Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

hubertuss    4653

Może i kretyństwa nie było. Bo kretyństwo tego nie rozumie. Ale już socjologowie udowodnili, że pis przejął większość elektoratu socjalnego. Który kiedyś głosował na sld. Wynik lewicy jest tak marny. Bo pis zabrał im elektorat obiecując 500 plus. Obniżenie wieku emerytalnego itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

A jakie to podatki w ostatnim czasie na dalekim wschodzie tak podnieśli że do 3 uciekasz. W Wlkp bez zmian.

Podoba mi się określenie daleki wschód - trafne. A co do podatków - odliczanie kosztów prowadzenia działalności , optymalizacja już istniejących podatków. Jak wcześniej pisałem - odprowadzam miesięcznie ponad 40 tyś - zus ,us. Po przeniesieniu i zmianie systemu zatrudnienia pracowników zostanie mi w kieszeni co najmniej 20 tyś zł miesięcznie. A to już są pieniądze dla których warto się pochylić nad tematem zmiany miejsca prowadzenia działalności.

 

Jak powiedziałem pracownikom że od stycznia większość musi przejść na samozatrudnienie to byli raczej zadowoleni. Bo im też zostanie więcej w kieszeni - 50% zus ale wszystko leci w koszty i generalnie zarabiając bardzo dobre pieniądze można płacić śladowy podatek dochodowy. 

 

Cały koszt "przenosin" które robi mi firma specjalizująca się w podaktach to dla mnie około 27 tyś netto + 700zł netto miesięcznie przez 12 miesięcy.. Cena zawiera kompletną obsługę prawną , załatwienie formalności z pracownikami , i prowadzenie przez pierwszy rok księgowości zarówno firm jak i gospodarstwa.

Edytowano przez B3Agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jak na razie nic takiego się nie dzieje 

 

jak nie? caly czas na tym forum krzyki ze maly musi upasc i tylko duzi zostana . i jak ma nie upasc skoro jeden dostaje po 300-500tys a drugi co moglby dostac 30-50 jest spychany na margines przez odgorne wytyczne brukseli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

lecz sie.

ps. dobry tekst 'kazdy kto chcial i potrafil' - znam ludzi co 3 razy niekwalifikowali sie na dotacje .

wiekszego kretynstwa to tu nie bylo zeby porwnac elektorat sld do pisu,nawet tu na forum widac bylo kto lewicowy a kto z prawej strony stoi,znajdz kogos kto latal za sld a teraz popiera pis

 

http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2015/K_166_15.PDF  strona 5 i 6.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Czyli podatki te same co za poprzedniej władzy ale pisiurom czy jak Ty tam nazywasz nie oddasz. Przy 10 pracownikach z najniższą krajową i nie wielkich zyskach jest sens w to iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Podatki płaci sie tam gdzie jest to korzystniejsze i władza nie ma tu nic do rzeczy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
Jakieś 2 % uciekło sld na rzecz pis i jakieś 4 % platformie. Czyli więcej na pis głosowało niezadowolonych z platformy niż z sld.Nawet z psl więcej uciekło do pis niż z sld.

To może na caymany albo seszele. Bedzie pewnie taniej niż w czechach.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Czyli podatki te same co za poprzedniej władzy ale pisiurom czy jak Ty tam nazywasz nie oddasz. Przy 10 pracownikach z najniższą krajową i nie wielkich zyskach jest sens w to iść?

Jeżeli dla ciebie 20 tyś zł miesięcznie to niewielki zysk to znaczy że ja z krezusem rozmawiam. Bo mi ta kwota w ciągu roku kupi następne mieszkanie na wynajem.

 

A zyskami wiesz jak jest - są tak duże jak je chcesz lub musisz pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Krasus jeden się tu udziela. Ze zdjęcia troche podobny do donalda prezesa unii. Ale to chyba przypadkowe podobieństwo. Ja tam drobny rolnik z ciekawości pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jakieś 2 % uciekło sld na rzecz pis i jakieś 4 % platformie. Czyli więcej na pis głosowało niezadowolonych z platformy niż z sld.Nawet z psl więcej uciekło do pis niż z sld.

To może na caymany albo seszele. Bedzie pewnie taniej niż w czechach.

Blisko 20% elektoratu SLD i blisko 30% elektoratu PSL z 2011 roku w 2015 oddało głos na PIS. W obydwu przypadkach to najbardziej masowy odpływ wyborców


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

20% z 8 i 30 % z 9 Czaisz chyba o co mi chodzi. O liczby bezwzgledne czyli ile sztuk wyborców uciekło. Bo chyba 50 % jkm i 50% platformy to nie to samo choć tu i tu 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak czy siak przepływy elektoratu istnieją. W co niektórzy widać nie wierzą. Lub nie rozumieją. Bo zdziwienie wielkie. Elektorat socjalny ma gdzieś światopogląd. On idzie za tymi którzy więcej obiecają, że dadzą. Lewica skupiła się nad duperelami światopoglądowymi. A pis zajął się stroną stricte socjalną. I część tego elektoratu pozyskał. Dlatego zgadzam się ze słowami Dorna. Który swego czasu powiedział, że w Polsce mamy dwie lewice. Lewicę żołądka czyli pis. I lewicę stref erogennych czyli sld czy tam razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jedynie może potwierdzać że PO-PSL zostawiła kraj w ruinie skoro większość na PiS głosowała B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 elektorat socjalny głosuje na populistów i tyle

 nie ważne za co, ważne że dają bo się należy ;) 

 długi przejdą na potomnych i ci dumni nie będą że muszą spłacać  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

20% z 8 i 30 % z 9 Czaisz chyba o co mi chodzi. O liczby bezwzgledne czyli ile sztuk wyborców uciekło. Bo chyba 50 % jkm i 50% platformy to nie to samo choć tu i tu 50.

Moze tak - co piaty wyborca SLD z 2011 roku w 2015 zagłosował na PIS. Najwiecej wyborców straciło SLD na rzecz PIS

 

To jedynie może potwierdzać że PO-PSL zostawiła kraj w ruinie skoro większość na PiS głosowała B)

Dziwne że była w ruinie a dopiero teraz wskaźniki gospodarcze spadają


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jak spłacamy długi to czemu zadłużenie rosnie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

http://www.tvp.info/24800264/duze-nagrody-w-kancelarii-prezydenta-jest-odpowiedz

 

Jeśli wziąć pod uwagę tytko 5 miesięcy pracy urzędu Duda go przebił.

Staszek jak chcesz to ci poszukam linku jak to ludzie mianowani na stołki przez pis wypłacali sobie nagrody za rok w którym nie pracowali. @Ulman dlatego miedzy innymi zadłużenie rośnie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ja wiem czemu rosnie ale lubie czytać Staszkowa  interpretację rzeczywistosci.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty tam wiesz tyle co masz w tyle;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Dla rozluźnienia: proszę o podanie trzech-pięciu( jeśli będą) nazwisk Polaków z ostatnich 50lat naszej historii, o których , za powiedzmy 50lat, świat będzie pamiętał.

Moje typy: Wałęsa, Wojtyła, Miłosz,.......i to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ty tam wiesz tyle co masz w tyle;

No to przecież możesz mnie przekonać bo na argumenty i rzeczowa dyskusję jestem otwarty.

Jęsli natomiast szczytem mozliwości jest to co zacytowałem to dyskusja będzie moze barwna ale zapewne bezowocna.

@jacek , mogą jeszcze pamiętać że był taki prezydent co sie zabił ale niewielu bedzie pamietało nazwisko i jego brata który wprowadził w Polsce bolszewizm. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Owsiak , Tusk , Kaczyński. Tych 2 pierwszych będą pamiętali jako wspaniałego człowieka (Owsiak) i "prezydenta" Europy (Tusk). Tego ostatniego jako małego gnoma który przez całe życie był darmozjadem co nie zrobił nic dobrego tylko judził.

Edytowano przez B3Agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

No to przecież możesz mnie przekonać bo na argumenty i rzeczowa dyskusję jestem otwarty.

Jęsli natomiast szczytem mozliwości jest to co zacytowałem to dyskusja będzie moze barwna ale zapewne bezowocna.

@jacek , mogą jeszcze pamiętać że był taki prezydent co sie zabił ale niewielu bedzie pamietało nazwisko i jego brata który wprowadził w Polsce bolszewizm. 

 

Dlatego pytałem o nazwiska.

B3Agro: Owsiak tak, ale u nas. W świecie nie sądzę. Hodowca kota podobnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jak Lewandowski dalej bedzie w takiej formie to moze jego zapamietają chociaz kibice


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj