Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Przemek15

Jakie jest praktyczne zastosowanie przośnika ukośnego o zmiennej prędkości?

Polecane posty

Przemek15    6

Kolejna prośba odnośnie pracy magisterskiej. Tym razem chciałem poruszyć temat jaki ma sens różnicowanie prędkości przenośnika ukośnego w gardzieli? Kiedy zwolnić, a kiedy przyspieszyć. Wiadomo generalnie, że ten przenośnik ma stałą predkość (coś ok. 500 obr/min), ale od paru lat jest też oferowany jako wyposażenie dodatkowe w największych kombajnach zmienny napęd. W takie cos można wyposażyć np. kombajn Claas Lexion 580 i 600, JD S 690i, NH CX i CR, Case 8010 i 9010. Wiadomo, że w zależności od plonu zmieniamy prędkość kombajnu tak, aby młocarnia łykała równomiernie, więc to co się najpierw nasuwa to odpada. Jeszcze taka ciekawostka - przedstawiciele tych firm nie wiedzą po co to jest :( A od strony technicznej to są to albo wariatory pasowe, albo skrzynia PowerShift albo przekładnia hydromechaniczna Vario. Regulacja jest w czasie pracy w łanie z kabiny. Czekam na propozycje. Jak ktos chce więcej szczegółów co do działania to opiszę, ale liczę też na Waszą aktywność

pozdro, Przemek :(

Przemek15    6

Zapomniałem dodać, że JD poleca ten napęd zmienny generalnie przy zbiorze kukurydzy. I co jest chyba logiczne zmienia się też jednocześnie prędkość hedera

zetor5321    1

ale to pozwala aby szybciej jechać bo chyba kosa też szybciej tnie

ale to chyba tylko jak kombajn ma 2 bęmbny mucące to sie sprawdza (tak mi sie wydaje)

Wiadomość z agroFakt.pl

Przemek15    6

Zetor5321!

Kosa na pewno szybciej tnie, ale to się stosuje z tego co wiem przy kukurydzy, a więc łańcuchy szybciej chodzą. A przy zbożowym mogłoby to być wedlug mnie bardziej niebezpieczne, bo wzrost prędkości kosy gwaltownie podniesie zużycie oraz drgania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Tracer93
      Witam,
      Orientuję, się ktoś w jaki sposób zdobyć bilety na Polagrę ? Nigdy tam nie byłem. Szukałem też w internecie, ale nie mogę znaleźć.
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego