Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Może i będziemy nie wiele znaczącym ale za to wiele płacącym. Trump to biznesmen za te wojska amerykańskie stacjonujące w Polsce wyciśnie nas jak cytrynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Ale to przecież ludzki pan. Obiecał wizy znieść i za wrakiem tupolewa gardłować. Chyba że Rosja potraktuje oddanie wraku jako gest dobrej woli po interwencji Trumpa. 

Jeśli tak będzie to sprawdzi się porzekadło że jak coś leży to jeść nie woła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

A to się jeszcze zobaczy. Pytanie takie wcześniej czy później na pewno padnie ze strony Trumpa. O ile odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca to będzie miał okazję pokazać amerykanom , którzy i tak narzekają na zbyt duży wkład w NATO, że Europa sama nie dba o własne bezpieczeństwo. Po czym skutecznie zrotuje jednostki ekstatycznie niedawno witane "for ever".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno <<Bolek>> to maszyna a syn Wałęęsy popełnił samobujstwo smutne B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Co cie obchodzą dzieci? Jak maja rodziców gamoni co nie potrafia zarobić to niech wiedzą jak to sie kończy. Może beda miały lepszą motywacje do nauki. Zamiast 500 może lepiej dać po 1000 albo po 2000 to wtedy wszyscy pojada na narty i to w Alpy. Jak to możliwe ze lewak jest przeciwnikiem socjalu i wspierania nieróbstwa? Ty nie masz pojecia co oznacza lewactwo kolego :blink:

Przeczytaj dokładnie co napisłem na temat ugorowania i ewentualnie komentuj

 

Nie pokazuj tu JKM bo nie chciałbyś wiedzieć co myśli o bolszewikach z PIS. Jeśli chciałbyś poznać prawdziwie prawicowe poglądy to go posłuchaj/poczytaj ale jako socjaliscie napewno ci się to nie spodoba

 

Poczytaj jaka jest geneza dopłat. Były wprowadzone by zapewnić samowystarczalność i umiarkowane ceny zywności.a co za tym idzie jej ogólna dostepnośćIlość włożonej pracy nie ma tu nic do rzeczy.

O autostradzie pisałem juz komuś innemu. To ty decydujesz którą drogę wybierasz i jak nie pasuje to omijaj. Twoje pieniądze - twój wybór. 

Z marketami to samo - nie ma obowiązku kupna zdechłego kurczaka ;)

 

Dzisiaj byłem w markecie i cebula szarlotka 0 ,25 kg kosztuje 3.99 a włoszczyzna oskrobana 8 zł około 0,5 kg , Ziemniaki 1.99 , cebula zwykła 1,99 seler pietruszka ponad 4 zł a ceny na OLX cebula od 20 do 30 gr seler skup 60 gr pietruszka 90 gr ziemniaki 20 gr a ty zgrywasz mądrale i wypisujesz takie głupoty że dopłaty to samowystarczalność i umiarkowane ceny . Jak ziemniaki są droższe w markecie 10 razy i ty to nazwiesz umiarkowaną ceną to ty  chyba za dużo opierasz na internecie wypisując swoje posty ja przedstawiam ci rzeczywistość 

Równie dobrze mogę ci powiedzieć w kwestii autostrad że masz rację nie muszę na nią wjeżdżać ale ty też masz wybór jak ci rząd się nie podoba zawsze możesz się wyprowadzić z tego kraju .    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

A to trzeba powołać patrole robotniczo-chłpskie do walki z drożyzną i spekulantami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Nie ma czegoś takiego jak cebula szarlotka. Jest za to szalotka która jest mocno odmienna od normalnej cebuli i dla niej to normalna cena. 

Chodzi o relacje cenowe. Za 500+ kupisz 250 kg ziemniaków co pewnie nie zjadłbyś przez rok. Ile zjesz cebuli rocznie? 10kg? Selery czy pietruszka to tylko do zupy dla aromatu więc pewnie ze 3 kg kazdego zjesz. Warzywa są baaardzo tanie dla człowieka o średnich czy nawet niskich dochodach. Ile wydasz rocznie na warzywa nawet w markecie? 500 czy 600 Pln? To są grosze! za te pieniądze kupisz buty i jeansy więc warzywa w relacji do innych dóbr są za bezcen. Gnebi cie że jest duza różnica pomiędzy ceną od rolnika i cena dla konsumenta? Zostań posrednikiem i zarób pieniądze. Nikt cie nie zmusza do zakupów w markecie wiec możesz kupować na OLX. Pojedż do rolnika , kup po 20 groszy i wydasz mniej. Oczywiście poniesiesz koszty paliwa, warzywa bedą niedoczyszczone, połowe wyrzucisz bo się zepsuje ale w swoim mniemaniu zaoszczędzisz.Jak dobrze pójdzie to zejdziesz z wydatkami na warzywa  do 300 Pln rocznie. I ty mi mówisz że warzywa nie są tanie? Nie załamuj mnie :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Marchew na jesieni ilości tirowe to chyba po 12 groszy była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Zbyszko , powinien kupić całego tira za 3000Pln umyć w wiadrze i sprzedać jedynie po 1 Pln/kg by być wyraźnie tańszym od marketów, Żyć nie umierać! :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Negocjowanie cen z marketami to temat na rozprawę doktorską. Porównywanie cen market -olx to lekka przesada. Przy ogólnie niskiej rentowności w rolnictwie ludzie próbują uprawiać cokolwiek co daje nadzieję na zysk. Z reguły z nadzieją że jakoś tam się sprzeda. Jak będzie kataklizm to owszem sprzeda się. a jak normalny urodzaj to klapa. Zasada jest prosta, nie urodzi się u nas to urodzi się gdzie indziej, naczepa wszystko przewiezie.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dzisiaj byłem w markecie i cebula szarlotka 0 ,25 kg kosztuje 3.99 a włoszczyzna oskrobana 8 zł około 0,5 kg , Ziemniaki 1.99 , cebula zwykła 1,99 seler pietruszka ponad 4 zł a ceny na OLX cebula od 20 do 30 gr seler skup 60 gr pietruszka 90 gr ziemniaki 20 gr a ty zgrywasz mądrale i wypisujesz takie głupoty że dopłaty to samowystarczalność i umiarkowane ceny . Jak ziemniaki są droższe w markecie 10 razy i ty to nazwiesz umiarkowaną ceną to ty  chyba za dużo opierasz na internecie wypisując swoje posty ja przedstawiam ci rzeczywistość 

Równie dobrze mogę ci powiedzieć w kwestii autostrad że masz rację nie muszę na nią wjeżdżać ale ty też masz wybór jak ci rząd się nie podoba zawsze możesz się wyprowadzić z tego kraju .

 

Zabawny jesteś. W przypływie geniuszu udowodniłeś tylko to co napisał @Ulman. Bo u rolnika ceny płodów są dużo niższe. Czego przykłady podałeś. Więc te dopłaty wprowadzono dla rolników by poprawić ich opłacalność i sprawić by ludzie nie uciekali ze wsi do wygodnego życia w mieście. A to, że w handlu są pośrednicy to nie wina dopłat. Możesz zamiast do marketu pojechać do rolnika i pokupić co ci tam potrzeba.  Jeśli uważasz, ze handel za dużo zarabia to  możesz sam zacząć handlować. Nikt ci nie zabroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Niech   lepiej   zabiorą dopłaty  a  dadzą normalne  opłacalne  ceny   wtedy   zostaną  tylko  ci  rolnicy którzy  chcą  produkować  a ni  ci  którzy  sieją  i  orzą  dla  dopłat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Dziwne że facet to mówi bo biorąc pod uwagę fakt  wyłudzania Vat i mechanizmu tego procederu jest to oczywista oczywistość. Cała gadka to początek usprawiedliwiania się przed oczekiwanymi niższymi wynikami. 

Mareczek - co masz na mysli pisząc by dali normalne opłacalne ceny? Kto ma dać? 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

No jak już Morawiecki zaczyna zajmować się prostowaniem historii naszego budżetu to ja przepraszam. Jeszcze niech komórkę IPN otworzy w swoim ministerstwie i zgłosi poprawki do programu nauczania w szkołach. Aja go miałem za faceta a nie płaczka.

Myślisz Ulman że to takie dopasowanie wsteczne?

 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Faktycznie zachowuje sie jak płaczek i do tego żydowski płaczek ;)

Całe rządy PIS polegaja na negacji tego co było. Opluć, zdezawuować, podważyć itd. Jak się samemu nie potrafi zrobić lepiej to trzeba wyśmiać i obrzydzić to co było. To cecha właściwa głupkom/mądralom wioskowym co to zawsze wiedzą lepiej ale zawsze wychodzi im gorzej. Potem marudzenie że nasiona oszukane, środki rozcieńczone, nawozy podejrzane a wszyscy skupujący są w zmowie. :P

Oglądając TVPis widać że 70% czasu antenowego jest poświęcone krytykowaniu opozycji, Zły Kijiowski, ruchacz Petru, rozrzutny Rzepliński  a o tym co sami robią jakoś cichutko. Zupełnie jak wioskowe jałopy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no wiem że najlepiej to robili POprzednicy <Nic się nie staŁo  Polacy nic się nie stało:::. ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Ano stało się, stało. Tylko troszku się pozmieniało. Za chwilę będzie wiosna, my będziemy liczyć pieniądze których nigdy nie było albo już ich nie ma a świat dogada się za naszymi plecami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj