Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dlaczego  zbyt  liberalna ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Kompletny brak ograniczeń w wycince skutkuje możliwością szpecenia krajobrazu szczególne w miastach. Na dokładkę,  za usuwanie drzew gminy nie dostaja nawet grosza choćby po to, by zrobić nowe nasadzenia. Powinno się wycinać tak dużo jak to konieczne, by nie blokować inwestycji i tak mało jak to możliwe, by  było możliwie zielono.

Drzewa o średnicy pnia do np. 15 cm powinno się golić bez pozwolenia a powyżej za wiedzą gminy/dzielnicy. Dodatkowo można pozwolić na wycinkę bez ograniczeń dziadowskich gatunków jak topola czy lipa albo kasztanowiec którego w lato żeżre szrotówek a potem oberwać można kasztanem. 

 

Ciekawa sprawa z sędziami. Nie sądziłem że tak słabo zarabiają. Elektorat socjalnych nierobów sterowany TVPIS strasznie zbulwersowany że za 10 brutto nie da się dobrze zyć :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Umnie  w gminie  i  tak  nie pobierali  opłat  także  nic nie stracą  a drzewa  do  30cm  nie wymagały  tak  czy  siak  pozwolenia.   W  miastach  i  tak  jest  szpetnie  także  kilka  drzew  mniej  nie zrobią  różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Do 30 cm obwodu czy średnicy?

W tej twojej gminie to tak dobrze było bo PIS tam rządził czy dlatego że ich tam nie było :P

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

tak 30cm obwodu 

 

Nie nie  PiS  umnie  rządzi  lokalna  partia  czy jak to tam nazwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To nie zależy od partii w gminie władzę nieomal dyktatora ma wójt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spawar    0

Minister Ziobro chce kary 3 lata więzienia dla rolnika, który bez pozwolenia, ubija świniaka na własne potrzeby. PSL protestuje. A my co na to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To prawda , czy podpucha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Jeżeli kara będzie jak za kłusownictwo podejmę się rozwiązania tego problemu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

zetroki12 słyszałem już z kilku źródeł że Ziobro ma zakazać bicia świń, brzydko się chwyta...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to by było gorzej niż w wojnę . Jak to tak bez świniobicia ? Jak żyć ? ! :ph34r:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

tak 30cm obwodu 

 

Nie nie  PiS  umnie  rządzi  lokalna  partia  czy jak to tam nazwać

Ja pisałem o średnicy. Przy 30 cm obwodu bedziesz miał poniżej 10 cm średnicy więc niezbyt okazałe drzewo. 

Co sądzisz o zarobkach sedziów ? Czemu 10 tys brutto tak bulwersuje proletariat?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

U Nas też tak było można co najwyżej było sobie uciąć stempla na budowę i to nie za grubego :lol:  Jak składało się podanie do gminy to z miesiąc nabierało mocy urzędowej potem z łaski swojej przyjechał pracownik gminy porobił zdjęcia i po jakimś znowu czasie wydali łaskawie decyzję o ścięciu drzewa i ja jestem za tym by liberalizacja przepisów obowiązywała ale poza obszarami miejskimi na prywatnych działkach gdzie wpływy deweloperskie nie są tak duże.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spawar    0

Kara dla rolnika za świniobicie to jest prawda. Dzisiaj się o tym dowiedziałem. Sprawdziłem w internecie. Do kary 3 lat więzienia dochodzi  kara finansowa do 100 000 zł. Dla ciekawych, w Anglii max 51 więzienia  max 2700 zł [po przeliczeniu na PLN].  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

zetroki12 słyszałem już z kilku źródeł że Ziobro ma zakazać bicia świń, brzydko się chwyta...

 

Poco  takie  Bzdury  piszesz   Nieprawdziwe  ???????

 

Nie chce  zakazać

Tylko  Karać  tych  co  robią  to  NIELEGALNIE

Jak ktoś  Zgłosi  fakt  do  Powiatowego Lekarza  Weterynarii

I do ARIMR

Żadnej  Kary nie dostanie 

A jak Zrobi to  nielegalnie  to :

3 lata  więzienia  albo 

Kara  od  1000zł do 100 000 zł

 

Żeby było  Jasne  teraz  też  są  Kary  za  ubicie  nielegalne 

Kara  za niezgłoszenie do  Powiatowego  to  od  100zł-2000zł

A Ziobro  chce  to  po prostu  zaostrzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale po co zaostrzać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

No ale po co zaostrzać ?

Bo wywodzi się z partii głupich i pracowitych. Nie wazne po co , nie ważne dla kogo , ważne żeby robić, zmieniać, i wogóle  nie siedzieć bezczynnie. Takie twórcze ADHD gamonia zwanego zerem. 

Ciekawe czy jak się strzeli dzika czy koziołka to tez trzeba zgłosić lekarza weterynarii i ARIMR? Jak kurę na rosół będę chciał ubić to tez zgłaszać? :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Ulman -  to  są  wszystko  wymysły  Dyktatorów  z Brukseli  do nich  kieruj  pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj jak to dobrze że taki robotny ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

 

Poco  takie  Bzdury  piszesz   Nieprawdziwe  ???????

 

Nie chce  zakazać

Tylko  Karać  tych  co  robią  to  NIELEGALNIE

Jak ktoś  Zgłosi  fakt  do  Powiatowego Lekarza  Weterynarii

I do ARIMR

Żadnej  Kary nie dostanie 

A jak Zrobi to  nielegalnie  to :

3 lata  więzienia  albo 

Kara  od  1000zł do 100 000 zł

 

Żeby było  Jasne  teraz  też  są  Kary  za  ubicie  nielegalne 

Kara  za niezgłoszenie do  Powiatowego  to  od  100zł-2000zł

A Ziobro  chce  to  po prostu  zaostrzyć

 

Po pierwsze po co pogrubiasz czcionkę umiem czytąć!!!

Po drugie po jakiego jedziesz wszystkie posty wyśrodkowanym a nie jak nakazują zasady pisowni od lewej chyba jako jedyny na tym forum.

Po trzecie nic Bruksela nie kazała zaostrzać tylko Ziobro chce być bardziej papieski od papieża a nawet jeśli ktoś sobie zabiję świniaka to co świat się zawali??? i jeszcze pierdlem straszyć nie ośmieszałby się...

 

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 

Opozycyjna partia chce więc ekspresowego powrotu do stanu prawnego z 2016 roku, gdy gmina decydowała o możliwości wycinania drzewostanu na prywatnych gruntach.

 

Już pisałem takie rozwiązanie było by najszybszym do zatrzymania masowej wycinki drze. Wystarczyło by napisać jedno zdanie, że ustawa Szyszki dająca możliwość wycinki bez ograniczeń jest nie ważna i wraca się do stanu poprzedniego. To załatwiło by sprawę doraźnie. W międzyczasie rząd miał by czas na opracowanie innej ustawy ograniczającej masową wycinkę np w miastach.

 

zetroki12 słyszałem już z kilku źródeł że Ziobro ma zakazać bicia świń, brzydko się chwyta...

 

O tak niech karzą. To niektórych rozumu nauczy.

 

U Nas też tak było można co najwyżej było sobie uciąć stempla na budowę i to nie za grubego :lol:  Jak składało się podanie do gminy to z miesiąc nabierało mocy urzędowej potem z łaski swojej przyjechał pracownik gminy porobił zdjęcia i po jakimś znowu czasie wydali łaskawie decyzję o ścięciu drzewa i ja jestem za tym by liberalizacja przepisów obowiązywała ale poza obszarami miejskimi na prywatnych działkach gdzie wpływy deweloperskie nie są tak duże.

 

Nie wiedziałem, że drzewa na stemple rosną wokół domu i stamtąd się wycina. Myślałem, że takie czy grubsze drzewo wycina się z lasu. A tam urzędnik z gminy nie ma nic do powiedzenia. Jeśli chodzi o grube drzewa trzeba iść do leśniczego. I w tej kwestii ta ustawa nic nie zmienia.

 

Poco  takie  Bzdury  piszesz   Nieprawdziwe  ???????

Nie chce  zakazać

Tylko  Karać  tych  co  robią  to  NIELEGALNIE

Jak ktoś  Zgłosi  fakt  do  Powiatowego Lekarza  Weterynarii

I do ARIMR

Żadnej  Kary nie dostanie 

A jak Zrobi to  nielegalnie  to :

3 lata  więzienia  albo 

Kara  od  1000zł do 100 000 zł

Żeby było  Jasne  teraz  też  są  Kary  za  ubicie  nielegalne 

Kara  za niezgłoszenie do  Powiatowego  to  od  100zł-2000zł

A Ziobro  chce  to  po prostu  zaostrzyć

 

Twoja wiara w pis jest niezachwiana. Widać propaganda zrobiła swoje. Co zrobi pis to jest dla ciebie najlepsze. Ustawę o wycince drzew chwalisz bo nie musisz biegać do gminy. Ale jak już trzeba biegać po urzędach bo chce się świnie ubić to dla ciebie dobrze. Nie sądzisz, że to czysta hipokryzja albo efekt działania na ciebie propagandy pis?

 

Jest dobrze Świdnik ogłosił że produkuje AW 101. No chyba że produkuje coś do AW!)!, bo linie montażowe dalej są w dotychczasowych miejscach i to nie jest Polska. :D Festiwal mamienia ludu trwa.

https://twitter.com/mswierczynski1/status/835177101028372481

 

Żaden z helikopterów, które zgłoszono do przetargu nie jest produkowany w Polsce. Wystarczy zobaczyć takie wypowiedzi jak poniżej. Gdy Macierewicz ogłaszał w grudniu, że kupi się bez przetargu black havki.

 

https://www.pb.pl/murphy-to-swietny-dzien-dla-miejsc-pracy-w-connecticut-844645

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

hubertuss co jak co ale Ciebie bym nie posądzał o to że nie skumasz przenośni :ph34r:


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Ulman -  to  są  wszystko  wymysły  Dyktatorów  z Brukseli  do nich  kieruj  pytanie

To Ziobro działa w imieniu i na rzecz Brukseli?  Chyba miał dbać o interes Polaków jako głosi "dobra zmiana"


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj