Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5565

Sprzedajemy, chyba że artykuł kłamie. 

Najpierw im dalismy pożyczki, więc płacą nam naszymi pieniędzmi :o . Jak spłacą pożyczki to będzie można powiedzieć że sprzedaliśmy 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Dziś sprzedać można nawet dług więc strachu nie ma. 

Za ile sprzedasz taki dług? 20 groszy za złotówkę...........

Za wybitnie przyjazną postawę i polityke historyczną skur..om nie powinni dać ani grosza. Niech ich Putin nap...ala wcale mi ich nie żal


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zasadność pożyczek to co innego. Również nie nadlatywał bym tam z pomocą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Za ile sprzedasz taki dług? 20 groszy za złotówkę...........

Za wybitnie przyjazną postawę i polityke historyczną skur..om nie powinni dać ani grosza. Niech ich Putin nap...ala wcale mi ich nie żal

 

Pierwszy raz się z tobą zgadzam :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Zauważyłem że takie podejście ma poparcie "ponad podziałami" ale zarówno obecna jak i poprzednia władza nie ma odrobiny godności w kontaktach z ta swołoczą


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Tyle że wole mieć krótką linie graniczną z Rosją, niż długą dla tego było by fajnie gdyby Ukraina przetrwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6380

 

'W związku z dzisiejszym posiedzeniem Sejmowej Komisji Obrony Narodowej informujemy, że w 2016 roku przeprowadzone zostały następujące zmiany organizacyjne i kadrowe: 

Nastąpił wzrost liczby żołnierzy z 96 000 w roku 2015 do 106 000 w roku 2017. 

Powstrzymano falę odejść z armii oficerów i szeregowych. Poprzednie kierownictwo MON prowadziło politykę zmniejszania liczebności polskiej armii. O ile w roku 2015 odeszło o 528 więcej żołnierzy niż planowano (planowano 4 000, odeszło 4528), to w roku 2016 odeszło o 656 mniej niż było zaplanowane (zakładano odejście 5500, a odeszło 4844). 

Wzrosła liczba oficerów kształconych na wyższych uczelniach, 490 w roku 2015 do 906 w roku 2017. 

Awansowano ponad 27 000 szeregowych, podoficerów i oficerów w tym 25 generałów. 

Równocześnie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przeprowadził szeroką wymianę kadr na najwyższych stanowiskach w jednostkach operacyjnych, każdorazowo zastępując oficerów dobranych przez Platformę Obywatelską oficerami o dużym doświadczeniu bojowym w Iraku i Afganistanie i przeszkolonych we współpracy z wojskami NATO. 

W Sztabie Generalnym zmiany objęły 90% stanowisk dowódczych, a w Dowództwie Generalnym 82%. Powołano nowego szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni L. Surawskiego, dowódcę generalnego gen. dyw. J. Mikę, dowódcę operacyjnego gen. dyw. S. Wojciechowskiego oraz dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. W. Kukułę."

Propaganda wkracza na szczyty. Pragnę zwrócić uwagę na fragment pogrubiony. Chyba już głupszym być nie można niż piszący takie teksty. Te PiS - MON głąby twierdzą że generałowie byli bez doświadczenia bojowego. No kurna tylko ciemnemu ludowi to można wmawiać.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

 

twierdzą że generałowie byli bez doświadczenia bojowego.

chyba nie rozumiesz co czytasz

 

a tu taka ciekawostka

Czesi mają problem z radioaktywną dziczyzną. Mięso prawie połowy z 614 zbadanych dzików ubitych w ciągu ostatnich dwóch lat przekraczało normy nasycenia promieniotwórczym cezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6380

A co ja właściwie czytam w kontekście wymiany? Że zastępują tych dobranych przez PO, czyli nie koniecznie dobrych i wyszkolonych, bo ich jedynym atutem była spolegliwość w stosunku do PO? Tymi otrzaskanymi w boju w Iraku i Afganistanie i na dodatek przeszkolonymi we współpracy z NATO. 

To wytłumacz mi ten bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

 

Równocześnie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przeprowadził szeroką wymianę kadr na najwyższych stanowiskach w jednostkach operacyjnych, każdorazowo zastępując oficerów dobranych przez Platformę Obywatelską oficerami o dużym doświadczeniu bojowym w Iraku i Afganistanie i przeszkolonych we współpracy z wojskami NATO. 
 

Pisanie czegoś takiego w oficjalnym komunikacie to dno nieprofesjonalizmu. Jawne przyznanie że roszady personalne podyktowane są nawet nie koneksjami z poprzednią ekipą a jedynie mianowaniem przez nich. Schiza w najczystszej postaci. Słyszałem od człowieka znającego sytuację w BOR  że jest tam idealnie taka sama sytuacja jak w MON. Nie ma się co dziwić że tyle nieszczęść ich spotyka.

Najlepsze jest zestawienie "dobranych przez PO" z "doświadczonymi w Iraku" Co to ma wspólnego? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

każdy nowy wymienia wg uznania/strategii (przedtem wam nie przeszkadzało bo to nasi?) - część zmian jest dobra a część błędna, chodzi o to żeby tych błędnych było mało lub wcale

odwołani będą ganić a mianowani chwalić - takie jest odwieczne prawo natury (a język jest zawsze taki żeby pokazać się w jak najlepszym świetle, co oczywiste, chociaż często bywa bełkotliwy)

---------------------------------------------------------------------------

 

Morawiecki powiedział podczas spotkania z dziennikarzami, że jest bardzo zbudowany zaproszeniem do Baden Baden. "Jest to pierwsze zaproszenie tego typu dla ministra z Polski na spotkanie G20. Jest bardzo ważne, żebyśmy byli przy tym stole, bowiem G20 to miejsce, gdzie będą też rozmowy dotyczące międzynarodowych regulacji w zakresie systemu finansowego, ale też w zakresie międzynarodowego unikania podatków" - powiedział.

 

po co g20 zaprasza analfabetów ekonomicznych tj. pis? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

bo to'' ludzkie pany ''  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

A małopolska czyli także ja najpóźniej do końca 2022r będziemy palić tylko gazem lub ekogroszkiem w piecach 5 klasy reszta samorządów zapewne też pójdzie w te ślady i drewnem to już tylko na odnisku sobie rozpalimy.Najtańszy piec tego typu coś koło 8 tys kosztuje a groszek to chyba nieźle w górę pójdzie jak nagle przybędzie kilkaset tys. klientów.

 

działaj widziałem zwykłe koty z 5 klasą patrz 

http://ranking.czysteogrzewanie.pl/kotly-dolnego-spalania/kociol/mpm-ds

http://ranking.czysteogrzewanie.pl/szukaj/1aq3

niestety z tym eko groszkiem to też propaganda eko jest miedzy flotem a węglem orzechem jest to odpad sortowni

niestety ciemni ludzie pisali tą ustawę bd kisił eko w 45c a temp węgla min 55 65 optymalna zęby nie wyrzucał   smoły i się nie kisił   

druga sprawa zanieczyszczony węgiel ruski i kopcący czeski jak by ktoś opony palił  przecież też eko  ale gorsze niż nasz węgiel 

 

http://czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/

ja mam to rozpalam raz na 2 dni chce dołożyć jeszcze solary pod bufor wakacje 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
 

"Luty 21, 2017 Kawałek tortu jest wart 160 mln

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł zagwarantował firmom farmaceutycznym przymusowe szczepienie dzieci urodzonych od 1 stycznia 2017 r. kolejnymi szczepionkami. Bez odpowiedzialności za powikłania. Obowiązek szczepienia przeciw pneumokokom dotyczy tylko trzech państw w Europie. Przetarg wygrała szczepionka tańsza i zawierająca więcej aluminium i producenta, z którym powiązany jest wiceminister. Urzędnicy nie przewidują prawa do odmowy. Za odmowę rodziców czeka grzywna do 50 tys. zł.

Obowiązek wprowadzony w latach głębokiego socjalizmu ma się doskonale w kraju zżeranym przez korupcję. Bo który producent zrezygnuje z uregulowań, zapewniających mu gwarancję sprzedaży na poziomie urodzeń odbiorców indywidualnych ? Który z producentów będzie chciał wydawać miliony na reklamę? Który będzie chciał dobrowolnie dać gwarancję jakości i skuteczności produktu? Który zrezygnuje z braku konieczności wypłacania odszkodowań w razie szkód wywołanych przez produkt? Żaden, który umie liczyć. A koncerny farmaceutyczne potrafią liczyć doskonale. O wiele lepiej niż leczyć – bije na alarm Małgorzata Dźwikowska ze Stowarzyszenia „STOP NOP”."

http://stopnop.com.pl/obowiazkowe-pneumokoki-i-afera-z-przetargiem-polska-jest-szczepionkowym-skansenem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

Czy szczepienia są obowiązkowe?

Tak. Wynika to z art. 5.1. ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Cytat: “Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są obowiązane na zasadach określonych w ustawie do: 1) poddawania się badaniom sanitarno-epidemiologicznym, w tym również postępowaniu mającemu na celu pobranie lub dostarczenie materiału do tych badań; 2) poddawania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym w ramach Narodowego Programu Szczepień Ochronnych”.

Czy za nie poddanie się szczepieniom grozi jakaś kara?

Naszym zdaniem żadne przepisy obowiązującego prawa nie dają możliwości nałożenia jakiejkolwiek kary. Ustawa o szczepieniach nie zawiera żadnego przepisu dającego możliwość karania za niedopełnienie obowiązku poddaniu się szczepieniu. Taki przepis istniał w poprzedniej wersji ustawy, ale po nowelizacji w 2008 roku został usunięty. Pomimo tego Sanepid usiłuje nakładać kary administracyjne w celu przymuszenia do wykonania szczepień. Naszym zdaniem nakładanie tych kar jest niezgodne z prawem, a kilka wygranych ostatnio spraw w sądzie potwierdza ten pogląd. Pomimo tego Sanepid jeszcze nie zrezygnował i stara się nakładać kary w inny sposób. Czekamy na pierwszy wyrok sądu w takiej sprawie.


wszystkich szczepionkach jest aluminium cynk i rtęć w każdej tak samo  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Mój brat kupił dobry kondensacyjny kocioł gazowy, ogrzewanie CWU i CO wychodzi go taniej niż mnie węglem. 

 

Co do szczepionek, ostatnio płaciłem teraz będą darmowe. Metale są nie tylko w szczepionkach, woda w kranie ma zwykle pół układu okresowego i w cholerę bakterii i nikt się tym nie przejmuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

 

po co g20 zaprasza analfabetów ekonomicznych tj. pis? :)

Żeby ich edukować :)  Poza tym pejsaci muszą się wspierać

 

Dziś była dyskusja że przepisy ułatwiające wycinkę drzew są dobre bo nie ograniczaja wolności jednostki a teraz ci sami piszą że ograniczenie wolności jednostki w zakresie obowiązkowych szczepień jest ok. Możecie się zdecydować?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wiesz ja za tą konkretną szczepionkę płaciłem, więc się ciesze że będzie teraz za darmo. Tak samo płaciłem za sczepienie skojarzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

ten wypadek jakos sie nie przebil szerzej...

http://www.beskidzka24.pl/artykul,rozbita_szyba_w_karetce_eskortujacej_andrzeja_dude,52868.html

 

dzisiaj taki znachor z rodzinnych stron dudusia dostal wyrok za zaglodzenie malenkiego dziecka-jego rodzice wierzyli w gusla i ich corka zmarla-to byli mlodzi, wyksztalceni, bogaci ludzie, zamiast isc do lekarzy to leczyli u cudotworcy,

co ciekawe na kazdej rozprawie byly dziesiatki jego pacjentow[ 60 tys mu zarekwirowali wolnych datkow za wizyty] ktorzy go bronili- w szczegolnosci na dar uzdrawiania od boga otrzymany sie powolywali.

to podhale tam pis ma najwieksze poparcie-ciemnota, obskurantyzm, zabobon, falszywa religijnosc- to jadro wiary pisowskiej....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

Panowie, proponuje zajrzeć na stronę https://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/2409_jan_szyszko/oswiadczenia

jest tam oświadczenie majątkowe ministra środowiska w dziale VI oświadczenia- mienie nabyte od Skarbu Państwa, jest najciekawsze. Pan minister od 1994 roku nabył grunty o powierzchni 1,6 mln hektarów. Się zapytajcie gdzie najpierw idą dopłaty. Działki te to w większości lasy i łąki do zadrzewienia- czyli tereny zwolnione z podatku. w oświadczeniu pan minister używa dość często wartości sprzed denominacji dlatego te kwoty mogą nie budzić zastrzeżeń.

A ustawa o wycince, pamiętajcie pisana była dla Nas, żeby nam pomóc- tu nie chodziło o hektary zadrzewione pana ministra

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
lszczepa1    jakie  1,6mln  ha  co  to by  prawie  cała  Polska była  jego   ?????   :lol:  :lol:  :lol:   Liczyć  nie  umiesz  mi  ta wychodzi  170ha  że  kupił  :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj