Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Ulman    5573

Że wspieramy to ja wiem. Ja się pytam czy korzystanie jest równoznaczne z popieraniem jak pisałes.

Jak nie z Rosji to skad chcesz wziać gaz ? 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

Rados%C5%82aw-Sikorski-zdrajca-narodu-po


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

A skąd płynie w 25% obecnie?Katar, złoża na morzu Północnym,Norwegia, Dania, rurociąg bułgarski.  Opcji jest dużo. Cześć można zrealizować. Cześć się nie opłaca. Na razie płacimy najdroższy gaz w UE idący z Rosji. Drożej niż transport morski z Kataru. Tam można kupić 30% gazy, a nie jak dziś 70%. Wtedy cena będzie odpowiednia. Pozostają jeszcze ciągle złoża łupków. Tylko idź się spytaj platfusów i złodziei z peselu dlaczego koncesje mają tylko ruskie firmy na wydobycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Katarski jest droższy, sprawdx to dobrze.. Czy gospodarny PIS nie moze uzyć swoich najlepszych polityków i przenegocjować ceny jak to zrobił Orban?

Które złoza łupkowe mają ekonomiczny sens eksploatacji? 

Ruscy kupili koncesje razem z częścia firmy i to nie od nas więc jaki chcesz mieć na to wpływ?

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

8f422f61e1d6890682b9ff07438e48fe.png

 

Nieno Ty też zapewne masz że to wkleiłeś to nie mam żadnych wątpliwości że jest Was dwóch :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Rados%C5%82aw-Sikorski-zdrajca-narodu-po

 

Już gorszego od Radzia to chyba ze świeczką szukać chociaż jeszcze jak by pogrzebał to  kilka kwiatów by spokojnie poszukał. Taka zarozumiałość, buta i arogancja to naprawdę rzadko się zdarza nawet wśród polityków. Zresztą kto miał jakieś wątpliwości na temat Sikorskiego to taśmy u Sowy chyba wszystkim oczy otworzyły...

 

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Ty się patrz co sie teraz dzieje a nie żyjesz przeszłościa. Był jaki był i dlatego juz go nie ma


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ulman czyli przyjmujesz zasadę w stylu ,,co było a nie jest nie piszę się w rejestr"??? Nieprawda!!! Powinna wejść ustawa, że każdy nie zależnie od stołka i partii powinien być rozliczony za swoje grzechy jeśli zawinił coś na szkodę państwa. Idąc Twoim tokiem myślenia politycy są bezkarni bo jeśli jemu nic nie zrobili, który wcześniej rządził to mi też nic nie zrobią i właśnie takim sposobem ,,Decydenci czują się bezkarni" i to się tyczy wszystkich nie zależnie od partii politycznej.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy ma na każdego haka i nikomu z obecnej elity krzywda się nie wydarzy. Będą przepychanki i wyzywanki nic szczególnego. Ktoś kto mógł by ich poustawiać musi być czysty jak łza. Przez ponad 20 lat nic się nie działo w tym kierunku, jednak społeczeństwo po woli odzyskuje świadomość, za sprawą internetu i myślę że jesteśmy na najlepszej drodze do dobrych zmian. Najgorsze zło już przeżyliśmy, teraz musimy przeczekać to trochę mniejsze zło, a następny etap może będzie już kolorowy, a przynajmniej więcej białego niż czarnego w tej szarej rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Ulman czyli przyjmujesz zasadę w stylu ,,co było a nie jest nie piszę się w rejestr"??? Nieprawda!!! Powinna wejść ustawa, że każdy nie zależnie od stołka i partii powinien być rozliczony za swoje grzechy jeśli zawinił coś na szkodę państwa. Idąc Twoim tokiem myślenia politycy są bezkarni bo jeśli jemu nic nie zrobili, który wcześniej rządził to mi też nic nie zrobią i właśnie takim sposobem ,,Decydenci czują się bezkarni" i to się tyczy wszystkich nie zależnie od partii politycznej.

Nikt z całego lewicowego sejmu nie ma interesu politycznego ani osobistego by kogokolwiek rozliczyć.

"Nie rozliczaj byś rozliczonym nie został"  to motto zarówno PO jak i PIS. Masz rację ze są bezkarni i tacy pozostana.

 Nałozyłbys sobie kaganiec sam o tym decydując?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Poniekąd się z tobą zgadzam. Ale to mniejsze zło rządzi dopiero rok a już masę złego narobili. Aż strach pomyśleć co wywiną przez pozostałe 3 lata. Bo o ile rozumiem, że dali 500 plus bo obiecali. Obiecali obniżenie wieku emrytalnego. Ok 6 latki nie muszą iść do szkoły. Ale po co ta wojna z TK? Po co ta wojna z połową Europy? Nie mamy już w UE oprócz Węgier żadnych sojuszników. Po co ta bezsensowna kosztująca grube miliony reforma szkolnictwa i powrót do 8 klasowych podstawówek? Po co masa innych rzeczy konfliktujących społeczeństwo? A no po to by Kaczyński mógł wywołać wielki spór i zbudować w okół pisu atmosferę oblężonej twierdzy. Bo on tylko tak umie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hubertus przestań ciągle wymyślać niestworzone rzeczy a skup się na rzeczywistości. Pis jest mniejszym złem możesz stanąć na głowie a tego nie zmienisz. Pojmujesz to, jest zły ale mniej niż PO, pojmujesz? Tak pojąłeś to co powiedziałem i jak uważam, naprawdę dotarło? To nie próbuj mnie teraz nazywać pisowcem bo nim nie jestem.

 

Dali 500 + i bardzo dobrze, ale źle że dla wszystkich, powinni dać po 1000 ale zabrać najbogatszym.

Cel wojny z TK? A czy jest jakaś wojna, kto się czuje jak na polu bitwy mi jako normalnemu obywatelowi nie było dane odczuć że coś się dzieje z jakimś TK, o którym jeszcze rok temu, no może rok i 2 miesiące nikt w Polsce, a przynajmniej 95 % społeczeństwa nie wiedziało że istnieje taka instytucja.

 

Z pt. widzenia rodziców dzieci w wieku około szkolnym każdy jest zadowolony z powodu obecnej zmiany na temat 6 latków. Przynajmniej w moim otoczeniu i odczuciu.

 

A kiedy to mieliśmy w europie jakiegokolwiek sojusznika, chyba kpisz i myślisz o hitlerze, żart za 100pt. Na prawdę udał ci się. Brawo.

 

 

Wielki spór to buduje opozycja, podnoszą kwestie bardzo dyskusyjne które jednoznacznie nie są w interesie całego społeczeństwa.

Właśnie TK, właśnie szkolnictwo.

 

Pis jest zły pod tym względem że nic nie robi np. z dzikami. Kolesiostwo z PZŁ jest także w pis i nie pozwolą sobie krzywdy zrobić, będą motać do samego końca a i tak nic sensownego z tego nie wyniknie, dalej za tym idąc ASF. kolejne to zboże z ukrainy (ja akurat uważam że są to śladowe ilości nic nie znaczące) ale duża część rolników uważa inaczej. Więc aby im się upodobać powinni uszczelnić granice po przez surowe kontrole i powrót towaru. A szybko odechciało by się handelku.Jednak najwidoczniej jakiś buc z pisu robi na tym pieniążek, w skali kraju jest to śladowa ilość jak powiedziałem, ale kumpelka nie pozbawią przecież tych parunastu milionków na handelku, dlatego nic z tym nie robią.

 

I wiele wiele takich pierdów które nie pozwalają pisowi dać miana dobrej partii. Jest lepsza niż PO, ale wywodzi się z tej samej macierzy i krzywdy na wzajem sobie nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

 

 

Dali 500 + i bardzo dobrze, ale źle że dla wszystkich, powinni dać po 1000 ale zabrać najbogatszym.

 

Cel wojny z TK? A czy jest jakaś wojna, kto się czuje jak na polu bitwy mi jako normalnemu obywatelowi nie było dane odczuć że coś się dzieje z jakimś TK, o którym jeszcze rok temu, no może rok i 2 miesiące nikt w Polsce, a przynajmniej 95 % społeczeństwa nie wiedziało że istnieje taka instytucja.

 

A kiedy to mieliśmy w europie jakiegokolwiek sojusznika, chyba kpisz i myślisz o hitlerze, żart za 100pt. Na prawdę udał ci się. Brawo.

 

 

Nie powinni dawać ani 500 ani 1000 tylko gonić do roboty.

 

Jesli 95 % nie ma pojecia co to TK to jak takie społeczeństwo może swiadomie wybierać parlament?

 

Sojusznikiem jest ten z kim mamy wspólne interesy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już  ganiali do roboty i jakiś spektakularnych rezultatów to nie przyniosło. Jak debile nie potrafią sami zarobić, to lepiej zabrać tym najbogatszym i dać tym najbiedniejszym aby mogli kupić moje usług. Bo ja nie handluję helikopterami ani dywanami perskimi więc domyśl się na jakim statucie majątkowym jest moja klientela i klientela 90 % polskich przedsiębiorców, rolników też bo oni poniekąd są prywatnymi jednoosobowymi firmami.

 

Takie poczynania zacierają granice majętności społeczeństwa a tego chyba byśmy chcieli wszyscy tu obecni bo wątpię aby w śród nas był miliarder który życzył by sobie zmniejszyć populację ludzką o 70% a swój majątek zwiększyć o 1000%?

 

A jaki wpływ na wynik wyborów miałaby znajomość TK przez społeczeństwo na poziomie znajomości tabliczki mnożenia? Skoro znają tabliczkę do czegoś im jest potrzebna, skoro nie znali i by dalej nie znali TK gdyby nie opozycja która szuka rozgłosu widocznie do niczego nie był im niepotrzebny. Skoro nie znają z nazwiska prezydenta tak bliskiej estoni w przeciwieństwie do nazwiska prezydenta USA najwidoczniej nie mają rodziny w estoni, nie pracują w firmach estońskich, nie myślą o podróżowaniu do estoni w celach turystycznych jak i zarobkowych, nie prowadzą interesów z ludźmi pochodzenia estońskiego, nie mają rynku zbytu n ziemi estońskiej. Schemat prosty jak budowa cepa.

 

Sojusznik a wspólne interesy w żadnym wypadku nie są synonimami z której strony by nie patrzył. Sojusznik już w wieku szkolnym chociażby z gier planszowych dzisiaj komputerowych utożsamiany jest z kompanem w walce przeciw wrogowi. Natomiast interesy można prowadzić z największym wrogiem jeśli jest się przekonanym co do uczciwości zaistniałego interesu. Jedynie jakieś przesłanki ideologiczne, mające na uwadze godność i honor mogłyby temu zapobiec w np. na odludziu głodny człowiek w sytuacji patowej kupuje jedzenie u zabójcy swojej matki, albo honor mu nie pozwala i umiera z głodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Jak debile nie potrafia zarobić to niech nie jedzą. Do czego doprowadzi jak będziesz im dawał kasę za nic? Nawet nie pomyślą o pracy bo po co?. A jak będziesz chciał pobudzic gospodarke to dasz im dwa razy tyle za nic? 

W imię czego nalezy zabierac bogatym i zacierac granice majetności?

Znajomość TK nie ma żadnego wpływu na wybory ale obrazuje świadomość wyborcy. Jesli mamy masę ciemnoty która nie ma pojecia jak jest zorganizowane Państwo i co jest dla niego dobre a co złe to jak moga dokonac poprawnych wyborów? Głąby wybieraja głupia większość sejmową która wyłania głupi rzad a nastepnie wprowadza głupie reformy. Jak to ma działać?

Skoro razem ze swoim sojusznikiem walczycie ze wspólnym wrogiem to znaczy ze macie w tym wspólny interes


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wcale mi nie chodzi o ich jedzenie. Jestem egoistą i mogą chodzić głodni, grunt to aby mieli pełną kieszeń i opróżniali ją w moim zakładzie/firmie/usłudze. Teraz nie mają kasy więc nie mogą przynosić jej do mnie. A kwestia tego czy im się żyje lepiej absolutnie mnie nie obchodzi, ale oczywiście jest to powiązane z sobą i jedno warunkuje drugie.

 

A niby kto pobudza gospodarkę jak nie konsument? Gdyby było inaczej nie byli byśmy ostatecznym rynkiem zbytu dla zachodu, dla zachodnich lidlów, cerfurów, opli VW i skód i JD. Gdyby nie nasze zakupy pobudzały gospodarki w niemczech mieli by nas głęboko w d. i nic by nam tu nie sprzedawali. Dlatego zabierają bogatym Polakom takim jak, rolnik - poprzez: narzucają niskie ceny na towary do przetwórstwa i sprzedają z wielkim zyskiem, narzucają niskie ceny przedsiębiorcom świadczącym usługi na rzecz zachodnich kontrahentów (transport, magazynowanie, wstępne przygotowanie do produkcji, czy magazynowania itp.) aby produkt końcowy zbyty na naszym rynku przyniósł im jak nawjększy zysk.

 

Nie wierzę że trzeba to tłumaczyć bo jeszcze ktoś nie dostrzega dobrodziejstw płynących z posiadania w kraju bogatego konsumenta. :blink:

 

Trzeba zabierać w imię tego że najbogatsi w Polsce są ściśle powiązani z zachodem, czyli z wrogiem który nie ma zamiaru wyciągać do nas pomocnej dłoni tylko podbija nas zamiast militarnie to ekonomicznie.

W ja nigdzie nie powiedziałem że trzeba zabierać bogatym Polakom, nie od dzisiaj to można przeczytać na tym forum że cały czas chcę zabierać lidlom, cerfurom, bankom zagranicznym itp.

 

Dla ciebie ciemność masy warunkuje nieznajomość instytucji TK, dla matematyka ciemność masy warunkuje nizenajomość 95% społeczeństwa różniczkowania, ba potęgowania ułamków, a dla magdy gesler ciemność masy warunkuje nieznajomość składu sosu bongoles.

A rzecz która ich łączy to to że wymagają od społeczeństwa aby znali się na wszystkich otaczających pierdołach.

 

Dla sprawnego funkcjonowania społeczeństwa wystarczy z przykładów wymienionych powyżej kolejno: Znajomość obowiązków i możliwości: prezydenta, premiera i sejmu, kolor flagi, hymn i ogólna historia.  Znajomość liczb, umiejętność podstawowego dodawania odejmowania dzielenia i mnożenia. Znajomość przepisów na ugotowanie ziemniaków, jajecznicy i smażenia kotleta.

 

Tak głąby do dziś dnia i wszędzie wybierają tego któremu uda się wykreować największej liczbie głąbów pogląd. A różnica w dobrobycie krajów, wynika z tego kto kreuje poglądy, w normalnych krajach najwięcej poglądów udaje się wykreować normalnym ludziom chcących jak najlepiej dla swojego kraju. W krajach takich jak PL na razie prym w kreowaniu poglądów społeczeństwa wiedli zdrajcy. Zdrajcy też mogą być bardziej lub mniej okrutni. I jeśli już najbardziej restrykcyjni w swoich zapędach przegrywają jest nadzieja że kraj zmierza w dobrym kierunku i za kilkanaście lat zdrajcy zostaną bez echa, bez możliwości kreowania poglądów.

 

PL z nikim nie walczy, nie rzuca nawet rękawicy bo: czytaj wyżej. Za kilka lat może się to zmieni i wtedy przyłączą się do nas kraje które będą widziały w nas swojego sojusznika w walce z wrogiem. A interesy jakieś tam już dzisiaj prowadzimy, np. ponoć z chinami tak obecny rząd się przynajmniej przechwala. Ale nie oznacza to że chiny są naszym sojusznikiem w walce np. z niemcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Poniekąd się z tobą zgadzam. Ale to mniejsze zło rządzi dopiero rok a już masę złego narobili. Aż strach pomyśleć co wywiną przez pozostałe 3 lata. Bo o ile rozumiem, że dali 500 plus bo obiecali. Obiecali obniżenie wieku emrytalnego. Ok 6 latki nie muszą iść do szkoły. Ale po co ta wojna z TK? Po co ta wojna z połową Europy? Nie mamy już w UE oprócz Węgier żadnych sojuszników. Po co ta bezsensowna kosztująca grube miliony reforma szkolnictwa i powrót do 8 klasowych podstawówek? Po co masa innych rzeczy konfliktujących społeczeństwo? A no po to by Kaczyński mógł wywołać wielki spór i zbudować w okół pisu atmosferę oblężonej twierdzy. Bo on tylko tak umie działać.

 

"Mniejsze zło" z racji wzrostu gościa z drabiny, czy tego co wyczynia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Katarski gaz nie jest drogi, Nawet z transportem w porównaniu z ruskim. Poza tym dużo lepszy jeśli chodzi o kaloryczność. Dobre pytanie zapytaj złodziei i bandytów z po i peselu  komu sprzedali koncesję na wydobycie gazu łupkowego. Na pewno się dowiesz za ile i kto wziął. Mniejsze zło to rządziło w formie bandyckich rządów po i peselu przez 8 lat. Widać jak rządzili złodzieje skoro na nić nie ma kasy. No, ale jak się buduje najdroższe autotostrady 6 tyś miesięcznie to dla złodziei z po mało, okrada się obywateli z OFE i sprzedaje przemysł za grosze albo likwiduje to nić dziwnego, że na nić nie ma. Nie darmo Tusk mówił, że nie jest Polakiem. I tak faktycznie jest. Jest folksdojczem. Ale tak to jest jak lewaki rządzą i kradną. 

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Poniekąd się z tobą zgadzam. Ale to mniejsze zło rządzi dopiero rok a już masę złego narobili. Aż strach pomyśleć co wywiną przez pozostałe 3 lata. Bo o ile rozumiem, że dali 500 plus bo obiecali. Obiecali obniżenie wieku emrytalnego. Ok 6 latki nie muszą iść do szkoły. Ale po co ta wojna z TK? Po co ta wojna z połową Europy? Nie mamy już w UE oprócz Węgier żadnych sojuszników. Po co ta bezsensowna kosztująca grube miliony reforma szkolnictwa i powrót do 8 klasowych podstawówek? Po co masa innych rzeczy konfliktujących społeczeństwo? A no po to by Kaczyński mógł wywołać wielki spór i zbudować w okół pisu atmosferę oblężonej twierdzy. Bo on tylko tak umie działać.

 

Nie chce bronić PIS ale poprawić wyczyn z ośmioletniego psucia PO-PSL to naprawdę będzie duży wyczyn. Tak się zapatrzyli w dzikich prywatyzacjach na mateczkę UW że nie przeszkodziło im to sprzedać BGŻ jeden z prestiżowych Banków Polskich dzisiaj to PARIBAS, to oni doprowadzili, do tego że Banki Zachodnie są 60:40 w stosunku do Polskich.  Jakby tego było mało dokonano prywatyzacji RUCHU a także CIECHU z jego strategicznymi instalacjami.

WOZAK71 a za gaz to już Pan Pawlak, to on podpisał z Gazpromem umowę tak niebagatelnie korzystną, że mamy jeden z droższych gazów w UE, jakby było śmieszniej umowa miała być do 2037 roku bo tak chciał W 2010 Tusk z Pawlakiem jednak, umowa podpisana w 2012 na 10lat. Po tym gospodarstwa domowe odczuły nie małą podwyżkę bo PGiNG podniosło cenę gazu o 10%.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Hubertus przestań ciągle wymyślać niestworzone rzeczy a skup się na rzeczywistości. Pis jest mniejszym złem możesz stanąć na głowie a tego nie zmienisz. Pojmujesz to, jest zły ale mniej niż PO, pojmujesz? Tak pojąłeś to co powiedziałem i jak uważam, naprawdę dotarło? To nie próbuj mnie teraz nazywać pisowcem bo nim nie jestem.

 

Dali 500 + i bardzo dobrze, ale źle że dla wszystkich, powinni dać po 1000 ale zabrać najbogatszym.

Cel wojny z TK? A czy jest jakaś wojna, kto się czuje jak na polu bitwy mi jako normalnemu obywatelowi nie było dane odczuć że coś się dzieje z jakimś TK, o którym jeszcze rok temu, no może rok i 2 miesiące nikt w Polsce, a przynajmniej 95 % społeczeństwa nie wiedziało że istnieje taka instytucja.

 

Z pt. widzenia rodziców dzieci w wieku około szkolnym każdy jest zadowolony z powodu obecnej zmiany na temat 6 latków. Przynajmniej w moim otoczeniu i odczuciu.

 

A kiedy to mieliśmy w europie jakiegokolwiek sojusznika, chyba kpisz i myślisz o hitlerze, żart za 100pt. Na prawdę udał ci się. Brawo.

 

 

Wielki spór to buduje opozycja, podnoszą kwestie bardzo dyskusyjne które jednoznacznie nie są w interesie całego społeczeństwa.

Właśnie TK, właśnie szkolnictwo.

 

Pis jest zły pod tym względem że nic nie robi np. z dzikami. Kolesiostwo z PZŁ jest także w pis i nie pozwolą sobie krzywdy zrobić, będą motać do samego końca a i tak nic sensownego z tego nie wyniknie, dalej za tym idąc ASF. kolejne to zboże z ukrainy (ja akurat uważam że są to śladowe ilości nic nie znaczące) ale duża część rolników uważa inaczej. Więc aby im się upodobać powinni uszczelnić granice po przez surowe kontrole i powrót towaru. A szybko odechciało by się handelku.Jednak najwidoczniej jakiś buc z pisu robi na tym pieniążek, w skali kraju jest to śladowa ilość jak powiedziałem, ale kumpelka nie pozbawią przecież tych parunastu milionków na handelku, dlatego nic z tym nie robią.

 

I wiele wiele takich pierdów które nie pozwalają pisowi dać miana dobrej partii. Jest lepsza niż PO, ale wywodzi się z tej samej macierzy i krzywdy na wzajem sobie nie zrobią.

 

Też uważam, że nie powinno być 500 plus najbogatszym. Ale nie o to mi chodziło. Chodziło mi o to, że rozumiem, że pis spełnia jakieś tam swoje obietnice. Rozumiem, że ludzie na to czekają. Chociaż mi się te obietnice nie podobają. 

Ale nie rozumiem niektórych posunięć. Które w zasadzie niczemu nie służą. To, że sześciolatki nie muszą iść do szkoły to akurat nie wiele kosztuje. Jak nie chcą niech nie idą. Chociaż znam rodziców i dzieci, które chciały iść w wieku sześciu lat i się cieszą. Ale po kiego grzyba robić tak kosztowne przywrócenie 8 klasowych podstawówek i likwidację gimnazjów. Czemu tyle wywalonej kasy ma służyć?

Wojna o TK to określenie jakiego akurat ożyłem. Może być spór o TK konflikt. Oczywiście tak ma to wyglądać, że to wina opozycji. Ale skoro prezydent łamie konstytucję odmawiając odebrania ślubowania od trzech legalnie wybranych sędziów. To co ma opozycja się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Skoro sędziowie zostali wybrani nie zgodnie z Konstytucja nie ma łamania prawa. Konstytucja nie wskazuje , że można wybrać sędziego przed zakończeniem kadencji. To wskazała znowelizowana ustawa z czerwca 2016 r. Ale ona jest aktem podrzędnym w stosunku do Konstytucji. Pis znowelizował przed wyborem 3 sędziów ustawę i przywrócił stan poprzedni. Prezydent zgodnie z tą ustawą nie ma prawa zaprzysiąść tych sędziów bo łamie Konstytucje. A po co lewaki wprowadzały gimnazjum w 98 r? Tez programu nie mieli, strajki były, Broniarz się głodził i nić.  Niech platfusy pokażą ilu nauczycieli odeszło z pracy przez 8 lat. Tego nie ujawnią bo działa ni ich niekorzyść.

 

Jaco25 ja wiem.Wiem ile płacę co miesiąc. I jak to grzeje też. Ale umów międzynarodowych trzeba przestrzegać. nawet jeśli to kosztuje. I gaz od ruskich będzie coraz droższy bo rurociąg pod Bałtykiem spowoduje, iż rurociąg Przyjaźń idący przez Polskę traci na znaczeniu. A co za tym idzie kasa za wykorzystanie przesyłu za jego pomocą spada. A to olbrzymia kasa. Ciech to był przewał.Sprzedaż za bezcen. To samo chcieli zrobić z Zakładami Chemicznymi w Puławach. Ruscy juź kasę kładli na stół. Ciekawe czy faktycznie Kulczyk żyje i sfingował swoją śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

o zgodności orzeka TK - a ten orzekł że 3 sędziów zostało wybranych prawidłowo 

tak stanowi Konstytucja  i nikt inny nie ma prawa dokonywać swoich interpretacji i decydować inaczej 

Prezydent nie ma uprawnień do orzekania co jest zgodne a co nie bo od tego jest TK  

Sąd Najwyższy jasno zajął stanowisko i wskazał że Prezydent ma obowiązek zaprzysiąc trzech prawidłowo wybranych sędziów  

ustawa pis-u jest  też podrzędna wobec Konstytucji   co sam  twierdzisz  

no i jak teraz prezydent nie łamie prawa jak stosuje  podrzędną ustawę(która nie jest ustawą tylko uchwałą ) a nie Konstytucję  ?

jakim prawem niższy akt (uchwała ) unieważnia ustawę  ? sam przeczysz swoim teoriom 

 

złamał konstytucję bo ma obowiązek zaprzysiąc prawidłowo wybranych sędziów co orzekł TK

DALEJ WSZYSTKIE DZIAŁANIA SĄ WBREW KONSTYTUCJI 

 

 

to co piszesz to brednie niedouka , który nieudolnie  próbuje powtarzać propagandę  pisuaru  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hubertus gdybyśmy mieli problem łamania prawa, czy też naginania go na potrzeby polityków tylko w kwestiach takich jak sprawa TK to ja bym żył w najfantastyczniejszym kraju. Co tak naprawdę ja na tym tracę, w którym momencie doznałem krzywdy z tego powodu? Wcześniej TK działał na dyktando panującej partii teraz nie działa wcale więc co się zmieniło w efekcie końcowy? Nic.

Opozycja jest opozycją i każdą sprawę, nawet rozjechanej żaby przez limuzynę prezydenta jak będzie potrzeba rozdmucha do rangi znęcania się nad zwierzętami przez głowę państwa. Ale wypada mieć trochę orientacji, aby nie ulegać wszystkim oskarżeniom. Opozycja musi być i zawsze była, jednak do tej pory była to zdrowa opozycja nie donoszono na PL do sąsiadów którzy niegdyś przeprowadzili zabór naszych terenów. Moim zdaniem właśnie takie donoszenie jest większą zdradą niż majstrowanie, przepychanki czy łamanie ustaw TK.

 

Z tymi 8 klasami nie zagłębiałem się może i racja że niewiele to zmieni więc bez sensu ponosić kolejne koszta. Wcześniej może było lepiej ale zmiana na gimnazjum nie zepsuła nam społeczeństwa że natychmiast tą zmianę trzeba odkręcać aby dalej nie psuć. Tu się nie będę wypowiadał bo naprawdę nic na ten temat nie wiem jakie to koszta itd.

 

Do TK nie widzę sensu wracać, temat dawno umarł śmiercią naturalną, był to sztuczny twór więc nie miał prawa długo żyć. Lepiej o tym gazie, więc sądzicie że za kilka lat znacznie zdrożeje i inwestycja np. w pompę ciepła jest uzasadniona?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 a czy był zbędny jak wydawał wyrok w sprawie w której byłeś zainteresowany ? 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj