Rolnikc330782F

Oleje do mieszanki paliwowo-olejowej do pilarki spalinowej stihl

Polecane posty

Witam, tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć, czym różnią się oleje do mieszanek paliwowo-olejowych stihl bo są ich 3 rodzaje stihl hp, hp ultra i hp super, ja gdy zakupiłem swoją pilarkę ( stihl ms 181 ) sprzedawca dorzucił mi za darmo olej zwykły hp, czy lepiej jest używać hp ultra, czy hp super, czy ma to dużą różnicę od zwykłego oleju hp ? Ten co mam ma kolor czerwony, hp ultra jest zaś zielony, czytałem, że jak stosuje się jeden olej to nie można zmienić na drugi, wypaliłem tylko litr benzyny na tym oleju zwykłym hp. Zależy mi by silnik pochodził długo, by dobrze go smarowało, jakich wy olejów używacie do swoich pilarek ? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowano przez Rolnikc330782F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

ja do swojego stihla kupuje poprostu olej do mieszanki, ostatnio chyba orlenowski ale to zależy co się trafi. Nigdy nie zwracałem uwagi na hp super i ultra nawet nie wiedziałem że takie są a pilarka chodzi praktyczynie bez awarii już 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja kupuje tylko olej stihla 

 

na takim byle jakiej firmy  w kosie  stawał mi tłok  po prostu pracowała narmalnie do zgaszenia  a jak polezała kilka dni to szrpakiem  sie nie dało ruszyc  trzeba było podlewac tłoka benzyna   zdejmowac szarpak i obracac pomału kluczem za  wał az sie rozluzni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

ja też używam ten z Orlenu czasami z husqvarny z tym że ta mała buteleczka 100ml chyba to na 4l benzyny daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

ja stosuje hp ultra. podobno mniej nagaru się wytwarza. nie wiem czy to prawda ale mi się lepiej żyje z tą świadomością ;) pilarka ma 8 lat a kosa z 5 i żadnych awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Olej do silników dwusuwowych HP na bazie olejów mineralnych. Bardzo dobre właściwości smarne i duża czystość silnika. Klasa mocy: JASO-FB. Proporcje mieszanki 1:50.  Syntetyczny olej HP Super niskodymiący do silników dwusuwowych STIHL HP Super o doskonałych właściwościach smarnych, rozruchowych, zapewniający czyste spalanie. Olej "Low-Smoke", klasa mocy: JASO-FD, ISO-L-EGD. Proporcje mieszanki 1:50.  Syntetyczny olej HP Ultra o doskonałych właściwościach smarnych. Wyjątkowo czyste spalanie dzięki zastosowaniu dodatków uszlachetniających zmniejszających ilość popiołu. Odpowiedni do długotrwałego stosowania w najtrudniejszych warunkach pracy silnika. Klasa mocy: JASO-FB. Proporcje mieszanki 1:50.     Ja z piłą miałem 1L. oleju HP i go zużyłem w dłuższym czasie a teraz kupiłem 1L. HP Super. A na pewno bym nie używał wynalazków z CPN. Moja rada taka by używać oleju do mieszanki paliwa, tylko od producenta pilarki. I zawsze go dać tyci więcej niż zalecane a w upalne lato można dać drugie tyci więcej. I po każdym postoju pilarki, gdy mamy w zbiorniku paliwo przed odpaleniem zawsze pomachać pilarką by wymieszać mieszankę paliwa. Tak samo przy wlewaniu paliwa do pilarki zawsze przed wlaniem do pilarki pomachać bańką w celu wymieszania się mieszanki paliwa a potem do piły wlewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

ja bym raczej się tym nie sugerował , ważne że ten olej jest dodany do BP w dobrej proporcji. Ja kupuje do husqvarny olej w salonie chyba 40 zł za litr już nie pamiętam dokładnie i piła z kosą chodzą dobre 15 lat i 0 awarii tylko ja zawsze na 4 litry BP  bo taki mam zbiorniczek leje 100 ml niech lepiej ma ciut więcej jak za mało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

mieszkam w otoczeniu lasow, sam mam go 9ha wiec sie wypowiem. Firma która przeprowadza wycinki drzew w jej okolicy uzywa do swoich pilarek mixolu, podobno zadnyc problemów z nie ma. Ja tez juz okolo 3 lat leje go do mieszanki w swoich pilach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ja do pily w gratsie dostalem amerykanski olej ALCO zielony lub niebieski, nie wiem dokladnie bo jeszcze nie otwieralem, polecony przez czlowieka co 20 lat w pilach siedzi, pytalem go co lac pozniej jak sie skonczy ,to powiedzial ze moge znow ten sambrac albo cos innego byle by nie czerwony i nie najtanszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podobno do stihla zalecanie jest lać tylko oleje z firmy stihl, bo podobno na innych można olejach można sobie zepsuć silnik w pile, nie wiem czy prawda czy też jest to ich jakiś chwyt marketingowy? Rozmawiałem z paroma " pilarzami " i mówią, że stosują olej hp ultra podobno nie ma dzieki niemu nagaru i jest dużo lepszy od zwykłego hp, ale też z kolei słyszałem, całkiem inne zdanie, że nie ma praktycznie żadnej różnicy pomiędzy tymi olejami, kazdy co innego mówi :) Ale osobiście chyba skuszę się na olej hp ultra, wypróbuję, zobaczę, chyba nawet nie jest dużo droższy od zwykłego hp. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

mieszkam w otoczeniu lasow, sam mam go 9ha wiec sie wypowiem. Firma która przeprowadza wycinki drzew w jej okolicy uzywa do swoich pilarek mixolu, podobno zadnyc problemów z nie ma. Ja tez juz okolo 3 lat leje go do mieszanki w swoich pilach

Tego nie polecam do amatorskich pił    po drostu złuszczy sie gładz cylindra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, podobno do stihla zalecanie jest lać tylko oleje z firmy stihl, bo podobno na innych można olejach można sobie zepsuć silnik w pile, nie wiem czy prawda czy też jest to ich jakiś chwyt marketingowy? Rozmawiałem z paroma " pilarzami " i mówią, że stosują olej hp ultra podobno nie ma dzieki niemu nagaru i jest dużo lepszy od zwykłego hp, ale też z kolei słyszałem, całkiem inne zdanie, że nie ma praktycznie żadnej różnicy pomiędzy tymi olejami, kazdy co innego mówi :) Ale osobiście chyba skuszę się na olej hp ultra, wypróbuję, zobaczę, chyba nawet nie jest dużo droższy od zwykłego hp. Pozdrawiam.

Nie ma znaczenia jakiego oleju będziesz używał do tej piły. Jej trwałość to i tak zaledwie 1500h, więc prędzej czy później i tak się rozleci, podczas gdy seria profesjonalna ma trwałość ponad 10000h, więc tu już warto zadbać by działała jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Tego nie polecam do amatorskich pił    po drostu złuszczy sie gładz cylindra

a jakie to amatorskie piły? posiadam dwie makity(w starszej obudowie) ? jedną miałem okazje niedawno rozbierać gładź adekwatna do przebiegu- 11lat użytkowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Rolnikc330782F - dlaczego idziesz w zaparte z tymi olejami? Zrozum że kupiłeś amatorską piłę zaprojektowaną przez ekonomistę i wykonaną przez ludzików co lepiej widzą w poziomie. Czy będziesz stosował olej hiper ultra super power to i tak Ci nic nie da. Kup zwykły olej i dużo nią pracuj abyś nie miał czasu na takie przemyślenia. Kiedyś używało się tylko mixolu i jakoś dziwnym trafem piły dłużej wychodziły - wiem wiem że lepsze materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w paru sklepach, w żadnym nie ma oleju hp ultra, ani nawet hp super, jest tylko zwykły czerwony hp, czyli pewnie będę musiał już lać ten zwykły hp, bo zamawiać na internecie to się za grosz nie opłaca. Czytałem na stronie stihl coś o tych olejach, że trzeba zacząć od hp ultra, schodząc później do hp super i na koniec zwykły czerwony hp, robi tak ktoś ? I co o tym sądzicie ? Ja zauważyłem u wielu ludzi u mnie na wsi, że praktycznie każdy leje zwykły czerwony hp do stoich stihlów, i robią to od początku do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Olej jak olej, czy on się nazywa stihl czy makita nie ma większego znaczenia. Różnice to baza - minerlany, pół czy pełny syntetyk oraz dodatki uszlachetniające. Na dotarciu piły stosuje się bogatszą mieszankę a nie inny typ oleju. Druga sprawa to zależy kto i ile używa piły, ja mam dwa Stihle używam ich na przemian no chyba że mam pomocnika. U mnie piły mają lekko bo jak jedna się spoci to drugą biorę. Dlatego nie widzę sensu zmiany oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pegaz3512    10

Moim zdaniem hp super i ultra dużo lepiej się wypala podług hp i spaliny mniej śmierdzą. Z tymi piłami to prawda że tym amatorskim nie pomoże żaden olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

czy mogę wlać olej husqvarna kolor niebieski do piły topsuni tcs4600 z gaznikiem walbro , ja wlewałem cały czas tani czerwony firmy axenoil  czy wolno zamienić na ten olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

A co ma się niby stać po zastosowaniu lepszego oleju? Lepsze smarowanie, mniej dymu czy jeszcze jakiś inny kataklizm? Zmieniaj jak chcesz więcej płacić to Twoja sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

ta piła ma mieć stosunek 1.40    a ja mam przygotowane paliwo z 1.50  z piły husqwarna xp  czy mniejsza ilośc oleju  niż zalecana  zrobi coś złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Dolej oleju tak aby wzbogacić mieszankę w olej. Markowe piły są lepiej spasowane i wykonane z lepszym materiałów dlatego zaleca się mieszankę 1:50. U Ciebie taka mieszanka może przyśpieszyć zużycie, dolej olej:) Możesz robić nawet 1:35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Teoretycznie można mieszać każdy olej silnikowy.

Jeśli chodzi o kolory olei to nie ma znaczenia jaki on jest tylko na jakiej bazie. 

Zapewne chodzi Ci czy do tego z Husqvarna XP można dodać z np. Stihl HP. Są to różne oleje, XP to pełny syntetyk a HP mineralny. Lepiej nie mieszać takich olei choć nic złego nie powinno się stać.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

Dopytałem się że nie WOLNO  mieszać i kombinować . Więc nie należy wprowadzać kogoś w błąd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj