Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tduda    1

<p>od niedawna jestem posiadaczem massey 3095 i zastanawia mnie ogumienie w nim jezeli z przodu mam załozone opony o rozmiarze  42070r28</p>
<p>a z tyłu sa 46085r38 bardziej mi chodzi o profil według rozmiaru z przodu jest niszy a z tyłu wyższy czy to niestanowi problemu dodam ze tylnie opony maja około 20% bieznika  a przód 80% prosił bym o jakies porady na ten temat</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozak1    1

Włącz przedni napęd i przejedz w linii  prostej po nie utwardzonym gruncie i będziesz widział czy ci przodek ci zrywa czy .A tak po za tym 20% na tyle to nienachulasz w  polu musisz pomyśli nad nowymi bucikami w danych techniczny jest 18,4 r38 czyli jakieś 480 cm szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4

Witaj. Opony masz zgodne ze specyfikacją, profil jest ok, wraz z szerokością nalatuje i obwód więc w Twoim przypadku jeśli z tyłu Chciałbyś założyć szersze to akurat 520/70/38 zgodnie z tabelą zamienników, właśnie będą miały profil 70, ale już przy oponach 600 będzie 600/65/38 tak więc wszystko jest ok, z tym, że bieżnik przedniej i tylnej osi powinien być zbliżony, nie powinno być tak, że przód 100%, a tył 10, ale w polu czy na grzazkim terenie i tak bieżnik się chowa, nawet przy braku różnica w prędkościach przednich i tylnych kół nie zmieni się na tyle aby uszkodzić napęd, gorzej już na asfalcie, ale podstawa są odpowiednio dobrane opony, gdzie nawet przy znacznej różnicy bieżnika prawdopodobieństwo uszkodzenia napędu jest niewielkie, bo dochodzi jeszcze fakt, że radialka siada, ale to dłuższy temat. Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że w jakimś stopniu pomogłem :)

Edytowano przez Mikos22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj