Skocz do zawartości
ChiquitaB

Odzysk ciepła do zbiornika na mleko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mleko
ChiquitaB    50

Witam.
Stoję przed wyborem odzysku ciepła do zbionika na mleko i teraz tu mam mały problem
Otóż jest taki który wstępnie schładza mleko i w tym czasie ogrzewa się woda w wymienniku oraz taki w którym woda ogrzewa się przez przepływ freonu z chłodni któa schładza mleko. Który z tych dwóch sposobów jest bardziej efektywny co znaczy lepszy dla użytkownika?
Aha i może ktoś podrzuci jaką nową chłodnie wannową polecacie? Bo każdy eurotanks poleca za 20tys brutto plus odzysk dodatkowo. I proszę nie pisać o używkach bo tylko nowa wchodzi w grę.

daremw    128

Zapewne mówisz o schładzalniku 1000 l, tylko że wanienka za 20 brutto? Trochę chyba cena wyższa jest... 20 to chyba netto, no przynajmniej w dwóch firmach po okolicy patrzyłem. Ja mam odzysk 100 litrów z chłodnicy, szczerze to szału nie ma, latem to i na 70 stopni dobije przy dużej ilości mleka, zimą gdy mam mniej mleka to raptem 30 stopni to już szał. Druga sprawa jaka jest wymiana powietrza w pomieszczeniu...

ChiquitaB    50

No dokładnie było 22tys brutto bo dodatkowo jeszcze dojarka z danej firmy by była brana to może inaczej patrzą. O Co chodzi z tą wymianą powietrza? Bo będę nowe pomieszczenie stawiał i może jakieś złote rady?

Wiadomość z agroFakt.pl

daremw    128

Chodzi raczej o ustawienie zbiornika aby do agregatu był możliwie dobry dostęp powietrza z zewnątrz. Bo jak wciśniesz agregat gdzieś w kąt to będzie wolniej chłodził mleko, co prawda jest ten plus że wtedy w odzysku będzie cieplejsza woda no ale kosztem wzmożonej pracy agregatu a to na pewno wpływa na jego trwałość.

agromatik    182

Wstępne schładzanie to sobie odpuść, zaletą jego jest tylko to, że mleko do zbiornika wlewane jest już wstępnie schłodzone (bakterie i takie tam ble ble reklamowe). Wadą i to dużą jest konieczność mycia po każdym udoju. Oczywiście myje się automatycznie przy okazji mycia instalacji, ale każdy cm2 to dodatkowe litry wody i kilowaty do jej podgrzania. Ona po prostu nie zarobi na siebie, a wręcz przeciwnie doda kosztów.

daremw    128

Nie wiem czy dostałeś informację od sprzedawcy że zarówno agregat, "okienka" do wlewu mleka, jak i całą klapę umieszczą tak jak będziesz chciał, jest możliwość konfiguracji i dopasowania do pomieszczenia. Jak będziesz zamawiał to nie daj sobie wcisnąć bez takich ustaleń, bo ze sprzedawcami różnie bywa- jakieś zapasy magazynowe czy coś w tym stylu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15
    • Przez grzen
      na wiosnę jest zaplanowana budowa nowej obory uwięziowej na około 37szt w dwóch rzędach i zastanawiam się czy zamontować wyciąg hydrauliczny.W starej mam linowe i nie jest tak żle ,tylko zimą troche sprawia problemów jak ząb od szufli wbije się w zamarznęty obornik, ale hydrauliczny podobno też sprawia problemy jak zamarznie ,no i awarie jakieś się zdarzają. jak możecie to napiszcie co otym sądzicie