Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość   
Gość

Bo nachapać trzeba się szybko , a później niech się inni martwią . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Jeden kretyn wkleja, a drugi mu odpowiada tym samym. Na priv z tym, a nie zaśmiecanie forum. Użyj rozumu jeden z drugim( jeśli masz ) i napisz coś własnymi słowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No teraz to pozagryzają się nawzajem tak się chapią między sobą niedługo się pozagryzają b edzie spokuj ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mnie tylko bawi jak prawicowych bogobojnych, modlących się polityków pytają o miłość bliźniego w kontekście uchodźców. Wiele pada pytań o słowa Papieża, Pismo Święte. A ci się gimnastykują, że to nie taka interpretacja, że to nie o to chodzi. Normalnie śmiech jak tego cyrku słucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale o co Ci chodzi że chcesz ich u siebie gościć czy jak przecież n ikt Ci nie broni zgłoś się gdzie trzeba zapewnij im wikt i opierunek i po sprawie :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

O to mi chodzi jak bogobojna prawica tłumaczy sobie wypowiedzi Papieża o miłosierdziu, solidarności itd. Gorliwi wyznawcy katolicyzmu za jakich większość się ma traktują przykazania wybiórczo i gimnastykują się tłumacząc dlaczego to robią. Nigdzie nie napisałem, że chcę u siebie kogoś gościć. Śmieję się z tych co obnażają faktyczną swoją wiarę lekceważąc słowa Papieża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wybiórczo To ty interpretujesz słowa Papieża ale niema się co dziwić zioniesz nienawiścią do drugiego człowieka i wszystko przedstawiasz w wygodny dla Ciebie sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Skoro tak to przedstaw jak jest naprawdę. i jak pogodzić pomoc i miłosierdzie z nieprzyjmowaniem uchodźców i stygmatyzowaniem muzłumanów?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Każdego uchodzcę można przyjąć pod warunkiem ze jego priorytetem nie będzie zerżnięcie twojej kobiety , dekapitacja gospodarza i co najgorsze opróżnienie barku ze słowami Allah Akbar .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Nie da sie pogodzić tych dwóch rzeczy bo mamy do czynienia z ludżmi majacymi gdzieś nasze wartości . Hybertuss ma racje że jest to głupie i śmieszne tłumaczenie ale nikt z pobożnych socjalistów głosno nie powie że"musimy traktować ich adekwatnie do ich postępowania., Ostro i bezwzględnie lecz sprawiedliwie nawet gdyby to było w sprzeczności z nauką Kościoła to bedzie  z korzyścią dla kraju i nastepnych pokoleń"  Niestety nikt tego nie  przyzna bo to poboznemu socjaliście nie wypada.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wybiórczo To ty interpretujesz słowa Papieża ale niema się co dziwić zioniesz nienawiścią do drugiego człowieka i wszystko przedstawiasz w wygodny dla Ciebie sposób

 

Ja zionę nienawiścią? To chyba nie widzisz co inni tu wypisują. Wybiórczo interpretuję słowa Papieża? Masz jakieś przykłady? Bo Papież mówi o miłosierdziu czy solidarności w stosunku do wszystkich, nie stawiając warunków, nie dodając żadnego ale. W odróżnieniu od polskiej bogobojnej prawicy. Jak zwykle piszesz byle co, aby było bez żadnych argumentów.

Mój stosunek do emigrantów jest jaki jest. Zadowolony z tego nie jestem. Ale nie histeryzuję tu jak wielu. Tak jak gdyby w Polsce było już kilkadziesiąt zamachów a hordy muzułmanów błąkały się po ulicach. Ale przynajmniej nie muszę sam siebie usprawiedliwiać, że niby katolikiem wierzącym to ja jestem. Ale... W przeciwieństwie do wielu z was co to słuchają katolickiej partii co to co chwila gimnastykuje się jak przerobić swoje fobie i niechęć do obcych na gorliwy katolicyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście tyle że to miłosierdzie musi zagwarantować bezpieczeństwo obu stronom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A tu z zupelnie innej beczki .

To co zamykamy kopalnie ?

 

kopalnia_finanse.jpgCena węgla na rynkach światowych poszła w górę o 30 proc. i wiele wskazuje na to, że nadal będzie rosła - odnotowuje "Rzeczpospolita" zwracając uwagę, że to dobra informacja dla naszych kopalń. 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://wzzw.wordpress.com/2013/09/16/%E2%98%9E-wladyslaw-bartoszewski-bartman-zyd-kolaborant-zdrajca-%E2%98%9A%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99/

  • Władysław Bartoszewski – sekretarz stanu i pełnomocnik Premiera ds. dialogu międzynarodowego. Odznaczony medalem upamiętniającym zasługi najgorszego niemieckiego polakożercy lat 20. XX wieku, ministra spraw zagranicznych Niemiec w latach 1923-1929 Gustawa Stresemanna. "Goj, polski minister, honorowy obywatel Izraela". Jedyny Żyd którego Niemcy zwolnili z obozu zagłady ze względu na ...stan zdrowia!!! Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SS-mana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji Białego Domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in. szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą AK-owców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem.

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

A tu z zupelnie innej beczki .

To co zamykamy kopalnie ?

 

kopalnia_finanse.jpgCena węgla na rynkach światowych poszła w górę o 30 proc. i wiele wskazuje na to, że nadal będzie rosła - odnotowuje "Rzeczpospolita" zwracając uwagę, że to dobra informacja dla naszych kopalń. 

 

Fakt że węgiel podrożał nie znaczy że kopalnie stały się rentowne a jedynieże przez jakiś czas nędziemy mniej do nich dokładać. Niewykluczone że aby były rentowne wegiel powinien zdublować wyjściową cenę. Gdy kopalnie wyjda na + to i tak zwiazkowcy zagospodarują zysk na 13tki, 14tki, Barbórki itp.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Fakt ze zboże staniało , również nie świadczy o braku opłacalności , świadczy jedynie że przez jakiś czas będziemy mniej zarabiać.

Niewykluczone ze zboże musi dwa razy stanieć , aby gospodarstwa przestały być rentowne .

A gdy gospodarstwa wejdą w strefę minusu , to komornicy zagospodarują to co z nich zostało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

"Fakt ze zboże staniało , również nie świadczy o braku opłacalności , świadczy jedynie że przez jakiś czas będziemy mniej zarabiać"  - prawda

"Niewykluczone ze zboże musi dwa razy stanieć , aby gospodarstwa przestały być rentowne" - gówno prawda Nie może dwa razy stanieć a co najwyzej o 100% i wtedy będzie za darmo. Stosunkowo prosto jest policzyć jaka jest cena minimalna zboża która zapewnia bilans na zero. 

"A gdy gospodarstwa wejdą w strefę minusu , to komornicy zagospodarują to co z nich zostało"  - Święta prawda. Jest to całowicie normalne w normalnym świecie. Tak też powinno być z kopalniami

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Niestety koszt produkcji zboża jest do policzenia, ale tylko osobno dla każdego gospodarstwa . Wobec czego należało by sporządzic ok 1,5 mln kalkulacji i to dopiero po zbiorze i sprzedaży. 

I ta kalkulacja będzie się miała nijak do następnego cyklu produkcji .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Koszt produkcji zboża jest banalnie peosty do policzenia na poziomie planowania produkcji z dokładnością do 100 Pln/ha. Cena  jakiej można oczekiwać też drastycznie się nie zmienia a z doświadczenia kazdy normalny rolnik wie jakie ma średnie plony. Koszty 3000 Pln/ha więc potrzebujesz 6 ton po 500 Pln lub 5 ton po 600Pln by pokryć koszty. Plony wyższe = zysk,  niższe = strata. Proste?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj