Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

jaco25    300

nie wiem czy wiesz ale kilkanascie lat temu w polsce odbylo sie referendum[i to nawet wazne] w ktorym obywatele polski zgodzili sie na wejscie do ue, co wiaze sie z prawami i obowiazkami, wyobraz sobie ze nawet wybieramy poslow do europarlamentu- unia europejska, to nie obce cialo to nasz wlasny parlament i moze wypowiadac sie nie tylko w sprawach polskich ale i innych krajow-pewnie nawet nie wiesz ale juz niejedna taka rezolucje  przyjal. ja brzyde sie taki polskimi poslami ktorzy do tej calej sprawy doprowadzili.....

 

Tak doprowadzili Ci co latali skarżyć, czy ktoś kogoś w Polsce biję, pacyfikuję jakoś nie zauważyłem. Jest sobie ten KOD manifestuję na czele z niejakim p. Alimenciarzem i niech sobie manifestuje wolny kraj ( pomijając, że mało kto ich traktuje poważnie). Unia niech się zajmie Turkami, Emigrantami czy Brexitem a nie Polską,wyjdzie na pewno wszystkim na pewno na dobre. Wiesz o co tyle huku bo nie którym zaczynają się urywać wpływy. Przez 8 lat staliśmy się krajem zagranicznych supermarketów, banków i galerii, gdzie cały zarobiony kapitał wędruje na zachód. Dlaczego przez 8 lat PSL nawet nie zająknął się o możliwości sprzedaży bezpośredniej od rolnika, tak jak od wielu lat rolnicy na zachodzie to praktykują wiesz dlaczego??? a no dlatego żebyś poleciał do Niemieckiego Marketu kupić sobie podłej wieprzowiny a nie świeżej od sąsiada. Pewnie zaraz ktoś powie a dopłaty, ile to UNIA nie nadawała, tylko my do tego budżetu również składki wpłacamy i saldo może wychodzi na zero a może jesteśmy stratni, ile kasy wypływa przez zagraniczne konsorcja, które zrobiły sobie w Polsce rynek zbytu czy przy rozrachunku końcowym ktoś to wziął w ogóle po uwagę????


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Na tą sprzedaż bezpośrednią radziłbym się tak nie napalać. Brzmi to ładnie ale jeszcze nikt tego nie posmakował. Dotknąłeś problemu kupna mięsa od sąsiada, to chyba trochę wiąże się z lokalizacją ubojni, a to już temat śliski. Nie wszyscy mogą być zachwyceni np. jej lokalizacją w najbliższym sąsiedztwie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

mirro

jeździłem trochę po krajach ,,Starej 16", byłem w Niemczech gdzie kilka metrów od obory rolnik miał postawiony grajdołek wcale nie wykafelkowany od ściany do sufitu jak to u Nas się przyjęło i był postawiony nawet nie mlekomat tylko zbiornik na mleko z zaworem i ludzie po prostu przyjeżdżali z butelkami każdy lał ile mu pasowało, jeszcze oprócz tego widziałem sery, kasę wrzucali do takiego spodka, żadnych faktur kas fiskalnych i temu podobnej biurokracji, w Włoszech z jednej strony podwórka były krowy a z drugiej strony była winiarnia i również nikomu jedno w drugim nie przeszkadzało. W Szwajcarii podobnie jak w Niemczech, która oczywiście w UE nie jest.

Żeby nie napisać za dużo to dotknąłem sprzedaży wyrobów od ,,sąsiada", zresztą nie tylko ja i nie ma żadnego z tym problemu ale mówimy o kilku szt. w tygodniu a nie przemysłówce. Powiem, że trend marketu zaczyna powoli przechodzić i ludzie coraz bardziej rozglądają się za swojskim jedzeniem, gdyż diabli wiedzą co się tak naprawdę je. Gdyby to zalegalizowano to zbyt na pewno się znajdzie, nawet gdyby zawieść tucznika do ubojni i za ubój i rozbiórkę zapłacić 70zł bo tyle u Nas kosztuje to i tak warto by było....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Widzisz, temat sprzedaży bezpośredniej jest bardzo podobny do sprawy powszechnego dostępu do broni. Wymaga zmiany mentalności w narodzie, poszanowania cudzej własności i elementarnej uczciwości tak sprzedających jak i kupujących. To proces czasochłonny a i zazdrość ludzka też miała tu duże pole do popisu, taka zwykła nasza Polska bezinteresowna zazdrość.

Poza tym jestem za, choć chyba przez to obroty w marketach nie spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

jaco-prawda wyglada nastepujaco - ten pilkarz to ze stali mielec czy z resovii, a ten kombajn to bizon tylko pod inna nazwa- i to jest niestety sedno dyskusji o polskim patriotyzmie.

nie wiem czy uwierzycie ze ja jestem polskim patriota gospodarczym-nie kupuje w zadnych stonkach, pidlach czy innych marketach, jak mam wybor ZAWSZE kupuje polski produkt, polskie maszyny rolnicze.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 Ogłoszenie prezesa GUS

"Przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wynosił w 2015 r. 1975 zł. "

 

To dobra wiadomość dla tych którzy przekraczali w niewielkim stopniu magiczne 800 zł na osobę  

http://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/obwieszczenie-w-sprawie-wysokosci-przecietnego-dochodu-z-pracy-w-indywidualnych-gospodarstwach-rolnych-z-1-ha-przeliczeniowego-w-2015-r-,278,3.html

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

tępota nie rozróżnia

ot lata czyli taki sam :D

Jak nas ganią za granicą za biznes to znaczy że nie daliśmy się z frajerzyć ,martwić się trzeba jak nas chwalą i poklepują.Ludzie to są miliardy zł biznes to biznes trzeba dbać o swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Ela w takim razie powiedz mi co łączy takie sprawy jak, limuzyny dla rządu, uzbrojenie dla GROM, Caracale, samochody dla policji? Dbanie o swoje?

Otóż nie, łączy je coś innego. TEGO NIE PRODUKUJE SIĘ W TYM KRAJU. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Klapków marki KUBOTA , również nie produkuje się w tym kraju , co nie znaczy że trzeba je importować.

6f3b4a90-9c30-4d80-b6b0-8a94bf78e40f.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj