Nismo

Wolne ładunki czyli transport traktora po kosztach

Polecane posty

Nismo    7

Witam w przyszłym tygodniu chciałbym przetransportować zakupiony traktor od poprzedniego właściciela na moje podwórko.Problem w tym że jest to ponad 200 km i nie chcę wracać na własnych kołach z powodu braku wolnego czasu a także nie chciał bym opłacać kierowcy w obie strony skoro jest taka możliwość że w internecie są strony  z wolnymi ładunkami gdzie można taniej przetransportować ładunek (kierowca wraca na pusto).

Korzystał ktoś z Was z takiej usługi? jak to wyglądało? i z jakiej strony korzystaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ty osobiście z takiej strony nie skorzystasz, jedyne co to udaj sie do kogoś co ma firmę transportową i da ci ogłoszenie a na pewno szybko ktoś sie zgłośi, ja osobiście bym ći radził przemysleć przyjazd na kołach


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fagro    3

http://clicktrans.pl

Rejestrujesz się, zlecasz transport i czekasz na oferty. Ja puściłem zlecenie na transport rozrzutnika 458 km to oferty zaczęły się od 2600 zł a skończyło się na 1000 zł i mi gościu przywiózł pod dom, przewoźnicy starają się o dobrą obsługę bo później wystawiam temu co wygrał cenna dla niego opinię. Bili się przez 4 dni, widzą podawane przez siebie kwoty i na podstawie tego się licytują. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja proponował bym transport z twoich lub sprzedawcy okolic ,tak wyslalem sprzedany przeze mnie ciągnik 250km za600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Że ktoś wraca na pusto to nie znaczy że pojedzie za free albo za koszty paliwa.
Średnio licz cenę 3 zł za kilometr.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bez jaj  3 zł za  km to żadna łaska , ceny usługowe  się zaczynają  od 2  z groszami .

Jeśli masz 200 km w jedną strone , to na usłudze  by wyszło  z 800- 1000 zł .

Spedycja może i taniej , ale musisz  zapłacić gościowi co kupujesz  , spisać umowę , a  traktor  stoi u niego i czeka  na  transport  , aż komuś podpasuje trasa ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

a ja Ci powiem tak jak traktor pasuje to kupuj i zabieraj od razu a nie będzie stał u kogoś zaoszczędzisz 1000zl to co to jest za kwota do wartości traktora a jak zostawisz u gościa traktor i trafi się taki komornik jak pod Mława i nie będzie się pytał czyj jest ten traktor tylko załaduje na lawete a jak Ukraina u gościa lub inne zdarzenia losowe te pozorne oszczędności czasami drogo kosztują tak ze lepiej jak już kupujesz to zabieraj od razu takie jest moje zdanie a wydać ten 1000-2000to do ceny traktora nie jest dużo a jak stoi u Ciebie to zawsze inaczej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Jeśli to normalny traktor który leci 40 km/h  to jaki problem przejechać 200 km ? To masz 6 może 6,5 godz jazdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

no właśnie jaki to traktor? może to jakaś stara 30 bez kwitów za 4000zł ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Deutz Fahr Dx 3.70 ze skrzynią 30-tką, 210 km jest ode mnie najkrótszą trasą, może zbieg okoliczności ale wam coś napisze co wczoraj słyszałem w radiu, chyba na jedynce, mówili że policja wzięła się w woj. łódzkim za przejazd traktorami po drogach szybkiego ruchu i słono karała kierowców, a moja trasa właśnie przebiega właśnie taką drogą. A tak wracając do tematu to traktor jest ,,zadatkowany" i w przyszłym tygodniu jadę go odebrać.Nie mam zamiaru czekać na niego z powodu braku transportu. W przypadku gdy bym wynajął we dwie strony to by mi wyszło coś ponad 1tyś zł przy stawce 2.5zł/km. Dziś w pracy przy załadunku rozmawiałem z kierowcą i powiedział że spotkał się z tym że traktory przewożą także Tiry pod plandekami odpowiednio zabezpieczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ciągnik jak każdy inny ładunek do TIR-a podejdzie aby na wysokość pasował. U mnie w galerii jest U 902 i agregat co tak przyjechały. Skoro tak, to gadaj w pracy z kierowcami który będzie miał kurs i oni też mogą coś załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

do mnie do pracy to raczej przyjeżdżają solówki a tiry to raczej z zagranicy przyjeżdżają, ale jakoś sobie transport załatwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Musicie mieć rampę do załadunku i u siebie do rozładunku.

Jeśli nie jest wyższy jak 2,6m i szerszy jak 2,45m to wejdzie na naczepę z plandeką.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Wymiary Dx-a to wysokość 2.59m i szerokość 2.39m więc wejdzie na naczepę, a rampę to na podwórku ma sprzedawca a u mnie w okolicy powinna znaleźć się jakaś solidna konstrukcja do zjazdu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

zrób tak jak radzi kolego Fagro ,jak czas nie nagli .

Wchodzisz na   cliktrans , wystawiasz ofertę i czekasz na najlepszą  ,najtańszą propozycję


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek-dx    0

Ale  wtedy  musisz  zapłacic  właścicielowi , spisac umowe  i  zostawić  u niego traktor  , aż  komus  będzie po drodze i odbierze ... Trochę  dziwna  sytuacja ... 

Taki  df  waży  ze  3, 5  tony  , to nie  trzeba  wielkiego samochodu żeby to  zabrał , za 800 zł  bez  łaski pojedzie  zawodowy przewoźnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Wiem jedno po zapłacie nie zostawię go u sprzedawcy. Deutz waży 3.6 tony, na zwykłą lawetę jest za ciężki, coś się wymyśli w najgorszym przypadku pojedzie na kołach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj