Niewiem10

Zetor Forterra 135 + agregat talerzowy + siewnik talerzowy

Polecane posty

Niewiem10    1

A jak w agregacie talerzowym złożę dwa talerze skrajne, jednego z jednej strony i drugiego z drugiej to wtedy będę miał szerokość 2.7m?

Bo mam starego poznaniaka 2.7m i ciekawi mnie jakby to razem współpracowało.

 

@Misza922

No to chyba mam w takim razie odpowiedź na moje wątpliwości. Dzięki ;)

 

Edytowano przez Niewiem10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

a wał będzie 3m ;p , słuchaj z tolmetu masz w tej samej cenie wał rure lub strunowy, bierz strunowy jak już, mam ten zestaw z siewnikiem amazone D7 na talerzach, jd6830 ze standardowymi obciąznikami z przodu 1t chodzi bez problemu z pełnym zasypem 300kg na rozłożonym zestawie. A wgl jak teraz cena tolmetu z hydropakiem stoi? ja rok temu dałem 13500brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

No właśnie ten wał będzie trochę przeszkadzał w siewie od miedzy :P Oferowali mi za 13tys brutto, podobno jakaś promocja teraz, i na pewno jeszcze coś bym wytargował. I jak sprawuje się agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

a podobono tak podrożały... elegancko, za tą cene czego się lepszego spodziewac? całe żniwa polatał po ścierniskach, potem po kuku i na kiszonke i na ziarno, trochę z siewnikiem po kukurydzach, bo do oranej gleby mam drugi agregat grudziądzki na zębach i paker z tyłu, tylko siewnik przeczepiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam zestaw (agregat+ siewnik) ursus 1224 daje rady to mf tak samo tylko dobry balast z przodu;)

No wlasnie mój znajomy też ciąga zetorem 12145, czyli prawie to samo co 1224, zestaw z agregatem talerzowym i podnosi rozłożony. Moj MF ma jeszcze o 2t większy udźwig wiec tez mi się wydaje, że powinno śmigać, najwyżej trochę wolniej będę jeździł.

Kusi mnie ten agregat, bo i tak szukam talerzówki, a dopłata za hydropak nie jest aż taka duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Talerzowy idzie bardzo lekko na piasku jest ciężej bo tonie.
U siebie ciagam Nh 125km to ciągnik da radę nawet i 12-13km/h ale to zdecydowanie za szybko i jeżdżę wolniej.
Ursusem na 2 II a w piachu 4 I bo ma ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

No tutaj właśnie trzeba bardziej zwracać uwagę na masę niż na moc ciągnika.Zazwyczaj jest tak w tych zestawach że mocy już wystarczy a masy za mało.
A jeżeli dociążacie ciągniki z przodu to i z tyłu też. Bo będzie tak że przód bědzie więcej obciążeñ brał na siebie niż tył a naprawa mostu tania nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem po sobie z tą prędkością, ani na spalanie ani na siewnik nie jest to dobre.
Jakie wały macie w swoich agregatach? Ja mam swoim zębowym teraz rurowy, ale nie jestem do końca zadowolony. Trochę za słabo dogoniata i przy wałowaniu zostają koleiny. Packera nie chcę bo słyszałem ze się okleja, co myślicie o croscillu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja mam rurowy i według mnie wystarczy na glinie (suche bryły) jak przeleci zestaw to zostaja małe pacyny.
Typowo na glinie to trochę mało.

Ps jak robi się w błocie to talerze się oblepiaja i masa rośnie dodatkowo ;)
Myślę że dobra taczka ziemi;)

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

wuja forterrą 140 hsx ciągnie 3m agregat talerzowy z wałem packera lokalnego producenta Agromasar waga bodajże 1300kg +siewnik famarol z tych nowszych i zetorek nie ma co robić 12km/h  zasuwa i bierz z packerem najbardziej uniwersalny rurowy troche tonie na lżejszej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Rurowy tonie? Może mam jeszcze słabe piachy (jak kret wyryje to żółty żwirek) ale u mnie ciagnik tonie a agregat idzie ok wał 500mm średnicy.
Ja polecam agromasza jak narazie w mojej opini super maszyna waga wystarcza aby się zagłębić na redzinie a nie jest taki ciężki jak ares który robi taką samą robotę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

Wiem po sobie z tą prędkością, ani na spalanie ani na siewnik nie jest to dobre.

Jakie wały macie w swoich agregatach? Ja mam swoim zębowym teraz rurowy, ale nie jestem do końca zadowolony. Trochę za słabo dogoniata i przy wałowaniu zostają koleiny. Packera nie chcę bo słyszałem ze się okleja, co myślicie o croscillu ?

 

packer się obklei jak wjedziesz w mokrą glebę ale ma skrobaki które trochę pomagają, a croskil się nie zalepi? :D croskil jak się zalepi to koniec :D

Edytowano przez jasko1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Według mnie tylko rurowy lub gumowy w polskim sprzęcie inne bym odpuścił z powodu różnych niedoróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

co ty z tym rurowym na glinie to nim mało zrobi, packer się obklei ale nikt w błocie nie sieje, a co do wagi to lata mamy coraz suchsze a to wpływa na zagłebianie  a zresztą nie ma ciągnika 80 km żeby polemizować z tą wagą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Rozmawiałem wczoraj z dealerem i odradził mi agregatowania takiego zestawu: agregat talerzowy+siewnik talerzowy+dociążony dobrze przedni TUZ, powiedział, że to wszystko może być do czasu i wreszcie za którymś razem będę miał dwie frotki z jednej, a poza tym ciągnik jest krótki i będzie podrywało przód - nie będzie miał dobrej przyczepności.

Edytowano przez Niewiem10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

Trzeba było kupić Nh dla niego taki agregat to jak dla 30 dwukolka;D

 

już bym wolał  nowego Cristala niż NH....... też nie ma ramy jak i zetor, waga ciągnika śmieszna, a wgl to przecież smerf

zobacz sobie nowe rankingi sprzedajności nowych ciągników, ludzie w końcu poszli po rozum do głowy a może bardziej do kieszeni i biorą Jelonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

witam ,a myślałeś może o Kongskilde Masterline 300 ,  http://www.kongskilde.com/pl  ,Przyzwoity sprzęt, a i zetorek będzie śmigał

 

Fajny sprzęt, ale nie dla mnie, niestety to spory wydatek. Raczej szukałbym polskich odpowiedników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Ten zestaw musi byc nowy?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Witam.Mam podobny problem przy wyborze zestawu uprawowo siewnego. Bedzie pracował z ciągnikiem Lamborghini 103 km( 4 cyl ). Zastanawiam sie nad agregatem Unii Ceres i siewnikiem Poznaniak  na redlicach talerzowych i kółkami dogniatającymi. Tylko nie wiem  jaki wybrać wał rurowy czy packer? I czy ciągnik da rade mi  z tym agregatem  w wersji z 3 rzedami zębów cięzkich?Proszę o porade i opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj