Skocz do zawartości
Niewiem10

Zetor Forterra 135 + agregat talerzowy + siewnik talerzowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

piotr4255    10

to zależy jakie masz ziemie jak cięższe no to wał packera, a pociągnąć na pewno pociągnie, z hydropakiem sobie bedziesz go wciągac na uwrociach to nie bedzie tak nim bujało i bierz trzy rzędy zębów i tak agregat ustawia sie płytko on nie ma ryć  tylko doprawić wzruszyć na głebokość siewu,  sąsiad taki agregat mtz 82 ciągnąl z siewnikiem famarola

jasko1993    10

jak dla mnie zadawnie na siebie siewnika na każdym uwrociu to bez sensu, strata czasu

Patryk1222    23

No nie wiem czy to strata czasu ruszyć ręką...
Przy ursusie i tak trzeba składać bo za nisko podnosi i siewnik ledwo odrywa się od ziemi (ramiona skręcone na max do góry...

Wiadomość z agroFakt.pl

slawekr6    12

Ziemie mam przewaznie II i III klasy, ale mam też IV i V klase. Zastanawiam sie czy packer nie bedzie sie pchał na piasku ale czy znów rurowy podoła na glinie? Szczerze mówiac to boje sie tych trzech rzedów zębów cięzkich bo z tego co mi wiadomo agregat bedzie wazył koło tony i siewnik koło 800 kg plus zasyp i robi się 2 tony na ciągnik który jest krótki i wazy nieco ponad 4 tony :(  Wiem że przód mozna dociązyc bo mam  narazie w nim 320 kg z przodu ale też nie chciałbym zrobić z jednego lambka dwóch. 

Jaki udźwig ma te Lambo ? Ja bym się raczej nie bał o agregat zębowy, nawet 3rzedy zębów nie są tak długie jak talerzowy. Ja mam teraz agro masza 2 rzędy zebów i siew nim prosto w orkę nie zdaje u mnie zbyt dobrze egzaminu. Pole nie wyrównane jak trzeba i wschody były dużo gorsze w porównaniu do pól gdzie była podwójna uprawa. Dlatego wlasnie zastanawiam się nad talerzowym, bo jak wymieniać to bym za jednym zamachem miał talerzówkę do uprawy pożniwnej. Dodam tylko, że teraz agregat pracował z zetorem 7745 o udźwigu bodajże 2300kg, a agregat ważył ponad 1500kg i dawał i daje radę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?
    • Przez Witek2010
      Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.

Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/glebogryzarka-unia-grudziac-1-6m-idealna-i1248436789.html