Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

Hubertuss a czy ja ich chwalę? Ja już przestałem bawić się w politykę bo i tak nie ma to sensu ale nie podobają mi się te rządy chociaż uważam że to mniejsze zło niż jakby miał rządzić Pan swetru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Na razie nie oglądałem ale po tytule śmiem twierdzi że UE już nie długo się rozpadnie daje max 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Czy Nowoczesna byśmy przeżyli??? może i tak ale na pewno nie Ci, którzy posiadają do 30ha bo pan Petru zapowiedział, że rolnicy staną się płatnikami ZUS i tacy do 30ha po upadaliby jeden po drugim lub klepali by biedę.Bo z czego niby ktoś taki ma utrzymać gospodarstwo,rozwijać się, płącić ZUS i utrzymać rodzinę, żywność też podrożeje go Nowoczesna chce wprowadzić podatek 3*16 czyli produkty spożywcze z 5 i 8 na 16. Zresztą kto w tej partii miałby zostać MR??? Gasiuk co nie wie ile wynosi kwota wolna od podatku (tzn. swoją zna ale wyborcy już nie bo po co), Lubnauer która by na nas nasłała multi-kulti, czy pokręconą Scheuring tacy mają rządzić Polską tego chcecie by ludzie, którzy nie umieją zadbać o interes własnej partii i żebrzą na forach internetowych o ,,wolne datki" rządzili Polską tego chcecie?? PIS święty nie jest, wymyśla jedne mądrzejsze rzeczy drugie głupsze ale już wole ich, bo jeszcze da się żyć. Lecz gdyby nie daj Bóg Nowoczesna doszła do władzy tj koniec rolnictwa w Polsce.

Żeby rządzili to jeszcze ktos musiałby ich wybrać. Prawda jest taka że wieś w polsce musi zmienić strukturę. Na zachodzie europy przy 30 ha to można godziwie zyć z warzyw, sadów ale nie z pszenicy i buraków. Zreszta 30 ha zaorzesz 100 konnym traktorem w 3 dni, obsiejesz  w nastepne 3 dni pielęgnacja i zbiór  może w sumie  z tydzień. Nie da sie godnie zyć pracując 2 tygodnie czy nawet miesiąc w roku. Na ten moment pewnie 50-60 ha niezłej ziemi  trzeba mieć by jakoś sensownie funkcjonować, zakłądając brak zobowiazań .Niebawem  pewnie ta granica powędruje w kierunku 80-100ha.

 

najwięcej krzyczą Ci co miliony z Państwa ciągną

Najwięcej beczą ci którym rozumu i odwagi zabrakło by brac jak dawali,  a teraz zadrość d.... ściska


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka zazdrość nowoczeny sprzęt to można za grosze wynająć i jeszcze nie zapłacić jak zle robotę wykona jak ktoś potrzebuje się dowartościować drogimi zabawkami jgo problem tylko poco zabierać pieniądze najuboższym by dawać bogatym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Po to by je pomnazali


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No a to niech pomnażają ale ze swoich nie z biednych :P :P kurcze Święta się zbliżają pomoc klęskow lada dzień na konto wpłynie myślę ze 100 pln wysłać dla Ojca Dyrektora a drugie 100 na Caritas niech tam zrobią jaką paczkę z tego dla biednych dzieci B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Biednym nie nalezy dawać pieniędzy bo je przepieprzą i nadal nie bedą mieli. Można im dać co najwyżej prace o ile się do niej nadają i im się chce. Pamiętaj Staszku - dawać wędkę a nie rybę. 

Wyslij Tadeuszowi to bedzie miał w sam raz na obiad z Misiewiczem ;)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Jaka zazdrość nowoczeny sprzęt to można za grosze wynająć i jeszcze nie zapłacić jak zle robotę wykona jak ktoś potrzebuje się dowartościować drogimi zabawkami jgo problem tylko poco zabierać pieniądze najuboższym by dawać bogatym?

Mam takich jak ty tam skąd pochodze i gdzie mam gospodarstwo :). "obszarnicy" na 5 hektarach a ego mają jakby pół powiatu na własność mieli. 

 

Czyli według ciebie jak ktoś jest dziadem to mu się wszystko za darmo należy? 

Jest u nas takie mądre powiedzenie - nie pomagaj dziadowi bo jak trochę odżyje to cię zadusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 nie mogę pojąć jak można coś zabrać najuboższym ? przecież oni nic nie mają prócz wyciągniętej łapki    ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Ale można obiecać że im się nie zabierze. I tym zyskać wdzięczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jak to mówią bieda to stan umysłu a nie kiszenia

i tu należy uczyć wyjścia z tego stanu a nie obiecywać cokolwiek biednemu umysłowo bo to nie uczciwe moim zdaniem 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie rozumiem waszego zdziwienia. Przecież elektorat pisu to lewica. Pis to lewica. Stąd ta pomoc biednym. Ma być sprawiedliwość ludowa. Bogatym zabrać dać biednym. Bo im się należy. Zonbaczcie ilu obrońców pisu na tym forum reprezentuje takie stanowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

ale jaja ,kilku glupkow pisze o wedce a nie o rybce ,a czymze wg.was bylu i sam setki mln ktore dawane sa w ramach prow i innych dotacji dla nielicznej gromady rolnikow? pobogacili sie dojac nieswoje pieniadze i maja czelnosc innych nauczac,i nie piszcie mi tu o tym ze kazdy mogl kupowac i brac  do woli bo dla wiekszosci w tym kraju nic tych pieniedzy splynelo i nie dlatego ze niechcialo sie komus ale dlatego ze nie mieli przyznanie ,grupa ktora wydoila kase teraz innych biedakami nazywa.paranoja.niektorym 500+ nie pasuje a zabrac ten nowy prow w cholere i pieniadze na hospicja dac.pasuje?

ps.jak tu juz pisza ze pis to lewica to pewnie sld to skrajna prawica.Szambo intelektualne

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

dla mnie pasuje 

żadnego prow -u nie brałem i nie zamierzam nawet na rs nigdy nie składałem 

coś zmieniłeś zdanie bo jakiś  czas temu co innego pisałeś o żulach pod sklepem co kasę z opieki ciągną itp. 

niby z twoich podatków ?a teraz to z czyich jest ? 

co tam 500 + wpadło ?  ;)  prow taki nie dobry bo graty nie schodzą  :D  :D  :D

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ciekawi mnie dlaczego uważasz że ja troluję a ty lub marekfarmer jesteście głosicielami prawdy?? ;)

 

Rozumiem że ty akurat spełniasz standardy rolnika według partii rządzącej - ciemniak który bez zasiłku sobie nie poradzi ze swoimi 5 hektarami. W takim układzie faktycznie - nie jestem rolnikiem. A od stycznia nawet nie będę polskim przedsiębiorcą bo podatki w Czechach będę płacił.

 

 

Idą ciekawe czasy  - a właściwie wracają duchy historii:

13 grudnia

Pinior siedzi

piotrowicz oskarża

kaczyński śpi

A jakie to podatki w ostatnim czasie na dalekim wschodzie tak podnieśli że do 3 uciekasz. W Wlkp bez zmian. Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

dla mnie pasuje 

żadnego prow -u nie brałem i nie zamierzam nawet na rs nigdy nie składałem 

coś zmieniłeś zdanie bo jakiś  czas temu co innego pisałeś o żulach pod sklepem co kasę z opieki ciągną itp. 

niby z twoich podatków ?a teraz to z czyich jest ? 

co tam 500 + wpadło ?  ;)  prow taki nie dobry bo graty nie schodzą  :D  :D  :D

 

o zulach mam nadal takie samo zadnie i nigdzie nie pisze zebym je zmienial wiec durnoty piszesz,.bez prowu i 500+ zyje i nie musze nic brac bo mam rece i glowe zeby miec pieniadze. co do jak to okreslasz gratow( no bo tylko ty masz najlepsze maszyny i nikt wiecej) to znow bredzisz pacanie bo moze 10% ludzi bierze prow reszta nie wiec jak jestes madzrzejszy od cielecia to odpowiedz sobie sam na to co prow ma do handlu uzywkami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

ale jaja ,kilku glupkow pisze o wedce a nie o rybce ,a czymze wg.was bylu i sam setki mln ktore dawane sa w ramach prow i innych dotacji dla nielicznej gromady rolnikow? pobogacili sie dojac nieswoje pieniadze i maja czelnosc innych nauczac,i nie piszcie mi tu o tym ze kazdy mogl kupowac i brac  do woli bo dla wiekszosci w tym kraju nic tych pieniedzy splynelo i nie dlatego ze niechcialo sie komus ale dlatego ze nie mieli przyznanie ,grupa ktora wydoila kase teraz innych biedakami nazywa.paranoja.niektorym 500+ nie pasuje a zabrac ten nowy prow w cholere i pieniadze na hospicja dac.pasuje?

ps.jak tu juz pisza ze pis to lewica to pewnie sld to skrajna prawica.Szambo intelektualne

 

Nie ma to jak głupek zabierze się za komentowanie czegoś czego nie rozumie. Prow to właśnie wędka. A wziąć mógł od 2003 roku każdy kto chciał i potrafił. Żeby się zaraz jakiś kolejny głupek nie zerwał. To już przed wejściem do UE dawali z programu SAPARD. 

SLD było lewicą a teraz jej elektorat przejął pis. Taka jest prawda. Wiem, że cześć tego pojąc nie może. Wielu pogodzić się z tym ciężko. Ale pis ma najbardziej lewicowy program społeczno gospodarczy. I najwięcej post PZPR owskich posłów obecnej kadencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

ale jaja ,kilku glupkow pisze o wedce a nie o rybce ,a czymze wg.was bylu i sam setki mln ktore dawane sa w ramach prow i innych dotacji dla nielicznej gromady rolnikow? pobogacili sie dojac nieswoje pieniadze i maja czelnosc innych nauczac,i nie piszcie mi tu o tym ze kazdy mogl kupowac i brac  do woli bo dla wiekszosci w tym kraju nic tych pieniedzy splynelo i nie dlatego ze niechcialo sie komus ale dlatego ze nie mieli przyznanie ,grupa ktora wydoila kase teraz innych biedakami nazywa.paranoja.niektorym 500+ nie pasuje a zabrac ten nowy prow w cholere i pieniadze na hospicja dac.pasuje?

ps.jak tu juz pisza ze pis to lewica to pewnie sld to skrajna prawica.Szambo intelektualne

PROWY, Sapardy czy MR w znacznej mierze były wędkami nie rybą i trzeba było być ostatnim gamoniem by się na to nie załapać.

PIS- post solidarnoscowa narodowa lewica  SLD - postkomunistyczna lewica. Prawica w naszym sejmie nie jest reprezentowana wogóle 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a co mnie ma boleć jak ktoś prow dostanie skoro mi nic nie ubędzie

druga sprawa kasa jest z góry założona na określony cel i  skoro sam twierdzisz że nie dla wszystkich to chyba za darmo nie dają bo trzeba ruszyć d*pę 

nie bierzesz ty biorą inni bo przegrywasz w konkurencji i tyle 

pisanie że na hospicjum to dopiero głupota bo dobrze wiemy że nie ma takiej możliwości

najwyrzej przepadnie nie wykorzysta i tyle  

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No tam u was to może tak w wlkp to była bitwa pod agencją a następnie sprawiedliwy podział przez losowanie kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Nie ma to jak głupek zabierze się za komentowanie czegoś czego nie rozumie. Prow to właśnie wędka. A wziąć mógł od 2003 roku każdy kto chciał i potrafił. Żeby się zaraz jakiś kolejny głupek nie zerwał. To już przed wejściem do UE dawali z programu SAPARD. 

SLD było lewicą a teraz jej elektorat przejął pis. Taka jest prawda. Wiem, że cześć tego pojąc nie może. Wielu pogodzić się z tym ciężko. Ale pis ma najbardziej lewicowy program społeczno gospodarczy. I najwięcej post PZPR owskich posłów obecnej kadencji.

 

lecz sie.

ps. dobry tekst 'kazdy kto chcial i potrafil' - znam ludzi co 3 razy niekwalifikowali sie na dotacje .

wiekszego kretynstwa to tu nie bylo zeby porwnac elektorat sld do pisu,nawet tu na forum widac bylo kto lewicowy a kto z prawej strony stoi,znajdz kogos kto latal za sld a teraz popiera pis

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a niejaki piotrowicz to pewnie prawak z krwi i kości ? ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a co mnie ma boleć jak ktoś prow dostanie skoro mi nic nie ubędzie

druga sprawa kasa jest z góry założona na określony cel i  skoro sam twierdzisz że nie dla wszystkich to chyba za darmo nie dają bo trzeba ruszyć d*pę 

nie bierzesz ty biorą inni bo przegrywasz w konkurencji i tyle 

pisanie że na hospicjum to dopiero głupota bo dobrze wiemy że nie ma takiej możliwości

najwyrzej przepadnie nie wykorzysta i tyle  

 

nie udawaj ,ze nie wiesz w czym jest problem z prowem,to odgorne zalecenia i cale zalozenie tego bajzlu jest zle bo ma na celu tylko i wylacznie likwidacje duzej liczby gospodarstw i uzaleznienie w perspektywie tych napompowanych i zakredytowionych po uszy

odpowiedz sobie na pytanie dlaczego ludzie co maja po 10 i skaldali wnioski na gora 70-100tys odpadali?

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jak na razie nic takiego się nie dzieje 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj