Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Zbyszko    695

Pamiętam ostatnią zabawę . Muzykanty brały za 100 biletów bufet i nadwyżka to  zysk . Nieraz było z zabawy 300 zł do 500 zł ale młodzież ciągała się do rana i mogło coś z tego wyjść   . 

A teraz trzeba opłacić Zaiks Urząd Skarbowy no i ochronę  i tak zabawy padły .  

W gminach pieniędzy nie ma na kulturę bo ważniejsze drogi i wodociągi .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A myślisz, że po co pis dał te 500? Tez tylko po to by dojść do władzy. Mało tego pis straszy, że jak opozycja przejmie władze to te 500 zabierze. Co jak piszesz jest mało realne. Opozycja jest słaba to fakt. Ale jak popatrzysz na niektóre posunięcia pisu. To tez można odnieść wrażenie, że upośledzeni to planują. Pis tyle ludziom dał. A poparcie nie rośnie jakoś drastycznie. Osiągnęło nie przekraczalny pułap 38 % i teraz nawet lekko znowu zaczęło spadać.

gdzie zabierze ty nie wiesz co twoja partia chce zrobić idioty udajesz 

 

Ty naprawdę nic z tego nie rozumiesz. jak już udowodniłeś nie raz jesteś analfabetą i nawet nie rozumiesz co czytasz. W twoim przypadku obecność kogoś dorosłego przy komputerze wskazana. Będzie ci tłumaczył co ktoś napisał. Abyś z siebie idioty nie robił.Już nie raz polityk pisu straszył, że jak opozycja do władzy dojdzie do 500 + zlikwiduje. 

 

https://www.wprost.pl/kraj/10039020/Kryzys-sejmowy-Polityk-PiS-wskazal-ze-opozycja-chce-odebrac-Polakom-pieniadze-z-500-plus.html

 

Masa jest takich wypowiedzi. Więc to ty z siebie idiotę robisz. Oczywiście pokazując tutaj linki, że Schetyna chce dać 500 też na pierwsze dziecko. No i prawdę mówi o oszustwie wyborczym bo Szydło 6 razy mówiła w kampanii o 500 zł na każde dziecko. 

Zacytuj mi posty, gdzie zaprzeczam sam sobie. Pewnie to ponad twoje siły. Ale spróbuj poszukać. Bo na razie bzdury piszesz bez żadnego pokrycia. Których prawdopodobnie nawet sam nie rozumiesz. 

Co do Obamy to lewactwo z ciebie wyłazi. Bo Obama reprezentuje amerykańską lewicę. Pisałem już nie raz, że lewakiem jesteś. I ty to potwierdzasz chociaż prawdopodobnie nie zdajesz sobie nawet z tego sprawy. Bo jako analfabeta nawet tego nie rozumiesz.

 

o tak jak Tusk gadał o obamie ze wprowadził socjal i miliardy na rynek to tusk powiedział na tym się skoczy Ameryka 

 

Obama jest lewakiem i wprowadzał socjal. Tusk nie jest lewakiem i go krytykował. Pis wprowadza socjal więc jest lewactwem. Ty popierając pis i Obamę który jak piszesz wprowadził socjal również jesteś lewakiem.

 

oni lepiej wiedzą wszystko jak tusk 

 

Oczywiście jako lewak będziesz twierdził, że lewaki wiedzą lepiej bo wprowadzają socjal.

 

Dlaczego młodzi ludzie nie mają dzieci? Najczęściej przytacza się pogarszającą się sytuację ekonomiczną i niewystarczającą politykę prorodzinną rządu. - Jak mieszkasz na 30 metrach i spłacasz kredyt, to nie chcesz nawet kombinować, jak w to jeszcze włożyć dzieciaka, tylko jak wysupłać kasę na szafki do kuchni - mówił Marcin, kiedy pisaliśmy o życiu i problemach 30-latków.

 

Mieszkający na 300 m 2 też często mają jedno dziecko. Z błahego powodu. Nie chce im się. Kobieta boi się o figurę. Chce robić karierę. Nie ma czasu na pranie sprzątanie. CI na 30 m chętniej robią dzieci niż ci na 300 m.

 

"Dla Polaków może być tylko jeden pan i jest nim Niemiec, dwóch panów obok siebie nie może być. Dlatego wszyscy przedstawiciele polskiej inteligencji mają zostać zabici. To brzmi twardo, ale takie jest prawo życia” - pisał po spotkaniu z Hitlerem generał SS Martin Bormann.

jesteście żywym przykładem z tuskiem 

 

A kto się wczoraj z Merkel na przywitanie całował? Cała wierchuszka pisu z nią rozmawiała. Szydło, Duda, Kaczyński. Rządowe media pieją z zachwytu. Jak to mamy ze sobą współpracować. Nawet politycy pisu zgodzili się na Europę dwóch prędkości. My zostajemy w ogonie reszta odjeżdża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jest taka zasada że  sąsiadów nie musisz kochać ale należy  z nimi dobrze żyć . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie dawno czytałem że w Polsce jest deko inaczej niż na zachodzie bo pary deklarują chęć posiadania przynajmniej 2 dzieci, pytani dlaczego się nie decydują na powiększenie rodziny wskazują zwykle powody ekonomiczne i mieszkaniowe. Na zachodzie zwykle powodem jest brak chęci posiadania. Co do imprez, głównym powodem ich braku jest zwykle słaba frekwencja młodych, których obecnie jest w pokoleniu po prostu mniej. Kiedyś spokojnie można było założyć że "wszyscy" młodzi przyjdą i zapłacą 5zł, teraz "wszystkich" jest mniej, do tego 50% nie przyjdzie(wolą np. "cipać w ceesa"). Efekt tego taki że wjazd musi kosztować 15zł co dodatkowo obniża frekwencje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

W podstawowce, do ktorej uczeszczalem chodzi obecnie ~100dzieci - przedszkole no i 6 klas podstawowki. Jak konczylem  te szkole(jeszcze na 8 klas sie zalapalem) to byly po dwie klasy w kazdym roczniku, po ~20 osob w klasie. 7rocznikow(zerowka plus 6podstawowki)  x ~40 osob to bylo prawie 300dzieci. Mamy teraz prawie 3 razy mniej dzieci. No i kto mialby pozniej na te zabawy chodzic? Takze nie tylko kwestia wstepu, czy tego ze ktos tam sobie woli w cs'a pograc, ale glownie demografia. Kiedys w gminie bylo 5szkol. Teraz zostaly 2 i to ta mniejsza jak spadnie na stale ponizej 100dzieci to do zamkniecia tez pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Schetyna chce dać 500 też na pierwsze dziecko. No i prawdę mówi o oszustwie wyborczym bo Szydło 6 razy mówiła w kampanii o 500 zł na każde dziecko. 

Zacytuj mi posty, gdzie zaprzeczam sam sobie.

Wierzysz  w białe  myszy ????

Ile to  PO  naobiecywało a  ile zrealizowało

Słowa  schetyny są  nic  nie warte

8 lat  rządzili  i  nawet  100+  nie  dali

A teraz  500 na każde  dziecko    bzdura  i tyle

Prawdą  jest  że  Szydło  obiecywała  na każde  dziecko  w Kampanii

Wielki  minus  dla nich  że  się  nie  przyznali  do  błędu   bo  dawanie  500+ na pierwsze  dziecko  mija się  z celem

 

Już  ci  tutaj ktoś  zacytował  twojego  posta  z sierpnia  gdzie  chwaliłeś  Nośmiesznych  i że na nich będziesz  głosować

A  kilka dni  temu  tutaj  pisałeś  że  głosowałeś  byle  PiS  nie doszedł  do  Władzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Przecież napisałem że słaba frekwencja jest powodem mniejszej ilości dzieci i dodatkowo ich upodobaniem do wirtualnego świata. Byłem kawalerem to tylko patrzyłem gdzie tu wyjść ze znajomymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie ma co gdybać rząd został wybrany demokratycznie i ma prawo rządzić , a opozycja może prowadzić z rządem rozmowy na dany temat, 'totalna opozycja " - żal !!

 

W wiekszości spraw zgadzam sie z Pis , , i trzymam za nich kciuki :)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Cała opozycja nie mówi jednym głosem wręcz sami ze sobą walczą . To pokazuje jak oni chcą dobrze dla siebie a nie dla Polski . Wychodzi na to , że Pis ma dobry program a czarne owce zawsze się znajdą . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Oczywiście, że pis został legalnie wybrany przez 19 @ mających prawo do głosowania i niech rządzi. Ale opozycja ma prawo do protestów i wyrażania swego niezadowolenia. Robił to pis będąc w opozycji. Teraz robi to po i cała reszta.

Już zapomnieliście jak w pise walczyli. Gdy ten był w opozycji. Na ile partii się to podzieliło? Normalka. W polityce każdy walczy o swoje. 

 

Zgodzili się? Kiedy?

 

A no wtedy

 

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1725120,Kanclerz-Niemiec-w-Polsce-o-przyszlosci-UE-i-wspolpracy-transatlantyckiej

 

Polska chce rozwoju UE z jednoczesnym wzmocnieniem państw narodowych". B. Szydło na konferencji z kanclerz Niemiec. Źródło: TVN24/X-NEWS) 

 

Pytana, czy jest zwolenniczką Europy "dwóch prędkości", Merkel powiedziała, że każde państwo członkowskie powinno mieć możliwość podejmowania współpracy na nowym polu. Jak zauważyła, już dziś część państw członkowskich należy do strefy euro czy Schengen, inne nie, ale "nie może być tak, że są jakieś ekskluzywne kluby, do których inni nie mogą się dołączyć". Jak zaznaczyła, traktaty przewidują również sytuację, gdy dany kraj nie chce uczestniczyć we współpracy w określonym obszarze.

 

Polska będzie się wzmacniać wg słów Szydło. Choć nie wiadomo co to znaczy,. A reszta krajów pogłębiać integrację. Ta integrująca się część przeważnie są to kraje grupy EUro zostawią w spokoju tych na marginesie. Żeby jak to mówi Szydło dalej się wzmacniali.

 

Jest taka zasada że  sąsiadów nie musisz kochać ale należy  z nimi dobrze żyć . 

 

To po co niektórzy wklejają cytaty, że Niemcy będą mordować polską inteligencję i tym podobne?

 

Nie dawno czytałem że w Polsce jest deko inaczej niż na zachodzie bo pary deklarują chęć posiadania przynajmniej 2 dzieci, pytani dlaczego się nie decydują na powiększenie rodziny wskazują zwykle powody ekonomiczne i mieszkaniowe. Na zachodzie zwykle powodem jest brak chęci posiadania. Co do imprez, głównym powodem ich braku jest zwykle słaba frekwencja młodych, których obecnie jest w pokoleniu po prostu mniej. Kiedyś spokojnie można było założyć że "wszyscy" młodzi przyjdą i zapłacą 5zł, teraz "wszystkich" jest mniej, do tego 50% nie przyjdzie(wolą np. "cipać w ceesa"). Efekt tego taki że wjazd musi kosztować 15zł co dodatkowo obniża frekwencje.  

 

O jakich imprezach ty piszesz? Może na wsiach i małych miasteczkach jest mniej bo wszyscy lub prawie wszyscy wyjechali. Zajdź w weekend na jakiś stary rynek dużego miasta tam gdzie jest najwięcej knajp i pabów. Zobaczysz tą mniejszą frekwencje o 3 w nocy ludzi więcej jak w dzień w południe. Zresztą co to ma do tego czy ktoś ma jedno dziecko czy dwoje?

 

Wierzysz  w białe  myszy ????

Ile to  PO  naobiecywało a  ile zrealizowało

Słowa  schetyny są  nic  nie warte

8 lat  rządzili  i  nawet  100+  nie  dali

A teraz  500 na każde  dziecko    bzdura  i tyle

Prawdą  jest  że  Szydło  obiecywała  na każde  dziecko  w Kampanii

Wielki  minus  dla nich  że  się  nie  przyznali  do  błędu   bo  dawanie  500+ na pierwsze  dziecko  mija się  z celem

 

Już  ci  tutaj ktoś  zacytował  twojego  posta  z sierpnia  gdzie  chwaliłeś  Nośmiesznych  i że na nich będziesz  głosować

A  kilka dni  temu  tutaj  pisałeś  że  głosowałeś  byle  PiS  nie doszedł  do  Władzy

 

Widzisz jak Schetyna czy po nawet nie obiecywała 500 czy 100 + a teraz obiecują to ty się pytasz czy wierzę w białe myszy? A jak Szydło okłamała w kampanii, że da 500 na każde dziecko to może siebie zapytaj. BO Schetyna jeszcze nie miał okazji okłamać bo nie rządzi. A Szydło miała okazję okłamać i w tej sprawie

okłamała. Pomijam już wiarę w białe myszy. Bo nie trzeba wierzyć. Wystarczy zajść do pierwszego sklepu zoologicznego by takie zobaczyć.  Tam @marekfarmer wierzę w białe myszy bo takie są. A ty po raz kolejny pokazałeś jak mało bystry jesteś. Napisałeś durnotę w którą sam wpadłeś.

Z tego co kojarzę to opozycja mówiąc o 500 na każde dziecko ma bardziej na myśli samotne matki i osoby o niskich dochodach. Tak by nie były pokrzywdzone względem bogatych tylko dlatego, że ktoś zarabia 8 zł więcej niż wynosi limit.

Po ośmieszeniu się z białymi myszami postanowiłeś dalej się ośmieszać z tymi moimi postami. Bo skoro zapytałeś,  czy wierzę w białe myszy a one są. To znaczy, że Schetyna prawdę mówi. Brawo bystrzacho. Teraz zacytuj mi te moje posty z przed kilku dni. Gdzie jak twierdzisz napisałem, że głosowałem byle by pis nie doszedł do władzy. Jak chcesz coś napisać to najpierw sprawdź. Bo znowu durnia z siebie zrobiłeś.

Napisałem, że głosowałem na Nowoczesną, napisałem też, że się nimi trochę rozczarowałem. I napisałem uwaga matołku, że w następnych wyborach jeśli Nowoczesna nie spełni moich oczekiwań będę głosował na nie wiem kogo byle nie na pis. Rozumiesz? Będę głosował byle pis nie doszedł do władzy a nie głosowałem. Ale to pod warunkiem, że Nowoczesna nie spełni moich oczekiwań. Czyli np będzie dalej się kompromitować. Znajdź to teraz i przeczytaj abyś znowu na durnia nie wyszedł.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

 

Przecież to program dobrowolny, bogaci nie muszą z niego korzystać. Było by to sprawiedliwe i pieniędzy zostało by więcej. Mnie tam dodatkowe 500zł w domu nie zatrzyma bo lubię pracować a są tacy co 5zł go zatrzyma na ławce pod sklepem. Ludzi na rynku pracy zaczyna brakować a pensje zaczynają rosnąć chociaż bardzo powoli. Większość znajomych ma już problemy z zatrudnieniem przez co nie mogą wykonywać nowych zleceń. 

W imię czego bogaci mieli by nie brać jak im przysługuje? Solidarności społecznej? :D

Może problemy z zatrudnieniem to efekt 500+ bo wolą żyć z socjalu a nie pracować?

 

 

Najbliższa  dyskoteka czy zabawa   60 km od nas .

 

To w ogóle są takie miejsca w Polsce ? Jeśli mieszkasz w okolicach Poddębic to w Łodzi chyba się jakiś klub znajdzie.

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Kolego, odpowiedziałem dlaczego nie ma imprez na wsiach. Co do miast jest dużo ludzi w miastach z uczelniami po za nimi jest już mniej. Problem zresztą jest powszechny dotyczy szkół średnich, wyższych i wszystkiego związanego z liczbą uczniów. 

 

Żyć z socjalu ... to można ale nie u nas. Nie obraź się ale jeśli ktoś ma 3 dzieci to 1000zł to trochę mało żeby przeżyć;] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A jednak wielu tak żyje. Kasa na dzieci z 500 +, kasa z opieki społecznej. Zasiłek dla bezrobotnych. Jakaś robótka dla męża na czarno i się da. Tvp już podaje, że w listopadzie i grudniu urodziło się 11 tys dzieci więcej. To ciekawe. Bo 500 + funkcjonuje od kwietnia. Widać za pisu nawet ciąża przyspieszyła i trwa teraz 7 lub 8 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Widzisz jak Schetyna czy po nawet nie obiecywała 500 czy 100 + a teraz obiecują to ty się pytasz czy wierzę w białe myszy? A jak Szydło okłamała w kampanii, że da 500 na każde dziecko to może siebie zapytaj. BO Schetyna jeszcze nie miał okazji okłamać bo nie rządzi. A Szydło miała okazję okłamać i w tej sprawie

okłamała. Pomijam już wiarę w białe myszy. Bo nie trzeba wierzyć. Wystarczy zajść do pierwszego sklepu zoologicznego by takie zobaczyć.  Tam @marekfarmer wierzę w białe myszy bo takie są. A ty po raz kolejny pokazałeś jak mało bystry jesteś. Napisałeś durnotę w którą sam wpadłeś.

Z tego co kojarzę to opozycja mówiąc o 500 na każde dziecko ma bardziej na myśli samotne matki i osoby o niskich dochodach. Tak by nie były pokrzywdzone względem bogatych tylko dlatego, że ktoś zarabia 8 zł więcej niż wynosi limit.

Po ośmieszeniu się z białymi myszami postanowiłeś dalej się ośmieszać z tymi moimi postami. Bo skoro zapytałeś,  czy wierzę w białe myszy a one są. To znaczy, że Schetyna prawdę mówi. Brawo bystrzacho. Teraz zacytuj mi te moje posty z przed kilku dni. Gdzie jak twierdzisz napisałem, że głosowałem byle by pis nie doszedł do władzy. Jak chcesz coś napisać to najpierw sprawdź. Bo znowu durnia z siebie zrobiłeś.

Napisałem, że głosowałem na Nowoczesną, napisałem też, że się nimi trochę rozczarowałem. I napisałem uwaga matołku, że w następnych wyborach jeśli Nowoczesna nie spełni moich oczekiwań będę głosował na nie wiem kogo byle nie na pis. Rozumiesz? Będę głosował byle pis nie doszedł do władzy a nie głosowałem. Ale to pod warunkiem, że Nowoczesna nie spełni moich oczekiwań. Czyli np będzie dalej się kompromitować. Znajdź to teraz i przeczytaj abyś znowu na durnia nie wyszedł.

 

Widać  niezbyt  ogarnięty jesteś

 Czy wierzysz w białe myszy  to  jest  takie  powiedzenie 

Ale  ty  jako  niezbyt  rozgarnięta  osoba  tego  nie rozumiesz

 

Nie  opowiadaj  durnot  że  schetyna  nie  rządził  bo  był  Marszałkiem  Sejmu i Ministrem spraw  zagranicznych

Więc  w rządzie  był  i rządził  już

A  jeżeli ty  wierzysz  w bajki  Platformy  o   tym co oni nie dają   to  naprawdę  wierzysz  w białe  myszy

Szydło  może  mijała  się  z prawdą  w sprawie  500+ na każde dziecko

Ale  500+  które  obiecali  zrealizowali  może  nie w tym  świetle  jak w Kampanii  ale  jest  działa  i  przynosi   owoce

PO   dwa  razy z rządu  naobiecywało  i  Ciemny  lud  to  kupił  i  w 2015    oświeciło  ludzi  i  nie zagłosowali  na tych  pozbawionych  szacunku do  obywatela  ludzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Nie zmyślaj już w tym powiedzeniu chodzi o widzenie białych myszy a nie wierzenie w nie. Wygłupiłeś się raz i chcesz kompromitować się dalej. Twoja sprawa. Oczywiście Schetyna był w rządzie. Ale tamten rząd nie obiecywał w żadnej kampanii 500 czy 100 zł na dziecko. Więc jak można mówić, że w tej sprawie okłamał, że słowa nie dotrzyma? Szydło za to obiecała 500 na każde dziecko i oszukała.

Nawet boisz się napisać wprost, że Szydło kłamała w kampanii. Dla spokoju swego sumienia i tego, że cię oszukała piszesz, że mijała się z prawdą.

 

http://www.edupedia.pl/words/index/show/476675_slownik_frazeologiczny-widziec_biale_myszki_pot.html

 

https://pl.wiktionary.org/wiki/widzieć_białe_myszki

 

Jak to napisałeś nie ogarnięty jesteś i bzdury zmyślasz. Jak w przeglądarkę wpiszesz wierzyć w białe myszki to też ci wyjdzie widzieć białe myszy czy tam myszki. Kompromitacja to powinno być twoje drugie imię. Zmyślasz jakieś bzdury i kompromitujesz się próbując to udowodnić. Nie ma takiego powiedzenia wierzyć w białe myszy. Bo białe myszy w przyrodzie występują.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

hubertuss -   mnie  szydło  nie  okłamała bo ja na PIS  nie głosowałem :D :D :D :D  więc  jak miała  mnie okłamać ???????????????????.   A PO   żadnej chyba  z swoich obietnic  nie spełniło  rządcą  8 lat.  W moich stronach  jest  powiedzenie ,,wierzysz w białe  myszy,,  Twój umysł tego  nie  ogarnia  nie nie wie  co  to  Metafora  itd.     Błaźniłeś  się  tutaj  ty  nie  raz  z Samochodem dla  Andrzeja Dudy  z rzekomym sprzeciwem  Nowośmiesznych dla  CETA  itd.  Już   nie wspomnę  o  prawidłowej formule  pisowni  zdania  pytającego  a oznajmującego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

 

Żyć z socjalu ... to można ale nie u nas. Nie obraź się ale jeśli ktoś ma 3 dzieci to 1000zł to trochę mało żeby przeżyć;] 

Przy 3 dzieci to nie pracując dostanie 1500 + kasa z Gops-u. Do tego dorobi na czarno i będzie skromnie żyć nie pracując. Nawet jeśli takie rodziny przyczynią się do wzrostu demograficznego to wcale nie musi oznaczać że więcej osób na naszą emeryturę bedzie pracować w przyszłości. Może to również oznaczać że urodzone i wychowane na socjalu mogą mieć wpojony taki model egzystencji i będą obciążeniem dla pracujących w przyszłości.

Po raz kolejny powtórzę że 500+ jest absurdem i powinno być skasowane 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

 

W imię czego bogaci mieli by nie brać jak im przysługuje? Solidarności społecznej? :D

Może problemy z zatrudnieniem to efekt 500+ bo wolą żyć z socjalu a nie pracować?

 

To w ogóle są takie miejsca w Polsce ? Jeśli mieszkasz w okolicach Poddębic to w Łodzi chyba się jakiś klub znajdzie.

 

 

To policz sobie drogę w obie strony  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jesli napisałeś że "najbliższa zabawa 60km od nas"  to dla mnie jest jednoznaczne ale jak widać za obecnych rządów nic nie jest oczywiste.  Z drugiej strony to 30km dojechac w obecnych czasach to tyle co nic. Ja w promieniu 30km mam o wiele słabsze mozliwości rozrywek ale nie narzekam


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Patologia będzie istnieć i bez socjalu, będzie jej tylko trudniej. Zatrudnienie na czarno, lub na szaro(najniższa krajowa do reki 2000zł) dreluje skutecznie państwo. Jest to działanie nielegalne i nie uczciwe. W opisywanych wcześniej Niemczech było by już "Uprzejmie donoszę" u nas jest na to przyzwolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

I co z tego że byś doniósł . Duży przedsiębiorca w inspekcji ma szwagra albo znajomy znajomego . To za Pis do Pini w Kutnie był nalot . U nas tam pracują to wiem ile z Ukrainy pracowało na czarno. Ale PO nic nie wiedziało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie musi mieć znajomości jest na to ogólne przyzwolenie społeczne. Ukraińcy chcą być tak zatrudniani i to jest fakt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

@hubertb , Problem w tym że socjal powoduje powstawanie patologii.

Nic nie drenuje Państwa a jedynie powoduje brak wpływów. Sprawa tego co jest uczciwe jest moim ulubionym tematem.

Czy uczciwe jest że czym więcej zarabiasz tym większe płacisz podatki?

Czy jest uczciwe że ludzie pobierający 500+ zwalniają się z pracy by żyć z socjalu a inni na to pracują?

Czy uczciwe jest że wybrańcy narodu bez wyjątku zadłużają nasz kraj?

Czy uczciwe jest Prezydent i Pramier tak właściwie w Polsce nie rządzą?

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Ulman  -  Uczciwe  jest  że  im więcej  zarabiasz  tym  więcej płacisz  podatku ,  Co do ludzi pobierających  500+  to mało  jest  rodzin gdzie  dwójka  rodziców  nie pracuje  i żyje  z 500+  to  jest  margines.  A to  że  matka  pracująca  na kasie  w markecie  zwolniła  się  bo  dostała   500+  to nie patologia   lepiej zadba  o  dzieci  i  dom. Problem będzie  miał  Tłusty  kot  który  płaci  śmieszne  pieniądze  matką  za pracę  często po kilkanaście godzin  dziennie  niedziele  soboty.    Nie  jest  dobrze  że   rządy  zadłużają  nasz  Kraj.   I  masz  rację  uczciwe  to  nie jest  że  Premier  i  Prezydent  właściwie  nie rządzą   Dlatego  mówię  Wyjdźmy  z Niewoli  Unijnej  to  będziemy  mieli  w pełni  suwerenne  władze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj