Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Nie wytłumaczę ci bo nie wiem co tam sobie macierewicz myśli. Może są też inni dobrze wyszkoleni generałowie. Podesłałem po prostu link w odpowiedzi na twój post że niby tak źle się dzieje i zaraz będą krzyczeć że armię nam rozmontują.Tą decyzję popieram że trzeba zwolnić część generałów którzy siedzą i nic nie robią. Powinni wziąć też się za górników. W sensie że biurokratów. Wywalić połowę i a reszta niech się stara żeby utrzymali stanowisko. Tak samo z nauczycielami. Nie strajkują bo obchodzi ich dobro dzieci tylko strajkują bo część z nich straci stołek. Najlepszy przykład mam na gminie w której mieszkam. Za poprzedniego rządzącego przychodziło się do gminy i siedziało się i czekało aż ktoś raczył obsłużyć bo albo na papierosku był albo w sąsiednim gabinecie na pogaduszkach. Teraz mimo iż pracowników jest o połowę mniej wszystko ładnie i płynnie idzie. Nie ma problemów z załatwieniem jakich kolwiek spraw i są załatwianie sprawnie mimo iż jest połowa pracowników. Jak jest dużo osób to tylko przerzucają się obowiązkami i nikt nie ponosi za to odpowiedzialności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Dzieje się źle bo odchodzą ludzie którzy wiele lat zdobywali wiedzę aby zajmować się tym szczeblem planowania i dowodzenia. Tu mniej chodzi o sam stopień a o to co mają w głowach. Nie stać nas, jako kraju na takie gierki bo i finansowo i pod względem zasobów ludzkich jesteśmy ograniczeni. Pytanie jest też takie. Czy nie byłoby korzystnie wymienić jednego polityka , który może zajmować się wszystkim i niczym , zamiast tylu oficerów i specjalistów w swojej dziedzinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
mirro-   niema  takich  ludzi  których  nie można  by  zastąpić.   Tak czy  owak  Putin  nas  w kilka  godzin   rozbroi   także  niema  to  wielkiego  znaczenia  kto  będzie  na  jakim stołku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

No to gratuluję podejścia. To może nie co jutro wstawać bo przyjdzie Putin i nas zje. Kto będzie na tych stanowiskach ma kapitalne znaczenie. Bo to właśnie ci ludzie odpowiadają za kierunki rozwoju armii. A jeżeli mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie pozwala choć mieć nadzieję że kierunek będzie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

pierwsi kłamcy i łgarze zawsze pierwsi przed ołtarzem  ;)

dlaczego nas to nie dziwi ? bo to teraz norma w pisuar-owych elitach  , ot takie przedstawienie na pokaz żeby  sumienie zagłuszyć 

na domiar złego kościół to firmuje , może to i dobrze bo to pokazuje ile jest  warta wiara na pokaz i wbrew przykazaniom 

więc co znaczy modlitwa takiego zakłamanego wyznawcy ?  to jest pogarda dla wartości jakie głosi kościół i  plucie ludziom uczciwy m w twarz 

 

Trochę się uśmiałem , że ty taki uczciwy i kulturalny . Jednak według tej wiary Bóg bardziej się cieszy z jednego nawróconego jak z 99 baranów . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko według jednych to specjaliści a według drugich to ludzie nic nie wnoszący do armii. Tak samo jedni uznają siemoniaka i budkę za specjalistów w danych resortach a inni mówią że to oszołomy co nie mają nic mądrego do powiedzenia. Krytykują każdą decyzję nie ważne czy dobra czy zła. Śmieszy mnie tylko to że PO i PSL mając 8 lat do dyspozycji nic nie zrobili dla Polski a teraz sami siebie mianują wielkimi obrońcami Polski. I co najbardziej śmieszne to wszystkie niby afery jktóre nakręca PO i Nowoczesna kończą się tak szybko jak się zaczęły bo normalni ludzie sami potrafią odróżnić co jest dobre a co złe. Widać to chociażby po strajkach KODu. Sam na początku uważałem że jest to dobra organizacja ale po zagłębieniu się w informacje na temat tej organizacji i ludzi widać że jest stworzona tylko po to aby robić szum ze wszystkiego co się dzieje w Polsce i bronić złodzieji i oszustów. Liczebność na ich manifestacjach też świadczy o tym że większość zrozumiała że to ludzie dbający o swoje interesy. Jak narazie nie słyszy się że PIS wyprowadza miliony złotych i sprzedaje się Niemcom, tylko słyszy się że nie pozwala Niemcom dyktować co Polska może u siebie na własnym podwórku robić i to nie podoba się opozycji. Można tak pisać w nieskończoność. Dla mnie i dla większości społeczeństwa jak narazie jest to dużo lepszy rząd niż poprzedni. Świadczą chociażby o tym sondaże,  a jak będzie przy następnych wyborach to się dopiero okaże czy PIS zaszkodził Polsce czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Pewnie tak że są wyższe szkoły piętrowe i dobre uniwersytety . Ale jeżeli po wyższej szkole powinno się zarabiać  4 tyś na rękę to niech ten z Jagielońskiego zarabia 7 na rękę czy więcej i tak powinno być . Już na budowach nie źle zarabiają można powiedzieć że tyle co nauczyciel . Jak ten co sprząta ulicę zarabia 1600 zł a nauczyciel lub młody pracownik w banku 1800 zł to co to za różnica .

Podejrzewam ze na tym forum nikt Jagielońskiego Uniwersytetu nie ukończył to w tym poście piszesz o sobie i o nas wszystkich .  

 

Chodziło mi o to, że ten po "studiach" w koziej wólce uważa, że skoro jest po studiach, to powinien zarabiać min. powiedzmy 4000pln. Tymczasem jego "wykształcenie" i praca jest warte co najwyżej, dajmy na to 2000pln. Po prostu mamy za dużo osób z tytułem mgr(magister), chociaż po koziej wólce to jest mgr.(magazynier) i takie osoby maja o sobie za duże mniemanie i żądania finansowe odnośnie wynagrodzenia. Potem płacz, bo z wyższym wykształceniem siedzi na kasie. A kim jest młody pracownik banku: "Przynieś, wynieś, pozamiataj, jak masz czas, to se polataj". I tyle jest warta jego praca.. Poza tym, gdzie jest powiedziane, czy zapisane o 4000pln po szkole wyższej? Zapłata wynosi tyle, ile jest warta praca( dotyczy sektora prywatnego, bo budżetówka to inna bajka).

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Trochę się uśmiałem , że ty taki uczciwy i kulturalny . Jednak według tej wiary Bóg bardziej się cieszy z jednego nawróconego jak z 99 baranów . 

Tylko w naszym ustroju to te 99 baranów dokonuje wyboru posłów którzy potem wyłoniwszy rząd nami rządzą :wacko:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Chyba za dużo od Boga oczekujecie. 

A tak w ogóle, podsumowując określenia padające na tym forum odnośnie koryta i trzody, to zaczyna wyglądać na to że trzodę przy korycie wybierają barany.

Apeluję więc o rozsądek bo chyba trzeba będzie zamawiać pogłębiarkę żeby odszukać dno. Podnieśmy choć trochę poziom wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jak narazie nie słyszy się że PIS wyprowadza miliony złotych i sprzedaje się Niemcom, tylko słyszy się że nie pozwala Niemcom dyktować co Polska może u siebie na własnym podwórku robić i to nie podoba się opozycji. Można tak pisać w nieskończoność. Dla mnie i dla większości społeczeństwa jak narazie jest to dużo lepszy rząd niż poprzedni. Świadczą chociażby o tym sondaże,  a jak będzie przy następnych wyborach to się dopiero okaże czy PIS zaszkodził Polsce czy nie

Na razie PIS zapożycza się u Niemców na potęgę/ Słyszy sie że nie pozwalka Niemcom - owszem, słyszy się,  ale jak jest naprawdę to nie wiadomo PIS potrzebuje spisku, wroga i syndromu oblężenia więc jak nie Rosja to Niemcy albo UE albo Soros, albo masoni, żydzi .lub ew. wrogie wywrotowe siły wewnetrzne, byłe służby itd. Jak sie temat wyczerpie to sa jeszcze muzłumanie, Al kaida  Isis a w ostateczności mozna zwalić wszystko na Yogę, Feng shui albo nawet Red Hot Chilli Peppers :P Wyborcy kupią wszystko jak mawiał obecny prezes TVP


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Chyba za dużo od Boga oczekujecie. 

A tak w ogóle, podsumowując określenia padające na tym forum odnośnie koryta i trzody, to zaczyna wyglądać na to że trzodę przy korycie wybierają barany.

Apeluję więc o rozsądek bo chyba trzeba będzie zamawiać pogłębiarkę żeby odszukać dno. Podnieśmy choć trochę poziom wypowiedzi.

 

Ulman i Marko przeczytajcie sobie to . Ja się dostosowuje a wy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Trochę się uśmiałem , że ty taki uczciwy i kulturalny . Jednak według tej wiary Bóg bardziej się cieszy z jednego nawróconego jak z 99 baranów . 

  

 rozumiem że był to głupkowaty śmiech'' barana ''  który udaje  że jest prawy i sprawiedliwy 

 mnie nie trzeba nawracać   

 zakłamanie i zło - jakie jest teraz w kościele i te hordy nawiedzonych i zakłamanych ludzi  mnie nie interesują  

 to nie moja liga i to nie ma związku z wiarą i jakimikolwiek wartościami... co widać na tym forum ,  jak miłość do bliźniego i dobre słowo  udziela  się co rusz w szczuciu na rodaków'' gorszego sortu '' przez ludzi którzy piszą że chodzą do kościoła  ;)

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

 rozumiem że był to głupkowaty śmiech'' barana ''  który udaje  że jest prawy i sprawiedliwy 

 mnie nie trzeba nawracać   

 zakłamanie i zło - jakie jest teraz w kościele i te hordy nawiedzonych i zakłamanych ludzi  mnie nie interesują  

 to nie moja liga i to nie ma związku z wiarą i jakimikolwiek wartościami... co widać na tym forum ,  jak miłość do bliźniego i dobre słowo  udziela  się co rusz w szczuciu na rodaków'' gorszego sortu '' przez ludzi którzy piszą że chodzą do kościoła  ;)

Rozumiesz to co chcesz rozumieć . Kto tu chce cię nawracać . Konia się nawraca  krowę  albo barana . Tu najwyżej można przekonywać . 

Każdy jest kowalem swojego losu . Jak twój los ci się nie podoba to sobie go zmień .Zazdrościsz bezdomnemu to idź pod most . Zazdrościsz nierobowi to się uwal i nie pisz już do mnie .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Widzieliście najnowszy sondaż? piss 29 po27 reszta poniżej 10%. Znów powiedzą że to wina Tuska z tym że teraz będą mieli 100% racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Rozumiesz to co chcesz rozumieć . Kto tu chce cię nawracać . Konia się nawraca  krowę  albo barana . Tu najwyżej można przekonywać . 

Każdy jest kowalem swojego losu . Jak twój los ci się nie podoba to sobie go zmień .Zazdrościsz bezdomnemu to idź pod most . Zazdrościsz nierobowi to się uwal i nie pisz już do mnie .  

 chłopie kogo chcesz przekonywać i do czego ? do biedy umysłowej ? 

 mi się własnie podoba i dlatego nie popieram pis - matołów  

 nie mam nic do stracenia w odróżnieniu od sprzedawczyków co wyciągają łapki po nie swoje pieniążki  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

Dzieje się źle bo odchodzą ludzie którzy wiele lat zdobywali wiedzę aby zajmować się tym szczeblem planowania i dowodzenia. Tu mniej chodzi o sam stopień a o to co mają w głowach. Nie stać nas, jako kraju na takie gierki bo i finansowo i pod względem zasobów ludzkich jesteśmy ograniczeni. Pytanie jest też takie. Czy nie byłoby korzystnie wymienić jednego polityka , który może zajmować się wszystkim i niczym , zamiast tylu oficerów i specjalistów w swojej dziedzinie? 

 

dowiedz gdzie ci się generałowie szkolili a później napisz 

Widzieliście najnowszy sondaż? piss 29 po27 reszta poniżej 10%. Znów powiedzą że to wina Tuska z tym że teraz będą mieli 100% racji.

 

daj lin bo zapomniałeś dodać zamiast 2 daj 3 

Widzieliście najnowszy sondaż? piss 29 po27 reszta poniżej 10%. Znów powiedzą że to wina Tuska z tym że teraz będą mieli 100% racji.

http://wpolityce.pl/polityka/332131-pis-po-brukseli-stracilo-w-sondazach-ale-sondaz-ibris-jest-wewnetrznie-sprzeczny-i-bardzo-watpliwy

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sondaz-cbos-poparcie-dla-partii-politycznych,714570.html

 

parę dni i traci 10 %


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Widzieliście najnowszy sondaż? piss 29 po27 reszta poniżej 10%. Znów powiedzą że to wina Tuska z tym że teraz będą mieli 100% racji.

 

Tak tak Komorowski też miał wygrać w pierwszej serii 67% poparciem, takie chłopisko było pewne, że nawet na debatę wszystkich kandydatów na prezydenta nie przyszło a potem okazało się, że nie warto dzielić skóry na żywym niedźwiedziu także sondaże można sobie w bajki wsadzić....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

 chłopie kogo chcesz przekonywać i do czego ? do biedy umysłowej ? 

 mi się własnie podoba i dlatego nie popieram pis - matołów  

 nie mam nic do stracenia w odróżnieniu od sprzedawczyków co wyciągają łapki po nie swoje pieniążki  ;)

Bieda umysłowa jest w każdym kraju . Jak psu nie dasz żreć to pójdzie i zagryzie   kury sąsiadowi .Jak dzieciom nie dasz kieszonkowego to będą podbierać . Lepiej dać tej biedzie umysłowej parę złoty jakby miała przyjść i cię okraść albo wyrządzić większa szkodę . Nie tylko bieda umysłowa bierze i umysłowo zaradny też wyciąga rękę  . 

Może nie jednego wkurza jak jedziesz z pola w sobotę po południu  a inni grillują a ty musisz jeszcze coś zrobić . Popatrz na swoją majętność że ty księdzu na kolędę dajesz 150 zł i jeszcze masz ubaw a te biedaki może dychy nie dają a może jeszcze ksiądz nie weźmie bo za biedni . 

Okazywanie niezadowolenia z rządu w taki sposób jak ty to robisz to przypomina wyzywanie się dzieci w podstawówce a jesteśmy na jednym roczniku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

mirro-   niema  takich  ludzi  których  nie można  by  zastąpić.   Tak czy  owak  Putin  nas  w kilka  godzin   rozbroi   także  niema  to  wielkiego  znaczenia  kto  będzie  na  jakim stołku.

To po co ta cała szopka z OT dozbrajaniem armii? Zwolnic Antoniego i innych misiewiczów a MON wcielić do MSWIA i i bedzie taniej. Antek mniej aut rozbije a i żołnierze gówniarzom nie bedą musieli salutować

 

dowiedz gdzie ci się generałowie szkolili a później napisz 

 

No popatrz. W strukturach NATO 18 lat funkcjonowali, na misje jeżdzili i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Może NATO jest z ruskimi w zmowie przeciw nam?

 

Tak tak Komorowski też miał wygrać w pierwszej serii 67% poparciem, takie chłopisko było pewne, że nawet na debatę wszystkich kandydatów na prezydenta nie przyszło a potem okazało się, że nie warto dzielić skóry na żywym niedźwiedziu także sondaże można sobie w bajki wsadzić....

Jest to broń obosieczna bo wiadomo że sondaże nie są wiarygodne tylko nie wiadomo w która stronę  :( Jesteś pewien że PIS nie ma teraz zawyżonych słupków jak kiedyś Komorowski ? Im się też teraz wydaje że nie maja z kim przegrać 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jak się czyta co niektórych to nawet nie socjalizm a bolszewizm bije po oczach

straszą już że będą rabować  ..''mata to dajta ''  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj