Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Tłumacz sobie jak chcesz umawiać to się możesz z panią w lesie za 50 zł ale Ciebie to nie dotyczy B) żeczywistości takie tłumoki nie zmienią ;)

Każde przeniesienie własności bez zgody Agencji od pierwszego maja jest nieważne nie patrz co było kiedyś matołku :D :D

Przepisy które cytujesz dotyczą zupełnie innych sytuacji przeczytaj ustawę i wtedy mędrkuj

 

Masz racje, że mnie nie dotyczy pani za 50 zł w lesie. Opisujesz tu pewnie swoje doświadczenia. Mnie stać na droższe i na pewno nie w lesie.

Pokaż mi zapis w ustawie. Mówiący, że każde przeniesienie własności bez zgody agencji jest nieważne. Wytłumacz mi jakiej to innej sytuacji dotyczą przepisy które cytuje? Tylko odpowiedz konkretnie a nie nowymi pytaniami czy epitetami.

 

No dobra, ale tak na logikę to w jakim charakterze ma wystąpić agencja przed przeniesieniem własności? Nie jest stroną sporu, nie odkupiła długu. 

Właściwie to od kogo ma kupić tę ziemię? Przy obciążonej hipotece zaczęła by działać jak firma odkupująca długi, w tym wypadku osób fizycznych.

Uprzedzając odpowiedzi typu"jesteś idiotą" , trochę mi to pachnie ustawianiem agencji jako pralni pieniędzy.

 

Poproś Staszka to ci wytłumaczy. Najlepiej niech pokaże konkretny zapis w ustawie. Obawiam się, że niestety tego nie zrobi. Guzik ma  tym pojecie. A jego wpisy to tylko pobożne życzenia. Ta ustawa jest po prostu z lukami. Staszek niestety nie potrafi merytorycznie udowodnić, że nie mam racji. Wszystkie jego argumenty są nie trafione. Kazał mi czytać wpisy pod artykułem z linku i brać tabletki. A tam wyszło, że z chyba 10 tylko jeden jest za.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sobie ośle przeczytaj albo niech Ci ta za droższą kasę znajdzie jak Cię stać :P bo ja idiottom, tłumaczyć nie będę B)


Albo idz sobie do notariusza udzieli Ci wyczerpującyh informacji bezpłatnie jak Cię nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sądząc po coraz ostrzejszych epitetach ciśnienie ci rośnie. Wiesz, że wyszedłeś na durnia. Może jednak ośle pokażesz mi ten zapis o który prosiłem w poście wyżej. Bo póki co ty robisz z siebie idiotę. Próbując udowodnić coś nie podając ani jednego argumentu bądź przepisu ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku Ty jesteś naprawdę jakiś ograniczony czytałeś ustawę jeśli tak to ją tu zacytuj  w całości a nie wyrywkowo bo punkty które przytoczyłeś w żaden sposób tego nie odzwierciedlają co piszesz :lol: :lol:


Celowo jej nie wkleiłem żebyś się dalej ośmieszał :ph34r:


w art. 4:
a)     ust. 1-3 otrzymują brzmienie:
„1. Jeżeli nabycie nieruchomości rolnej następuje w wyniku:
1)     zawarcia umowy innej niż umowa sprzedaży lub
2)     jednostronnej czynności prawnej, lub
3)     orzeczenia sądu, organu administracji publicznej albo orzeczenia sądu lub

organu egzekucyjnego wydanego na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym, lub
4)    innej czynności prawnej lub innego zdarzenia prawnego, w szczególności:
a)    zasiedzenia nieruchomości rolnej, dziedziczenia oraz zapisu windykacyjnego, którego przedmiotem jest nieruchomość rolna lub gospodarstwo rolne,
b)    podziału, przekształcenia bądź łączenia spółek handlowych
– Agencja działająca na rzecz Skarbu Państwa może złożyć oświadczenie o nabyciu tej nieruchomości za zapłatą równowartości pieniężnej


ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Nabycie nieruchomości rolnej, udziału bądź części udziału we współwłasności nieruchomości rolnej, nabycie akcji i udziałów w spółce prawa handlowego będącej właścicielem nieruchomości rolnej dokonane niezgodnie z przepisami ustawy jest nieważne. W szczególności nieważne jest:
1)    dokonanie czynności prawnej bez zawiadomienia uprawnionego do prawa pierwokupu lub bez powiadomienia Agencji – w przypadku określonym w art. 3b i w art. 4 ust. 1;
2)    zbycie albo oddanie w posiadanie nieruchomości rolnej bez zgody sądu, o której mowa w art. 2b ust. 3;
3)    nabycie nieruchomości rolnej w oparciu o nieprawdziwe oświadczenia albo fałszywe lub potwierdzające nieprawdę dokumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciekawe rzeczy wychodzą. Mówiono, że dziedziczenie będzie nie zagrożone działaniem agencji. A z tego co ty tutaj wkleiłeś wynika w punkcie 4 a, że w przypadku  miedzy innymi dziedziczenia agencja będzie mogła złożyć oświadczenie o nabyciu tej nieruchomości za zapłatą. Podaj linka do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

staszek twierdził że przekazanie osobie bliskiej jest wyjątkiem w który nie wchodzi agencja 

niestety nigdzie nie ma takiego przepisu i agencja może wejść w każdej sytuacji bo nigdzie żaden przepis tego nie wyklucza - tak wynika z zapisów ustawy i z tego co sam  teraz twierdzi 

dlaczego sam sobie przeczy ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja tam czekam na linka. Bo wszędzie była mowa, że przy dziedziczeniu agencja nie wchodzi w posiadanie dziedziczonej ziemi. Z tego co wkleił na poprzedniej stronie wynika, ze jednak może wejść. Było kilka projektów tej ustawy i co chwila nanoszono poprawki. Wcześniej odnosiłem się do tekstu @mirro z którego wynikało co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

to jest sfjetna óstawa jak tak, skoro nawet bliskiej osobie nie przekazesz własnego majatku, dobra zmiana !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Mam pytanie. Co ma przykryć wyciąganie taśm? Staram się jak mogę, w jak najgorszej wierze, przesłuchać kolejny raz rozmowę Bieńkowskiej i nijak nie mogę się oprzeć wrażeniu że kobieta cierpi na poważnie schorzenie. A gdzie to ja byłam ,co ja widziałam i co ja wiem. A jak już opowiada się takie sprawy w obecności szefa CBA to tylko dobry lekarz. Albo do europarlamentu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

panie ddddddddd nie panikuj pan , koniec pisuaru jest bliski  ;)

nic nie pomoże ta propaganda i demagogia  :D

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Masz złe info to nie był audyt. Pisowcy się tego słowa już otwarcie wypierają. Wczoraj w Piaskiem po oczach. Kępa kilkukrotnie się wypierała, że to nie audyt, nie oskarżenia a jedynie informacja. A wszystko dlatego, że zaczynają się wyjaśniać bzdury i pomówienia jakie tam zawarto. Myślę, że to jest powód dla którego nie ma wersji na piśmie.  Przykład brednie Macierewicza. Nie zakupiono amunicji do moździerzy. Odpowiedź. Ma ją opracować polski przemysł. No chyba, że chcemy kupić z zachodu a nasz przemysł olać. To niech pis kupi.To samo rosomak. 200 sztuk nie stoi i marnieje jak mói Macierewicz. A czeka na nowe bezzałogowe wieże, które tez opracowuje polski przemysł. Ale skoro ma być wojna i Antkowi się śpieszy niech kupi to za granicą. Tak samo złoty mercedes. Nie był złoty a srebrny i w dodatku używany. Ten audyt, jak teraz twierdzi pis tylko informacja to kupa bzdur i pomówień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

naiwny czy głupi, kupili te możdzierze ,a jak się zorientowali że bez amunicji to dopiero zlecili produkcje polskiej firmie ,podobnie z rosomakiem ,komedia Barei przy rządach PO to pikuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kto tam za wami nadąży? Raz płaczecie, że jesteśmy rynkiem zbytu i zachód wyciąga od nas pieniądze. A jak coś chcą zrobić polskie firmy to płacz, że nie kupili na zachodzie. Jak by nie było to i tak źle. Napisałem wyraźnie. Macierewicz może to zmienić. Znalezienie chętnego dostawcy na zachodzie to pikuś. Za miesiąc góra dwa będą wierze i naboje. Polski przemysł nie zarobi ale za to szybko będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma wątpliwości chłopska partia zepchnęłą rolników przez 8 lat na margines społeczeństwa Polska wieś wygląda jak w latach 80- tych przez nieudolne wydawanie unijnych funduszy i kolesiostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ciebie nikt nigdzie nie musiał spychać bo ty tam zawsze byłeś i pozostaniesz

może podasz fakty i liczby bo te kilkadziesiąt mld trafiło właśnie na wieś

jeśli nie skorzystałeś to trudno  , tacy jak ty się nie liczą 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciebie nikt nigdzie nie musiał spychać bo ty tam zawsze byłeś i pozostaniesz

może podasz fakty i liczby bo te kilkadziesiąt mld trafiło właśnie na wieś

jeśli nie skorzystałeś to trudno  , tacy jak ty się nie liczą 

 

Kto skorzystał? Zachodnie firmy i banki :D :D :D załóżmy wieś ma 1000 ha w tym jest 20 gospodarstw z których 2 skorzystały z PROW kupili nowy sprzet ale uprawiają tylko 10 % powierzchni tej wsi jaki to jest postęp? Zmarnowana kasa bo na 90 % obszaru żadnych nowych rozwiązań te pieniądze nie zapewniły B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

fajny przykład  :D głupszego nie mogłeś spłodzić 

mają średnio  po 50 ha i tylko 2 gospodarstwa skorzystały ? to niby dlaczego ? 

nie chciało   się reszcie  wniosku złożyć czy jak ? bo u mnie nawet ci co mają po 20 ha dostali kasę 

chłopie pierwszy program to był SAPARD bodajże w 2005 r potem kilkanaście naborów na PROW w rożnych konfiguracjach , jeśli ktoś nie miał rozumu żeby z tego skorzystać to o czym rozmawiać 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj