Skocz do zawartości

Polecane posty

AgroKacper    0

Witam wszystkich na forum. 

Chciałem rozpocząć temat antywylegaczy, nigdzie takiego nie znalazłem (jestem nowy, więc jak gdzieś jest to mnie poprawcie). 

Czy zawsze stosujecie jakiś regulator? Kiedy najwcześniej stosujecie? Tak jak zaleca producent? Sam czy z jakimś antywylegaczem płynnym? Jestem jeszcze świeży ogólnie w temacie rolnictwa. Wiem, że teraz przychodzi pora rozejrzenia się za jakimś regulatorem, jesienią podsypałem sporo polifoski i mocznika na pszenice, więc antywylegacz może się przydać. 

Chciałbym abyście tutaj opisywali swoje doświadczenia z tego typu środkami to może pomoże to mnie i innym. Czytałem trochę o regulatorach w wątku o pszenicy, ale tam przeplata się z innymi tematami i interesuje mnie zastosowanie nie tylko na pszenice. 

Kamilo1888    30

ja stosuję moduss 0.3-0.4L + 1L CCC w fazie pierwszego kolanka przy nawożeniu 170 kg N teraz zwiększam na 185 kg N i dodatkowo po 2 tyg moduss 0.2L po pierwszym skracaniu lub cerone na flagę :)

Wiadomość z agroFakt.pl

HenrykK56    0

slabo szukales takic tematow jest już kilka

a możesz wkleić linki do wątków? też chętnie zobaczę 

Edytowano przez HenrykK56

Pawel39    1

ja stosuję moduss 0.3-0.4L + 1L CCC w fazie pierwszego kolanka przy nawożeniu 170 kg N teraz zwiększam na 185 kg N i dodatkowo po 2 tyg moduss 0.2L po pierwszym skracaniu lub cerone na flagę :)

A zastanawiałeś się nad zastosowaniem Moduss start?

Kamilo1888    30

nwm zobacze co mi powiedzą na Targach na jego temat , niby to przeciez ta sama substanca aktywna nie jestem pewny co do niego ale no moze wytestuje na jakimś kawałku :) w tym roku medax top porównam z moddusem zobaczymy jak to wyjdzie 

Karol28OZE    0

Czytałem trochę na temat tego nowego Moddusa Start właśnie po targach, ciekawie mówili. Ma nową formulację, która wpływa właśnie na to, że można go stosować wcześniej i przy niższej temperaturze, o ile dobrze pamiętam to 5-10 stopni. Nowa formulacja ma też działać na wchłanianie, podobno się mniej pieni co właśnie powoduje lepsze wchłanianie substancji aktywnej. I można to łączyć z herbicydami. Polecają go do intensywnych upraw pszenicy ozimej, najlepiej dwuzabiegowo, w pierwszej fazie pod koniec krzewienia Moddus Start i potem Moddus, A jak mniej intensywna uprawa to można dać tylko Moddus 250EC. 

Pawel39    1

filmik taki znalazłem: Efekty po Moddus Start z tego filmiku niezłe, a był też drugi o niskiej ilości piany.

Edytowano przez Pawel39

major_89    35

Takie same efekty między kontrolą a plantacją chronioną zaobserwujesz po zwykłym CCC. Każdy z nas ma jakieś omijaki na polu. Tam najlepiej widać. Filmik typowo propagandowy dla chłopa który kupuje wzrokiem. Modus ma wiele innych cennych zalet ale o nim tutaj nie powiedzieli. 

Karol28OZE    0

Takie same efekty między kontrolą a plantacją chronioną zaobserwujesz po zwykłym CCC. Każdy z nas ma jakieś omijaki na polu. Tam najlepiej widać. Filmik typowo propagandowy dla chłopa który kupuje wzrokiem. Modus ma wiele innych cennych zalet ale o nim tutaj nie powiedzieli. 

no dużo pewnie kupuje wzrokiem, ale jak to co pokazują nie mija się z rzeczywistością to dobrze, niech kupują, gorzej jak pokazują co innego a potem na polu klapa, no ale w przypadku Moddusa to raczej da się uzyskać takie efekty, tym bardziej tak jak piszesz, że po ccc też by tak było. 

A o jakich zaletach Moddusa tutaj piszesz? Stosowałeś go w ogóle? Bo ja się właśnie teraz przystawiam do spróbowaniam tego nowego, razem z ccc właśnie 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się