Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość   
Gość

Dobra to podaj mi taką sprawę w której towarzyszyło twoje zainteresowanie? Bo ja na swoim przykładnie takiej nie pamiętam, ale ty możesz napisać cokolwiek i nikt z nas nie będzie się śmiał, mało tego będzie zmuszony uwierzyć że interesowałeś się tak wyszukanymi sprawami na temat których wyrok czy to orzeczenie musiało się pokrywać z oczekiwaniami mocodawców bandy TK, a jeśli ustawa była przeszkoda do uzyskania satysfakcjonującego werdyktu zmieniano ją.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/wyroki-trybunalu-konstytucyjnego-ktore-wplynely-na-zycie-obywateli

Tutaj kilka przykładów.

 

A odpolitycznianie TK było przygotowane przez Jarosława już w 2007 roku. Wtedy też powstał projekt ustawy bardzo podobny do dzisiejszych zmian. Ciekawostką jest to, że nad tym projektem pracował dzisiejszy prezydent Polski. Więc PO poszło bardzo na rękę PiS, dzięki czemu PiS mógł na PO zwalić rozwalanie TK.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krasus ściągawki to w podstawówce. Czyli tobie też nic nie utkwiło w pamięci? Może jesteśmy wyjątkami, może dziwakami, kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Wcale mi nie chodzi o ich jedzenie. Jestem egoistą i mogą chodzić głodni, grunt to aby mieli pełną kieszeń i opróżniali ją w moim zakładzie/firmie/usłudze. Teraz nie mają kasy więc nie mogą przynosić jej do mnie. A kwestia tego czy im się żyje lepiej absolutnie mnie nie obchodzi, ale oczywiście jest to powiązane z sobą i jedno warunkuje drugie.

 

A niby kto pobudza gospodarkę jak nie konsument? 

Oczywiscie ze konsument pobudza ale ty chcesz im dawać socjal za darmo a ja twierdzę że sami powinni zapracować.

 

Katarski gaz nie jest drogi, Nawet z transportem w porównaniu z ruskim. 

A tu piszą że strasznie drogi http://wpolityce.pl/gospodarka/228785-kompromitacja-energetyczna-rzadu-po-psl-ile-przeplacimy-za-katarski-gaz


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale ja wyroków TK nie wkuwam na pamięć. Wiele czytałem ale wybacz, to często nie są tak medialne sprawy jak OFE, kwota wolna czy zdjęcia z fotoradarów żeby utkwiły w pamięci na dłużej.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze, a czy wszystkie wyroki są jednogłośne. Czy wszyscy sędziowie zawsze mają taki sam pogląd na daną sprawę? Siedzą sobie tam jak święte krowy i myślą że cała PL mają na własność, na odczepnego klepną zdjęcia z radarów a jak trzeba stanąć w obronie obywateli, w obronie słusznej sprawy to znikają jak kamfora albo tańczą niczym małpy w cyrku.

 

Miały być wyroki w sprawie w której na prawdę byłem zainteresowany, sprawa która miała wpływ na moje życie, na mój biznes. Zauważalny i odczuwalny wpływ.

 

 

,,dziennik.pl,, za kim to ? Można link wklejać czy pośmiewisko będzie?

Ale to tylko sondaż więc nie ma co się śmiać, zakładamy że rzetelny:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/537068,wiekszosci-polakow-spor-o-trybunal-nie-obchodzi-sondaz-dgp.html

 

Ten sondaż jeśli stwierdzicie że można go traktować poważnie udowadnia że obywatele nie kojarzą spraw które miały wpływ na ich życie. Może wszyscy są dziwakami.. Kto wie.

 

EDIT: Marco w jednym momencie się spisaliśmy. W tej sprawie to powiedzmy sobie szczerze że ciężko stwierdzić czy zrobili komuś krzywdę czy dobrze. Zmiana dotyczyła tak naprawdę możliwości bez rozdzielności posiadania 2 nr gospodarstwa oraz nakaz umieszczenia w ustawie zapisów dających możliwość armir do kontrolowania i sprawdzania czy nie ma sztucznego podziału gospo. Może i dobrze, cfaniactwo będzie miało deczko trudniej. Myślę że to był ten jeden z niewielu dni gdy usiedli i stwierdzili ,,kurcze może w końcu byśmy zrobili coś co należy do naszych obowiązków a z tak wielkim trudem nam przychodzi,,

 

Tylko dla mnie TK nie istnieje od legendarnej waloryzacji. I to że kaczka go zablokowała jest mi obojętne, a nawet odczuwam satysfakcję, jak najsłabszy dzieciak w piaskownicy który widzi najsilniejszego z paczki bachorów grubasa karconego przez ojca.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 szkoda mi takich ludków jak ty  ;)

 masz swoje zwidy i tyle,  żadne argumenty i fakty ciebie nie interesują  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Bo TK działa na wniosek, on nigdy nie działa z automatu. Dwa, on działa nie dla dobra Polaków tylko ocenia zgodność ustaw z Konstytucją. Dla dobra Polaków ma działać władza ustawodawcza i wykonawcza więc pretensje mniej do posłów i senatorów a nie sędziów TK którzy tylko kontrolują. I czego się spodziewałeś po TK? Obniżania podatków? Tworzenia prawa? Nie od tego on jest.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

 

Miały być wyroki w sprawie w której na prawdę byłem zainteresowany, sprawa która miała wpływ na moje życie, na mój biznes. Zauważalny i odczuwalny wpływ.

 

 

 

no to jak w końcu było ? 

 

Panowie proszę się do edukować bo czytając te historie o sąsiadach włosy dęba stają. Dwa nr. gospodarstwa można zachować podpisując intercyzę przed zawarciem związku małżeńskiego. Do nie dawna nie było można zachować dwóch nr. mimo intercyzy i TK to zmienił.

 

Czy ja gdzieś napisałem że małżonkowie z rozdzielnością majątkową nie mogą mieć dwóch nr?

Sam z żoną mam dwa nr. gospodarstwa, w skrócie mówiąc ożeniłem się z kobieta posiadającą nr. gospodarstwa i vice versa. Związek zawarty był spory czas przed wydaniem wyroku TK w tej sprawie. Więc w majestacie prawa ówcześnie obowiązującego, po zawarciu związku małżeńskiego udaliśmy się z żoną do ARiMR w celu aktualizacji danych (do czego nie nakłania adaammek twierdząc że są to wszech obecne i obficie stosowane wałki o których nie mam pojęcia...)

 

Opieszałość ARiMR spowodowała że sprawa z wyjaśnianiem kto powinien czyj nr. przejąć trwała aż do dnia wydania przez TK tego wyroku. Co zakończyło się tym iż wciąż mamy 2 nr. gospodarstwa ponieważ 2 nr. wnieśliśmy z sobą do związku. A w pewnym momencie było tak że w powiatowej arimr ja przejąłem nr. żony a w regionalnej żona mój.

 

Wiec jak widzisz adaammek nawet informatyzacja w jednej instytucji zawodzi, doprowadza do nieporozumień, a mimo to od odpowiedzialności karnej nie uchroni wadliwy system czy w ogóle jego brak.

 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

 szkoda mi takich ludków jak ty  ;)

 masz swoje zwidy i tyle,  żadne argumenty i fakty ciebie nie interesują  

 

ty tu się na tym forum dwoisz troisz podobno cie nic nie interesuje ??

nie masz coś z tego ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

co tam boli że się nie po pisałeś  ? 

sam zaprzeczasz sobie w jednym zdaniu , to naprawdę mistrzostwo 

ale co tam inni już to odkryli , więc zero satysfakcji mam z tego  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marko co tu dyskutować, zdaję sobie sprawę że takowe wyroki są, ale czy maja aż tak duże znaczenie aby mnie nimi teraz bić. Zresztą napisałem ci że konkretnie w tej sprawie nie wiele się zmieniło więc przykład co najwyżej taki sobie.

Nie w tym rzecz abyś siedział pół nocy i wyszukiwał czegoś co mnie dotyczyło. Bo pewnie jeszcze kilka znajdziesz ale to nie jest dużej wagi i bez oporu można to traktować jako sprawy w którym nie towarzyszyło nasze zainteresowanie.

To tak jakbym stwierdził że w tym lesie nie ma grzybów, ty do niego wpadasz biegasz w szerz i wzdłuż oraz poprzek. Latasz tak pół dnia i na koniec przynosisz mi tylko jednego starego robaczywego kozaka którym dostaję w twarz oraz słyszę tekst: ,,i co zatkało? A mówiłeś że nie ma grzybów!!!.. Każdy się śmieje dookoła i raczej nie ze mnie. Ale uznajemy że ty masz rację bo grzyb był. Niestety ale tak to mniej więcej wygląda.

 

Krasus dobrze że zaznaczyłeś od czego jest władza sądownicza. Zgadzam się z tym w 100% że bliżej jej do kontrolowania niż wspierania ekipy rządzącej która w 2012 kradnie pieniądze z emerytur ponad miliard o ile dobrze pamiętam a repliński bez skrupułów to przyklepuje mimo zastrzeżeń kilku pozostałych sędziów.

 

Dlatego odczuwam satysfakcję że TK jest zablokowany, a doznał bym jeszcze większej gdyby repliński został wygnany. Może zapisałby się w kartach historii jako pierwszy tak dostojny, sędzia na uchodźstwie.

TK jest zablokowany przez tą szuję. Jeśli pis będzie miał w garści większość sędziów wznowi działalność TK i sprawy małej wagi będą bez przeszkód rozpatrywane. A sprawy dużej wagi tzn. ile i z czego zapier..lić obywatelom jak to się robiło do tej pory, to się okaże jakie pis ma zamiary i czy zamierza coś zabierać i którym obywatelom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Skoro sędziowie zostali wybrani nie zgodnie z Konstytucja nie ma łamania prawa. Konstytucja nie wskazuje , że można wybrać sędziego przed zakończeniem kadencji. To wskazała znowelizowana ustawa z czerwca 2016 r. Ale ona jest aktem podrzędnym w stosunku do Konstytucji. Pis znowelizował przed wyborem 3 sędziów ustawę i przywrócił stan poprzedni. Prezydent zgodnie z tą ustawą nie ma prawa zaprzysiąść tych sędziów bo łamie Konstytucje. A po co lewaki wprowadzały gimnazjum w 98 r? Tez programu nie mieli, strajki były, Broniarz się głodził i nić.  Niech platfusy pokażą ilu nauczycieli odeszło z pracy przez 8 lat. Tego nie ujawnią bo działa ni ich niekorzyść.

 

 

Brawo ty zapytaj lewaka Kaczyńskiego po co za tą reformą głosował. Pomijam już twoją nikłą wiedzę o faktach. Bo ci tylko do głowy wbili, że dookoła same lewaki. A to w 1998 czy 1999 roku jak dobrze pamiętam. Lewackie PC braci Kaczyńskich z lewackim AWS em i Unią Wolności wprowadzało reformę szkolnictwa. Kurcze mówili, że to prawica była. A po latach dowiaduję się, że lewaki. Że pis jest dzisiaj partią lewicową to ja wiem. Ale że AWS był to się dowiedziałem od eksperta. 

Sęk w tym, że trzech sędziów od których Duda nie przyjął przysięgi zostało wybranych zgodnie z prawem. Ich kadencja kończyła się za rządów PO i to PO miała prawo ich wybrać. Rzepliński postąpił tu uczciwie. Bo nie mścił się i przyjął dwóch sędziów wybranych przez pis do orzekania. Oczywiście po postapiła xle wybirającdwóch sędziów prze końcem kadencji. Ale pis to zmienił i tutaj Rzepliński nie protestował. Przyjął ich.

 

hubertus gdybyśmy mieli problem łamania prawa, czy też naginania go na potrzeby polityków tylko w kwestiach takich jak sprawa TK to ja bym żył w najfantastyczniejszym kraju. Co tak naprawdę ja na tym tracę, w którym momencie doznałem krzywdy z tego powodu? Wcześniej TK działał na dyktando panującej partii teraz nie działa wcale więc co się zmieniło w efekcie końcowy? Nic.

Opozycja jest opozycją i każdą sprawę, nawet rozjechanej żaby przez limuzynę prezydenta jak będzie potrzeba rozdmucha do rangi znęcania się nad zwierzętami przez głowę państwa. Ale wypada mieć trochę orientacji, aby nie ulegać wszystkim oskarżeniom. Opozycja musi być i zawsze była, jednak do tej pory była to zdrowa opozycja nie donoszono na PL do sąsiadów którzy niegdyś przeprowadzili zabór naszych terenów. Moim zdaniem właśnie takie donoszenie jest większą zdradą niż majstrowanie, przepychanki czy łamanie ustaw TK.

 

Z tymi 8 klasami nie zagłębiałem się może i racja że niewiele to zmieni więc bez sensu ponosić kolejne koszta. Wcześniej może było lepiej ale zmiana na gimnazjum nie zepsuła nam społeczeństwa że natychmiast tą zmianę trzeba odkręcać aby dalej nie psuć. Tu się nie będę wypowiadał bo naprawdę nic na ten temat nie wiem jakie to koszta itd.

 

Do TK nie widzę sensu wracać, temat dawno umarł śmiercią naturalną, był to sztuczny twór więc nie miał prawa długo żyć. Lepiej o tym gazie, więc sądzicie że za kilka lat znacznie zdrożeje i inwestycja np. w pompę ciepła jest uzasadniona?

 

Co do TK to ja pisałem wyżej spór bez sensu. Zorganizowany tylko dlatego by podzielić społeczeństwo. Powinno się odwołać dwóch sędziów powołanych przez po na zapas, przed końcem kadencji Co zostało zrobione. i uszanowane przez Rzeplińskiego. Ale uszanować trzech sędziów wybranych przez po prawidłowo. Duda powinien odebrać od nich ślubowanie. Pis tego nie zrobił by mieć podłoże do konfliktu. Tu widać wyraźnie komu od początku zależało na wojnie o TK i podgrzewaniu atmosfery. Tym bardziej, że pis przed wybrani, gdy się zorientowali, że mają duże szanse na zwycięstwo wycofali z TK skargę na wybór przez po dwóch sędziów za dużo. Bo już mieli zaplanowaną rozpierduchę w TK. Taka jest prawda a cała ta wojna jest może nie jakoś mocno istotna dla przeciętego obywatela. Ale sieje zamęt i coraz bardziej dzieli społeczeństwo. 

Co do skarg opozycji do sąsiadów to przypomnij sobie jak to za rządów po. Ziobro typowym dla siebie płaczącym głosem lamentował w UE na tema zagrożonej wolności i demokracji w Polsce bo jakiegoś internautę zamknęli czy coś. Przypomnij sobie jak pis z Kaczyńskim i Millerem z sld skarżyli się, że wybory samorządowe sfałszowano. Tak tak pis w opozycji też na Polskę skarżył. Można napisać, że to oni zapoczątkowali tę nową świecką tradycję.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Marko-kolo nieuki od kiedy to TK zatwierdza niezgodne z Konstytucją ustawy? Nowelizacja ustawy wprowadzał stan poprzedni więć TK nie może uznać jej jako niezgodnej z Konstytucją nieuku. Bo sam działa niezgodnie z Konstytucją. Gdy orzekał to w składzie 11 sędziów. A miał w 15 osób. Poza tym Konstytucja  o wybieraniu sędziów na zapas nie wspomina. Tylko po zakończeniu kadencji. czytaj coś , a później pisz grafomanie. Ar.193-195 KRP. Czytaj i ucz się. Ustawa znowelizowany określiła, że może być 10 sędziów jako skład. Tych także nie było. Trzeba się uczyć koleś marko-kolo, a nie zmyślać bzdury nieuku :)

Od hubertuss kiedy Pis to lewica? Określa się jako cento prawica,po jako lewicowe centrum.  Reformę wprowadzała AWS bo wtedy rządziła, a nie PC. Zresztą jeśli zawarli nawet koalicję w tej sprawie to raczej nie grzech. Żadna z partii nie miała wtedy większości. Tobie wbili do głowy, że to Pis lewaki.  Rzepliński przyjął ich po nowelizacji ustawy. To, że Po wybrało sobie przed czasem po nowelizacji ustawy także było zgodne z czasem. Ale miało polityczny sens by blokować uchwały nowego Sejmu. Pis zrobiło to samo, ale tego TK już nie uznał. Problem w tym, że TK nie mogło tego zrobić bo nie miało zgodnie z Konstytucja pełnego składu wymagane art. 194 Konstytucji. Brakowało im 3 sędziów.

 

Ulman , pisze wielu. Jaką mam pewność, że to prawda? Wiem ile płacę za ruski gaz. I nie jest to mało.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No przecież sam napisałeś po co lewaki wprowadzały tę reformę w 1998 roku. To ci napisałem jakie lewaki za nią głosowały. PC mgło być w koalicji w AWS ale nie musieli za wszystkim głosować. A Kaczyński i kilka osób będących dzisiaj w Pis za tą reformą głosowali. Taka jest prawda. Której ty nie znasz. Bo dla ciebie wszyscy przeciwnicy pis to lewaki. Nawet ci co dzisiaj w pisie są na czele z prezesem. Nazywani są przez ciebie lewakami bo wprowadzali reformę edukacji. I za nią głosowali. Za daleko zabrnąłeś z tą głupota i teraz już tego nie obronisz.

To jako co pis się określa to jedno a drugie to jest to co robi. Ty wierzysz w to jak pis się określa. Ja patrzę na to co robi. Widać wyraźnie, że w sprawach gospodarczo społecznych pis ma lewicowy program. Jeszcze nie słyszałem by ktoś z po określał się jako centro lewica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Marko-kolo nieuki od kiedy to TK zatwierdza niezgodne z Konstytucją ustawy? Nowelizacja ustawy wprowadzał stan poprzedni więć TK nie może uznać jej jako niezgodnej z Konstytucją nieuku. Bo sam działa niezgodnie z Konstytucją. Gdy orzekał to w składzie 11 sędziów. A miał w 15 osób. Poza tym Konstytucja  o wybieraniu sędziów na zapas nie wspomina. Tylko po zakończeniu kadencji. czytaj coś , a później pisz grafomanie. Ar.193-195 KRP. Czytaj i ucz się. Ustawa znowelizowany określiła, że może być 10 sędziów jako skład. Tych także nie było. Trzeba się uczyć koleś marko-kolo, a nie zmyślać bzdury nieuku :)

Od hubertuss kiedy Pis to lewica? Określa się jako cento prawica,po jako lewicowe centrum.  Reformę wprowadzała AWS bo wtedy rządziła, a nie PC. Zresztą jeśli zawarli nawet koalicję w tej sprawie to raczej nie grzech. Żadna z partii nie miała wtedy większości. Tobie wbili do głowy, że to Pis lewaki.  Rzepliński przyjął ich po nowelizacji ustawy. To, że Po wybrało sobie przed czasem po nowelizacji ustawy także było zgodne z czasem. Ale miało polityczny sens by blokować uchwały nowego Sejmu. Pis zrobiło to samo, ale tego TK już nie uznał. Problem w tym, że TK nie mogło tego zrobić bo nie miało zgodnie z Konstytucja pełnego składu wymagane art. 194 Konstytucji. Brakowało im 3 sędziów.

 

Ulman , pisze wielu. Jaką mam pewność, że to prawda? Wiem ile płacę za ruski gaz. I nie jest to mało.

tu ujawnia się jakiś zespół który ani pisać a nie czytać nie potrafi  a co dopiero domagać się logiki 

gdzie napisałem że zatwierdza ? TK orzeka i jego wyroki są obowiązujące i nie podlegają ocenie bo żadna inna instytucja nie ma do tego prawa - tak stanowi KONSTYTUCJA RP 

TK orzekł że 3 sędziów jest powołanych zgodnie z prawem a 2 nie -  bo w tym zakresie zgoda że zostali wybrani na zapas bo kadancja sędziów się nie zakończyła  

jeszcze raz powtarzam tylko TK ma prawo orzekać co jest zgodne a co nie z Konstytucją i robi to na wniosek a nie z urzędu 

 

nie bierz się z takie połajanki bo widać że niczego nie rozumiesz i nie potrafisz nawet propagandy pisowskiej przekazać


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Tak marko-kolo wpierw ty naucz się czytać. Zresztą nie ty jedne hubertuss tez nie umie tego prostej czynności jeszcze zrobić. Oczywiście, że zostali wybrani na zapas jak sam zauważyłeś jeszcze ich kadencja się nie skończyła. To wprowadzała ustawa z czerwca 2015 r. I ta nowelizację uznał za zgodną z Konstytucją TK. Następnie Pis poprawił ja następna nowelizacją zanim zostali zasprzysiężenie sędziowe  z czerwca. Tą TK uznał za niezgodną z Konstytucją. Na tej podstawie widać, że TK działa politycznie co jest niezgodne z art. 195 Konstytucji. Wszystko :) I ja podejmował w składzie 13 osobywm co było niezgodne nawet z nowelizacją czerwcową. Art. 194 mówi wyraźnie, iź ma być skład 15 osobowy. Finito. Nie bierz tego za opieprz bo jak rozumiem, że tego nie ogarniesz i nie rozumiesz :) Typowe dla Ciebie, ale nie przejmuj się. Pouczysz się i będzie dobrze :) No to do książek nieuku :) Może kiedyś zrozumiesz... :)

 

Ulaman cieszę się, że dotarło, że to lewica wprowadziła reformę :), to sukces. Mijasz się  prawdą, nie rozumiejąc słowa koalicja. Trudno kiedyś zrozumiesz. No nie lewaki wszyscy nie są. Większość tak, ale nie wszyscy. Pis nie jest lewica to już juź chyba wiesz. Ma program pro społeczny po rządach złodziei i bandytów platfusów i peselu. To, że jest socjalistyczny to nie jest złe. Ty tez jesteś socjalistą. W końcu bierzesz dopłaty i dotacje.  Oczywiście, że są lewakami jak widać po ich sloganach i hasłach bez pokrycia. Różnica między nimi, a liberałami żądna bo wszystko się powtarza. Dla ciebie może są lewakami dla mnie cento prawicą. Konserwatywną. I takie są ich działania. To, że tych widzisz w nich lewaków to twój problem wynikając z braku poczucia realizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

mnie nie obchodzi twoje prywatne zdanie i tyle , bo to tylko brednie zasłyszane od klakierów z pisuaru 

dla mnie ważne jest stanowisko  instytucji do tego powołanych - czytaj SN , KRRP  itp. 

sam wydział prawa odciął się od swego absolwenta dudusia 

środowisko prawników i sędziów bardzo wyraźnie się wypowiedziało  i tyle 

 

 

mnie nie interesuje co twierdzi sługa jarka bo on nie ma żadnych uprawnień aby decydować co jest zgodne a co nie 

tak samo jak kempa i temu podobne dziwadła jak zbyszek co ledwo zdał aplikacje po kilku podejściach  

 

tu decydujący głos mają profesorowie prawa a nie politycy czy klakierzy którzy na nich głosują 

prezydent stanie przed TS za swoje wyczyny i tyle 

po roku urzędowania jest najbardziej skompromitowany że wszystkich dotychczasowych , bo żaden z nich nie był marionetką 

 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

To po co pisze barnie jak cie nie obchodzi? Prawda boli? I to bardzo jak widać :) faktycznie z szamba twój głos dochodzi. Niżej jest tylko muł dna, ale ty jesteś już niżej nawet tego mułu... :) ,,...nie nie interesuje co twierdzi sługa jarka bo on nie ma żadnych uprawnień aby decydować co jest zgodne a co nie tak samo jak kempa i temu podobne dziwadła... " ty może wpierw naucz się pisać :) , bo słabo ci idzie.

 

Ten wydział się odciął, parę innych nie. Taka przepychanka nie odkryje sensu :) Zdania są podzielone. A świadczy to tylko o tym, że niezawisłość  sędziowska  to bajka dla dzieciaków takich jak ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

parę innych czyli jakie ? kończył jakieś o których nie wiemy ? 

wiesz o czym teraz się dyskutuje na wydziałach prawa ? o tym jak prezydent i parament łamie konstytucję  ;) będą   pisać o tym doktoraty itp .  :D

 

 

 

 masz jakieś przykłady  uczelni , środowisk prawniczych  czy sędziów którzy to poparli  marionetkę 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Takich, które go poparły :), może kończył tego nie wiem. Ale to bystry gość tak, że jest to możliwe :) Teraz się pisze doktoraty jak TK łamie prawo, a naswet dyplomy magisterskie :) Tylko nie wiem czy to takie przyjemne stwierdzenie, że organ powołany do badania zgodności Konstytucji z prawem stanowionym sam je łamie :).  Oczywiście mam przykład uczelni, które poprały Prezydenta, a nie marionetkę pseudo intelektualną  taka jak ty :). Jak również przykład wydziałów, które nie poparły TK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no wiem że masz tylko nie możesz znaleźć  :D  :D  :D

podpowiem ci , jeśli chodzi o sędziów to ci chorzy  co dostają rozkazy od jarka

 

szukasz tego ? wiesz kto to powiedział ? 

 

"Trybunał Konstytucyjny jako instytucja kontroli konstytucyjności (...) jest instytucją utrwaloną w kulturze europejskiej. (...) tam gdzie istnieje praworządne państwo, tam istnieją i organy kontroli konstytucyjności. Nawet jeżeli w moim przekonaniu każda władza może podlegać krytyce, a więc także i Trybunał, to jest to władza, której istnienie, kompetencje są co do zasady niepodważalne. To też niezwykle wzmacnia pozycję tych, którzy funkcje sędziów Trybunału objęli. Zdaję sobie sprawę, że między różnymi organami władzy, organami władzy sądowej, władzy wykonawczej, ustawodawczej bywają napięcia. To jest rzecz normalna w demokracji. Jest również rzeczą normalną, że orzecznictwo Pań i Panów sędziów może być przedmiotem dyskusji. Ale nie zmienia to faktu, że ta dyskusja, szczególnie po wydaniu orzeczenia, ma jedynie teoretyczny charakter, ponieważ zgodnie z naszą Konstytucją orzeczenie takie ma moc powszechnie obowiązującą. To kolejny dowód na ogrom Pań i Panów władzy. Wspominam o tym dlatego, że w trakcie uroczystości, która wiąże się ze zmianą na stanowisku prezesa Trybunału, z powołaniem jednej piątej składu sędziów Trybunału, o takich rzeczach wspominać należy".

 "Trybunał Konstytucyjny jest nieodłączną częścią systemu ustrojowego państwa prawnego, a więc był, jest i pozostanie, dopóki Polska będzie miała taki charakter. Miejmy nadzieję, że na zawsze".

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Mogę. Na razie to ty nie podałeś tych, którzy maja odmienne zdanie :) :) :), no bo ich nie możesz znaleźć i obciach by był :) Na szczęście nie tak chorzy jak platfusy i ty :) może grzesiu, donek, andrzejek,  tak ich znajdziesz w jednej celi OZ :) Ale skoro tez tam jesteś to nie trzeba ci przypominać o tym... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj