Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

galeria
Lely Terra
hubertb    4007

W razie wojny, przejmuje się kontrolę nad liniami, tak samo jest np. z odbiornikami GPS, łącznością satelitarną i komórkową. Ba nawet wojsko ma prawo przejąć od was, pojazdy, ciągniki i maszyny. Generalnie lepiej żeby wojny nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Kto normalny w czasie wojny zechce korzystać z cywilnych lini. Narażonych na podsłuchy i zniszczenie przez wroga?

 

Według hubertusa ten kto nie interpretuje tak jak on tego chce to nie umie czytać i są głupi .  

Powstrzymaj się od tego słowa głupi czy głupek bo sprawa frankowi-cz niektóre są w sądach i jeżeli są przyzna im rację to wyjdzie na to ze sądy też są głupie według ciebie, także bym ci dał radę abyś tego słowa na publicznym forum wcale nie używał .  

Ja z tobą nic nie ustalałem kto umie czytać a kto nie . Ja myślę , że wszyscy umieją czytać tylko inaczej to interpretują .

To dopowiedz jeszcze jaki czas budowy powinien trwać i po jakim czasie z takiego kurnika jest zysk . Oprocentowanie kredytów to były około 200 % a jak coś nie poszło dobrze to karne odsetki są jeszcze większe .

 

Ty dalej udowadniasz, że nie rozumiesz co czytasz. Jeszcze raz ci powtarzam, że przykład kurnika podałem by objaśnić jak traciło się na lokatach, jak traciło się na gotówce i jak można było zapobiec utracie kasy lub zyskownie zainwestować. Przykład na potrzeby dyskusji mocno uproszczony. A ty z nowa głupotą typu jaki czas budowy i po jakim czasie zysk. Przeczytać co ktoś napisze może i umiesz. Ale guzik z tego rozumiesz. 

Co do oprocentowania kredytów to przyjmijcie w końcu jedną wersję. Bo jeden pisze, że 90 % drugi że 200. Mam wrażenie, że wymyślasz to na przekór aby tylko było na twoim.

Co do frankowiczów to ludzie, którzy zaciągali kredyt w innej walucie niż zarabiają mocno zaryzykowali. Wielu zwłaszcza tym na początku lat dwutysięcznych się udało. Pospłacali taniej kredyty. Potem sytuacja nie wyglądała tak różowo. Po prostu jak ktoś ryzykuje często majątkiem całego życia. To zbyt mądry nie jest. Można zaryzykować jakaś częścią a nie całością. Sprawy ciągną się już od lat. Jeszcze żaden sąd nie nakazał przewalutowań po kursie zaciągania kredytu. A teraz wypiął sie na nich pis.

 

hubertuss -  Jak  komórki w Polsce  wprowadzili w 1991 czy 2 roku  i  to  właśnie  TP   więc  co ty  bredzisz  za co  dziękować  za sprzedanie  strategicznego  podmiotu    Za  dekonspirację  tajnego  obiektu  Rządowego   Czy za  pozbawienie  Polskich Sił  Zbrojnych  Komunikacji w Przypadku  Wojny ????

 

Ok wprowadzili w 1991 roku. Ale w połowie pierwszej dekady lat dwutysięcznych komórki bardzo się rozpowszechniły i to miałem na myśli. Ludzie masowo odłączali telefony TPSA. Bo nikt nie chciał płacić abonamentu za nic. Bo kupował kartę ile rozmawiał tyle płacił i co najważniejsze telefon miał zawsze przy sobie w kieszeni. A nie w domu. Tak samo z budkami telefonicznymi. Gdzie dzisiaj coś takiego zobaczysz?

 

Mam techniczne wykształcenie, opieram się o rzeczy napisane i udowodnione. Licencje zakupiono w na początku Gierka czyli lata 70, wdrożenie do produkcji trwało prawie 10 lat. Gdzie w tym czasie seria U dawała obniżenie kosztów produkcji przez tzw. unifikację. 30, 60, 80 to 3 myśli techniczne, 3 zupełnie inne ciągniki, prawie 80% elementów różnych. Samo tylko wprowadzenie ujednolicenia kabin, silników(np. wspólne tłoki i tuleje), cięgien, szyb. Wiesz ile to daje? Egzemplarze istniejące prototypów U jeżdżą do dziś co raczej nie świadczy o nich źle. 

 

 

TP jest warta dużo bo TP to infrastruktura, jak myślisz do kogo należało wtedy 99% światłowodów? Do dziś większość z nich jest dzierżawiona od TP. 

 

Co z tego, skoro te serie u były już mocno przestarzałe. Stare silniki, stare przekładnie, mosty itd. Na ile by to starczyło? Do końca lat 80 tych. Kto potem chciał kupować nowe 60 tki i 30 stki? Dzięki licencji mf Ursus miał w miarę nowoczesne jak na tamte czasy podzespoły na których budował ciągniki całe lata 90 te i w dwutysięcznych. Chyba nikt stojąc przy c 360 i np 4512 nie ma wątpliwość co jest nowocześniejszą konstrukcją.

Co do infrastruktury to światłowody tak. A reszta tej infrastruktury już nie bardzo komu potrzebna jest. W sensie komercyjnym to już takich zysków nie przynosi. Ludzie telefony z domów po odłączali, budki z ulic poginęły. A to właśnie na tym rynku tp zarabiała najwięcej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Tak zarabiała na telefonach ? Najwięcej zarabiała na dostępie do internetu, infrastruktura do dziś jest warta miliony. Bo już istniejąca można prosto unowocześnić. Po za tym TP miała też infrastrukturę radiową oraz komórkową(do dziś ją ma Centertel->Idea->Orange).

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Telekomunikacja_w_Polsce

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_710 -> z tego co piszą jest sporo bardziej nowoczesny niż 4512. 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

W związku z tym że, w dyskusji na temat łączności doszliśmy do ściany a ścianą jest informacja niejawna a takiej trzeba by użyć aby pokazać że w sprawie TP nie wszystko jest tak jak piszą. Proponuję przyjąć wersję iż faktycznie sprzedano, ukradziono i ujawniono a także że zagroziło. To będzie mniej szkodliwe niż samo udowodnienie Markowi czegoś przy pomocy informacji, które nie do końca powinny fruwać po internecie. Ja się poddaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Hubertus to żaden przykład mocno uproszczony . Jak byś napisał że kto ma pieniądze zamiast wpłacić na lokatę mógł zakupić cegłę albo inny materiał a nie brać kredyt i budować kurnik a potem się wycofujesz mówiąc że to tylko przykład . Na takim twoim przykładzie w tych czasach większa prawdopodobieństwo było by straty niż zysku a może nawet wkładu własnego w ten kurnik . 

Pewnie ze na lokacie by stracił ale nie wszystko . Jak banki dawały kredyty to musiał ktoś oszczędzać .

Co do tych przestarzałych 60 czy 30 to jak w 98 roku chciałem kupić c-330 najlepiej z zachodu to ten co sprowadza powiedział że tam są droższe jak u nas i sobie bardzo chwalą te przeżytki . Jeszcze na złomie nie stoją wiec  mają wartość i mocne podzespoły  . 

Co do 45-12 to mają za mocny silnik do skrzyni biegów . Może i reprezentuje się lepiej ale jakby poszedł do ciężkiej roboty razem z 60 to byśmy zobaczyli .

Z taką demokracją jak ty piszesz to nigdy bogaty nie da aby biedniejszy się bogacił i od tego jest państwo aby wyrównywało . 

A dlaczego polskie firmy budują jako podwykonawcy a przetarg wy graje  człowiek który ma tylko jedna teczkę w trzech osobach i biuro wynajęte . I co ty mówisz że trza było kupować zakłady czy pegeery  tylko jak polak poszedł to nie było na sprzedanie a jak przyjechał inwestor zagraniczny to go z szampanem przyjmowali takie sytuacje były . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Marekfarmer, jakiś czas temu wałkowaliśmy temat sprzedaży TP i tam odniosłem się tak do tego ośrodka jak i zarzutu o problemie z łącznością na czas wojny. 

Przypomnę Ci tylko że system wojskowy jest rozproszony, jego nie załatwi zniszczenie jednej linii można bowiem przekierować łączność innymi drogami. Trzonem są rejonowe i garnizonowe węzły łączności. To Twoje ulubione centrum dowodzenia to potencjalnie zbiorowa mogiła jako jeden z pierwszych celi do zniszczenia. Szczebel taktyczny toi tak łączność radiowa więc przestań rozpaczać.

 

Jeżeli  coś  jest  budowane  w ścisłej Tajemnicy   to  jak ma ktoś  to  zniszczyć  i  czym   w Mojej okolicy  był  bunkier Atomowy  wybudowany w latach  PRL  za czasów  PO-PSL  Wojsko to  oddało  gminie    Gmina sprzedała  prywatnemu  właścicielowi  który  wyprzedał z tamtąd wszystko  począwszy  od   grubych  płyt  aluminiowych  na podłodze  po akumulatory  i  silniki  grube przewody itd

Ostatnio  okazało  się  że  w innym miejscu  był  tajny  ośrodek  dowodzenia  dla  wojewody  który  też   PO-PSL  oddało  gminie

Jeżeli budowano  za grube  miliony  tajny  ośrodek  rządowy  to  na pewno  tak  aby  przetrwa  ewentualny  atak  atomowy 

A tak  Komorowski  swoją  nieodpowiedzialnością   zmarnotrawił  Miliony  zainwestowane  w nasze  bezpieczeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Jeśli jesteś z okolic Siemiradza, Chocianowa, Międzyrzecza, Torunia, Gdyni to mogłeś mieć ośrodek łączności BARS. W ogóle było u nas chyba 6 albo 7 takich obiektów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Bunkier  Atomowy  to  sprzedali  21ha + Bunkier   za chyba 500 tyś

Z Tajnego  ośrodka  dowodzenia dla  Wojewody  pobudowanego w 58 roku   zrobili  Muzeum   Ściśle  Tajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Takich obiektów jest mnóstwo, bazy nie tylko Polskie, lotniska i jeszcze wiele więcej mających różne funkcje. 

 

500 tys za bunkier ? to po ile u was normalny dom się kupuje ? za 50 tys ? 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja wiem tylko tyle  że  Wojsko przekazało to  Gminie  bo  są  tam studnie  głębinowe  z których  korzysta  gmina.  A bunkier + 21ha ziemi  poszło za chyba 500 tyś zł   Teraz  podobno  nawet  płyty  betonowe  sprzedane  są z drug 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585

Na pierwszy rzut oka wojna. Ale jeśli patrzeć na to co robi PiS to sojusz. Stalin swego czasu wymyślił określenie "pożyteczny idiota". Odnosiło się ono do ludzi np dziennikarzy, którzy przyjeżdżali z zachodu do przedwojennego ZSRR i podziwiali komunizm. A raczej to co komuniści chcieli im pokazać. Wracali na zachód lub wysyłali depesze w których zachwycali się tym co widzieli nie wiedząc jak tam naprawdę jest. Tak samo PiS. Niby myślą, że prowadzą twardą politykę wobec Rosji. Tym czasem upór rządu pisowskiego nic nie daje w przepychankach z Rosją. Polska na tym tylko traci. Za to pisowski rząd robi Putinowi świetna robotę na forum europejskim. Grając na rozbicie unii europejskiej Kaczyński stał się mimowolnie najlepszym sojusznikiem Putina. No może jeszcze oprócz Orbana, który otwarcie wszedł w sojusz z Putinem.

 

 

co ty majaczysz ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

 

 

 

 

Ok wprowadzili w 1991 roku. Ale w połowie pierwszej dekady lat dwutysięcznych komórki bardzo się rozpowszechniły i to miałem na myśli. Ludzie masowo odłączali telefony TPSA. Bo nikt nie chciał płacić abonamentu za nic. Bo kupował kartę ile rozmawiał tyle płacił i co najważniejsze telefon miał zawsze przy sobie w kieszeni. A nie w domu. Tak samo z budkami telefonicznymi. Gdzie dzisiaj coś takiego zobaczysz?

 

 

 

Przecież TP SA to nie tylko stacjonarki w tamtych latach to było główne źródło dochodu, dzisiaj neostrada, orange tv na tym jest kasa,cała infrastruktura. Wracając do deficytu wróć stronę wcześniej i zobaczysz ile mld złotych wpływało do kasy budżetu z grabieży majątku narodowego za rządów PO średnio ok 15-20mld gdyby nie to deficyt za rządów Tuska osiągnął by rekordowy deficyt.

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Może infrastruktura pozostała ale przepustowość Neostrady po liniach za miastem jest taka że szkoda gadać. Co prawda gminy porobiły już dużo światłowodów ale brak chętnych na rozprowadzenie tego do pojedynczego użytkownika. W tej chwili lepiej działa u mnie LTE niż kabel i nic się nie da z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Bo TP przestała inwestować w infrastrukturę kablową już dawno. Mirro nie ma gdzieś blisko światłowodu ? W moich stronach firmy kładą światłowody dosłownie na płotach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

No właśnie jest główna linia tylko nie ma chętnego żeby pociągnąć to na boki i do użytkowników. Podobno się nie opłaca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Mnie ciągnęli 2km, na zasadzie po płotach, drzewach itp... Też jęczeli ale podzieliliśmy się kosztami przyłącza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

 Pewnie z czasem ktoś się znajdzie. A ponieważ łącze główne i tak nie kończy się na nas nie ma strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

co ty majaczysz ??

A co czytać nie potrafisz? :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

co ty majaczysz ??

 

Nawet nie podejrzewam cię jako człowieka słabo umiejącego pisać po polsku o znajomość historii. Więc szkoda pisać dalej. Bo i tak nie zrozumiesz. Tam masz wszystko wyraźnie napisane. Poproś kogoś kto umie czytać to ci wytłumaczy.

Nie wiedziałem,że aż tak się nudzisz, że czytasz posty z prawie przed roku. Nic tam nie znajdziesz. Bo to nie twój poziom intelektualny. Od tamtego czasu. Trzeba przyznać, że pis już spuścił z tonu. Brexit zlanie przez grupę wyszehradzką, wybór anty europejskiego Trumpa w USA trochę pis przestraszył. Zaczęli się trochę tulić do Niemiec i Merkel. Bo o nią też się boją.

 

Przecież TP SA to nie tylko stacjonarki w tamtych latach to było główne źródło dochodu, dzisiaj neostrada, orange tv na tym jest kasa,cała infrastruktura. Wracając do deficytu wróć stronę wcześniej i zobaczysz ile mld złotych wpływało do kasy budżetu z grabieży majątku narodowego za rządów PO średnio ok 15-20mld gdyby nie to deficyt za rządów Tuska osiągnął by rekordowy deficyt.

 

Kto dzisiaj chce internet z gniazdka? Dzisiaj cały oferowany przez orange internet bezprzewodowy opiera się na tym co kiedyś zbudowała idea. Kable TPSA coraz bardziej odchodzą do lamusa.

 

Może infrastruktura pozostała ale przepustowość Neostrady po liniach za miastem jest taka że szkoda gadać. Co prawda gminy porobiły już dużo światłowodów ale brak chętnych na rozprowadzenie tego do pojedynczego użytkownika. W tej chwili lepiej działa u mnie LTE niż kabel i nic się nie da z tym zrobić.

 

Dokładni u mnie w gminie też to robili. Za grube pieniądze a ja się z wójta śmiałem, kto mu teraz internet z gniazdka zechce. 10 - 15 lat za późno.

 

Bo TP przestała inwestować w infrastrukturę kablową już dawno. Mirro nie ma gdzieś blisko światłowodu ? W moich stronach firmy kładą światłowody dosłownie na płotach. 

 

Jesteś następna osobą tutaj która żyje w czasach 10 czy 15 lat temu wstecz. Komu dzisiaj potrzebny internet z gniazdka? Komu potrzebna większość tej infrastruktury? Oczywiście jakąś cześć infrastruktury jest potrzebna. Ale ta odpowiadająca za największe zyski w latach dziewięćdziesiątych czy na początku dwutysięcznych już nikomu nie jest potrzebna. Kto dzisiaj chce telefon stacjonarny jak ma komórkę? Kto chce internet z gniazdka jeśli może mieć go zawsze przy sobie? TPSA była by dzisiaj kolejną firmą na garnuszku podatnika tak jak zresztą Poczta Polska. Na której usługi też znacznie spadł popyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

hubertus nie ma lepszej i szybszej metody transmisji danych niż "światłowód" i uwierz mi wiele osób chce go mieć, znajdź naprawdę poważna firmę bez telefonu stacjonarnego. Po za tym tp posiada/posiadała również infrastrukturę komórkową oraz radiową. Na dodatek złego łączność komórkowa i radiowa nie będzie działać bez infrastruktury przewodowej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ok dlatego napisałem, że jakaś część tej infrastruktury zostaje. Ale tak naprawdę lwia cześć już nie jest potrzebna. Gospodarstw domowych z internetem i telefonem stacjonarnych jest o wiele wiele mniej niż 10 czy 15 lat temu. Gdy łączność i internet bezprzewodowy nie były tak popularne.

To tak jak z pocztą. Niby jest potrzebna, niby ktoś tam np instytucje korzystają. Ale to już nie te złote czasy co kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj