Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A co mu taśmy zrobią? Nagrali go na jakiejś? Przed czym miał uciekać? Nawet komisja amber gold nic mu nie zrobi. Najpierw to Tusk ograł się sam. Bo po chciała skompromitować Cimoszewicza, który miał największe szanse w wyborach 2005. I wyborcy Cimoszewicza wkurzyli się z ato na Tuska i nie poszli wcale.

 

 

Jak to  co  do  czasu  wybuchu  Afery  z Taśmami Prawdy  Tusk  twierdził  że  na żadne  zesłanie  do  Brukseli  nie  pojedzie  bo  Polska  ważniejsza  jest.

Potem  nagle  wybucha  afera   Prawdy  o  rządach PO-PSL  i  nagle  Tusk  czmycha  do  Brukseli

http://www.newsweek.pl/polska/tajne-akta-afery-podsluchowej-kulczyk-nagrany-w-willi-tuska,artykuly,369390,1.html

Tuska  Nagrania  też  są  może  prokuratura upubliczni  wszystkie po  uprawomocnienia  się  wyroku. Choć moim  zdaniem Falenta  i  kelnerzy  to  bohaterowie  bo  pokazali  prawdziwą  twarz  Rządów  PO-PSL

Myślisz  że  poco  w takim  popłochu  ABW   wyrywało  Laptopa  Dziennikarzowi    łamiąc  tym samym  wolność  słowa  którą  teraz  tak  bronili  choć  PIS  do  żadnej  redakcji  ABW  nie wysyłał ????

Cimoszewicz dobre  to  mnie  roześmiałeś 

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Chcesz mi powiedzieć że się mylę i widzisz to inaczej? Śmiało, tylko pamiętaj że głosując w pewnym sensie  zawierasz umowę o pracę z posłem. On dostaje Twój głos, poparcia a Ty obietnicę że będzie Ciebie reprezentował. Twoje interesy będą zabezpieczone jego obecnością w sejmie. 

To temu miało służyć moje porównanie. 

 

Na Pis trochę więcej ludzi głosowała . Dlaczego Kukiz15 powiedział , że nie może mniejszość tak się zachowywać . Można protestować tak jak prawo pozwala . Dlaczego Janowskiego wynieśli też protestował i też na niego ludzie głosowali ?

To tak wszystko wygląda  jakbym ci zablokował tą tokarkę i uniemożliwił ci na niej pracę a potem miałbym pretensje dlaczego nie toczyłeś . Przecież to jest śmieszne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Państwo jako takie najchętniej zakazało by protestów wszelakich. Wtedy można by uznać kraj za krainę szczęśliwości i przestać zaprzątać sobie głowę protestami bo te byłyby ścigane przez prawo. Wtedy  też protestujących można by nazywać wichrzycielami, wywrotowcami a nawet obrazić się na nich. Na szczęście na razie jeszcze tak nie jest.

A z tą tokarką to ja to widzę troszkę inaczej. Otóż pracując odwalałem fuszerę, element nie trzymał wymiarów. Przyszedł inny pracownik i mówi żebym coś z tym zrobił bo u niego na montażu wychudzi bubel, Ja mu na to żeby spadał na drzewo. No to przełożył wajchę na off i poszedł po szefa (w tym wypadku naród).

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

2+2 jest zawsze cztery i nikt tego ustawą nie zmieni . Toczenie wałka a rządzenie to dwie rożne rzeczy . Z góry zakładasz , że będzie źle ale te ustawy które wprowadzają dopiero w praktyce okażą się czy  są dobre a wałek czy jest dobrze wytoczony okaże się gdy go się zamontuje w jakiejś maszynie ale myślę , że to złe porównanie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Wiesz te zakłady i tak by padły. Za komuny większość zakładów funkcjonowała w oparciu o dotacje państwowe sprzedając produkty poniżej kosztów wytworzenia. Ogólne państwowe źródełko wyschło to i zakłady wyschły. Były jeszcze próby ratowania sytuacji podnosząc gwałtownie ceny w końcu lat 80 tych. Tak by pokryć koszty i otrzymać zakłady. Ale to już nic nie dało. Bo społeczeństwo było za biedne.

Z kredytami to już ci się całkiem pokręciło. Więc widać, że guzik o tym wiesz. Była taka inflacja, że biorąc na początku roku wydawało by się poważna sumę. Po roku mozna było to spłacić wyjmując te samą sumę z portfela od ręki. Inflacja wynosiła w niektórych latach kilkaset procent rocznie.

Z tym demontażem majątku narodowego to masz rację. Nie jaki Kaczyński korzystając ze swej pozycji u boku Bolka. Przejmował wraz ze znajomymi majątek narodowy bez przetargów. Zdaje się Ekspres Wieczorny tak przejęli. W necie można znaleźć. Podobnie o Telegrafie, Srebrnej itd. Takich było wielu to fakt.

 

 

 

Nic absolutnie nie pomyliło mi się z kredytami gdyż znajomy bardzo dobry opowiadał mi jak to brał nowego Zetora 7211 na kredyt jeszcze za komuny i mi opowiadał jak Balcer doszedł do władzy, to nie nadążał ze spłatą odsetek, sprzedał C-330 a w ogóle nie zamierzał, na zapożyczał się u rodziny i znajomych i ledwo spłacił bo takie miał odsetki od kredytu a co do inflacji owszem była ale nieco później i tak jak piszesz nowy ciągnik jak się kasa przewracała to można było byczkiem spłacić...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Ustawy wprowadzane w pośpiechu i o tak szerokim polu rażenia nigdy nie będą dobre. Ja zawsze powtarzam, wygraliście wybory i chwała wam. Macie prawo rządzić więc to róbcie, tylko na litość Boską nie głupcójcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Też słyszałem bo pamiętać nie mogę kobita nakupiła z mężem maszyn i ciągnik zetor i ja tylko Balcer wlazł to szybko musiała posprzedawać wszystko by spłacić bo by ją to wykończyło. Dopiero potem pokupiła jeszcze raz wszystko. Balcer nasłuchał się zagranicznych wizji i na nas eksperymentował i powychodziło  jak zaczli sprawdzać jak przygotowywano prywatyzacje zakładów. Balcerowicz musi odejść jak mawiali ale co nabroił to się nie odstanie już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Siostra mamy wzięła wtedy jakiś kredyt na budowę domu. W nocy przyjechali pożyczać pieniądze żeby rano w banku wpłacić. Kuzynka dała im cynk że jak oleją sprawę to nie wygrzebią się z długów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

 

Ale jak rozwijać ?????

Wymienisz  co  takiego   wielkiego co tusk  zrobił  w UE

Sam tusk  przed  Aferą  z Taśmami  Prawdy  śmiał  się  z tej  propozycji  więc  przeczysz  sam  sobie.

Jakoś  dwie  największe  Agencje  Reitingowe  nie mają  wątpliwości  co do  legalności  Budżetu :D :D :D

Pamiętaj  że  najpierw  to  Jarek   wykolegował  2 razy  TUSKA      a  Tusk  2 razy  ograł  Jarka   i teraz  znów  Jarek  ograł  2 razy PO

 

Rozwijać jako polityk bo jest to jakby nie patrzeć funkcja być może tytularna ale jednak na poziomie organizacji której jesteśmy jedynie członkiem.

Pewnie nie wiele zrobił ale to już sprawa struktur unijnych i tego jak oni go oceniają.

Przyjecie budzetu zbiegło się w czasie z ratingiem ale na chwilę obecna nie jest ostatecznie rozstrzygniete czy był on legalny czy nie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

MasterRoj no właśnie do tego zmierzam a jeszcze lepiej jest to zobrazować na przykładzie spółdzielni mieszkaniowych Ci to dopiero zostali ochrzczeni z kredytami gorzej jak frankowicze bo Ci brali je dobrowolnie. Ludzie którzy brali na mieszkanie kredyt za komuny, po transformacji Balcerowicza byli z góry skazani na niebyt, gdyż same skapitalizowane odsetki nie jednokrotnie przekraczały wartość mieszkania już nawet nie wspominając o pozostałej spłacie części kredytu.W 1988 roku kredyty na budowę mieszkania były oprocentowane na poziomie 1% a w 1992 już dochodziły do 57%. Niestety Ci ludzie mieli wielkiego pecha, gdyż na swojej drodze napotkali Balcerowicza i stali się ofiarą transformacji z gospodarki socjalistycznej w wolno rynkową.


Też słyszałem bo pamiętać nie mogę kobita nakupiła z mężem maszyn i ciągnik zetor i ja tylko Balcer wlazł to szybko musiała posprzedawać wszystko by spłacić bo by ją to wykończyło. Dopiero potem pokupiła jeszcze raz wszystko. Balcer nasłuchał się zagranicznych wizji i na nas eksperymentował i powychodziło  jak zaczli sprawdzać jak przygotowywano prywatyzacje zakładów. Balcerowicz musi odejść jak mawiali ale co nabroił to się nie odstanie już.

 

 

Siostra mamy wzięła wtedy jakiś kredyt na budowę domu. W nocy przyjechali pożyczać pieniądze żeby rano w banku wpłacić. Kuzynka dała im cynk że jak oleją sprawę to nie wygrzebią się z długów. 

 

Widzicie Panowie czyli coś takiego miało miejsce ale u Hubertussa ludzie długi spłacali od ręki wyciągając kasę z portfela

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

No nie wesoło było jedni z kredytami zostali inni zostali sprzedani razem z mieszkaniem i mija 25 lat i dalej pojawiają się problemy z mieszkaniami bo albo dowali z czynszem albo deweloper zniknie z kasą i aktem notarialnym i nie ma skutecznego bata na takich.

Kiedyś był program o tej reformie emerytalnej i ekspertem był Petru tak samo jak ekspertem był od zachwalania frankowych kredytów a dzisiaj niewiele ma do powiedzenia tym ludziom. Ci w koszulach z krawatem to tylko myślą  jak ci kasę wyciągnąć z kieszeni <_<

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MasterRoj no właśnie do tego zmierzam a jeszcze lepiej jest to zobrazować na przykładzie spółdzielni mieszkaniowych Ci to dopiero zostali ochrzczeni z kredytami gorzej jak frankowicze bo Ci brali je dobrowolnie. Ludzie którzy brali na mieszkanie kredyt za komuny, po transformacji Balcerowicza byli z góry skazani na niebyt, gdyż same skapitalizowane odsetki nie jednokrotnie przekraczały wartość mieszkania już nawet nie wspominając o pozostałej spłacie części kredytu.W 1988 roku kredyty na budowę mieszkania były oprocentowane na poziomie 1% a w 1992 już dochodziły do 57%. Niestety Ci ludzie mieli wielkiego pecha, gdyż na swojej drodze napotkali Balcerowicza i stali się ofiarą transformacji z gospodarki socjalistycznej w wolno rynkową.

 

 

 

Widzicie Panowie czyli coś takiego miało miejsce ale u Hubertussa ludzie długi spłacali od ręki wyciągając kasę z portfela

 

Nie wiem kolego ile lat masz bo ja doskonale pamiętam te czasy i % to było wtedy 57 % tyle ze miesięcznie chodzi mi o 1990 rok B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Staszku byłem dzieckiem co nie zmienia faktu, że znam historie tamtych dosyć ciężkich czasów.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

w zimie wam sie nudzi wiec jedzcie do krajow gdzie nie bylo "balcerowicza" zeby nie szukac daleko-ukraina i bialorus na poczatek -jak wam tam sie spodoba to zostancie,jesli wrocicie do polski to nie pieprzcie wiecej glupot,

niemcy zachodnie wpompowaly we wschodnie po zjednoczeniu ponad 2 biliony marek-to 1 bilion euro[na kraj ponad 2 razy mniejszy od naszego] i dalej widac wyrazne roznice w rozwoju tak jak u nas na wschod od wisly.

 madrzy splacali kredyty jajkami a ci glupsi to potem samoobrone stworzyli, temu lepper zajal sie polityka bo nie mial pieniedzy na splate dlugow-zostalo mu to zreszta do konca zycia.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po pierwsze nie porównuj ukrainy do białorusi. A po drugie zaskoczyłaby cię ta druga, bardzo by cię zaskoczyła gdybyś tam był.

 

 

EDIT:

Pierwszych linijek przeczytałem po łebkach i mniej więcej się zgadza ze stanem jaki widziałem wielokrotnie naocznie. Zapoznaj się z tym i nie głoś w tej materii więcej herezji:

http://porteuropa.eu/bialorus/polityka/5206-polskie-zarobki-grenlandzkie-ceny

 

Warto zaznaczyć że białoruskie przedsiębiorstwa przynajmniej nie kantują na kasę swoich zagranicznych kontrahentów, jak maja w zwyczaju robić fałszywi litwini i jeszcze gorsi ukraicy.

A najciekawsze w tym wszystkim jest to że nawet sądowy nakaz nie daje nadziei na odzyskanie należności gdyż litewskiemu komornikowi się nie spieszy aby egzekwować kasę od litewskiego przedsiębiorstwa które okradło przedsiębiorstwo Polskie. NA białorusi takich rzeczy nie ma, przynajmniej ktoś ich trzyma w rydzach i złodziejstwo im nie chodzi po głowie.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Rozwijać jako polityk bo jest to jakby nie patrzeć funkcja być może tytularna ale jednak na poziomie organizacji której jesteśmy jedynie członkiem.

Pewnie nie wiele zrobił ale to już sprawa struktur unijnych i tego jak oni go oceniają.

Przyjecie budzetu zbiegło się w czasie z ratingiem ale na chwilę obecna nie jest ostatecznie rozstrzygniete czy był on legalny czy nie.

 

Kto  go  ceni  poza  Andzią  co  ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

 

Jak to  co  do  czasu  wybuchu  Afery  z Taśmami Prawdy  Tusk  twierdził  że  na żadne  zesłanie  do  Brukseli  nie  pojedzie  bo  Polska  ważniejsza  jest.

Potem  nagle  wybucha  afera   Prawdy  o  rządach PO-PSL  i  nagle  Tusk  czmycha  do  Brukseli

http://www.newsweek.pl/polska/tajne-akta-afery-podsluchowej-kulczyk-nagrany-w-willi-tuska,artykuly,369390,1.html

Tuska  Nagrania  też  są  może  prokuratura upubliczni  wszystkie po  uprawomocnienia  się  wyroku. Choć moim  zdaniem Falenta  i  kelnerzy  to  bohaterowie  bo  pokazali  prawdziwą  twarz  Rządów  PO-PSL

Myślisz  że  poco  w takim  popłochu  ABW   wyrywało  Laptopa  Dziennikarzowi    łamiąc  tym samym  wolność  słowa  którą  teraz  tak  bronili  choć  PIS  do  żadnej  redakcji  ABW  nie wysyłał ????

Cimoszewicz dobre  to  mnie  roześmiałeś 

 

 

A co miał twierdzić. Skoro nie wiedział czy tą fuchę w UE dostanie. Miał krzyczeć, że idzie do UE a jak by nie wypaliło to by się ośmieszył.. Normalna gadka polityka komentującego przecieki. Nagrania krzywdy mu nie zrobią. Posiedzi Falenta i inne drobne płotki. Żaden polityk na tym nie ucierpi.  Tak jak w amber gold. Co do ABW jakie to dziwne, że ABW za rządów PO tak chciało wyjaśnić aferę. Aż dziennikarzowi laptopa zabrali.

Cimoszewicz miał największe szanse w tamtych wyborach. Afera wymyślona przez PO mając ana celu jego kompromitację odebrała głosy Tuskowi i dała zwycięstwo Kaczyńskiemu. Nie pamiętasz tych czasów to możesz się śmiać. 

 

Nic absolutnie nie pomyliło mi się z kredytami gdyż znajomy bardzo dobry opowiadał mi jak to brał nowego Zetora 7211 na kredyt jeszcze za komuny i mi opowiadał jak Balcer doszedł do władzy, to nie nadążał ze spłatą odsetek, sprzedał C-330 a w ogóle nie zamierzał, na zapożyczał się u rodziny i znajomych i ledwo spłacił bo takie miał odsetki od kredytu a co do inflacji owszem była ale nieco później i tak jak piszesz nowy ciągnik jak się kasa przewracała to można było byczkiem spłacić...

 

Tak znajomy a może znajomemu się pomyliło i o latach 90 tych mówił. Nie będę się kłócił. Jak ktoś się zna ona ekonomii i wie, że np bierze się kredyt na 10 % bo taka jest inflacja i bank nie przewidział jej wzrostu. Bo za komuny tego nie było. I w przeciągu trwania kredytu inflacja rośnie grubo ponad te 10 % Bo ustrój padł jest wolny rynek. To już chyba nie trudno sobie wyobrazić jak się spłaca taki kredyt.

 

Po pierwsze nie porównuj ukrainy do białorusi. A po drugie zaskoczyłaby cię ta druga, bardzo by cię zaskoczyła gdybyś tam był.

 

 

EDIT:

Pierwszych linijek przeczytałem po łebkach i mniej więcej się zgadza ze stanem jaki widziałem wielokrotnie naocznie. Zapoznaj się z tym i nie głoś w tej materii więcej herezji:

http://porteuropa.eu/bialorus/polityka/5206-polskie-zarobki-grenlandzkie-ceny

 

Warto zaznaczyć że białoruskie przedsiębiorstwa przynajmniej nie kantują na kasę swoich zagranicznych kontrahentów, jak maja w zwyczaju robić fałszywi litwini i jeszcze gorsi ukraicy.

A najciekawsze w tym wszystkim jest to że nawet sądowy nakaz nie daje nadziei na odzyskanie należności gdyż litewskiemu komornikowi się nie spieszy aby egzekwować kasę od litewskiego przedsiębiorstwa które okradło przedsiębiorstwo Polskie. NA białorusi takich rzeczy nie ma, przynajmniej ktoś ich trzyma w rydzach i złodziejstwo im nie chodzi po głowie.

 

Dodaj jeszcze,  że Białoruś jest gigantycznie zadłużona w Rosji. Wszystkie najważniejsze i strategiczne rurociągi, zakłady itd przejęli już Rosjanie. I ten kraj podtrzymywany jest przy życiu przez Rosję, która co raz im dokłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Z nagraniami Falenty o tyle jest problem że nie wiadomo ile ich było, ile razy zostały powielone, ani kto miał do nich dostęp zanim zostały ujawnione. Ostrożność nakazuje nie ogłaszać już sukcesu, bo ja na razie nie widzę jasnego motywu ich działania. Ukrócenie przekrętów to dość populistyczny argument a cała ekipa na silnie patriotyczną mi nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

 

Kto  go  ceni  poza  Andzią  co  ?????

 

Wedlug PIS to pewnie wszyscy wrogowie Polski  :blink:

Cenic go beda te masy ludzi ktorzy zaglosuja przeciw PIS

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Pitru to uczeń Balcerka . Za reformy Balcerka żerowałem koledze bo kupował używaną c-360 i  dostawałem pisemka do spłaty ale sprzedał konia i 3 ha drugiej klasy ziemi i spłacił . Cwaniaki wpłacili kasę do banków i zrobili kasę a ten kto chciał się rozwijać okradli go zgodnie z ówczesnym prawem i co w tej Nowoczesnej jest , że popiera ich 8 % ludzi .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Nic  nie jest w niej  dobrego  co najwyżej  śmiesznego

Jest  to   efekt  Afery z Taśmami Prawdy

Jak dobrze  pójdzie  to   do  wyborów  następnych 5% nie  przekroczą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

N o PiS się zabrał zaporządki w samorządach czas najwyższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

N o PiS się zabrał zaporządki w samorządach czas najwyższy

w jaki sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma być dwukadencyjnośc wójtów i burmistrzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj