozliczenia UB, WSI itp to dziwnym zbiegiem okoliczności jedyny, który mógłby to przeciąć jednym ruchem tj. Prezydent RP wcale się nie spieszy. Wystarczy ujawnić aneks do raportu WSI i dużo spraw zostanie przeciętych. Ciekawe dlaczego nie chce tego zrobić? Może środowisko PiS też miejscami jest "czerwone"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ci, którzy żyli w PRL-u i pamiętają jak ten system funkcjonował widzą wiele analogii w obecnym postępowaniu PiS-u. Widocznie wierchuszka PiS-u doszła do wniosku, że wystarczy nazwać się prawicą i skopiować zasady działania PZPR-u. Z jedną zasadniczą różnicą: Kościół nie współpracował z komuną, z PiS-em tak, przy obopólnej korzyści, że naród na tym traci - cóż, ktoś musi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

tak jak pisalem wczesnie nasz nacbolszewicki alamo czerpie wiedze z rosyjskiej telewizji-toz to prawdziwy i swiadomy polski patriota :D  :D  :D

maczetami to sie chrzescijanie w rwandzie zabijali- nie tak znowu dawno,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo_w_Rwandzie.

zamachowcy -bombowcy- niedawno sadzono jednego z wroclawia i drugiego z krakowa-ten akurat niedaleko mnie robil eksperymenty i widzialem na wlasne oczy leje po bombach.

 najslynniejszy unabomber-zbieznosc nazwisk chyba przypadkowa

https://pl.wikipedia.org/wiki/Theodore_Kaczynski

 pierwszy atak terrorystyczny ciezarowka-po sasiedzku

http://natemat.pl/199321,skazcie-mnie-na-smierc-moj-czyn-bedzie-wiecej-wart-historia-olgi-hepnarovej-22-latki-ktora-postanowila-zabijac.

 

zreszta to co sie teraz dzieje na zachodzie to drobnostka z terroryzmem ktory panowal tam w latach 70-80, w niektorych rejonach ue panowala wrecz wojna domowa- irlandia, kraj baskow, czerwone brygady, frakcja czerwonej armii- poczytajcie troche i bedziecie wiedzieli od kogo sie ucza muzulmanscy samobojcy.

 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

Pierwszy obóz za płotem @Alamo.

 

 

Ja tam nic nie zmieniam. Ale jak wyjdzie na to, że N nie ma szans na sejm to zagłosuję na po. Pal licho wybaczę im tego Cimoszewicza. Ważne jest by psi od władzy odsunąć. I ten obóz z uchodźcami po sąsiedzku @Alamo zafundować.

 

 

Ja tam nie chcę nikogo ciężarówkami zabijać. Ale może jakieś haremy zalegalizują. Po co zdradzać żonę po cichu jak robi to wielu pobożnych katolików. Lepiej wszystko robić na legalu he he.

 

powiedz mi jak masz poglądy lewicowe zagłosował byś na partie razem ??

będzie gorzej  ;)  sondaże docierają do świadomości  :D  :D  :D

 

obudź się to tylko tvn  kończymy z marzeniami  :lol:


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie mam poglądów lewicowych i nie zagłosował bym na partię Razem. Bo nie widzę tam nikogo konkretnego, ani żadnego programu. Zresztą w sferze socjalno gospodarczej lewicę w postaci pisu już dzisiaj przy władzy mamy. Ja mam poglądy liberalne choć nie tak radykalne jak JKM. Niestety w Polsce nie ma jakiejś ciekawej partii liberalnej. Bo to się w Polsce nie przyjmie. Bo jak pisałem wychowane w socjalizmie społeczeństwo pragnie podarków, zasiłków bez pracy.

 

Ci, którzy żyli w PRL-u i pamiętają jak ten system funkcjonował widzą wiele analogii w obecnym postępowaniu PiS-u. Widocznie wierchuszka PiS-u doszła do wniosku, że wystarczy nazwać się prawicą i skopiować zasady działania PZPR-u. Z jedną zasadniczą różnicą: Kościół nie współpracował z komuną, z PiS-em tak, przy obopólnej korzyści, że naród na tym traci - cóż, ktoś musi...

 

Dlatego pis i jego działacze mają tak silne ciągoty i tęsknotę za rpl em. Wielu wyborców pisu chwali tu prl. Wielu głównych i wysoko postawionych polityków pisu było w pzpr. Nawet Berczyński jak się okazuje był nie tylko w pzpr ale także egzekutywie. Dlatego mamy system z pierwszym sekretarzem Kaczyńskim jak w prl u. Podstawówki mają być jak w prlu, teleranek, nacjonalizacja zwana repolonizacją. Wielkie nikomu nie potrzebne inwestycje jak centralne lotnisko czy przekopanie Mierzei Wiślanej. Tak jak za komuny. Jest w tym co robi pis wiele analogii do tego. Bo w pisie rządzą ludzie których młode lata przypadały na okres gierkowski. I teraz za tym tęsknią i chcą by było jak dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

18157377_396775980708384_551316124600531


Za "konsulting" przy dzikiej prywatyzacji z lat 1991-94 państwo płaciło zagranicznym doradcom dziesiątki milionów dolarów!
wpis z dnia 28/04/2017

lewandowski-janusz_PlatformaRP-CC-by-SA-

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Dzika prywatyzacja z początku lat 90-tych to nie tylko wyprzedaż za bezcen wielu polski przedsiębiorstw. To także grube miliony dolarów, jakie polskie władze przekazywały zagranicznym firmom konsultingowym w ramach "prowizji prywatyzacyjnej" czy "doradztwa" przy sprzedaży majątku narodowego. Szacuje się, że tylko w latach 1991 - 1994 na ten cel wydano równowartość ponad 75 milionów dolarów! To sporo, jeśli uwzględnimy, że według Donalda Tuska "polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte".

                              

r e k l a m y

 

            

Kilka dni temu przypominałem na łamach tego bloga słowa Donalda Tuska z 1993 roku, który w trakcie spotkania z wyborcami w Starachowicach powiedział: "Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane". Wskazałem wówczas, że w zdaniu tym były co najmniej dwa kłamstwa. Po pierwsze polskie przedsiębiorstwa na początku lat 90-tych XX wieku nie były "mało albo nic nie warte". Były warte fortunę, bowiem stanowiły realną konkurencję dla gospodarki państw ówczesnej EWG. Po drugie - polskie przedsiębiorstwa nie były tanio sprzedawane, bo były nic nie warte, lecz dlatego, że taka była wola rządzących wówczas polityków.

       

r e k l a m y

 

   

Zakładając jednak na moment, że Tusk miał rację i polskie firmy rzeczywiście były "mało albo nic nie warte", powstaje pytanie - dlaczego zatem polskie władze wynajmowały mnóstwo zagranicznych firm konsultingowych, które za grube miliony dolarów "doradzały" w procesie prywatyzacji, a niejednokrotnie brały odpowiednio wysoką "prowizję", gdy dane przedsiębiorstwo było przejmowane w ramach wyprzedaży? Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na publikację dra Ryszarda Ślązaka, który w swoich raportach zebrał wszystkie informacje na temat zagranicznych podmiotów, jakie "doradzały" przy sprzedaży polskich przedsiębiorstw. Na bazie dostępnych danych można wyliczyć, że tylko w pierwszym etapie dzikiej prywatyzacji (lata 1991 - 1994) na ten cel musieliśmy wydać równowartość ówczesnych 75 mln dolarów. To spore pieniądze zakładając, że prywatyzowane przedsiębiorstwa były - jak twierdził Tusk - "mało albo nic nie warte"...

 

Źródło: Pośpieszna prywatyzacja (Pte.pl)
Źródło: Narzucone doradztwo prywatyzacyjne (Pte.pl)

 

wpis z dnia 28/04/2017 

          

n-logotyp.gif

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

 

 

 

Dlatego pis i jego działacze mają tak silne ciągoty i tęsknotę za rpl em. Wielu wyborców pisu chwali tu prl. Wielu głównych i wysoko postawionych polityków pisu było w pzpr. Nawet Berczyński jak się okazuje był nie tylko w pzpr ale także egzekutywie. Dlatego mamy system z pierwszym sekretarzem Kaczyńskim jak w prl u. Podstawówki mają być jak w prlu, teleranek, nacjonalizacja zwana repolonizacją. Wielkie nikomu nie potrzebne inwestycje jak centralne lotnisko czy przekopanie Mierzei Wiślanej. Tak jak za komuny. Jest w tym co robi pis wiele analogii do tego. Bo w pisie rządzą ludzie których młode lata przypadały na okres gierkowski. I teraz za tym tęsknią i chcą by było jak dawniej.

 

niestety a może stety to jest tylko twoja interpretacja i niczego nie zmienia, niczego nie wnosi.coś mi się wydaje że ty chyba nie wierz jak było za prl. popytaj tatka albo dziadka co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czyżby za prl nie rządził pierwszy sekretarz? Rząd był tylko od wykonania zadań powierzonych przez partię na której czele stał pierwszy sekretarz. Tak jak teraz Kaczyński stoi na czele pisu i z tylnego siedzenia kieruje rządem.

Czy nie prawdą jest, że obecnie w pise na różnych stanowiskach jest wielu byłych członków prpr?

Za komuny też śniono o potędze i budowano wiele nie trafionych dużych inwestycji. Tak jak teraz planowany port centralny i przekop mierzei.

Do tego mamy upaństwowienie firm. Choć pisowi starczyło kasy na ledwie jeden bank. Który Buzek z Kaczyńskimi w rządzie kiedyś sprzedał wielokrotnie taniej.

No i mamy jak za komuny walkę z jakimiś elitami co to w nie wiadomo jaki sposób okradły resztę społeczeństwa. I tak samo jak w partii pzpr ci co z tym walczą sami kradną albo kradli. Jak Kaczyński kiedyś będąc u boku Bolka uwłaszczał się na państwowym.

Do tego mamy socjal jak 500 + który szerzy patologię zwolnień z pracy by dostawać na pierwsze dziecko obniżając dochód na członka rodziny. Coraz więcej słyszę o przypadkach podejmowania pracy na czarno. Czy utrzymywaniu statusu fikcyjnych samotnych matek by dostawać też 500 +. Zaczynają się kombinacje jak za komuny. A sprawa na tyle poważna, że rząd ma plan tym się zając. Pytanie czy starczy odwagi?

To taka garść argumentów rzucona na szybkiego z głowy. Możesz sobie pisać, że to moja interpretacja. Ale takie są fakty. Pis to nostalgia prl u. Która siedzi w głowach jego przywódców. A ty tę nowa komunę popierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj