Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

B3Agro    91

Dobrze hubertuss napisałeś. Kto chciał ten skorzystał a kto nie to faktycznie tkwi w latach 80 i szczytem technologii w jego gospodarstwie jest c360. Nie znam nikogo ktomiałby około 50ha i nie skorzystał w ostatnich latach. Naprawdę nie znam ani jednej takiej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Nie ma wątpliwości chłopska partia zepchnęłą rolników przez 8 lat na margines społeczeństwa Polska wieś wygląda jak w latach 80- tych przez nieudolne wydawanie unijnych funduszy i kolesiostwo

 

Na swoje podwórko patrzysz? Dlatego te lata 80 te? Bo w mojej wsi zmieniło się wiele. Porobili drogi szutrowe na pola, scalanie, droga asfaltowa do wsi, droga asfaltowa przez wieś, droga asfaltowa w drugim kierunku, do sąsiedniej wsi. Odnowili świetlicę. Na podwórkach u ludzi coraz więcej sprzętu.

 

Kto skorzystał? Zachodnie firmy i banki :D :D :D załóżmy wieś ma 1000 ha w tym jest 20 gospodarstw z których 2 skorzystały z PROW kupili nowy sprzet ale uprawiają tylko 10 % powierzchni tej wsi jaki to jest postęp? Zmarnowana kasa bo na 90 % obszaru żadnych nowych rozwiązań te pieniądze nie zapewniły B)

 

Totalna głupota. Ci co nie brali prowu tez korzystają. Biorą dopłaty i kupują sprzęt we własnym zakresie. Nowy, używany na co kogo stać. Gospodarstwa się powiększają nawet te mniejsze, gdzie jest jakiś młody następca. Ludzie po kupili samochody pierwsze w rodzinie, po remontowali domy, obejścia itd. Naprawdę trzeba być ograniczonym, aby tego nie widzieć. Albo mieć wyprany propagandowo mózg. Co nie wyklucza się wzajemnie. Kto jak kto. Ale Polska wieś skorzystała na tym bardzo.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale co im ten sprzęt daje ? Że muszą zasuwać często w polu w niedzielę bo reszta tygodnia na etacie bo nima skąd na raty brać? ;):P  To niezłe zacofanie u Was było bo u nas to samochody każdy już miałw latach 70 tych i to nowe a nie 10 letnie po niemcu B)


fajny przykład  :D głupszego nie mogłeś spłodzić 

mają średnio  po 50 ha i tylko 2 gospodarstwa skorzystały ? to niby dlaczego ? 

nie chciało   się reszcie  wniosku złożyć czy jak ? bo u mnie nawet ci co mają po 20 ha dostali kasę 

chłopie pierwszy program to był SAPARD bodajże w 2005 r potem kilkanaście naborów na PROW w rożnych konfiguracjach , jeśli ktoś nie miał rozumu żeby z tego skorzystać to o czym rozmawiać 

 

No to teraz wytłumacz czy te 10 % ma jakieś znaczenie? Te maszyny na tak małych gospodarstwach są nie wykorzystane i żadnego postępu nie dają jakby nie było dopłat były by znacznie tańsze i więcej ludzi by kupiło co by potrzebowało a nie po to by sąsiad zazdrościł dziś to już jest 10 letni złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Marudzisz jak stara panna. Najpierw marudzisz, że mało skorzystało. Jak ci piszę, że inni skorzystali to ty pytasz co im ten sprzęt daje. Ja nie mieszkam w jakichś mega rolniczych stronach. Ziemia raczej 4 i 5 klasa. mało ludzi z prow korzystało u mnie we wsi. Ale z dopłat i sprzedaży płodów sporo coś tam po inwestowało. Nie są to jakieś mega kredyty najczęściej wkład własny. I nie są to jakieś mega inwestycje. Ale gospodarstwa się po powiększały. A sprzętu przybyło. O sobie nie będę pisał, żeby nie było, że się chwalę. Ale sąsiad w 2004 roku wjechał do unii starą c360. Dzisiaj ma 3 jd 2140 sztuk 2 i 6810. Ziemi miał kilkanaście ha. Mleko w bańkach w studni woził co rano wieś dalej do zlewni. Dzisiaj własny areał podwoił do tego ma dzierżawy. Kupił używaną belarkę, nową talerzówkę, nowy pług, nowy opryskiwacz, ostatnio nowy siewnik ma w planie agregat i kilka mniejszych maszyn jeszcze po kupił. Mleko trzyma w chłodziarce i przyjeżdża po nie auto z mleczarni. Sąsiadka krowy zaczyna doić o 7 a nie jak kiedyś o 5. Obornik leży na płycie a gnojówka płynie do zbiornika a nie do mnie za stodołę. Jak ktos chce to się rozwija i bez prowu. 

A malkontenci i lenie siedzą z boku patrzą na to wszystko i narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację są przypadki że się gospodarstwa rozwinęły zwłaszcza te mleczne przybyło sprzętu ale czy wzrosły dochody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PLATFORMA OKŁAMAŁA OBYWATELI CO DO ILOŚCI PRZYJĘCIA IMIGRANTÓW .

 

 

Wojciech Szewko ekspert ds. międzynarodowych powiedział w rozmowie z TV Republika, że Polska ma przyjąć 5% ogólnej liczby uchodźców. Pod takim dokumentem podpisał się rząd PO-PSL.

W kontekście propozycji Komisji Europejskiej odnośnie kar za nieprzyjmowanie uchodźców, dr Wojciech Szewko udzielił krótkiego komentarza telewizji Republika, gdzie wyjaśnia, że politycy Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego okłamali wszystkich obywateli odnośnie przyjmowania imigrantów.

– Musimy pamiętać o tym, że Polska zgodziła się na kwoty imigrantów. Te kwoty są wyliczane na podstawie pewnego algorytmu, to tylko kwestia polskich polityków, którzy kłamali opowiadając ludziom, że przyjmiemy około 5 tys. imigrantów. – mówił tydzień temu Szewko.

– Polska ma przyjąć zgodnie z podpisanym dokumentem 5% ogólnej liczby uchodźców, co przy milionie daje 50 tys. osób a przy dwóch milionach, 100 tys. – wyjaśnia Wojciech Szewko. Zapewnia, że Polska podpisała taki dokument.


https://www.youtube.com/watch?v=59SnsV72NXU


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem czy te siedem tysięcy z kawałkiem to jest 5 %. Być może tak. Teraz różni pseudo eksperci manipulują tymi liczbami, bądź po prostu oszukują by spowodować panikę u co niektórych. Ja tam do głowy nie biorę. Ale widzę nie którzy mają na tym punkcie mega obsesję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2343

coraz bardziej mam wrażenie że ten cały pis ma rolników głęboko w d..pie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A  która  partia  nie ma  ?  no  chyba  że  wybory za pasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6379

naiwny czy głupi, kupili te możdzierze ,a jak się zorientowali że bez amunicji to dopiero zlecili produkcje polskiej firmie ,podobnie z rosomakiem ,komedia Barei przy rządach PO to pikuś

 

 

Przeoczyłem ten post ale chyba mi wybaczycie. 

Mamy pocisk (granat) OFG . Jest to pocisk do moździerza wz 43 nadający się również do nowych samobieżnych RAKÓW, które mają taką samą lufę tylko dłuższą. Dzięki wydłużeniu lufy i zwiększeniu jej wytrzymałości na ciśnienie gazów wyrzucających pocisk można było uzyskać nie 6km zasięgu jak dotąd a 8km. Niestety 10km zasięgu ( a taka jest dla RAKÓW przewidywana) to już nie ten pocisk a ogranicza go po prostu na takiej odległości balistyka. Z tego pocisku większego zasięgu już nie da się wycisnąć.

Tak że niestety, amunicja jest i pewnie będzie wykorzystywana dopóki się da na szkolenie. Nowe pociski też będą tylko szkoda że pewnie nie kasetowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szkoda tylko, że kontrola w MSW przeprowadzona za rządów pisu niczego złego w tym temacie nie wykazała. Audyt zarządzony przez sławnego komendanta Maja nic nie wykazał. Dziennikarze faktycznie mogli być inwigilowani. Ale jak widać wszystko odbyło się zgodnie z prawem. A dziennikarz święty nie jest. Mógł być np zamieszany w jakieś przestępstwo czy do niego doszły służby podczas prowadzenia śledztwa. PiS mówi o inwigilacji celowo nie dodając w jakich ona była prowadzona okolicznościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak może coś co jest tubą propagandową pisu nazywać się niezależna? Przecież to kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

obecna sytuacja polityczna w PL 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6379

Może i facet chce dobrze. Ale jeżeli gada, że oficerowie NSZ mówili mu że kretynizmem było wysadzanie transportów niemieckich jadących do Rosji bo im się wydawało że oni się tam powyrzynają, to gdzieś człowiek chyba błądzi. 

Pytanie, gdzie byłaby granica Polski gdyby po tej rzezi sowieckie dywizje zdołały odrzucić hitlerowców na teren obecnej Białorusi. Jak przebiegłaby kolonizacja lubelszczyzny, zamojszczyzny?

Co by się stało gdyby wykrwawione strony zawarły rozejm?

I podstawowe, w jakim lesie schowaliby się oficerowie NSZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

jak on jest kundlem to ty chyba wsza lub owsikiem ;)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To taki drugi Palikot tyle że dla niego już miejsca nie będzie w parlamencie :P :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj