Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Deweloperzy tna na potegę  a że nie są frajerami i mają swoje działy prawne więc najpewniej nie masz racji. Wyciąć możesz bo tak ci się po prostu zachciało a co potem będziesz z na tym gruncie robił to również twoja sprawa. Jak rozumiesz "związana z prowadzeniem działalności gospodarczej" Może jak wycinasz drzewo na skraju pola to też jest to związane z prowadzeniem działalności?

 

 

A skąd  wiesz  że  ci deweloperzy nie mają  Pozwolenia na wycinkę  ?????

Drzewo  możesz wyciąć   ale na opał  nie możesz go  sprzedać  ani  przeznaczyć  na Budulec

Ja wycinałem  Drzewa  na łące  w rowie   i  miałem  pozwolenie  bo  składałem  wniosek jeszcze  przed  16  grudnia.

Byli z Gminy  i  mówili  co  i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Gdyby mieli ci deweloperzy pozwolenie na wycinkę to by teraz na taką skalę nie cieli. W miastach nie dostaje się tak łatwo pozwolenia na wycinkę całych połaci drzew zwłaszcza gdzieś obok parków czy jak nad Maltą w Poznaniu itd. Nie wiem po co tkwisz w tym zaprzaństwie skoro nawet Kaczyński powiedział, że ustawa jest zła. Bronicie pisu za wszelką cenę. Nawet gdy wasz przywódca mówi, że coś jest złe. Reszta pisu nabiera w tej sprawie wody w usta to wy tu dalej bronicie.

 

Hubert a ile jest tych "lasów" w środku miasta ? 

 

Twoje pytane jest dziecinne. Odpal sobie mamę google choćby, widok z satelity i pooglądaj.

 

Gdzie napisałem, że nie szanuje pamięci tego człowieka. A to czy Sumliński gada bzdety to się jeszcze okaże nie dzieliłbym skóry na żywym niedźwiedziu. Wiesz co to jest skolina, helaton??? jak nie wiesz to poczytaj. Po za tym policjanci bardziej opowiadali się za zabójstwem znalezione świeże odciski butów w miejscu zdarzenia nie należące do nikogo z biura Samoobrony ale prokuratorek przyleciał i orzekł samobójstwo dwie godz. po zdarzeniu, daleki jestem od wysuwania teorii spiskowych ale jak można stwierdzić samobójstwo bez sekcji co on jasnowidz zachowanie co najmniej nie profesjonalne.

 

Gdybyś szanował jego pamięć nie pisał byś tych bzdur. Coś kolwiek z tego co móiw Sumliński zostało udowodnione? Posadzono kogoś?

 

piszecie o wojsku to popatrzcie jak za po wy***ała doświadczonych żołnierzy

 https://www.youtube.com/watch?v=-oGGCATej_E

 

Na taką skalę nie wywalali za po. A co jeszcze gorsze za pisu sami uciekają. Ponad 250 pułkowników, kilkudziesięciu generałów. A na końcu Macierewicz mówi, że to z przyczyn politycznych.

 

 

No i na koniec szykuje się kolejna podejrzana ustawa.

 

http://www.gazetawarszawska.com/zamach/5415-posel-wojcikowski-miliardy

 

Po Ustawie Szyszki pomagającej deweloperom golić z drzew całe działki w dużych miastach. Rzucającej na niego podejrzenia o uleganie lobbingowi tak samo zresztą jak kiedyś z ustawą o ekranach dźwiękochłonnych stawianych gdzie popadnie, której był autorem. Teraz mamy następną podejrzaną ustawę. Słyszałem jak poseł Kukiz 15 mówił, że ustawa oddaje monopol bez żadnego przetargu na dostawy i serwis sprzętu jakiejś amerykańskiej firmie. Odstąpienie od przetargu powoduje, że skarb państwa poniesie duże straty. Co więcej państwo swoimi środkami będzie blokowało inne strony hazardowe by zapewnić monopol amerykańskiemu dostawcy. Nie wspominam już o tym, że katolicy z pisu tą ustawą rozpowszechniają hazard.

No i mamy jeszcze cały czas podejrzane kontakty i przelewy w MON. PGZ płaci amerykańskiej firmie po 15 tys dolarów miesięcznie nie wiadomo za co. Znajomość Maciereicza z D Amato, który jest lobbystą producenta śmigłowców, które kupi Polska. 

Widać, że pisowska władza powoli bierze się za kręceni lodów. Bo coraz więcej podejrzanych ustaw kontaktów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Bo  ustawa  jest  bardzo   dobra.  Bo  chodzić  i pytać  się  w gminie  czy  mogę  ściąć  własne  drzewo   to  była  paranoja  teraz   jest  normalność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

 to jest krzyk opozycji do baranów co nie umieją uruchomić myślenia a przecież to nie boli. Lasy są prywatne i państwowe oraz miejskie . Wycinka na terenach lasów państwowych idzie zgodnie z harmonogramem tereny wycinane są ponownie zalesiane. Państwo dało polakom prawo decydowania o swoim majątku i tu zadecydował świadomość ekologiczna jak również to ,że nareszcie moja posesja więc ja decyduję co na niej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Bogdan ty przykłady swojej głupoty dajesz co chwila z tak wielkim zapałem, że aż podziw bierze. Nie wspominam już o tym, że nie umaisz podać linku do strony tylko kopiujesz z całym śmieciem. Te słowa są po prostu piękne.  "to jest krzyk opozycji do baranów co nie umieją uruchomić myślenia a przecież to nie boli". Opozycja krzyczy do pisu. Więc kto jest barnami? I czy Kaczyński mówiący o tym, że ustawę trzeba zmienić też jest banerem którego myślenie boli? Tym bezsensownym postem dajesz przykład, że to ty jesteś tym baranem bo nawet tej ustawy nie rozumiesz. Bo gdybyś rozumiał. To nie pisał byś o Lasach Państwowych i ponownym zalesianiu. Bo to nie ma z tym nic wspólnego. Ty nawet nie umiesz napisać o co ci chodzi.

@marekfarmer odnoszę wrażenie, że ty albo nie rozumiesz co tu pisze. Albo udajesz, że nie rozumiesz na potrzeby dyskusji. Tu nie chodzi o wycinkę drzew na terenach wiejskich. Tu chodzi o golenie całych połaci drzew w miastach, gdzie działki są bardzo drogie. Zwłaszcza w pobliżu parków, zbiorników wodnych itd. Przecież wystarczyło dopisać w ustawie, że np nie dotyczy miast powyżej 20 tys mieszkańców, nie dotyczy drze powyżej 30 cm średnicy itd. W Zielonej Górze właściciel działki tak się zapędził, że wyciął 20 drzew będących pomnikami przyrody.

A o tej ustawie hazardowej ma któryś z was coś do napisania, czy wolicie milczeć?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty wszędzie widzisz PO i PSL.. :blink:  PIS wprowadził przepisy na podstawie których rozpoczęła sie wycinka. Jakby wycinali  co chcieli za POPSL to już dawno byłoby wyciete co potrzeba i zmiany przepisów nikt by nie zauważył. Zachowaj minimum logiki pisząc coś następnym razem

 

I dobrze że tną miasta będą miały niższe koszty utrzymania zieleni będą mogy zająć się zbieraniem psich kup bo cae skwery zasrane abo opodatkują psy w mieście abo utonąx w psim gównie :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Od kiedy miasta utrzymują zieleń na prywatnych działkach? Wycinka drzew odbywa się na prywatnych działkach pod deweloperke a nie na działkach miejskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

I dobrze że tną miasta będą miały niższe koszty utrzymania zieleni będą mogy zająć się zbieraniem psich kup bo cae skwery zasrane abo opodatkują psy w mieście abo utonąx w psim gównie :P :P

Musisz to powiedzieć Kaczyńskiemu bo on będąc w "mylnym błędzie" chce ta ustawę zmienić. Argumentacja potrzeby wycinania drzew w miastach na poziomie gamonia wioskowego. Podaje ci świetne argumenty za wycinką drzew w miastach

- Ptaki nie bedą miały gdzie siadać i nie zapaskudzą parkujacych aut lub przechodniów

- Nie będzie konieczności zgrabiania liści jesienią.

- W razie burzy nikomu na auto nie spadnie gałąź

- Ludzie  zamiast w parku niech siedzą w kawiarniach. Jak cos zamówią państwo będzie miało podatki a kawiarnia pracę.

- Jakby zabetonować wszystkie skwery to można by zlikwidować jednostkę zajmujacą sie utrzymaniem zieleni. To byłyby wymierne oszczędności. :blink:

- Drzewa mogą hamować przepływ powietrza a gdy nie ma przewiewu smog jest groźniejszy.

 

Jak wymyslę jeszcze coś równie absurdalnego napewno wrócimy do tematu

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Niech  wycinają  w miastach  na prywatnych  działka  co  to   chcecie  ograniczać  Wolność   ???????  to  do   Korei  Północnej  się wyprowadźcie    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Nie my tylko prezes Jarosław chce zmian . Może to on chce do Korei Północnej? :unsure:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Marek Kaczyńskiego do Korei Północnej wysyłasz? Nie sądzisz, że się tymi swoimi występami ty i tobie podobni kompromitujecie? Kaczyński powiedział, że ustawa do zmiany. Jaki kolwiek polityk pisu zapytany o to nic nie mówi. Lub odsyła do ministra Szyszki. To co taka dobra ustawa i pis chce poprawiać i nie chce komentować?

Ustawy hazardowej dalej żaden z was nie odważy się skomentować. A to zdaje się wy podawaliście przykład wypadku tego posła jako możliwe działanie jakichś osób trzecich. W co nie wierzę. A teraz co spiskowe teorie się skończyły?

 

http://www.gazetawarszawska.com/zamach/5415-posel-wojcikowski-miliardy

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Opozycję  która  chce  wrócić  do  poprzedniej  Ustawy  o  Wycince  :D :D :D

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Przecież to kaczyński powiedział , że widzi lobbing w tej ustawie. Czyli tłumacząc wyznawcom pis : ustawa jest zła i wygląda że ktoś wziął dużą kasę żeby była w takiej postaci w jakiej jest.

 

Wam się pisoludki już pokręciło bo nie wiecie co jest słuszne bo z partii idzie dwojaki przekaz ;). Wygląda na to że już się "w centrali" pogubili. Durnie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Dzwoniłem dziś do firm zajmujących się wycinką i rzeczywiście drewna sprzedać nie mogę. To następny "porządne" prawo. Za to mogę im to drewno podarować... To tak jak z rowerem po piwie, jechać nie wolno, prowadzić też nie, ale można rower nieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Opozycję  która  chce  wrócić  do  poprzedniej  Ustawy  o  Wycince  :D :D :D

To prezes przeszedł do opozycji? Może teraz będzie w koalicji i opozycji jednocześnie? :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

pis- tumaki  srają już do swego gniazda i udają że nie czują smrodu  ;)  ;)  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

To prezes przeszedł do opozycji? Może teraz będzie w koalicji i opozycji jednocześnie? :P

 

Z tego  co słyszałem to  prezes  chce  ta  ustawę  poprawić   nie chce wracać  do  poprzedniej   tylko Opozycja  domaga  się  przywrócenia  poprzedniej  ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Mozesz podac źródło? Wydaje mi się że  chcą zmian a nie powrotu do poprzedniej ustawy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

i dzisiaj warszawie drzewa niszczyły samochody powbijały okna itp

ja bym jeszcze Schetyna do tych starych drzew przywiązał :ph34r:  i tych pseudo eko  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie słyszałem by opozycja chciała powrotu do poprzedniej ustawy. Może tak i może było by to najlepsze doraźne rozwiązanie. Znając pis mogli by to załatwić w ciągu jednej nocy. Duda drugiej nocy by podpisał. A tak póki napiszą nową ustawę to większość tych co mają wyciąć drzewa wytną. I nie wiem czy czasami nie ot w tym chodzi. Nowa ustawa pojawi się gdzieś latem. I pis będzie udawał, że wycince zapobiegł. A deweloperzy będą się cieszyć z nowych atrakcyjnych działek pod budowę. Zauważcie, że tą ustawę uchwalono i wprowadzono zimą. Kiedy się właśnie drzewa tnie, kiedy nie ma na nich tyle gniazd itd.

Co do zakazu sprzedaży drzewa nie bądźmy naiwni. Czy to właściciel działki czy firma wycinkowa bez problemu sprzeda drzewo. Bo kto ich będzie pilnował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

kto z po powiedział dzisiaj Tuskowi ty szmato ???


hubertuss chcieli nawet złożyli ustawę o powrocie do poprzedniej 


Minister środowiska Jan Szyszko broni ustawy o wycince drzew i krzewów na prywatnych działkach. - Nie spodziewałem się tak dobrego oddźwięku ze strony społeczeństwa - mówił w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce

 

minister środowiska nie zgadza się na poprawki 

 

Jan Szyszko: Dostałem setki gratulacji za ustawę o wycince drzew. Wraca normalność

 

wyborcza .pl


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Hubert, dzwoniłem do firmy wycinkowej miałem sprytny plan na wycinkę swoich drzew sprzedaż i kupno twardego drewna, niestety spalił na panewce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No przecież przez telefon nikt ci nie zgodzi się na łamanie prawa. Zresztą firma ma podstawy by się nie zgadzać. Bo nawet krzaki zmielone rębakiem przedstawiają wartość jako wkład biomasy dla elektrociepłowni. Ja gdybym miał taką działkę najął bym pilarzy. Pościnali by mi a drewno zabrał bym sam. Bez problemu znalazł bym takich.

Wprowadzenie starej ustawy było by jak pisałem dobre doraźnie. Na czas wprowadzenia nowej. To, że Szyszko broni tego w radiu to się nie dziwę. Jako jedyny w pise to robi to już zaczyna dziwić.

A oddźwięku ze strony społeczeństwa to każdy może powiedzieć. Tak samo przeciwnicy jak i Szyszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mozesz podac źródło? Wydaje mi się że  chcą zmian a nie powrotu do poprzedniej ustawy

 

 

Opozycyjna partia chce więc ekspresowego powrotu do stanu prawnego z 2016 roku, gdy gmina decydowała o możliwości wycinania drzewostanu na prywatnych gruntach.

 

 

Po Schetynie mówił Stanisław Gawłowski (PO), przewodniczący Komisji środowiska w Sejmie.

Zaapelował on, by Sejm przyjął nowy projekt opozycji, który ma za cel przywrócić stan prawny z 2016 roku - to nowelizacja Ustawy o ochronie przyrody. W prawie, które zakończyło działanie z 31 grudnia wycinka zależała od władz gminy. Omawiane przepisy miały wyjątki, np. drzewa owocowe.

 

 

http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/grzegorz-schetyna-wycinka-drzew-to-mordowanie-zywego-organizmu,90358.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Łeee, to nie jest dobry pomysł. Poprzednia była zbyt restrykcyjna obecna zbyt liberalna. Ciekawe że PIS na liberalizm pluje a tak liberalne prawo wprowadził. Obydwie skrajności są nie dobre


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj