Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertb    4007

Od kiedy pamiętam policji nikt nie lubi, a przed poborem się raczej uciekało. Nic się w materii nie zmieniło. Dalej gnoi się wojaków oraz policjantów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

masz gazetę z top agraru  to poczytaj sobie o producentach buraków z Südzucker

http://wpolityce.pl/gospodarka/325868-niemcy-planuja-likwidacje-produkcji-cukru-w-polsce-rolnicy-chca-nas-zniechecic-do-uprawiania-burakow

http://www.strefaagro.nowiny24.pl/artykul/rolnicy-z-podkarpacia-ceny-burakow-cukrowych-sa-za-niskie

https://dorzeczy.pl/kraj/20883/Niemcy-kontra-polska-wies-Zmusza-rolnikow-do-likwidacji-upraw.html

 

 

jak widzisz spełnia się plan rozgrabierzy polski a według Tuska miało być tak kolorowo reprywatyzacja 

„Trzeba bronić dorobku 25 lat naszej wolności – być z niego dumnym i czerpać inspirację na przyszłość” – przekonuje w swoich reklamówkach wyborczych Bronisław Komorowski. Ta obrona w wykonaniu wieloletniego polityka UD, UW, AWS i PO nie dziwi, ponieważ Komorowski przez większość ostatniego ćwierćwiecza znajdował się w rządzącym establishmencie i ponosi współodpowiedzialność za kształt „polskiej wolności”.

Ale jest jeszcze inny, ważniejszy powód determinacji obecnego prezydenta i jego obozu, by „bronić dorobku” III RP. Otóż „dorobek” ten obejmuje uczynienie z Polski kolonii zagranicznego kapitału, głównie poprzez wyprzedaż majątku narodowego w ręce obcych nabywców. Skutki tej polityki, prowadzonej przez kolejne rządy (zwłaszcza te, w których uczestniczył lub które aktywnie wspierał Bronisław Komorowski), są dziś opłakane. A więc tak naprawdę zamiast być dumnymi z „25 lat wolności” powinniśmy jako naród czuć się oszukani przez elity, które zafundowały nam nową niewolę – tym razem ekonomiczną.

Poniższy raport zawiera bilans wyprzedaży majątku narodowego w ostatnim ćwierćwieczu.

Sektor finansowy

 

W 1992 r. rozpoczęła się prywatyzacja polskich banków. Jako pierwszy sprzedano BRE Bank, który trafił w ręce niemieckiego Commerzbanku. Potem był Bank Śląski, przejęty przez holenderski ING. Irlandzki AIB kupił Wielkopolski Bank Kredytowy, a następnie Bank Zachodni i połączył je w jedenBank Zachodni WBK. Jednak w 2011 r. z powodu kryzysu Irlandczycy sprzedali BZ WBK hiszpańskiemu bankowi Santander. Bank Gdański najpierw został kupiony przez prywatny Bank Inicjatyw Gospodarczych, który powstał w 1989 r. w środowisku komunistycznej nomenklatury, a następnie już jednolity BIG Bank Gdański przejęli Portugalczycy z banku Millenium, nadając mu swoją nazwę. Inwestorem strategicznym w Banku Przemysłowo-Handlowym został niemiecki Bayerische Hypo- und Vereinsbank, zaś w Powszechnym Banku Kredytowym – austriacki Bank Austria Creditanstalt. Później obaj zagraniczni właściciele połączyli się, a ich polskie filie przyjęły wspólną nazwę BPH, którego większość oddziałów z czasem została włączona do Pekao SA, zaś reszta – do amerykańskiego GE Money Banku. Sam Pekao SA od wielu lat jest własnością włoskiej grupy UniCredit, podobnie jak Bank Handlowy – amerykańskiego Citibanku. Ostatnim sprywatyzowanym podmiotem z tej branży był Bank Gospodarki Żywnościowej, kontrolowany dziś przez holenderski Rabobank. W posiadaniu skarbu państwa pozostaje już tylko 31 proc. udziałów wPKO BP oraz całkowicie państwowy Bank

Gospodarstwa Krajowego.

 

Obcy kapitał dominował też w prywatyzacji branży ubezpieczeniowej. Największa firma,Powszechny Zakład Ubezpieczeń, przeżywał przy tym wieloletnie zawirowania: najpierw rząd Buzka zawarł umowę o sprzedaży 20 proc. akcji portugalsko-holenderskiemu konsorcjum Eureko i 10 proc. Bankowi Gdańskiemu (które z czasem także przejęło Eureko), a później podpisał aneks do tej umowy, gwarantujący Eureko zakup dalszych 21 proc. Ponieważ jednak aneks nie został zrealizowany, sprawa trafiła do międzynarodowego arbitrażu i wreszcie za rządów Tuska doszło do zawarcia ugody, na mocy której Holendrzy sprzedali większość swoich akcji na giełdzie. Także skarb państwa pozbył się w ten sposób części swoich udziałów i dziś posiada ich już tylko 35 proc.

 

Najbardziej wymowną ilustracją prywatyzacyjnego szaleństwa jest wyprzedaż akcji Giełdy Papierów Wartościowych, poprzez którą realizuje się największe transakcje prywatyzacyjne. Obecnie skarb państwa posiada zaledwie 35 proc. udziałów w GPW, choć nadal ma zagwarantowany ponad 50-proc. udział głosów na walnym zgromadzeniu.

 

Sektor górniczy i energetyczny

 

Tak hołubiona w PRL branża węglowa nie miała w III RP szczęścia. Najpierw rząd Buzka w ramach realizacji „programu naprawy górnictwa” zlikwidował lub połączył 26 kopalń węgla kamiennego, zmniejszając zatrudnienie o ok. 150 tys. osób. Natomiast rząd Tuska rozpoczął prywatyzację tej branży: całkowicie sprzedano kopalnię „Bogdanka” leżącą niedaleko Lublina, a także 31 proc. akcjiJastrzębskiej Spółki Węglowej. Natomiast w KGHM Polska Miedź, który prywatyzowano w kilku etapach, skarb państwa posiada dziś niespełna 32 proc. udziałów. A w PKN Orlen, który jest największą firmą paliwową w Polsce, państwo ma już tylko 27,5 proc. akcji.

W latach 2006-2007 powstały w tej branży cztery duże koncerny. Jak dotąd w większości sprywatyzowany został śląski Tauron (skarb państwa zachował tylko 30 proc. udziałów plus wpływ na 10 proc. udziałów w rękach KGHM), a częściowo – gdańska Energa (51,5 proc. udziałów skarbu państwa w kapitale zakładowym, choć 64 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy), poznańska Enea (51,5 proc. udziałów skarbu państwa) i warszawska Polska Grupa Energetyczna(ponad 58 proc. udziałów skarbu państwa). Trzeba jednak pamiętać, że na tych czterech koncernach polska energetyka się nie kończy. Zanim one powstały, przystąpiono do wyprzedaży wielu lokalnych elektrowni i elektrociepłowni, czego najgłośniejszym przykładem był warszawski Stoen, przejęty przez niemiecką firmę RWE. Ten sam właściciel kontroluje zresztą także Elektrociepłownię Będzin.

Warto zwrócić uwagę, że największymi inwestorami w branży energetycznej okazały się zagraniczne koncerny państwowe, co sprawia, że trudno te transakcje określić mianem prywatyzacji. Francuski koncern Électricité de France kupił elektrociepłownie Kraków, Zielona Góra, Rybnik, Wybrzeże, a także Toruńską Energetykę Cergia, Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich „Kogeneracja” iPrzedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnobrzegu. Z kolei szwedzki koncern Vattenfall nabyłElektrociepłownie Warszawskie (7 przedsiębiorstw ogrzewających stolicę) oraz Górnośląski Zakład Energetyczny. 10 lat po tym zakupie Szwedzi odsprzedali obie firmy kontrolowanym przez skarb państwa spółkom PGNiG i Tauron, przy czym – zdaniem ekspertów – nabywcy znacznie przepłacili.

 

Naszą energetykę przejmują nawet Czesi. Tamtejsza firma CEZ kupiła Elektrownię Skawina iElektrociepłownię Chorzów. Z kolei francuski koncern GdF Suez stał się właścicielem Elektrowni Połaniec, zaś Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przeszło w ręce francuskiej firmy Dalkia, która wcześniej kupiła już Zespół Elektrociepłowni w Łodzi, Zespół Elektrociepłowni Poznańskich, Poznańską Energetykę Cieplną oraz infrastrukturę ciepłowniczą w kilkudziesięciu mniejszych miastach.

W tej branży zaznaczył swoją obecność również jeden z najbogatszych polskich biznesmenów, Zygmunt Solorz-Żak. Poprzez spółkę Elektrim został on właścicielem niemal połowy udziałów wZespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin i po wieloletnim sporze ze skarbem państwa, za rządów Tuska przejął kontrolę nad całym koncernem, do którego dołączono jeszcze kopalnie węgla brunatnego Adamów i Konin. Warto dodać, że ten sam Solorz-Żak kupił również spółkę Polkomtel, operatora sieci komórkowej Plus, należącego wcześniej do kilku firm kontrolowanych przez skarb państwa.

 

Sektor hutniczy

 

Już w 1992 r. Hutę Warszawa sprzedano włoskiemu koncernowi Lucchini, który po kilkunastu latach odsprzedał ją firmie ArcelorMittal Poland. Ta ostatnia wchodzi w skład największego koncernu hutniczego świata, hindusko-amerykańskiego Mittal Steel Company, któremu rząd Millera sprzedałPolskie Huty Stali. W skład PHS wchodzą 4 przedsiębiorstwa stanowiące łącznie 70 proc. branży stalowej w Polsce: Huta Katowice w Dąbrowie Górniczej, Huta im. T. Sendzimira w Krakowie, Huta Florian w Świętochłowicach, Huta Cedler w Sosnowcu. Później ArcelorMittal Poland dokupiła Hutę Królewska w Chorzowie i Koksownię Zdzieszowice.

Spośród innych firm z tej branży zwraca uwagę los Huty Stalowa Wola, której cywilna część została sprzedana chińskiemu koncernowi Guangxi LiuGong Machinery. Natomiast Hutę Ostrowiec nabyła hiszpańska grupa Celsa, zaś Hutę Zawiercie – amerykańska firma Commercial Metals Company. Pozostałe huty metali zostały zlikwidowane lub znajdują się w stanie upadłości.

Całkowicie sprywatyzowane zostało hutnictwo szkła, i to już w pierwszych latach III RP. Właścicielami poszczególnych zakładów zostali Niemcy (Huta Szkła „Biaglass” w Białymstoku, Huta Szkła Okiennego „Kunice” w Żarach, Huta Szkła „Ujście”), Austriacy (Częstochowska Huta Szkła), Amerykanie (Huta Szkła „Jarosław”, Huta Szkła „Antoninek” w Poznaniu). Natomiast Krośnieńskie Huty Szkła, które były jedną z pierwszych pięciu spółek notowanych na warszawskiej giełdzie w 1991 r., od kilku lat znajdują się w upadłości, a ich majątek jest likwidowany.

 

Sektor stoczniowy

Stocznie, które w każdym nadmorskim kraju są podstawą gospodarki morskiej, w III RP padły ofiarą nieudolnej polityki kolejnych rządów. Najsławniejsza z nich, Stocznia Gdańska, najpierw została postawiona w stan upadłości, potem połączona ze Stocznią Gdynia, a w końcu sprzedana ukraińskiemu Związkowi Przemysłowemu Donbasu (który wcześniej kupił też Hutę Częstochowa), przejętemu po pewnym czasie przez dwa rosyjskie koncerny. Natomiast stocznie w Gdyni i Szczecinie również przeszły postępowania upadłościowe, by w końcu otrzymać pomoc państwa, którą jednak Komisja Europejska uznała za nielegalną. Rząd Tuska przez wiele miesięcy mamił opinie publiczną wizją inwestora z Kataru, który miałby uratować obie firmy, a gdy okazało się to fikcją, przystąpiono do całkowitej wyprzedaży majątku tych stoczni (oraz zwalniania pracowników), by spłacić wierzycieli.

 

Telekomunikacja i Ruch

 

Największą prywatyzacją w dziejach III RP była sprzedaż Telekomunikacji Polskiej SA, która wówczas posiadała monopol na rynku telefonii stacjonarnej. Rząd Buzka sprzedał niemal połowę udziałów w TP SA konsorcjum francuskiej państwowej firmy France Télécom i Kulczyk Holding. W następnych latach Francuzi odkupili akcje należące do Kulczyka i dziś sami kontrolują Telekomunikację, zmieniając jej nazwę na Orange Polska.

Inną bardzo znaczącą firmą, która przeszła w obce ręce, jest Ruch SA – największy kolporter prasy na polskim rynku. Pomysły na jego prywatyzację snuto od dawna, lecz dopiero w 2010 r. sprzedano zarejestrowanej w Holandii spółce Lurena Investments, za której pośrednictwem swoje inwestycje prowadzą dwa amerykańskie fundusze inwestycyjne.

 

Sektor farmaceutyczny

 

Niezwykle intratna – także ze względu na politykę refundacyjną państwa – jest w Polsce produkcja leków. Nic dziwnego, że prywatyzowane zakłady farmaceutyczne zawsze miały znaczących nabywców. Za rządów Buzka amerykański koncern ICN przejął Polfę Rzeszów, a brytyjski Glaxo Wellcome Found – Polfę Poznań. Polfy w Kutnie i Krakowie należą dziś do izraelskiej grupy Teva (choć zakład krakowski pierwotnie sprzedano chorwackiej firmie Pliva), Polfa Grodzisk Mazowiecki– do węgierskiej spółki Gedeon Richter, Polfa Bolesławiec – do niemieckiej firmy Gerresheimer,Polfa Łódź – do słoweńsko-polskiej spółki Sensilab, jeleniogórska Jelfa – do litewskiej grupy Sanitas (sprzedanej kilka lat temu kanadyjskiej firmie Valeant Pharmaceuticals). Jedynym krajowym potentatem w tej branży jest znany biznesmen Jerzy Starak, który przejął Polfy w Starogardzie Gdańskim (obecnie Polpharma), Lublinie i Warszawie.

 

Uzdrowiska

 

Pierwszym sprywatyzowanym uzdrowiskiem był Nałęczów, sprzedany w 2001 r. holenderskiej firmie East Springs International. Ale dopiero rząd Tuska na masową skalę przystąpił do pozbywania się firm z tej – jakże ważnej społecznie – branży. W ostatnich latach pod młotek poszły uzdrowiska:Ustka, Kraków-Swoszowice, Ustroń, „Solanki” Inowrocław, Połczyn, Cieplice, Wieniec, Przerzeczyn, Świeradów Czerniawa, Kamień Pomorski, Konstancin-Zdrój, Iwonicz oraz Zespół Uzdrowisk Kłodzkich.

 

Sektor chemiczny

 

Większość przedsiębiorstw z branży chemicznej została sprzedana jeszcze w latach 90. Firmy z marką Pollena kupili głównie Niemcy („Pollena-Nowy Dwór Mazowiecki”, „Pollena-Racibórz”, „Pollena-Lechia” w Poznaniu), Brytyjczycy („Pollena-Wrocław”, „Pollena-Uroda” w Warszawie) i Holendrzy („Pollena-Bydgoszcz”). Z kolei branżę oponiarską zdominowali Amerykanie (Sanockie Zakłady Przemysłu Gumowego „Stomil Sanok”, Firma Oponiarska „Dębica”) i Francuzi („Stomil-Olsztyn”).

 

Polską celulozę wykupili również Amerykanie (Zakłady Celulozowo-Papiernicze w Kwidzynie, Przedsiębiorstwo Opakowań „Pakpol” w Białymstoku), ale także Szwedzi (Kostrzyńskie Zakłady Papiernicze), Brytyjczycy (Kieleckie Zakłady Wyrobów Papierowych) czy Francuzi (Śląskie Zakłady Papiernicze „Silesianpap” w Tychach).

Wielu chętnych z zachodniej Europy znalazło się do przejęcia branży cementowej: przede wszystkim Niemcy (Cementownia „Odra” w Opolu, Kombinat Cementowo-Wapienniczy „Warta” w Działoszynie, Cementownia „Nowiny”, Cementownia „Warszawa”, Cementownia „Wejherowo”), lecz także Belgowie (Cementownia „Strzelce Opolskie”, Zakłady Cementowo-Wapiennicze „Górażdże” w Opolu), Francuzi (Kombinat Cementowo-Wapienniczy „Kujawy” w Piechcinie, Cementownia „Małogoszcz”), Irlandczycy (Cementownia „Ożarów”, Cementownia „Rejowiec”).

 

Sektor spożywczy

 

Wśród pierwszych firm prywatyzowanych w III RP znalazła się najsławniejsza polska fabryka czekolady E. Wedel SA. Najpierw kupił ją amerykański koncern PepsiCo., następnie brytyjska firma Cadbury, później kolejny amerykański koncern Kraft Foods, który jednak na żądanie Komisji Europejskiej musiał się pozbyć warszawskich zakładów, więc sprzedał je japońskiemu koncernowi Lotte Group. Losy Wedla stanowią dobrą ilustrację tego, jak potraktowano polski przemysł spożywczy, nawet ten z ogromnymi tradycjami. Szczególnie aktywni okazali się tu Amerykanie, którzy już na początku lat 90. kupili m.in. Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Olza” w Cieszynie, Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego „Pudliszki”, rzeszowską „Alimę”, poznańskie zakłady „Amino”. Zainteresowali się także branżą tłuszczową (Nadodrzańskie Zakłady Przemysłu Tłuszczowego w Brzegu), podobnie jak Holendrzy (Zakłady Tłuszczowe „Olmex” w Katowicach, Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica”). Natomiast w branży cukrowniczej dominują dziś trzy niemieckie koncerny: Südzucker jest właścicielem cukrowni Cerekiew, Ropczyce, Strzelin, Strzyżów, Świdnica, Pfeifer&Langen – cukrowni w Gostyniu, Miejskiej Górce, Środzie Wielkopolskiej i Glinojecku, zaś Nordzucker – cukrowni w Chełmży i Opalenicy. Należąca wciąż do państwa Krajowa Spółka Cukrowa kontroluje tylko 7 zakładów.

Sprywatyzowano również branżę spirytusową. I tu mocno zaznaczyli swoją obecność zagraniczni inwestorzy kupujący poszczególne Polmosy: Francuzi (w Poznaniu), Szwedzi (w Zielonej Górze), Brytyjczycy (w Łańcucie). Choć znaleźli się też krajowi biznesmeni, tacy jak Janusz Palikot, który jeszcze od rządu Buzka kupił Polmos w Lublinie, czy Aleksander Gudzowaty, któremu rząd Millera sprzedał Polmos we Wrocławiu.

Podobnie było z zakładami tytoniowymi, które zostały przejęte przez wielkie międzynarodowe koncerny: British American Tobacco (Przedsiębiorstwo Wyrobów Tytoniowych w Augustowie), Philip Morris (Zakłady Przemysłu Tytoniowego w Krakowie), Imperial Tobacco (Zakłady Przemysłu Tytoniowego w Radomiu, Wytwórnia Wyrobów Tytoniowych w Poznaniu).

 

Kto sprzedał i za ile?

 

Prywatyzację majątku państwowego rozpoczął w 1991 r. rząd Jana Krzysztofa Bieleckiego, w którym ministrem przekształceń własnościowych był Janusz Lewandowski. Funkcję tę pełnił on także w rządzie Hanny Suchockiej w latach 1992-1993. W sumie jednak dochody z prywatyzacji w pierwszym okresie rządów postsolidarnościowych wyniosły niespełna 1,5 mld zł. Ekipa SLD-PSL, w której za przekształcenia własnościowe odpowiadał Wiesław Kaczmarek, przekroczyła tę kwotę już w pierwszym roku swego urzędowania. W następnych latach prywatyzacja znacznie przyspieszyła: w 1995 r. dochody z niej wyniosły 2,6 mld zł, w 1996 r. – 3,7 mld zł, a w 1997 r. – 6,5 mld zł.

Rekordowa okazała się jednak kolejna kadencja, w której rządził Polską Jerzy Buzek. Jego ministrowie z koalicji AWS-UW, zwłaszcza Emil Wąsacz i Aldona Kamela-Sowińska, już w 1998 r. sprzedali majątek za 7 mld zł, w 1999 r. – za ponad 13 mld zł, w rekordowym roku 2000 – za 27 mld zł, zaś w 2001 r. – za 6,8 mld zł. Dochody z prywatyzacji znacznie zmalały za rządów Leszka Millera (2,8 mld zł w 2002 r. i 4,1 mld zł w 2003 r.), by znów wzrosnąć pod rządami Marka Belki, gdy ministrem skarbu państwa był Jacek Socha (ponad 10 mld zł w 2004 r. i 3,8 mld zł w 2005 r.). Na wstrzymanie masowej wyprzedaży mienia państwowego zdecydował się tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości, dlatego był to okres najmniejszych wpływów z prywatyzacji (zaledwie 622 mln zł w 2006 r. i 1,9 mld zł w 2007 r.).

 

Powrót do forsownej prywatyzacji nastąpił pod rządami Donalda Tuska, szczególnie w jego pierwszej kadencji, gdy resortem skarbu zarządzał Aleksander Grad. Za sprzedany majątek w 2008 r. udało mu się uzyskać kwotę niespełna 2,4 mld zł, w 2009 r. – 6,6 mld zł, a rekordowy okazał się rok 2010, gdy przychody resortu skarbu sięgnęły 22 mld zł. W 2011 r. było to 13 mld zł, a rok później, gdy Grada zastąpił Mikołaj Budzanowski – ponad 9 mld zł. Ostatnie lata, gdy ministrem skarbu jestWłodzimierz Karpiński, nie przyniosły już tak dużych dochodów: w 2013 r. – 4,4 mld zł, a w 2014 r. – tylko 1 mld zł. Czy to oznacza powolne odejście od wyprzedaży majątku narodowego? Nie, po prostu tego majątku jest coraz mniej i nie należy już liczyć na takie kwoty, jak uzyskiwali Wąsacz czy Grad.

 

W sumie za rządów PO-PSL uzyskano z prywatyzacji ok. 58,6 mld zł. To więcej niż w okresie rządów Buzka, który był dotąd rekordowy pod tym względem (ok. 54,3 mld zł). Natomiast od roku 1991 do 2014 sprzedano majątek państwowy za łączną kwotę ok. 152,5 mld zł. To mniej więcej połowa rocznego budżetu państwa!

 

Czy za te pieniądze Polska się rozwinęła? Czy zbudowano autostrady, nowe linie kolejowe, szkoły, szpitale? A może zaoszczędzono te miliardy na jakimś funduszu rezerwowym, by służyły emerytom, którzy przecież budowali sprzedawane zakłady pracy? Niestety nie. Całe dochody z prywatyzacji – i tak przecież znacznie zaniżone w stosunku do wartości sprzedanego majątku – zostały po prostu „przejedzone” przez kolejne rządy, traktujące je jako dodatkowe źródło dochodów budżetowych. W ten sposób my, Polacy, nie mamy już ani majątku wypracowanego przez kilka pokoleń, ani pieniędzy, za które ten majątek został sprzedany.

 

Czy odpowiedzialni za tę politykę – kolejni ministrowie, premierzy i prezydenci – poniosą kiedyś sprawiedliwą karę? Czy staną przed narodowym trybunałem, który osądzi ten „dorobek polskiej wolności”? Musimy zrobić wszystko, aby tak się stało.

ten psl taki rolniczy ale do kradzieży pierwszy od 25 lat te same nazwiska tusk buzek belka psl po itp

Światowe lewactwo  szerzy się od półwiecza w zastraszającym stopniu.

Laicyzacja, wojujący ateizm, propaganda homoseksualizmu i przerywania życia  poczętego, równanie płci, walka z patriotyzmem w imię ideologii „multi-kulti”. 

Sprzyjało temu opanowanie Unii Europejskiej przez socjalistów i rządy lewicy  w szeregu państw. Powodowało to dalszy pochód komunizmu w jego wersji „miękkiej” – światopoglądowej, pod szyldem „liberalizmu”. Należało się    

spodziewać, że na tę ofensywę odpowie przynajmniej Kościół katolicki, ale i tu nastąpiła dywersja w postaci „Kościoła otwartego” oraz odchodzenia od tradycji i Ewangelii, co – niestety – poparła część hierarchii.

     Ostatnie wydarzenia przyniosły jednak lewactwu dotkliwe klęski. Utrata rządów na Węgrzech i w Polsce, zmiany nastrojów społecznych w Austrii i we Francji, Brexit, osłabienie dominacji „lewdy” w UE. I najważniejsze: porażające zwycięstwo wyborcze Donalda Trumpa w USA. Lewackie struktury ruszyły zaraz do zaciętej obrony swoich pozycji – przez całoroczny cykl awantur „liberalnej” opozycji  w Polsce, wspierany ze strony UE i Niemiec; zasilanie opanowanych przez lewicę „naszych” mediów, próby przeciwdziałania nastrojom społeczeństw, mających dość libertyństwa i obłędnego „multi-kulti”.   

    Z wybrykami tracących władzę lewaków trzeba się poważnie liczyć i w Polsce, i w świecie. Jeszcze są mocni, jeszcze mają wpływy, jeszcze stoją za nimi gromady otumanionych i naturalnych stronników. Będą się awanturować, przeszkadzać, wywoływać burdy uliczne, szukać sojuszników za granicą. Nie wolno ich lekceważyć – niszczyć i szkodzić potrafią.    

 

Zbigniew Żmigrodzki rzeczpospolita

 

i co lewaki kto był lewakiem  :P

Podatek od kopalin, czyli wstydź się Platformo!

Podatek od kopalin, czyli wstydź się Platformo!

Od 18 kwietnia 2012 r. pobierany jest w naszym kraju podatek od wydobycia niektórych kopalin (miedzi i srebra). Wielkość podatku, który wpływa do budżetu państwa, zależy od wartości surowców na światowym rynku, kursu dolara amerykańskiego, w którym miedź i srebro są notowane na giełdzie oraz od wolumenu wydobycia.

Podstawę opodatkowania stanowi ilość miedzi oraz srebra zawarta w wyprodukowanym koncentracie. Podatek przyniósł znaczne dodatkowe dochody dla budżetu państwa - w 20012 r. było to 1mld 596 mln zł, w 2013 r. 1mld 856 mln zł, w 2014 r. ponad 1,5 mld zł.

Nałożenie podatku przez koalicję PO-PSL od początku budziło kontrowersje i protesty. Jeszcze w kwietniu 2012 roku parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości skierowali do Trybunału Konstytucyjnego ustawę wprowadzającą podatek od niektórych kopalin argumentując, że nie można tworzyć prawa odnoszącego się do jednej spółki, czyli KGHM zajmującego się wydobyciem miedzi i srebra. Oprócz PiS ustawę zaskarżyło SLD. W listopadzie 2014 r. Trybunał Konstytucyjny uznał, że zapisy zakwestionowanej ustawy są zgodne z konstytucją.

 

W styczniu 2012 r., jeszcze przed uchwaleniem podatku przez Sejm, Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę, w której podkreślono, że podatek od wydobycia niektórych kopalin zaproponowany przez Ministerstwo Finansów, jest zbyt wysoki i odbije się na kondycji KGHM oraz regionu.

 

19 grudnia 2013 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchwalił apel do Sejmu i Senatu w sprawie podatku od niektórych kopalin potocznie nazywanego „miedziowym” lub „kopalnianym”. Podkreślono, że podatek ów jest obciążeniem dotyczącym wyłącznie KGHM i tylko województwa dolnośląskiego, zaś jego wprowadzenie „zmniejszyło konkurencyjność polskiego przemysłu miedziowego w świecie i spowodowało, że wydobycie rudy miedzi i srebra w niektórych dolnośląskich złożach przestało się opłacać". Zdaniem radnych „pojawiło się realne zagrożenie zamknięcia części kopalń, pomimo istnienia niewyczerpanych złóż, i w konsekwencji redukcji działalności firmy". Radni wyrazili obawę, że dojdzie do „znacznego wzrostu liczby bezrobotnych w regionie, który do tej pory był jednym z ośrodków polskiego dobrobytu". Za przyjęciem uchwały w sprawie apelu głosowało 20 radnych z klubów: Obywatelski Dolny Śląska, PiS i SLD-PSL. Od głosu wstrzymało się 14 radnych PO, którzy nie chcieli wystąpić przeciwko polityce swojego rządu.

Wobec fatalnych skutków podatku od wydobycia miedzi i srebra dla budżetu województwa dolnośląskiego (spadek dochodów z podatku CIT płaconego przez KGHM o ok. 100 mln rocznie) oraz pod presją opozycji rządząca na Dolnym Śląsku Platforma Obywatelska podejmowała działania na rzecz zmiany sytuacji. Prośby i interwencje parlamentarzystów PO w Ministerstwie Finansów i partyjnej centrali w Warszawie nic nie dały, list marszałka województwa Cezarego Przybylskiego (PO) wysłany do premier Ewy Kopacz (PO) w październiku 2014 r. pozostał bez echa.

 

6 października 2015 r. podczas kampanii wyborczej Beata Szydło, kandydat PiS na premiera, na konferencji prasowej w Lubinie zapowiedziała zniesienie podatku od wydobycia niektórych kopalin. Wybory wygrał obóz zjednoczonej prawicy skupiony wokół Prawa i Sprawiedliwości, 18 listopada rząd B. Szydło uzyskał w Sejmie votum zaufania. Z uwagi na kiepską kondycję finansów publicznych i wadliwe oszacowanie dochodów przez rząd PO-PSL w budżecie na rok 2016 możliwe były jedynie korekty, podatek od niektórych kopalin został utrzymany. W pełni autorski budżet PiS zostanie przedstawiony na jesieni 2016 r.

 

28 stycznia 2016 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę, w której zaapelowano do rządu o zawieszenie lub obniżenie płaconego przez KGHM podatku od wydobycia niektórych kopalin. Inicjatorem apelu był Zarząd Województwa, który argumentował, że ceny miedzi spadły, a zmiany w tym podatku są konieczne dla rozwoju firmy i będą korzystne dla dolnośląskiej społeczności. Radni opozycji tj. PiS (przewodniczący klubu Andrzej Jaroch, a także Roman Kowalczyk i Tytus Czartoryski) oraz Bezpartyjni Samorządowcy (Tymoteusz Myrda, Patryk Wild) krytykowali PO za hipokryzję (przecież to Platforma nałożyła ten podatek i przez lata była głucha na postulaty jego zniesienia bądź ograniczenia!), brak wcześniejszych uzgodnień (tekst apelu został rozesłany radnym na skrzynki mailowe dopiero w przeddzień wieczorem), brak zasięgnięcia informacji co rząd B. Szydło planuje w sprawie podatku miedziowego, zgłoszenie postulatu zawieszenia lub obniżenia podatku płaconego przez KGHM w sytuacji, gdy sejmik w 2013 r. domagał się jego zniesienia. Przypuszczenia opozycji co do politycznego i propagandowego sensu inicjatywy zarządu potwierdził przewodniczący klubu PO Michał Bobowiec oświadczając z mównicy, że „PiS nie dotrzymuje wyborczych obietnic, więc trzeba o tym społeczeństwu przypominać”. Jak łatwo się domyślić M. Bobowiec nie przytoczył żadnego przykładu rzekomo niedotrzymywanych obietnic, pominął, że nowy rząd działa niewiele ponad 2 miesiące, że PiS odziedziczył finanse zdewastowane przez PO, że Prawo i Sprawiedliwość jak każda formacja, która wygrała wybory - ma 4 lata na realizację obietnic. Replikował mu A. Jaroch z PiS zapewniając mieszkańców Dolnego Śląska, że program Prawa i Sprawiedliwości oraz przyrzeczenia wyborcze będą konsekwentnie realizowane. Ostatecznie uchwała z apelem do rządu została przyjęta: za głosowało 22 radnych ( kluby PO i PSL oraz radni SLD) wstrzymało się od głosu 11 radnych (klub PiS oraz Bezpartyjni Samorządowcy).

 

Podatek od niektórych kopalin jest szkodliwy, osłabia KGHM, zmniejsza wpływy do budżetu województwa dolnośląskiego. Jego zniesienie było ważną obietnicą wyborczą Prawa i Sprawiedliwości, złożyła ją osobiście B. Szydło. Dlatego podatek ów zostanie zlikwidowany. A Platforma Obywatelska? Cóż, to ona nałożyła podatek od kopalin, a dziś, po przegranych wyborach obudziwszy się z letargu, śle pełne hipokryzji apele. Wstydź się, Platformo!

10000002.jpg

 

Tak tylko na potwierdzenie Twojej tezy:

 

post-62223-0-13263000-1488230851.gif

 

post-62223-0-94852500-1488230871.gif


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585

masz gdzieś raport jak w miL straty przyniosły te złodziejskie prywatyzacje 


Polski budżet stracił na prywatyzacji banków 200 miliardów?

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski-budzet-stracil-na-prywatyzacji-bankow-200-miliardow-1469454.html


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jeszcze wczoraj cieszyles sie ze pracujesz w prywatnej jsw i nie grozi ci zwolnienie i likwidacja kopaln, a dzisiaj martwisz sie ze za 5,4 mld ja sprzedano-zdecyduj sie na oficjalna wersje........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585

"Przyznaje się pan do winy?" Balcerowicz się broni: Macie pretensje, że Polska nie stała się Szwajcarią?

 

Balcerowicz przyznaje się do winy ??

 


Żydo-komunistyczny śmieć Balcer to giga-złodziejski pachołek kryminalnego bankstera SroSosa. To członek

zbrodniczej, sowieckiej PZPR, to giga-malwersant i giga-oszust, który umożliwił rozgrabić Polskę "polskiej"

ruso-żydo-komunie i szwabskiemu banksterstwu na 300 miliardów dolarów ! Ten gnój reprezentuje interesy

kryminalnej zachodniej finansjery, która POżerała Polskę z POmocą pasożytniczej PO-PSL-SLD mafii.

Mafii, która zadłużyła Polaków w obcych wrogich państwach na 400 miliardów dolarów, a wewnętrznie na

1000 miliardów zł. Wypędziła na emigrację za chlebem 3 mln młodych Polaków, na rozkaz obcych rządów

rozwaliła Polski Przemysł i Polską Gospodarkę, a obcym bankom i marketom umożliwiła bezpodatkowe okrada-

nie Polaków. Ale za to zadbała o zalewanie Polski szwabskimi, oszukańczymi produktami i lichwiarskimi

kredytami. Ten faszystowski, dywersyjny gnój Balcer co zrujnował i gigantycznie zadłużył Polskę musi

stanąć przed Polskim Sądem, zostać pozbawiony jego złodziejskiego liczonego w dziesiątkach milionów

dolców majątku oraz wsadzony (bez mydła!) na dożywocie do najcięższego więzienia razem z kryminalnymi,

zasyfionymi pederastami.


jeszcze wczoraj cieszyles sie ze pracujesz w prywatnej jsw i nie grozi ci zwolnienie i likwidacja kopaln, a dzisiaj martwisz sie ze za 5,4 mld ja sprzedano-zdecyduj sie na oficjalna wersje........

 

jacuś bo jak prywatyzowali to obiecali ze nie zwolnią mnie do 12 lat ochrona prywatyzacyjna    a później won <_<

 

jadłeś krepla w czwartek ?? :P


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585

a ja się nie cieszyłem pisałem ze mnie nie dotyczy 


nie pije nie mam z kim niema okazji i powoli zaczyna się robota w polu 


Plan Balcerowicza napisany przez Georga Sorosa i Jeffreya Sachsa
(G. Soros, Underwriting Democracy, The Free Press, New York 1991).

Żydzi w Novym Yorku podjeli decyzję o zlikwidowanie Państwa Polskiego

23 lat temu w prestiżowym Financial Times ukazał się pod datą 22 czerwca 1989 roku króciutki artykuł Edwarda Mortimera, Johna Lloyda, Petera Riddella i Lionera Barbera, przedrukowany niewiele później w polskim Forum pod datą 2.07.1989.  Tekst informował o zaaprobowaniu w zasadzie przez ekspertów komunistycznego rządu Mieczysława Rakowskiego i „Solidarności” planu opracowanego przez światowego finansistę nowojorskiego Georga Sorosa.
Plan ten, nazwany później „terapią szokową”, zakładał rozwiązanie ekonomicznych i finansowych problemów Polski za pomocą drastycznych oszczędności połączonych z wprowadzeniem wymienialności pieniądza i szybką odbudową kapitalizmu.

Oprócz drastycznych wyrzeczeń socjalnych oczekiwanych od polskiego społeczeństwa, jego kluczowym założeniem był faktyczny rozbiór gospodarczy polskiego przemysłu państwowego w formule prywatyzacyjnej, dzięki temu iż, rząd polski (…) przekazałby wszystkie przedsiębiorstwa państwowej agencji likwidacyjnej, która przeprowadziłaby ich reorganizację w spółki akcyjne. Z 25-30 proc. kapitału stworzono by fundusze powiernicze zajmujące się obsługą zadłużenia kraju – ich szefów – mających prawo odsprzedaży tych akcji – mianowaliby wierzyciele.

Zaaprobowanie tego planu przez przedstawicieli ówczesnego rządu komunistycznego i postolidarnościowej grupy politycznej tzw. doradców na czele z nieżyjącym już prof. Bronisławem Geremkiem, było samo w sobie czymś zdumiewającym. Oznaczało to, że polski rząd poza granicami kraju i w tajemnicy przed własnymi obywatelami zawiera międzynarodowe uzgodnienia dotyczące nie tylko najważniejszych spraw gospodarczych i socjalnych, ale zasad zbycia całego majątku przemysłu narodowego, co po prostu nazywa się zdradą narodową.

W Polsce o tym planie zapadło zgodne i głuche milczenie (z dwoma jednostkowymi wyjątkami – nieżyjącego już prof. Józefa Balcerka i niżej podpisanego) trwające po dziś dzień. Ale w 1991 roku autor tego planu G. Soros opublikował książkę, w której dość szczegółowo omówił swoją rolę w polskiej transformacji, poczynając od założenia w Polsce swej Fundacji Batorego w 1988 i spotkania z gen. Wojciechem Jaruzelskim oraz przedstawienia idei terapii szokowej nieżyjącemu już komunistycznemu premierowi M. Rakowskiemu
G. Soros, Underwriting Democracy, The Free Press, New York 1991).

Przygotowałem szeroki program ekonomiczny obejmujący trzy elementy: stabilizację monetarną, zmiany strukturalne oraz reorganizacje długu – pisze G. Soros – Zaproponowałem swego rodzaju makroekonomiczną wymianę długu na akcje polskich przedsiębiorstw.
(…) Połączyłem swoje wysiłki z prof. Sachsem z Uniwersytetu Harvarda, którego działalność sponsorowałem przez Fundację Stefana Batorego. Współpracowałem również blisko z prof. Stanisławem Gomułką, doradcą Leszka Balcerowicza.

Plan Sorosa zmodyfikowała zmiana sytuacji po spektakularnej porażce partii komunistycznej i jej politycznych satelitów w częściowo demokratycznych wyborach 4 czerwca 1989 roku. Po odwróceniu zaś sojuszy w parlamencie przez dotychczas satelickie wobec komunistów stronnictwa polityczne, doprowadziło to do destrukcji sceny parlamentarnej i politycznej oraz umożliwiło powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego.

Sam program G. Sorosa został zmieniony przez współpracującego z nim J. Sachsa już w nowych warunkach politycznych w czerwcu 1989 roku i zaakceptowany przez postsolidarnościową elitę polityczną. Plan w wersji J. Sachsa w ostatecznej formie zasad Consensusu Waszyngtońskiego, zakładających priorytet walki z inflacją, deregulacji gospodarki i prywatyzacji własności publicznej, został zaakceptowany na jesieni 1989 roku przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Jego realizację już pod szyldem postsolidarnościowych nowych elit politycznych zaakceptowano z końcem 1989 roku. „27 grudnia 1989 r. Sejm przyjął (…) – pisze Janusz Skodlarski – pakiet 11 ustaw, które stanowiły podstawę transformacji ustrojowej w gospodarce polskiej. Program uzyskał miano Planu Balcerowicza. (J. Skodlarski, Zarys historii gospodarczej Polski, PWN, Warszawa – Łódź 2000)

W opublikowanym w 2006 roku polskim tłumaczeniu książki J. Sachsa Koniec walki z nędzą (J. Sachs, Koniec walki z nędzą. Zadania dla naszego pokolenia, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2006), przedstawia on szczegółowo okoliczności powstania ostatecznej wersji planu, potwierdzając informacje G. Sorosa.

Otóż to również przedstawiciel komunistycznego rządu M. Rakowskiego w Waszyngtonie Krzysztof Krowacki zwrócił się do niego w imieniu tego rządu o opracowanie projektu reform, wzorowanych na reformie „szokowej” w Boliwi – Nauki płynące ze stabilizacji i umorzenia zadłużenia w Ameryce Łacińskiej – pisze J. Sachs – naprawdę okazały się przydatne dla Polski, na co miał nadzieję Krzysztof Krowacki, kiedy po raz pierwszy przyszedł do mnie na Uniwersytet Harvarda w styczniu 1989 roku.

Ostatecznie przy patronacie G. Sorosa i za pieniądze jego fundacji J. Sachs rozpoczął opracowywanie ostatecznej wersji planu. W maju 1989 roku ponownie pojechałem z Sorosem do Polski. Spotkaliśmy się z przedstawicielami rządu i ponownie z ekonomistami z „Solidarności”.

W czerwcu już po częściowo wolnych wyborach wraz z przedstawicielem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Davidem Liptonem w redakcji informacyjnej „Gazety Wyborczej” powstał ostatecznie tzw. Plan Balcerowicza –

Pracowaliśmy całą noc do świtu, a w końcu wydrukowaliśmy piętnastostronicowy tekst, w którym przedstawiliśmy zasadnicze koncepcję i planowany chronologiczny porządek reform.

(…) Lipton i ja ponownie przyjechaliśmy do Polski na początku sierpnia i przedstawiliśmy plan reformy członkom polskiego parlamentu z ramienia „Solidarności”. Kilka artykułów opublikowała też „Gazeta Wyborcza”, popierając „plan Sachsa” jako sposób wyjścia z polskiego kryzysu zadłużeniowego.

Oprócz kluczowej akceptacji przez triumwirat „Solidarności, jak J. Sachs nazywa Adama Michnika, Jacka Kuronia i Bronisława Geremka, a następnie akceptacją Lecha Wałęsy – będących żałosna kompromitacją merytoryczną i polityczną elity nowej „Solidarności” – decydująca okazała się rozmowa w sierpniu 1989 roku z desygnowanym do roli nowego premiera T. Mazowieckim, który Musiał znaleźć kogoś, kto naprawdę byłby w stanie podjąć się tak ogromnego wysiłku.

Wspomniał o Leszku Balcerowiczu, którego nie znałem. W końcu to właśnie Balcerowicz pokierował wykonaniem trudnych zadań gospodarczych.
Efektem tej „szokowej terapii”, której zasadnicze założenia opracował G. Soros a rozwinął J. Sachs przy wsparciu D. Liptona, acz oznakowanej nazwiskiem L. Balcerowicza, była skrajnie neoliberalna transformacja gospodarki i społeczeństwa lat 90. z wszystkimi tego katastrofalnymi skutkami w postaci od spadku produkcji przemysłowej o 30% poczynając, a ma głębokiej pauperyzacji i tak już zbiedniałego społeczeństwa kończąc.

Realizacja planu zasadniczo uprzywilejowywała kapitały i gospodarki państw wysoko rozwiniętych kosztem rodzimej gospodarki i polskiego społeczeństwa.
W latach 90. doprowadził on do załamania popytu wewnętrznego, zalania rynku krajowego importowaną produkcją, upadku zadłużanych polityką finansową przedsiębiorstw państwowych i wyprzedaży najlepszych z nich w ręce głównie kapitałów państw zachodnich, silnej pauperyzacji większości społeczeństwa i skokowego wzrostu bezrobocia.

Przesądzającym wszakże na pokolenia skutkiem planu było stworzenie możliwości przeprowadzenia prywatyzacji majątku państwowego w formule latynoamerykańskiej w postaci wyprzedaży, aż do skali rozbioru gospodarczego, enklaw nowoczesności i rentowności zagranicznym korporacjom za 4,5 -5% ich wartości odtworzeniowej, jak to oszacował Kazimierz Z. Poznański (K. Z. Poznański, Wielki przekręt. Klęska polskich reform, Warszawa 2004).

Stworzyło to możliwość bezpośredniego drenażu ekonomicznego Polski przez zewnętrzne centra kapitałowe. Zasadniczo opóźnia to rozwój ekonomiczny i będzie w przyszłości kluczową barierą rozwoju innowacyjnej struktury gospodarki kraju.

Plan „szokowej” transformacji o wręcz jawnie kompradorskich i antyspołecznych oraz antynarodowych intencjach, przygotowany na zlecenie i za zgodą władz komunistycznej Polski przez amerykańskich postneoliberałów, został wdrożony pod szyldem niepodległościowego ruchu pracowniczego „Solidarności”, który miał swe kluczowe znaczenie w demontowaniu imperium komunistycznego w latach 80.

I jak to jest możliwe, że w kraju o dziesiątkach tysięcy naukowców z ekonomii, historii, socjologii i nauk politycznych oraz dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych, dzieci i młodzież polska uczą się o nieistniejącym „planie Balcerowicza”, a większość społeczeństwa jest przekonana, że „nie było alternatywy”, a profesor Leszek Balcerowicz wielkim ekonomistą jest.


http://nettg.pl/news/141114/gornictwo-porozumienie-prawie-uzgodnione

 

jaco nie aktualne dogadali się 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Roman masz tu poczet zdrajców i sprzedawczyków, to sobie wybierz.

eb04bb54b399bf593affb08264ba6040.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

No gdzie ta opozycja ? Pewnie szukają materiałów w internecie na Pis a może liczą wycięte drzewa bo jeszcze nie ma statystyk. 

 

Jak się czyta jak przebiegała prywatyzacja w Polsce to nóż w kieszeni się otwiera , Ci co walczyli o wolność uczciwie dzisiaj żyją jak zwykli ludzie a ci co prywatyzowali pewnie całe rodziny mają w tych firmach niezłe stołki .

Komuna budowała a demokracja sprzedała i dług publiczny nadal jest wielki .

W Jaworowicz był taki program i jeden z uczestników opowiedział jak była prywatyzowana kopalnia węgla brunatnego . Mówi , że pracownicy chcieli wykupić to Pan Bury chciał od nich 3 miliardów zł a potem sprzedał Solorzowi za 160 milionów zł co maszyna nowa najdroższa w tej kopalni kosztowała 320 mil .

Ci co popierają tą opozycję totalna powinni się wstydzić za tą prywatyzację chyba że są dziećmi komuchów .  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

W zasadzie w przypadku KOD to nie ma sensu trzymać tego betonowego koła ratunkowego w postaci Kijowskiego. Nie chce odpuścić, to założyć KOD im. Tolka Banana i działać dalej, a tamto towarzystwo zostawić. Teraz to byłoby najlepsze rozwiązanie, zapisać w statucie że zatajenie jakichkolwiek informacji rzutujących na wizerunek organizacji jest równoznaczne z relegowaniem z szeregów i do roboty.

Co do prywatyzacji i rozrywania szat, a także mnożenia straconych miliardów to czas byłoby dać sobie z tym spokój. Rzygać mi się chce kiedy słucham na okrągło że jakby nie kradli to by było. Zarząd pracowniczy to tak mniej więcej jak grupa producencka, nie ma szans żeby to istniało, a i tak zaraz się pogryzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ciekawe, że najwięcej sprywatyzował rząd Buzka, który wspierało jako koalicjant PC braci Kaczyńskich. Czy co nie których nie zawstydza ten żenujący brak wiedzy jak z tymi cukrowniami? Na poprzedniej stronie był płacz i lament, że cukrownie pozamykali. A tu się okazuje, że przez Jurgiela, który zamiast negocjować wolał iść spać. Podczas gdy inni sobie coś wynegocjowali tj większe limity.

Teraz na tapecie prywatyzacja i okazuje się, że najwięcej sprzedał rząd w którego składzie był Lech Kaczyński a Jarosław podobnie jak całe PC ten rząd z poselskich ław popierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

hubertuss Ty chyba należysz do tych co zrzucali się na seicento i chodzą na klątwe uid_0841d536a0c39ca80917969bd44e803b1487

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Nie mówi się Polska, bo Polska to brzmi dumnie. Ludziom z tzw. resztką przyzwoitości nie wypada nadużywać tej dumnej nazwy, tak jak nie wypada wzywać imienia Pana boga swego na daremno.

Czasami mówi się mój kraj, albo ten kraj bo z wezwaniem Polska czy Boże ginęli żołnierze czy zwykli ludzie walczący o wolność kraju.

Za kwintesencję tego wywodu niech posłużą słowa Generała Maczka "Żołnierz polski bije się o wolność wielu narodów, ale umiera tylko dla Polski".

Autor tekstu ze skanu nie rozumie że Polska to wartość sama w sobie. Jest ponad wszelkie partie, stowarzyszenia i rojenia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

wielkopolski 1 to 4 klasy większa przewaga lepszych przykład produkcji top farms 

świętokrzyskie też ma 1 do 5 klasy 

to co wymyśliłeś to mit zobacz cukrownie miedzy opolskim a dolnośląskim 

Raciborzu, Lewinie Brzeskim i Wrocławiu

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/135519,likwidacja-cukrowni-w-chybiu,id,t.html

 

to były największe tereny rolnicze a w pierwszej kolejności likwidowali  

Gdzie ty masz 1 klasę w  wielkopolsce? Gdy było 49 województw to w Kaliskim, Poznańskim, Konińskim i Leszczyńskim nie było ani ha jedynki a klasy drugiej było od 0,8 do 1,4% gruntów ornych w zalezności od województwa. Top Farms ma pierwsze klasy w Głubczycach a w wielkopolsce to 3-4

Świętokrzyskie na najlepszych ziemiach koło Sandomierza ma sady i warzywa. Jedynie koło Opatowa troche dobrych ziem pod uprawami rolnymi. Znakomita większość Świetokrzyskiego to badziewne piachy i płytkie szkieletowe rędziny

W załączonym linku masz wytłumaczenie czemu zlikwiedowali tylko go musisz przeczytać

 

Ropczyce miały buraków pod dostatkiem akurat, rozdrobnienie gospodarstw nie ma znaczenia. U nas tez są dobre ziemie, sieje się pszenice i rzepaki. Największy problem póki co to pogoda i leśne szkodniki. 

Cukrownie tak jak zakłady pracy są tam gdzie można je wybudować, jak bym ci pieprznął fabrykę za oknem nie był byś zadowolony uwierz. 

Do Ropczyc to jeżdziły prawie 200 km buraki z mojej gminy  - taki był tam dostatek surowca.

Cukrownie budowali tam gdzie można a nie tam gdzie być powinny i dlatego trzeba było je likwidować

 

Ulman po części masz racje ale z 78 do 18??? :blink:  ja rozumiem że te nie rokujące ale że 60 takich było??? :wacko:

 

Niestety p. Jurgiel zaraz po K. Radziwille w kolejce do dymisji... gorszego muła chyba nie mogli znaleźć...

78 cukrowni to średnio 4,5 w każdym z obecnych województw więc zdecydowanie za duzo. Do tego było tam 78 kompletów dyrektorów, kierowników czy  ksiegowych co generowało masę kosztów. Najgorsze jest znaczne obniżenie globalnego przerobu w kraju ale to konsekwencja otwarcia rynku, mniejszej konsumpcji cukru i coraz mniejszej konkurencyjności gospodarki UE.

 

 

Jak się czyta jak przebiegała prywatyzacja w Polsce to nóż w kieszeni się otwiera , Ci co walczyli o wolność uczciwie dzisiaj żyją jak zwykli ludzie a ci co prywatyzowali pewnie całe rodziny mają w tych firmach niezłe stołki .

Komuna budowała a demokracja sprzedała i dług publiczny nadal jest wielki .

W Jaworowicz był taki program i jeden z uczestników opowiedział jak była prywatyzowana kopalnia węgla brunatnego . Mówi , że pracownicy chcieli wykupić to Pan Bury chciał od nich 3 miliardów zł a potem sprzedał Solorzowi za 160 milionów zł co maszyna nowa najdroższa w tej kopalni kosztowała 320 mil .

Ci co popierają tą opozycję totalna powinni się wstydzić za tą prywatyzację chyba że są dziećmi komuchów .  

Wniosek jest jeden - trzeba być Solorzem :D

Jak prywatyzacja trwała to oczywiście tam nikogo z obecnego PISu nie było przy władzy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

200km to rzut beretem w dzisiejszym świecie. Polski cukier to konsorcjum i nie uwierzysz ale przynosiło zysk i to już w momencie powstania. Liderem w produkcji cukru są Niemcy na drugim miejscu my więc naturalnie Niemcy zaczęli interesować się konkurencją. Przecież to proste. Elwarr też ktoś przypadkiem wykończył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tak  PiS   źle  rządzi  że  Morawieckiego  do  G20  zaprosili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Jak dobrze pójdzie to niedługo poznasz drugie dno tego zaproszenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Polska jest po wystąpieniu angoli jest największą gospodarką z swoją walutą w UE. Konsekwencje zaproszenia poznamy jednak po szczycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

200km to rzut beretem w dzisiejszym świecie. Polski cukier to konsorcjum i nie uwierzysz ale przynosiło zysk i to już w momencie powstania. Liderem w produkcji cukru są Niemcy na drugim miejscu my więc naturalnie Niemcy zaczęli interesować się konkurencją. Przecież to proste. Elwarr też ktoś przypadkiem wykończył...

200 km to o 150 za duzo. Popatrz jaki koszt transportu do kg -- 26 ton niech bedzie że po 130 za tone daje 3400. Transport będzie po ok 4 pln/km czyli 600 Pln zakładajac ze ma ładunek powrotny. Jeśli nie, to 1200 Pln transport a 3400 wartość ładunku. Nie wydaje ci się to bez sensu? 

To że my jesteśmy drugim producentem cukru to i tak dobrze. Myślałem że Francja albo angole.

Kto wykończył ElewARR jak cały czas działa? Handluje z nimi od wielu lat i nawet inwestycje widzę więc chyba maja się dobrze.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Cukrownie powinny być w rejonach które pozwalają na wysokie plony buraków co zapewni im zaopatrzenie w dobry surowiec. Zamojszczyzna, Żuławy Kujawy Opolszczyzna Śląsk to zapewne wybory słuszne biznesowo. Ropczyce a szczególnie Glinojeck to wymysły komunistyczne z którymi nie wiadomo co zrobić. Jesli twierdzisz ze usytuowanie cukrowni jest spowodowane dostepem do wapna i energii to czemu się dziwisz ze trzeba było je likwidować? Musisz przyjąć  do wiadomości że nie jest tak jak za komuny gdy rząd umyslił sobie że będziemy potentatem w produkcji cukru za wszelka cenę. Nabudowali bez sensu i potem trzeba było likwidować. a teraz jest lament. Ciekawe czy jakby cukrownie były niemieckie i produkowały  tyle co kiedyś to byłoby marudzenie ze podatków nie płacą albo ze dorabiamy   niemców. :blink: .

 

Dla myślacych http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/jak_nie_sanowac_czyli_uzdrawiac_polski/2948

 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585

Gdzie ty masz 1 klasę w  wielkopolsce? Gdy było 49 województw to w Kaliskim, Poznańskim, Konińskim i Leszczyńskim nie było ani ha jedynki a klasy drugiej było od 0,8 do 1,4% gruntów ornych w zalezności od województwa. Top Farms ma pierwsze klasy w Głubczycach a w wielkopolsce to 3-4

Świętokrzyskie na najlepszych ziemiach koło Sandomierza ma sady i warzywa. Jedynie koło Opatowa troche dobrych ziem pod uprawami rolnymi. Znakomita większość Świetokrzyskiego to badziewne piachy i płytkie szkieletowe rędziny

W załączonym linku masz wytłumaczenie czemu zlikwiedowali tylko go musisz przeczytać

 

Do Ropczyc to jeżdziły prawie 200 km buraki z mojej gminy  - taki był tam dostatek surowca.

Cukrownie budowali tam gdzie można a nie tam gdzie być powinny i dlatego trzeba było je likwidować

 

78 cukrowni to średnio 4,5 w każdym z obecnych województw więc zdecydowanie za duzo. Do tego było tam 78 kompletów dyrektorów, kierowników czy  ksiegowych co generowało masę kosztów. Najgorsze jest znaczne obniżenie globalnego przerobu w kraju ale to konsekwencja otwarcia rynku, mniejszej konsumpcji cukru i coraz mniejszej konkurencyjności gospodarki UE.

 

Wniosek jest jeden - trzeba być Solorzem :D

Jak prywatyzacja trwała to oczywiście tam nikogo z obecnego PISu nie było przy władzy?

wielkopolsce? Gdy było 49 województw to w Kaliskim, Poznańskim, Konińskim i Leszczyńskim

 

tam gdzieś gospodaruje top farms ??

 

poczytaj sobie o kombinacie Golejów gojów czy jakoś tak co przejeli

nasiennictwie mają napisane ze mają tylko 10% 4 5


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ropczyce istnieją i są niemieckie. Przecież dałem ci link do mapy. Rząd sobie panie w  PRL nie umyślał tylko eksport cukru i zapotrzebowanie na rynku rodzimym było olbrzymie, nawet większe niż produkcja. Jeśli wierzyć wykresom Niemieccy rolnicy są od nas niedużo efektywniejsi, przewagą są wielkie obszary upraw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj