Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5565

 

 

świnie drożeją  PO zostawiło  je na poziomie ok 3zł  teraz  między 4,5-5zł

Mleko  drożeje

Wołowina  Drożeje

Zboże  Drożeje

Nawozy  najtańsze  od  chyba 10 lat  albo więcej

Więc  co ty  bredzisz  o  pkb

Co to ma do  cen  płodów  rolnych i środków  do produkcji

 

A za POPSL to pszenica była po 1000 i rzepak po 2200 a mleko prawie po 2 Pln/l. No i kto jest lepszy? :D  :D  :D  Przepraszam ale nie mogłem sie powstrzymać ;)

 

hubertus ty chyba jesteś drugi Lepper . Skąd masz takie wiadomości przecież każda telewizja inaczej to   przedstawia .

Po to jest właśnie telewizja żeby odpowiednio sprawę przedstawić

 

He he dobre gospodarka kwitnie a pkb spada bo mafia Prószkowska lewymi fakturami go nie napędza człowieku masz pojęcie o gospodarce B) B)

Po pierwsze Pruszkowska. Po drugie całość PKB przedstawia się kwotą powyżej 1,7 bln pln więc nawet jak tzw mafia wystawiła lewizne na 100 mln i ukrecili 23 mln Vat to co to ma za wpływ na całość PKB? To tak jakby wróble ci troche pszenicy z przyczepy wyjadły :D Jest to tłumaczenie dla ciemnoty która nie ma pojecia o gospodarce a oficjalne wskaźniki nie wyglądaja dobrze i trzeba to wytłumaczyć


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne PO przednicy mieliby je o wiele gorsze gdyby nie unijne środki które w większości zostaly zmarnowane no ale wskazniki poszybowały dzięki nim do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4241

@hubertus apropos mediow
Tvp info wczoraj wtyle wizji - Polska na 52 miejscu jeśli chodzi o poziom demokracji - ogladalem tylko początek - ani slowa zastanowienia dlaczego Polska spadla w rankingu, tylko insynuowanie, ze the economist jest powiązany z sikorskim, no i ogólnie dlaczego ten ranking jest zly, bee i w ogóle dziennikarzyny zachodnie się nie znaja. Zero jakiejkolwiek refleksji, szabelka i bronimy rządu.
Nie mowie ze ranking jest ok, czy ze Polska slusznie w nim spadla, no ale kuzwa naprawdę przykro się oglada.

Dzis kawalek programu na info(nie wiem dokladnie o czym byl bo pod koniec wlaczylem) ale tekst gościa, ze jakiś tam sedzia nie powinien orzekać bo nienawidzi pis. Poważnie? Już pomijam, ze ciężko uświadczyć komentatorów innych niż z gpc, niezalezna, w sieci itp. Doznania nawet lepsze niż oglądając trwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91
Napisano (edytowany)

@staszek

 

No jak zmarnowne? Drogi są dobre - pszenica z ukrainy i słowacji dojechała. Unia się dołożyła trochę do silosów - zasypałem się początniem stycznia delikatnie ponad 800 ton po 560. Unia dołożyła się mojemu kontrahentowi na rozbudowę biznesu i właśnie wróciłem z podpisaną umową na 800 ton po 690 zł. 

 

I wszyscy zadowoleni. 

Edytowano przez B3Agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/rolnictwo/plantatorzy-burakow-beda-zmuszeni-do-likwidacji-upraw/c8v1eg

 

Teraz lewactwo z PO zadowolone, Ci którzy będą musieli zlikwidować plantacje buraka cukrowego to teraz wypada podziękować ładnie PO, bo Suedzucker narzuci takie warunki, że skórka za wyprawkę wyjdzie, a limity Niemcom podniosą bo po co ma Polak produkować.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@hubertus apropos mediow

Tvp info wczoraj wtyle wizji - Polska na 52 miejscu jeśli chodzi o poziom demokracji - ogladalem tylko początek - ani slowa zastanowienia dlaczego Polska spadla w rankingu, tylko insynuowanie, ze the economist jest powiązany z sikorskim, no i ogólnie dlaczego ten ranking jest zly, bee i w ogóle dziennikarzyny zachodnie się nie znaja. Zero jakiejkolwiek refleksji, szabelka i bronimy rządu.

Nie mowie ze ranking jest ok, czy ze Polska slusznie w nim spadla, no ale kuzwa naprawdę przykro się oglada.

 

Dzis kawalek programu na info(nie wiem dokladnie o czym byl bo pod koniec wlaczylem) ale tekst gościa, ze jakiś tam sedzia nie powinien orzekać bo nienawidzi pis. Poważnie? Już pomijam, ze ciężko uświadczyć komentatorów innych niż z gpc, niezalezna, w sieci itp. Doznania nawet lepsze niż oglądając trwam.

 

To żałuj że nie oglądałeś do końca bo ludzie dzwonią i wypowiadają się krytycznie o obecnym rządzie i nikt im tam nie ubliża ani głosu nie zabiera jak za PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4241

Wczoraj przyznaje, ze nie ogladalem calego, choc często oglądam i przyznam szczerze, ze nie spotkalem się z telefonem krytykującym obecny rzad, bądź wpisem z twittera, czy tam srajbuka, niezgodnym z oficjalna liniia stacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Wejdźcie na stronę gus i jak coś zrozumiecie to przestaniecie wypisywać tu te bzdury. Tam dowiecie się, że tempo wzrostu pkb spada i inwestycje są najniższe od dziesięciu lat. Nie wystarczy czytać lub słuchać pisowkich mediów, które karmią was dyrdymałami. Trzeba zapoznać się z faktami.

Staszek pojęcie o gospodarce jak widać mam lepsze niż ty. Bo przynajmniej konkretnie pisze a ty pleciesz jakieś dyrdymały bo nic mądrego napisać w tej sprawie nie umiesz.

Zbyszko możesz śmiało jeść swój post. Ty oglądasz jakieś telewizje a wystarczy wejść na strony gus by dowiedzieć się jaka to teraz koniunktura. Wzrost pkb jest. Ale tempo jego wzrostu spada. A jak spada to łatwo może z koniunktury zrobić się dekoniunktura. Tym bardziej, że ten rząd nie ma jakichś konkretnych planów na rozkręcenie gospodarki. Bo jak widać 500 + nie rozkręciło gospodarki wbrew zapewnieniom rządzących.

No i najlepsze u ciebie podobnież fundusze poszły na drogi. A może podobnież nie poszył. Na jakie drogi? Smacznego z tym postem.

@marekfarmer ty po rak kolejny udowadniasz, że nie rozumiesz co czytasz. Bo mowa była o koniunkturze w gospodarce, deficycie budżetowym. A nie nawozach czy świniach. Jak coś to ty bredzisz. Bo tempo wzrostu pkb spada i to jest fakt. A że drożeją płody rolne czy tanieją nawozy to inna bajka. Nie mająca związku z kasą jaka została po rządach po ze sprzedaży LTE, zysku z NBP nie mająca z nawozami i świniami nic wspólnego.

 

GUS zanotowało mniejsze PKB tylko z czego to możne wynikać .

Przestraszyli się Ziobro i już nie krążą faktury pomiędzy unią a Polską bez towaru .

Druga sprawa to peowce narobili tyle zamieszania że kraj jest w rozsypce i inwestorzy podeszli do swoich inwestycji z rezerwą .

Trzecia sprawa to co z tego ze mieliśmy jeden z największych PKB w unii jak to się nie odzwierciedliło w społeczeństwie  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

A ja z innej beczki czy któryś z kolegów potrafi wskazać jakiekolwiek niezależne media gdzie by można było znaleźć rzetelne informacje o naszym nieszczęsnym kraju?Wiadomo TVN -amerykański za PO, TVP-PIS(chociaż nazywa się publiczna) itd.A gdzie dowiedzieć się prawdy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Prawda jest po środku.Wszystko co swiadczy źle o PIS jest przez nich traktowane jako wroga reakcja, gorszy sort, odmawia im się racji rozumu itd. ,tak jak było za komuny. Dla ludzi z poza sekty PIS,   TVPIS, Trwam, W sieci, RM, GPC itp sa machina propagandową na rzecz nowego socjalizmu narodowego obecnego rzadu. Najlepszym wyjsciem jest samodzielne myslenie ale niestety wiekszość ma z tym problem 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Moje pytanie było nieco prowokacyjne-też uważam,że należy wszystkie zebrane informacje z różnych źródeł "nieco wymieszać" i samemu wypośrodkować.Chociaż nadal uważam,że to telewizja publiczna powinna być obiektywna aż do bólu.A zostaje tylko "do bólu".Ciekawe co by było jakby J.K. dopiął swego i wykupił TVN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Koniec  świata 

Tylko  Owsiak by został  jeden dzień dłużej

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Że tak zapytam ,te minki oznaczają Twoją rodzinę(ciągle je wklejasz),to by oznaczało ,że bierzesz 2 koła na dzieci.Ale skup się to może coś mądrego napiszesz.Może Ty wskażesz gdzie szukać w pełni rzetelnych informacji-przecież wiesz wszystko a wiedza Twoja niczym bezkresna przestrzeń oceanu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 ... bezdenna , czy płaska ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Rzetelną wiedzę znajdziesz w swoim gospodarstwie domowym . Jak masz chęci do pracy i powodzi ci się coraz lepiej to znaczy że dobrze żądza a jak odwrotnie to źle a nie szukać gusów dupusów .

Niech w agrobiznesie powiedzą że duży zysk jest na pomidorach  to na drugi rok są za bezcen . To są właśnie media .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Że tak zapytam ,te minki oznaczają Twoją rodzinę(ciągle je wklejasz),to by oznaczało ,że bierzesz 2 koła na dzieci.Ale skup się to może coś mądrego napiszesz.Może Ty wskażesz gdzie szukać w pełni rzetelnych informacji-przecież wiesz wszystko a wiedza Twoja niczym bezkresna przestrzeń oceanu....

 

Na jakie  dzieci  ?????

Ja nie mam dzieci  nie korzystam z 500+

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol:

Gdzie  szukać  hyyy   musisz  to  wiedzieć   sam   komu  wierzysz  a komu  nie

TVP  wiadomo  że   zawsze  jest  pro  rządowe  wcześniej było  TVPO  teraz jest TVPiS   i tak  było   jest  i  będzie   niema  co  się  bulwersować.

Za czasów  PO -PSL  mieliśmy  taką  wolność  słowa  że  Przesłuchanie  Prezydenta  RP  przed  Sądem  żadna  telewizja  nie odważyła  się  transmitować  mimo  zapewnień  sędziego  że  to  robią   

Dziwne  co    taki  News  przesłuchanie  Prezydenta  a tu  ani słowa 

Ja osobiście  oglądam  TVP  i  Polsat News  

Nie oglądam TV Trwam   czasem  zdarzy  się  że  włączę  na  Fokty ale  to na parę  minut

Oglądając  TVP  i  Polsat  można  się   doszukać  Prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4241

Yhy w tvp to co najwyżej jedynie slusznej prawdy.
Polsat ujdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Zbyszko-Rzetelną wiedzę znajdziesz w swoim gospodarstwie domowym . Jak masz chęci do pracy i powodzi ci się coraz lepiej to znaczy że dobrze żądza a jak odwrotnie to źle a nie szukać gusów dupusów- ogólnie racja ale nie do końca widzę za dużą rolę rządu

   Niech w agrobiznesie powiedzą że duży zysk jest na pomidorach  to na drugi rok są za bezcen-tu się akurat zgodzę.

      

 daron64- Też uważam,że na obecną chwilę jednak w Polsacie.Chociaż myślałem ,że ktoś podpowie jakąś stronę gdzie potrafią rzetelnie przedstawić rzeczywistość-

bez politycznie. Po prostu fakty.

 

W TVP niestety prawda jest bardzo "Kargulowa".I żeby nie było w TVN też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dokładnie Polsat jest w miarę ok. Kiedyś za po oglądałem wydarzenia, potem fakty i na koniec wiadomości. Teraz wiadomości nie dam rady obejrzeć ze względu na propagandę. Kończę więc na faktach. Przy czym mało interesuję się komentarzem dziennikarzy a uwagę zwracam raczej na słowa polityków i innych, których się tyczy dany news.

 

Jasne PO przednicy mieliby je o wiele gorsze gdyby nie unijne środki które w większości zostaly zmarnowane no ale wskazniki poszybowały dzięki nim do góry

 

Skoro zmarnowano środki to jak mogły poszybować wskaźniki? Śordki z ue zainwestowano. Schetynówki, autostrady ekspresówki, stadiony na euro i inne tego typu. Rozbudowano znacznie LPR. Kupując dużo śmigłowców i budując bazy. Dobrze rozwijało się budownictwo mieszkaniowe. Przemysł też.

 

GUS zanotowało mniejsze PKB tylko z czego to możne wynikać .

Przestraszyli się Ziobro i już nie krążą faktury pomiędzy unią a Polską bez towaru .

Druga sprawa to peowce narobili tyle zamieszania że kraj jest w rozsypce i inwestorzy podeszli do swoich inwestycji z rezerwą .

Trzecia sprawa to co z tego ze mieliśmy jeden z największych PKB w unii jak to się nie odzwierciedliło w społeczeństwie  .

 

Nie wierz w bajki Morawieckiego. Wyłudzenia vatu były są i będą. Zgarną jednych kombinować będą drudzy. To pis robił i robi to zamieszanie Wzniecają coraz to nowe konflikty. W których w zasadzie nie chodzi o nic. Przykład TK. Poczekali by rok mieli by prezesa i sędziów. Ale im zależało na wojnie więc nie czekali.

PKB nie odzwierciedlało się w społeczeństwie jak ktoś miał lewe łapki lub nie miał mózgu. Ja znam masę ludzi, u których widzę, że w latach 2007 - 2015 drobili się wiele i ich poziom życia znacznie się poprawił. czy to na wsi czy to w mieście. Wliczam w to mnie i moją rodzinę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj przyznaje, ze nie ogladalem calego, choc często oglądam i przyznam szczerze, ze nie spotkalem się z telefonem krytykującym obecny rzad, bądź wpisem z twittera, czy tam srajbuka, niezgodnym z oficjalna liniia stacji.

 

A to ciekawe bo ja nie oglądam zbyt często a już 3 razy spotkałem się z krytycznymi zdaniami dzwoniących i jakoś prowadzący pozwolili im na swobodne wypowiedzi co więcej w pewnym odcinku Pani Ogórek ostro zareagowała gdy jeden z dzwoniących użył obrazliwych słow wobec pewnej osoby z opozycji polecamwszystkim bo to moiim zdaniem bardzo dobry program nie oglądajcie Trwam oglądajcie W tyle wizji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

A ja lubię pooglądać w Trwam filmy . Podobnież nowocześni ludzie w nic nie wierzą . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hubertuss  Ulman - 15 miesięcy temu TVP była dla was wyrocznią i źródłem prawdy - a była tak samo prorządowa jak teraz .

Jedyne co się zmieniło to rząd ! 

 

 


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Zbyszko-Rzetelną wiedzę znajdziesz w swoim gospodarstwie domowym . Jak masz chęci do pracy i powodzi ci się coraz lepiej to znaczy że dobrze żądza a jak odwrotnie to źle a nie szukać gusów dupusów- ogólnie racja ale nie do końca widzę za dużą rolę rządu

   Niech w agrobiznesie powiedzą że duży zysk jest na pomidorach  to na drugi rok są za bezcen-tu się akurat zgodzę.

      

 daron64- Też uważam,że na obecną chwilę jednak w Polsacie.Chociaż myślałem ,że ktoś podpowie jakąś stronę gdzie potrafią rzetelnie przedstawić rzeczywistość-

bez politycznie. Po prostu fakty.

 

W TVP niestety prawda jest bardzo "Kargulowa".I żeby nie było w TVN też.

Rząd ma to do siebie że może załatwić rynki zbytu jeśli będzie chciał . Może wpłynąć na urzędy które kontrolują towar który do nas przysyłają z zagranicy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

wiesz 3 razy wobec dziesiątek innych to trochę cienko-promil promila wszystkich wypowiedzi.Problem w tym ,że tam tylko krytyka opozycji i wychwalanie dobrej zmiany.

 

A tu niespodzianka ,nierzetelność zaczyna wyłazić:

 

https://www.wprost.pl/kraj/10041290/Sedziowie-TK-neguja-decyzje-prezes-Wsrod-buntownikow-Pszczolkowski-wybrany-przez-PiS.htm

 

A tak opisuje:

 

http://wpolityce.pl/polityka/325911-normalnosc-wraca-do-trybunalu-konstytucyjnego-odbylo-sie-zgromadzenie-ogolne-sedziow-tk

   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj