Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotr778    33

Prezes powinien częściej zabierać głos w sejmie dziś dowiedzieliśmy się że należy do rasy panów,reszta to gorszy sort :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Prezes zajmuje się głównie kreowaniem gierek i konfliktów. O tym bublu dowiedział się z tv jak reszta pisu. Według przecieków z spotkania pis na Nowogrodzkiej nawet on podejrzewa lobbing.

Roman nie pisz bzdur, ze na zachodzie można ciąć co się chce i co popadnie i to całymi połaciami. Tam nawet na grzyby nie możesz do prywatnego lasu wejść. Z tym świerkiem trzeba było pokazać papier, że pisałeś do gminy podanie o zezwolenie na ścinkę. Odmówili drzewo upadło to z roszczeniami do nich.

 

Sęk w tym że w tej ustawie popełniono jeden błąd a mianowicie że w obszarze miejskim powinno być pozwolenie na wycinkę drzew ale poza obszarem miejskim na wsi gdzie działka która jest moją własnością którą de facto sam użytkuje dlaczego mam niby nie uciąć na niej drzewa, nawet bez powodu. 

 

Dlatego wielu już na początku mówiło, że to bubel. Ale pis nikogo nie słucha. Mogli za w czasu ustawę poprawić. Ale po co? Teraz obejrzeli się jak to  mówią po niewczasie. Kto zechce wygoli nawet wartościowe dla krajobrazu i środowiska drzewa. A jeśli to był lobbing to ustawa musiała przejść w takim stanie.

@hubertb Co do cen gazu z Norwegii w tamtym czasie nawet ci z rządu Buska mówili, że będzie droższy. Zresztą skoro Miller zaniedbał pis mógł do projektu wrócić. Ale pewnie też się połapali, że to będzie nie opłacalne. Jak pisałem. Lepiej już z Kataru gaz wozić. Bo jak by co możemy zmienić dostawcę. A jeśli rurociąg z Norwegii miał by biec przez parę krajów np Danię. To nie zapominaj że tym krajom trzeba zapłacić za tranzyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

A co za różnica czy 30 czy 130 ?Drzewo moje to tnę kiedy chcę :P :P Może jeszcze muszę o pozwolenie na oddychanie od wójta dostać KOD powinien już stać na ulicach w obronie demokracji ;)

Nie jest tak że u siebie na działce robisz co chcesz, to nie Texas. Znajdziesz złoże bursztynu, węgla,  gazu czy czego tam jeszcze - wszystko państwowe i wara ci od tego. Jak dokoła chałupy jednorodzinne to u siebie 10 piętrowego bloku nie postawisz i słusznie bo jakiś ład być powinien, Szwajcarzy mają nawet zawężoną paletę barw dachówki by nie było tak jak u nas że dachy od bieli przez czerwień, zieleń po fiolet i aż oczy bolą :wub:

Wycinka drzew to wyjątkowo wolnościowy przepis i mogłoby tak zostać. Winna być jednak furtka na okoliczność zachowania harmonijnego krajobrazu na terenach miejskich lub gdy osiedla są położone na terenach zadrzewionych.

Druga sprawa to taka ze ani gminy ani skarb państwa nic nie zyskuje a gdyby ustalili  choć małą opłatę (powiedzmy 50 gr/cm obwodu pnie w pierśnicy wycinanego

drzewa) byłyby pieniądze na odtwarzanie zieleni i nowe nasadzenia.

Trzecia sprawa - ciekawe o ile spadnie sprzedaż węgla na następny sezon grzewczy? Ja wiem ze nie kupie ani tony :)

 

W temacie gazu - czy ktoś wie ile tankowców z Kataru odwiedziło gazoport? Transporty są regularne czy był tylko jeden , ogłoszono  propagandowy sukces i koniec tematu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Hubertuss ciąg był taki, Buzek kontrakt dogadał, Miller położył, PiS znowu wrócił do projektu, po czym Platforma odstawiła go na półkę, teraz znowu jest powrót do projektu. To już się ciągnie latami, terminal LNG też jest pomysłem z ery pierwszego rządu PiS. Plan terminalu jest jeszcze starszy i pamięta Buzka, jednak dopiero w 2006 roku po przerwaniu dostawy na Ukrainę powrócono do pomysłu budowy. 

 

Co do drzew, nie było u nas restrykcyjnego prawa i jakoś nikt nadmiernie drzew nie ścinał. 

 

Ulman cena drewna jest dość wysoka i raczej nie spadnie. Po za tym trzeba go kupić więcej niż węgla, mieć miejsce do składowania itp. Ja np. widzę spory dyskomfort palenia drewnem w postaci częstego doglądania pieca i nie przejdę na to paliwo całkowicie. 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakie złoto? Żwiru na skalę przemysłową wydobyć bez pozwolenia nie możesz. W USA niby wolnym kraju w wielu stanach na osiedlach domków jednorodzinnych nie wolno grodzić działek ani stawiać innych budynków poza domem.

Co do kontrowersyjnej ustawy to jak ktoś pisał poza terenami wiejskimi powinien być zakaz wycinki drzew, Można wymienić gatunki o średnicy pnia nie większej niż 30 cm. Które można bez zezwolenia wycinać. Ale jeśli jak wielu mówi był lobbing to musiano całkowicie znieść zakaz. A na lobbing jak w przypadku ekranów energochłonnych naprawdę wiele może wskazywać. Bo teraz widać gdzie się tnie najwięcej. Działki miejskie przeznaczone na inwestycje deweloperów. Wszystko tam leci w pień. nawet drzewa mające po 100 lat i więcej.

Węgiel jak węgiel ale cena drewna spadnie. A widać w tv, że niektóre ładne sztuki np dębów idą co może być łakomym kąskiem dla stolarzy.

@hubertb ty naprawdę nie widzisz co pokazują w tv? Jakie dorodne drzewa się tnie całymi połaciami? Jak kiedyś nie było takie restrykcyjne prawo do wycinki to czemu tak masowo nie cieli? Jak po wejściu tej ustawy, gdzie firmy wycinkowe wolnych terminów nie mają.

Kiedyś urzędnicy nie pozwalali na likwidowanie skwerów. Bo ktoś kupił zadrzewioną działkę. Teraz jak ktoś pokupił takie działki z drzewami w tańszej cenie ze względu na brak możliwości wycinki i zabudowy. Teraz na tym naprawdę dużo zyska.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie było braku możliwości wycinki, Hubert jeśli mogę się tak zwracać tylko była opłata za wycinkę tak jak w moim przypadku.

Najczęstszy scenariusz działek z drzewami: działka jest zostawiona sama sobie i zarasta samosiejką, szybko rosnące np. brzozy już po 5 latach miały ponad 15cm. W 2016 roku doszło do zmiany absurdu o 15 cm niestety opłaty pozostały. A deweloperzy w moich stronach na takie działki nasyłają "przypadkowe podpalenia". 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

 

Ulman cena drewna jest dość wysoka i raczej nie spadnie. Po za tym trzeba go kupić więcej niż węgla, mieć miejsce do składowania itp. Ja np. widzę spory dyskomfort palenia drewnem w postaci częstego doglądania pieca i nie przejdę na to paliwo całkowicie. 

Nikt ci nie każe kupować . Wiele osób które drzew nawycinało po prostu spożytkuje je na opał więc nie kupi węgla. W związku z tym nie wykażą się patriotyczną postawą bo ograniczą popyt na węgiel i nie zapłacą wszelkich podatków w nim zawartych. :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

No tylko ile kubików potrzebujesz na sezon ? Ja 5 kubików topię w rok tylko na okresy przejściowe i dodatkowo pale węglem. Nie zapłacisz za węgiel rok, dwa albo nawet 5 a potem co ? Zresztą nie podejrzewam że odsetek ludzi posiadających las jest na tyle duży żeby wpłynąć na cenę węgla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ci co maja las wycinają tak jak wycinali. Drewna przybyło tym co wycinali w obejściach i teraz muszą to spalić.

 

Wiesz może ile statków z Kataru przypłyneło z gazem i jakie są plany zaopatrzenia na ten rok? Parę miesięcy  temu był pierwszy transport i jakoś cicho od tej pory. Uniezalezniamy się od tego najdroższego ruskiego gazu czy nie?

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ulman, gazoport+gazociąg bałtycki ma jakiś sens. Gdybyśmy chcieli kupować tańszy gaz możemy go kupić od Niemiec czy Czech tyle że to dalej gaz Rosyjski, tyle że płynął by okrężną drogą. 

 

Co do ludzi z lasem sam myślę o zalesieniu kawałka, teraz nie będą pobierać haraczu za wycinkę więc ma to jakiś sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

Nikt ci nie każe kupować . Wiele osób które drzew nawycinało po prostu spożytkuje je na opał więc nie kupi węgla. W związku z tym nie wykażą się patriotyczną postawą bo ograniczą popyt na węgiel i nie zapłacą wszelkich podatków w nim zawartych. :P

 

tylko drzewa się nie opłaca palić zwykłym piecu to marnotrawstwo  :P

https://www.youtube.com/watch?v=5ZUFkUkiiS0

 

 

powtórka z rozrywki restauracje 

Schetyna przyjmował dolary  tusk pożyczył 300 od perszinga le wadowski przyją 320tys dolarów 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ulman, gazoport+gazociąg bałtycki ma jakiś sens. Gdybyśmy chcieli kupować tańszy gaz możemy go kupić od Niemiec czy Czech tyle że to dalej gaz Rosyjski, tyle że płynął by okrężną drogą. 

 

Ja cie juz kompletnie nie rozumiem. Ruski gaz nie dobry bo za drogi i ruski. Katarski lepszy ale gorszy bo jeszcze droższy. Norweski byłby może dobry ale drogi i go nie ma. Gaz z rewersu dobry bo tańszy ale niedobry bo ruski. :blink:  Ciężko ci dogodzić 

 

tylko drzewa się nie opłaca palić zwykłym piecu to marnotrawstwo  :P

Jak chcesz całe drzewo palić na raz to faktycznie w zwykłym piecu nie da rady, bo się nie zmieści

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

akurat myśli mam klocki drzewa -_-  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W moich stronach większość drewnem pali. Kupują węgiel po 800 zł za tonę nie liczni. Drewno jest bardziej opłacalne. A dobrym piecu i suche nie wiele ustępuje kalorycznością węglowi. Może kilkanaście procent. Kupując grabinę czy dębinę wiesz co kupujesz. A z węglem wielu się nacięło. Mało tego jest masa stolarni. Ostatnio kupiłem z ojcem od jego znajomego big baga metr na metr gdzieś i wysoki na jakieś 170 cm dębowych zrzynków po suszarni. Za 80 zł. Śmiałem się, że do swego lasu jeździć się nie opłaca. Ale, że człowiek o niego dba to jeździ i wycina suche. I nie była to jakaś cena po znajomości. Wszystkim za tyle sprzedaje.

Co do podpalania trudno by było podpalić drzewa na Rozbrat w Warszawie czy tam koło jakiegoś parku. Tak samo trudno było by podpalić nad Maltą w Poznaniu.

Kumpel karczował parę lat temu 1,5 ha 15 letniej samosiejki gdzie było pole. Nawet po zgodę nie chodził. Drugi kumpel z tego samego faceta polem tylko 0,7 ha zrobił to samo. Bo obaj kupili krzaki od jednego właściciela. Jak by poszedł to kto z gminy mierzył by te krzaki. Kazali by zapłacić z 500 zł. A to grosze przy tym jak miesiąc nad tym pracowali by z tego s powrotem pole zrobić.

Kupno gazu od Czech czy Niemiec nie jest takie proste. Bo Gazprom może zastrzec i na pewno to zrobił, że dany kraj nie może odsprzedać. Dlatego na rynku gazowym obowiązuje zasada płacz i płać. A przecież gdyby było można odsprzedawać kraje sprzedały by nadwyżki by nie płacić za nie zużyty gaz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-holz-master,52,83.html

tym się powinno spalać drewno 


poczytajcie o technologi zagazowując drewno 


hubertuss to ja mam w tej cenie koks a koksu jest w jednej tonie tyle co 2 ton węgla ilościowo a widziałem jak świętokrzyskim lali koks zęby warzył raz tyle   


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Hubert podałem ci ile mnie zaśpiewali za samosiejkę, nie wymyśliłem sobie tego. Na 25 tys wyceniono wartość hektara samosiejki. 

 

Jeśli chodzi o niezależność źródeł gazu nie posiadamy takiej bez gazociągu bałtyckiego, sam terminal nie wystarcza w perspektywie długotrwałej.

Jeśli chodzi o cenę, można by kupować gaz od Niemców i Czechów w niższej cenie niż teraz oczywiście tylko czysto teoretycznie, nie pozwalało by to jednak na uniezależnienie od "rosyjskiego gazu" bo Czesi czy Niemcy właśnie od Ruskich go kupują. Dyrektywa mówi o zachowaniu alternatywnych źródeł dostaw, więc i tak musimy jakoś impas rozwiązać inaczej zostaną na nas nałożone kary. 

 

Nawet taki piec wymaga częstszego odwiedzania niż taki zwykły na węgiel. 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mój piec zgazowuje drewno. Ładuję go o 22 i zachodzę o 6 ano dokładam i dalej się pali. Zimą praktycznie nie gaśnie. W dzień jak chcemy w domu cieplej to się dodatkowo koło południa go odwiedza.

Jak ktoś mieszka blisko kopalni to ma tani węgiel i koks. I mu się drewnem palić nie opłaca. Niestety transport i marże szybują cenę węgla na drugim końcu Polski. I u nas jest po około 800 zł tona.

Co do gazu ruskiego z Cach i Niemiec napisałem wyraźnie, że umowy konstruuje się tak, że nie można odsprzedawać. Nie mogą oni nie możemy my. Czesi i Niemcy sprzedając nam gaz narażają sie na ogromne kary. I nikt nam z tej racji nie będzie dokładał i prezentów robił.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

hubertus znowu łykasz jak pelikan propagandę antypisu (chcecie, prosić się urzędników o pozwolenie - oj, nie dobre z was socjalisty)

nie macie pojęcia więc wyjaśniam:

deweloper, jak ma pozwolenie na budowę, to ma w nim pozwolenie na cięcie wszystkiego wg projektu pod warunkiem, że potem dokona nasadzeń wyrównujących straty, od tego są ustawy, studia uwarunkowań, plany zagospodarowania wreszcie,jeśli drzewo nie jest pomnikiem przyrody, a działka została przeznaczona pod zabudowę, to w granicach wyznaczonych planem i projektem wszystko idzie pod nóż i nie ma to nic wspólnego z obecną ustawą

jasne?

 

9687688b5bf754dd273e3265e00aebd9,750,0,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie złoto? Żwiru na skalę przemysłową wydobyć bez pozwolenia nie możesz. W USA niby wolnym kraju w wielu stanach na osiedlach domków jednorodzinnych nie wolno grodzić działek ani stawiać innych budynków poza domem.

Co do kontrowersyjnej ustawy to jak ktoś pisał poza terenami wiejskimi powinien być zakaz wycinki drzew, Można wymienić gatunki o średnicy pnia nie większej niż 30 cm. Które można bez zezwolenia wycinać. Ale jeśli jak wielu mówi był lobbing to musiano całkowicie znieść zakaz. A na lobbing jak w przypadku ekranów energochłonnych naprawdę wiele może wskazywać. Bo teraz widać gdzie się tnie najwięcej. Działki miejskie przeznaczone na inwestycje deweloperów. Wszystko tam leci w pień. nawet drzewa mające po 100 lat i więcej.

Węgiel jak węgiel ale cena drewna spadnie. A widać w tv, że niektóre ładne sztuki np dębów idą co może być łakomym kąskiem dla stolarzy.

@hubertb ty naprawdę nie widzisz co pokazują w tv? Jakie dorodne drzewa się tnie całymi połaciami? Jak kiedyś nie było takie restrykcyjne prawo do wycinki to czemu tak masowo nie cieli? Jak po wejściu tej ustawy, gdzie firmy wycinkowe wolnych terminów nie mają.

Kiedyś urzędnicy nie pozwalali na likwidowanie skwerów. Bo ktoś kupił zadrzewioną działkę. Teraz jak ktoś pokupił takie działki z drzewami w tańszej cenie ze względu na brak możliwości wycinki i zabudowy. Teraz na tym naprawdę dużo zyska.

 

Daj spokuj z tymi bredniami kto chciał to wycinał co chciał jedynie gmina niepotrzebną robotę miała jak się nie zgodzili to zgłoszenie do straży i piła w ruch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Plan zakłada wycięcie o zgodę musisz się starać. Jeśli dostajesz pozwolenie na budowę to znaczy że dostałeś również zgodę na wycinkę, tyle ze niektóre gminy naliczają sobie opłaty od drzew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

hubertus znowu łykasz jak pelikan propagandę antypisu (chcecie, prosić się urzędników o pozwolenie - oj, nie dobre z was socjalisty)

nie macie pojęcia więc wyjaśniam:

deweloper, jak ma pozwolenie na budowę, to ma w nim pozwolenie na cięcie wszystkiego wg projektu pod warunkiem, że potem dokona nasadzeń wyrównujących straty, od tego są ustawy, studia uwarunkowań, plany zagospodarowania wreszcie,jeśli drzewo nie jest pomnikiem przyrody, a działka została przeznaczona pod zabudowę, to w granicach wyznaczonych planem i projektem wszystko idzie pod nóż i nie ma to nic wspólnego z obecną ustawą

jasne?

 

Deweloper posiadając pozwolenie na budowę może wycinać ale to nie zwalnia go od wniesienia duuużych opłat na rzecz gminy. 

 

Oddajemy 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

A małopolska czyli także ja najpóźniej do końca 2022r będziemy palić tylko gazem lub ekogroszkiem w piecach 5 klasy reszta samorządów zapewne też pójdzie w te ślady i drewnem to już tylko na odnisku sobie rozpalimy.Najtańszy piec tego typu coś koło 8 tys kosztuje a groszek to chyba nieźle w górę pójdzie jak nagle przybędzie kilkaset tys. klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj