Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość   
Gość

Szerokie horyzonty? Czyli wyprzedaż za bezcenn majątku narodowego jak to robił POprzedni rząd? Nigdzie nie napisałem że szkoła ma zyski przynosić tylko powinna istnieć na innych zasadach jak karta nauczyciela to pozwoliłoby podnieść poziom kształcenia przszez zatrudnianie młodych nauczcieli którzy jak piszesz mają ersze horyzonty a nie starych pierników co tylko myślą jak wysoką emeryturę wyrobić ja jestem za wolnym rynkiem we wszystkich dziedzinach gospodarki podobnie w służbie zdrowia ale dla elit które dziś protestują to jest właśnie zagrożeniem B)

 

Jesteś za wolnym rynkiem we wszystkich dziedzinach ale boli Cię prywatyzacja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Trzeba było kupować! 

Upadłe PGRy też brało się za grosze a teraz gamonie co sie nie załapali biadolą że  nie mają. Ten kto gapa, nie chciał ryzykować i miał ciasny łeb,  przegapił okazje niech nie ma do nikogo pretensji. To jest właśnie wolny rynek

Co do rozkradania -  czy po wszystkich audytach ministerstw są jakieś zarzuty prokuratorskie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A Kaczyńscy nie brali udziału w złodziejskiej prywatyzacji??? Porozumienie Centrum, AWS byli przy władzy, jakby nie patrzeć to AWS sprzedało polskie cukrownie Niemcom....

Dzisiaj wyczytałem, że jesteśmy bandom idiotów którzy albo wcale nie ubezpieczają swoich upraw albo je ubezpieczają od najtańszych ryzyk które rzadko występują, tylko nieliczni rolnicy faktycznie ubezpieczają swoje uprawy. Przynajmniej tak twierdzi wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki "rolnicy podchodzą do ubezpieczeń na trzy sposoby: część w ogóle nie ubezpiecza upraw, część ubezpiecza po to, by spełnić wymóg ubezpieczenia 50 proc. powierzchni upraw, a więc ubezpiecza od najtańszych ryzyk tj. najrzadziej występujących, a tylko niewielu ubezpiecza od faktycznie występujących klęsk żywiołowych."

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Upadek meteorytu - nie wiedziałeś ? :rolleyes:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślałem że przed pokąsaniem przez rekiny i szarańczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ja bym sie ubezpieczył od głupoty rzadu ale to nie będzie łatwe :(

Śmieszna jest ta nasza premierka mówiąc ze nie ma zgody na taki sposób podejmowania decyzji w UE.  Zgodę na takie a nie inne reguły wyraził niejaki Lech Kaczyński podpisując Traktat Lizboński :P Sukces w postaci porażki w stosunku 1-27 nie spowodował jak widać nawet cienia  refleksji :huh:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Niestety nie można się ubezpieczyć od szaleństwa półtorametrowego Żyda z okolic Odessy.

 

Ale aż dziwne że blisko 40 milionowy kraj daje rządzić wariatowi.  

 

 

Dobra rada - kształćcie dzieci żeby mogły uciec jak najdalej z tego wariatkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

Trzeba było kupować! 

Upadłe PGRy też brało się za grosze a teraz gamonie co sie nie załapali biadolą że  nie mają. Ten kto gapa, nie chciał ryzykować i miał ciasny łeb,  przegapił okazje niech nie ma do nikogo pretensji. To jest właśnie wolny rynek

Co do rozkradania -  czy po wszystkich audytach ministerstw są jakieś zarzuty prokuratorskie?

 

@ulman. pgr-y kupowali bliscy współpracownicy tych którzy kierowali tymi pgr-mi a często sami kierownicy. a nawet księgowa albo jej mąż ,zresztą on też pracował w pgr

siemka gamonie

 

tusk jest potrzebny niemcom aby można było jak najszybciej wprowadzić unię dwuch prętkości czy jak oni to nazywają.

a donaldo zgodzi się na wszystko co mu ukochana merkel rozkaże .właśnie dlatego zostasł wybrany

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Trzeba było kupować! 

Upadłe PGRy też brało się za grosze a teraz gamonie co sie nie załapali biadolą że  nie mają. Ten kto gapa, nie chciał ryzykować i miał ciasny łeb,  przegapił okazje niech nie ma do nikogo pretensji. To jest właśnie wolny rynek

Co do rozkradania -  czy po wszystkich audytach ministerstw są jakieś zarzuty prokuratorskie?

 

Nie  masz  Racji  w 100%  były  przypadki że  nie miał kto  brać 

Ale  też  i  tak  gdzie  było  więcej  chętnych  jak  PGR  i zamiast  podzielić  PGR  i  rozdzielić  to  dla  wszystkich  dostali  je  kilka  osób 

Także  wiesz  nie  wszędzie  sytuacja  była  taka jak  piszesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Co ty gadasz. Ziemia stała odłogiem. Rolnicy którzy ją brali albo ją po roku zostawiali albo bankrutowali. Dopiero ok 2000 roku zaczęto się interesować tymi ziemiami. U mnie po upadku jednego z PGR-ów, wydzierżawił to Holender ale po 2 latach zbańczył, potem wzięła to spółka złożona z miejscowej cukrowni i mleczarni, też nie poszaleli i sobie odpuścili, potem miał to Francuz a od chyba trzech lat przejęła to polska duża firma. Jak większość byłych PGR-ów mają tylko dzierżawy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety nie można się ubezpieczyć od szaleństwa półtorametrowego Żyda z okolic Odessy.

 

Ale aż dziwne że blisko 40 milionowy kraj daje rządzić wariatowi.  

 

 

Dobra rada - kształćcie dzieci żeby mogły uciec jak najdalej z tego wariatkowa.

 

Kształć tego Twojego rodzynka bo jak taki jak ojciec będzie to się długo nie uchowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

@ulman. pgr-y kupowali bliscy współpracownicy tych którzy kierowali tymi pgr-mi a często sami kierownicy. a nawet księgowa albo jej mąż ,zresztą on też pracował w pgr

 

Bez przetargu kupowali czy po prostu mieli pojecie i odwagę by się na to porwać? Do 2000 roku było w gazetach masę ofert z agencji i było w czym wybierać o ile się nie chciało właśnie tego PGR w sasiedniej wiosce który był juz kupiony. Mam takich znajomych co maja takie jak ty zdanie ale gdy pytam czemu nie zainteresowali sie czymś 60 km od domu to mówia że oszalałem bo to za daleko było :blink:

 

 

Nie  masz  Racji  w 100%  były  przypadki że  nie miał kto  brać 

Ale  też  i  tak  gdzie  było  więcej  chętnych  jak  PGR  i zamiast  podzielić  PGR  i  rozdzielić  to  dla  wszystkich  dostali  je  kilka  osób 

Także  wiesz  nie  wszędzie  sytuacja  była  taka jak  piszesz 

 

A kto powiedział że maja dzielić by kilka osób dostało? Przy wolnym rynku który Staszek tak popiera ten co da wiecej ten ma a ten co dał za mało albo nie miał odwagi podejść do przetargu nie ma i nie ma prawa mieć do nikogo o to pretensji. Tak jak w naturze -jednostki przystosowane, zaradne przeżyja i się rozwiną a reszta będzie wegetować lub zbankrutuje.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Kształć tego Twojego rodzynka bo jak taki jak ojciec będzie to się długo nie uchowa ;)

staszek, kasztanie wyciąnięty z łajna - takie wycieczki personalne to sobie dla swoich bękartów zachowaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

To że coś czasem płaci gorzej jest normalne ale jak od 20 lat dokładasz to zwijasz biznes.

Jak spółki zabierały zysk? Po prostu kopalnie za tanio sprzedawały albo za duzo wydobywały bo im się wydawało że jest tak jak za komuny. Do tego wysokie koszty własne (przywileje górnicze), niska wydajność i rośzczeniowość Węgiel to bogactwo naturalne (a nie  dobro narodowe) i właśnie dlatego nie powinno się eksploatować naszych złóż i ponosić straty a kupowac tani węgiel na giełdach światowych. 

Cukier w Niemczech był tańszy, samochody uzywane też tańsze i nawet mają tańszy gaz od Putina i co z tego?  

Może w ramach rewanżu za podporządkowanie sobie przez Niemcy 27 krajów UE i Tuska nałożymy na nich sankcje i wstrzymamy wymianę gospodarczą?

Nie jestem fachowcem ale dziwi mnie to , że wydobycie kosztuje około 300 zł t a na składzie jest 800 zł i nie można wyjść nawet na zero . Myślę że to jest chore .

20 lat temu jeździłem dostawczym na Mysłowice z swoim towarem na rynek hurtowy a z powrotem węgiel . Gdy zajechałem na kopalnie wykupiłem węgiel i łopatą wrzucałem z kupy . Od razu dolecieli do mnie ochroniarze z jakiejś spółki która działała na terenie kopalni i zaczęli mnie legitymować . Za chwilę dolecieli ochroniarze kopalni i zaczęli się przegadywać .Po tym incydencie ochrona kopalni powiedziała , że spółki działają na terenie kopalni zarabiając na ich węglu i jeszcze narzucają ceny .

Kup nie bity samochód w Niemczech tańszy niż w Polsce życzę sukcesu  . 

Na pochyłe drzewo każda koza wejdzie . Nie jesteśmy Rosją żeby na takie rzeczy sobie pozwolić jak sankcje ale nie możemy sobie pozwolić na szantaż bo dzisiaj jesteśmy beneficjentem a za kilka lat będzie odwrotnie .

27 krajów nie dało poparcia dlatego że nic z tego by nie wyszło a rząd nie miał wyjścia i musiał zostać przy swoim do końca.

To powiedz mi czy rolnictwo ma przywileje i czy państwo dokłada do produkcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

 @ulman przetargi były ale na zjechane maszyny.troche kupowałem w tych latach ziemi od prywatnych rolników i interesowałem się pgr ale nie wyszło powody podałem wyżej , więc doskonale pamiętam jak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Coś musi być na rzeczy bo na Francji można kupić nasiona np. fasoli szparagowej 200 PLN taniej na jednostce niż u naszych przedstawicieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

swego czasu nawozy azotowe w niemczech można było kupić taniej niż w polsce a nawozy pochodziły z puław

był taki przypadek pare lat temu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jak zagraniczne produkty o tym samym składzie na Polskę idą gorszej jakości to co powiedzieć o opryskach albo o innych produktach . Podobnież niektórzy rolnicy mają dostęp do oprysków z Ukrainy np Mospilan  kupują na kilogramy i jest pięć razy tańszy i skuteczny .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Są nowe ustalenia komisji antoni zapowiedział że ujawni w tym tygodniu i zdradził iż ewidentnie wina jest po stronie Rosjan ale także Tuska,o wybuchach sztucznych mgłach trotylu i dobijaniu jeszcze żywych nie wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Należy odciągnąć uwagę jełopów od ostatniego "sukcesu" w Brukseli bo nawet wioskowy głupek może mieć samoistne wątpliwości czy to aby był sukces. 

Antek nie zawaha się by zrobić z siebie głupka więc przy zaangazowaniu TVPIS i redaktorków z GP i Trwam nic konkretnego nie mówiąc niby odkryją coś co wszyscy wiedzą a co niczego nie dowodzi. 

Priorytet nr 1 - zensta na Tusku, nr2. odciągnięcie uwagi od ostatnich wybryków w Brukseli

 @ulman przetargi były ale na zjechane maszyny.troche kupowałem w tych latach ziemi od prywatnych rolników i interesowałem się pgr ale nie wyszło powody podałem wyżej , więc doskonale pamiętam jak było

Widać słabo byłeś zdeterminowany albo koniecznie chciałeś ten PGR zza miedzy. Najłatwiej jest winić innych zamiast siebie

 

Jak zagraniczne produkty o tym samym składzie na Polskę idą gorszej jakości to co powiedzieć o opryskach albo o innych produktach . Podobnież niektórzy rolnicy mają dostęp do oprysków z Ukrainy np Mospilan  kupują na kilogramy i jest pięć razy tańszy i skuteczny .  

Kupuj chemię za granica jak ci nasza nie odpowiada. Nikt ci tego nie broni. 

U mnie co tydzień lub 2 ktoś oferuje środki z Ukrainy. Niektórzy kupuja ale bywało tez tak że gość miał do kasacji 30 ha rzepaku bo oszczędził  20 Pln/ha kupujac ukraińska Galerę


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj