Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Już wiem dlaczego nie było chętnego na spotkanie z unijny komisarzem d/s uchodźców. Otóż w siedzibie PiS prezes opieprzał wszystkich zebranych za spadki notowań partii. Padło nawet stwierdzenie że wrzesień to najwyższy czas na wybory samorządowe, więc do roboty. 

A co  uczestniczyłeś  w tym  zebraniu  że  tak  poinformowany  jesteś  ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie zaraz zaraz trochę zeszliśmy z tematu dyskusja o prywatyzacji strategicznych zakładów skarbu państwa Polskiego które jako tako bankrutem nie było a skoro mowa o wyznacznikach wartości to raporty NIK wskazywały że prawie każdy jeden szedł po zaniżonej wartości.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

A o czym świadczy fakt, że ci sami ludzie co wcześniej zarządzali upadającymi PGR-mi później je wykupili i już były rentowne. To o czym to świadczy ? Raptem ich oświeciło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

 

A co  uczestniczyłeś  w tym  zebraniu  że  tak  poinformowany  jesteś  ????

Z pierwszej ręki, słowo ministranta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

widzisz  i tu dotykasz sedna , jest  własciciel  i są zyski i przyszłość 

więc masz odpowiedz jakim to właścicielem i gospodarzem  jest państwo 

wiesz komu te spółki strategiczne potrzebne ? a no politykom aby swoich misiewiczów upchać a straty i tak naród pokryje 
to jest koryto dla niedouków i kolesiów a nie  majątek narodowy 

co z takiego majątku jak trzeba  do tego dokładać ? 

co mnie obchodzi kto czerpie zyski ? ja mam nie dokładać do tego ..a jak jest ? utrzymujemy armie nierobów co nie maja pojęcia o zarządzaniu bo nie biorą za nic odpowiedzialności

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

No już trochę lepiej jak firmy sprywatyzowane  wychodzą na zero a nie które nawet raczą odprowadzać symboliczny podatek . Trochę mnie cieszy , że niektórym już klapki na oczach się trochę otworzyły może nie bez pośrednio krytykują złe posunięcia partii które rządziły w ostatnich latach ale chociaż widzą to  . Szkoda tylko że ze swoim krytykowaniem obecnego rządu nie poczekają do końca kadencji . To tak jakby chłop zasiał zboże a drugi powiedział że nie urośnie bo zabronował nie w tą stronę .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Skoro mowa o prywatyzacjach kiedyś zapytano się p. Lewandowskiego wówczas ministra od przekształceń własnościowych tak się wtedy owe ministerstwo nazywało ,, dlaczego tak tanio sprzedaję pan zakłady w Łodzi znacznie poniżej ich wartości na to Lewandowski niewzruszenie odpowiedział ,, sprzedaje za ile ktoś daje a nie za ile są warte"

 

Dobrze powiedział. Od zawsze wiadomo że dana rzecz jest warta tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić. Możesz chcieć za pszenice po 900 ale rynek akceptuje max 650. Możesz trzymac i 3 lata by zdrożało i ponosić koszty przechowania ale to sie może nie udać. 

 

A o czym świadczy fakt, że ci sami ludzie co wcześniej zarządzali upadającymi PGR-mi później je wykupili i już były rentowne. To o czym to świadczy ? Raptem ich oświeciło ?

Skasowali nierentowną produkcję, wyrzucili pijaków, ograniczyli złodziejstwo wprowadzili nowsze technologie. Odpowiedzialność zmusza do przemyślanych działań

 

To tak jakby chłop zasiał zboże a drugi powiedział że nie urośnie bo zabronował nie w tą stronę .   

To wy jeszcze bronujecie zboża? :wacko:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jak pszenica jest po 650 to chyba nie sprzedajesz po 300 zł .

:D  :D  :D  :D To nie wiedziałeś , że jest nowy program ochrona ziemi i atmosfery . Zabronować pole a( nie zboże )musisz pod kątem 45 stopni i dostajesz 45 % więcej dopłaty. Zboże to my kombajnem .

 

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Luuuuuuuuudzie wy świnie ...................hodujcie .

W dzisiejszych czasach przy takiej opozycji  i wrogości ze zostali odsunięci ad koryta rząd nie może sobie pozwolić na takie widma . Pożyjemy zobaczymy   .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Jedynym politycznym pomysłem folksopozycji totalnej  jest Polaków nastraszyć. Nastraszyć PiS-em i Kaczyńskim. Nie ma to nic wspólnego z postępowaniem opozycji w klasycznej demokracji (inna sprawa, że nie wiem, czy w „ponowoczesnym” świecie taka klasyczna demokracja i debata publiczna jeszcze w ogóle się gdzieś się uchowała). PO i N – abstrahując od tego, że zajęte są głównie przepychaniem się między sobą, kto bardziej nienawidzi prezydenta, rządu i ich zaplecza parlamentarnego – nawet nie próbują Polaków przekonać, że rządziłyby lepiej. Nawet nie próbują powiedzieć niczego na temat, jak by rządziły. Tak jakby zakładały, że to w ogóle Polaków nie obchodzi.Folksopozycja organizuje różnorakie hejty, histerie i lepiej czy gorzej zorganizowane kampanie straszenia, potem chwilę czeka, aż wzbudzona panika zadziała – po czym stwierdza ze zdumieniem, że ani trochę nie zadziałało. Więc szuka tematu następnego.Najśmieszniejsze, że Polacy, im bardziej ich opozycja straszy, tym wydają się bać mniej,coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dobrze powiedział. Od zawsze wiadomo że dana rzecz jest warta tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić. Możesz chcieć za pszenice po 900 ale rynek akceptuje max 650. Możesz trzymac i 3 lata by zdrożało i ponosić koszty przechowania ale to sie może nie udać. 

 

Skasowali nierentowną produkcję, wyrzucili pijaków, ograniczyli złodziejstwo wprowadzili nowsze technologie. Odpowiedzialność zmusza do przemyślanych działań

 

To wy jeszcze bronujecie zboża? :wacko:

 

Tak jak Zbyszko powiedział, 600-650zł za pszenice to jest jeszcze granica która pozwala myśleć o zarobku, a prywatyzacje z lat 90-tych nie miały nic wspólnego z zarobkiem każda przynosiła straty...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 

hubertuss -   nie wiem  poco  te  kłamstwa  wypisujesz  Lech Kaczyński  jak i  Jarosław  protestowali  wobec  sprzedaży  TP Sa  w takiej  formie  jak to  zrobił  wtedy  Komorowski i  spółka.     Jak PiS  doszedł   do  władzy  w  2005  roku  to  zmienili  warunki i   w  wprowadzili    tkzwaną  Złotą  Akcje. 

 

Świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński nie podpisał szkodliwej dla Polski ustawy, chociaż otrzymał ją do podpisu 22 marca 2010 roku. Wszystko na to wskazuje, że nie chciał jej podpisać. Zgodnie z art. 10 ustawy powinna ona wejść w życie 1 kwietnia 2010 r., pan prezydent zapewne świadomie zignorował ten termin. Niestety, 12 kwietnia 2010 r., w poniedziałek po katastrofie, kiedy Polacy byli w olbrzymim szoku po śmierci pana prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wykonujący wówczas obowiązki prezydenta RP, podpisał w wielkim pośpiechu feralną ustawę.

Nowa ustawa zlikwidowała listę spółek strategicznych, a więc zmieniła również status spółek TP S.A i Exatel S.A., mimo że spółki te administrują strategicznymi obiektami i sieciami polskiego państwa. W przypadku TP S.A. są to sieci łącznikowe i punkty dowodzenia na czas wojny. Fundusz Montagu IV zapewne odsprzeda Emitela Rosjanom, bo oni są szczególnie zainteresowani systemami bezpieczeństwa naszego kraju, co udowodnili już wielokrotnie. Francuzi oszacowali w końcu wartość Emitela na 1,7 mld złotych. Ciekawe, że jesteśmy aż tak bogaci, iż potrafimy zrobić luksusowy prezent za 1,7 mld zł dużo od nas bogatszej Francji. Czy tak ma wyglądać "mądre państwo"?

 

 

Udowodnij mi, że to kłamstwa. Pokaż dowód jak to Kaczyńscy protestowali. Bo na razie to gdy piszesz Komorowski i spółka to chyba masz na myśli między innymi L Kaczyńskiego, Ujazdowskiego. Bo obaj w tym czasie w tym rządzie byli. Jak byś tu nie modził i nie kręcił. Kaczyńscy są tak samo umoczeni w różne interesy i prywatyzacje jak wielu innych. Nie wiem po co piszesz o złotej akcji. Co to niby pis odebrał tą złota akcją TPSA Kulczykkowi i France Telecom?

 

Skoro mowa o prywatyzacjach kiedyś zapytano się p. Lewandowskiego wówczas ministra od przekształceń własnościowych tak się wtedy owe ministerstwo nazywało ,, dlaczego tak tanio sprzedaję pan zakłady w Łodzi znacznie poniżej ich wartości na to Lewandowski niewzruszenie odpowiedział ,, sprzedaje za ile ktoś daje a nie za ile są warte"

Od 1991 do 2014 sprzedawano Huty, Stocznie, Cukrownie, Telekomunikacje, Browary, Banki, Zakłady Ubezpieczeniowe, Elektrownie i wiele wiele innych za które otrzymano 152,5 mld złotych to mniej więcej połowa Polskiego budżetu i teraz nasuwa się pytanie czy aby ta kwota była adekwatna do pracy jaką włożyło kilka pokoleń Polaków budujących te zakłady, pracujących w nich, czy aby wysiłek kilku pokoleń nie poszedł na marne. Czy te pieniądze zostały ulokowane na jakimś funduszu rezerwowym niestety nie... teraz nie ma zakładów ani pieniędzy...

 

Słowa Lewandowskiego to po części prawda. Zakład to nie samochód czy inne dobro powszechnie dostępne  By kupić zakład trzeba mieć masę pieniędzy,  Pomysł na produkt, ta zwane know how, rynki zbytu i wiele wiele innych. Wiele zakładów zrujnowanych za komuny z przestarzałą technologią i produktami wbrew pozorom nie przedstawiało wielkiej wartości. Oczywiście nie wszystkie zakłady sprzedano uczciwie. Ale jak pokazuje mój tekst powyżej sprzedawali wszyscy od lewa do prawa łącznie z Kaczyńskimi. Bo rząd Buzka który Kaczyńscy popierali sprzedał całkiem dużo zakładów.

 

Dobra zmiana się wali. zwróćcie uwagę na sondaże 17, 19 i 23 marca. Trzy rożne ośrodki a tendencja podobna. Porównajcie sondaż TNS z 10 marca do tego z 23 marca. Jest pięknie. A będzie jeszcze lepiej. Widać, że niedojdy nie dają rady rządzić.

 

http://www.parlamentarny.pl/sondaze/

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

A nie mogłem się powstrzymać przy niedzieli. To tak w związku z miesięcznicą dzwona pod Toruniem.

ec7df6dbdfd0da8f3be1644825f2397b.jpg

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To się chyba moi sąsiedzi uchowali. Bo kilku plus kilku znajomych ma jeszcze swoje firmy nie Niemieckie. Firma w której pracuje tez nie jest niemiecka. Kolejną bzdurę wkleiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Uśmiechnij się .  :D  :D  :D W każdej bajce jest trochę prawdy i w kłamstwie też .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jak pszenica jest po 650 to chyba nie sprzedajesz po 300 zł .

:D  :D  :D  :D To nie wiedziałeś , że jest nowy program ochrona ziemi i atmosfery . Zabronować pole a( nie zboże )musisz pod kątem 45 stopni i dostajesz 45 % więcej dopłaty. Zboże to my kombajnem .

Klienci chcieli zapłacić 100 a oni sie uparli że wezmą tylko 60 . Tak sobie mów ;)  Wtedy przedsiębiorstwo które było teoretycznie warte 100 i państwo dokładało co roku do tego 10 sprzedawano za 80. Masz takie same pretensje jak moi sąsiedzi. Zapłaciłem im za ziemie ile chcieli i zacząłem robić inne rzeczy. Po 4-5 latach odrobiłem wartość tej ziemi a oni teraz czuja się oszukani bo za się na ich ziemi dorobiłem :blink:

 

Tak jak Zbyszko powiedział, 600-650zł za pszenice to jest jeszcze granica która pozwala myśleć o zarobku, a prywatyzacje z lat 90-tych nie miały nic wspólnego z zarobkiem każda przynosiła straty...

Jakby nie sprzedali to straty byłyby coraz wieksze. Zresztą,  trzeba było kupować a nie teraz biadolić ;)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jakie pretensje . To jest podsumowanie fachowców . Sąsiadom pewnie zapłaciłeś ile chcieli to nie ma porównania do prywatyzacji . Oni nie mogą się patrzyć jak robisz  zyski na tej ziemi a ty nie możesz się patrzeć jak leżą albo biorą pieniądze od państwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Sąsiadom zapłaciłem tyle ile chcieli bazując na lokalnych cenach. Mogli przecież powiedzieć że 1 klasa pod Wrocławiem chodzi po 100 tys/ha i tyle jest warta ale w moich stronach w tamtym czasie płaciło się za 1 klasę 40 i dla mnie była ona warta właśnie tyle. Problem z prywatyzacja jest taki że jak przedsiębiorstwo ledwo zipiało to nikt nawet na bankruta nie chciał spojrzeć a jak sie odważny trafił , kupił dziadostwo i zaczął powoli na tym zarabiać to lament że ukradł. Trzeba było samemu kupować majątek narodowy i robić biznes.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

https://oko.press/tusk-501-proc-wygrywa-duda-499-proc-ii-turze-wyborow-prezydenckich/

 

Widać jazda na nartach przynosi marne efekty. Sondaż bardzo ciekawy. Nawet jeśli wziąć pod uwagę jakieś błędy kilku procentowe to widać jak kiepskim prezydentem jest Duda. Ładnie go sprzedali w kampanii. Ale realia okazały się brutalne i wyszło można powiedzieć Szydło z worka. Patrząc z perspektywy można stwierdzić, że w zasadzie nie ma różnic między nim a Komorowskim. Młodszy jest i lepiej wygląda i mówi po angielsku to jedyne plusy. Reszta to mniej więcej to samo. Jeden i drugi strzelał gafy, jeden i drugi jest uległy partyjnemu szefostwu i jeden i drugi siedzi gdzieś schowany. Z tym, że Komorowski nie podpisywał ustaw po nocy bo mu kazali. 

Duda przegrywa sondażowo z Tuskiem, który nie prowadzi kampanii, nie ma go w Polsce.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

A ile tych wykształconych jest i to nie wszyscy są za Tuskiem . Jak nie widzisz różnicy między Dudą a Komorowskim to ciekawe czy wiesz czym się różni szafa od kibla . 

Schetyna wykopał Kopacz .

Który według ciebie jest lepszym przewodniczącym ?

A może powymieniasz gafy Dudy ?

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

https://oko.press/tusk-501-proc-wygrywa-duda-499-proc-ii-turze-wyborow-prezydenckich/

 

Widać jazda na nartach przynosi marne efekty. Sondaż bardzo ciekawy. Nawet jeśli wziąć pod uwagę jakieś błędy kilku procentowe to widać jak kiepskim prezydentem jest Duda. Ładnie go sprzedali w kampanii. Ale realia okazały się brutalne i wyszło można powiedzieć Szydło z worka. Patrząc z perspektywy można stwierdzić, że w zasadzie nie ma różnic między nim a Komorowskim. Młodszy jest i lepiej wygląda i mówi po angielsku to jedyne plusy. Reszta to mniej więcej to samo. Jeden i drugi strzelał gafy, jeden i drugi jest uległy partyjnemu szefostwu i jeden i drugi siedzi gdzieś schowany. Z tym, że Komorowski nie podpisywał ustaw po nocy bo mu kazali. 

Duda przegrywa sondażowo z Tuskiem, który nie prowadzi kampanii, nie ma go w Polsce.

 

Bredzisław miał 67% taki był chłopina pewny, że nawet nie stanął do debaty z wszystkimi kandydatami a i tak przerżnął....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

No przyznam szczerze że dałem się nabrać na Dudę w kampanii wyborczej. Zagłosowałem na niego bo nie liczyłem że na tak sztywnym holu da się ciągnąć prezesowi. Ot głupi ja. Może trochę byłem uprzedzony do Komorowskiego z czasu kiedy był szefem MON, ale większy był jednak kredyt zaufania dla Dudy niż uprzedzenie do Komorowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj