olgierdowyy

case puma cvx 200 vs deutz fahr ttv 7210 vs deutz fahr cshift 6210

Polecane posty

RolnikMati    46

rozłóg mam do 5km. nie tylko Ty masz bezstopniówkę więc nie muszę do Ciebie jechać żeby widzieć jak to pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Pisałem o autorze tematu bo coś wspomniał ze jest z okolic Kujaw a to i moje okolice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Pisałem o autorze tematu bo coś wspomniał ze jest z okolic Kujaw a to i moje okolice.

Znin. Mogilno. Inowroclaw. Generalnie dojechac moge wszedzie.

A Ty skad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Panowie na dzien dzisiejszy wybor padl na case puma 200 cvx... mysle ze porownywalny do deutza ttv... moca teoretycznie mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalDrozd    5

Witam kolegów. Kupilismy w listopadzie własnie taka pume 200 cvx, a głownie dlatego, że lipcu w gospodarstwie pojawił sie agregat horscha do uprawy bezorkowej i same 150 koni miał za ciężko i szkoda było maszyny, a do nowego ciagnika juz od dawna sie przymiezalismy. Bralismy pod uwage valtre, deutza, przejazdem bylismy u dealera john deera. Bylismy na tescie Valtry u innego rolnika za zadanie miała ciagnac glebosza agrisema na polu po buraczkach czerwonych. Valtra t174 widząc to jak ona skakała i meczyła się miałem wrazenie, że nasza 150 szłaby tak samo bo predkosc robocza to jakies 3-4 na godzine. Dealer twierdzil, ze to jest ciagnik dorównujacy pumie 200. Nie zgodzilismy sie z tym bo puma ma moc maksymalna 219( chyba cos takiego) a nominalna 200 z boostem do transportu 239, a ta Valtra moc maxymalna miala 179, a nominalna 165 do tego masa ciagnika to około tona roznicy na rzecz pumy. (jesli chodzi o moce to pisze je z pamieci, ale roznice moga byc na poziomie paru koni) na przeglądzie naszej 150 serwisanci deutza powiedzieli (i mysle, ze mozna im wierzyc) ze deutz z serii 7 jest nowym modelem i dotycza go choroby wieku dzieciecego, a z serii 6 jest dobrym modelem tylko wielkosciowo nie bedzie roznil sie roznil od naszej 150. Na bednarach stojac kolo pumy200 i deutza6210 czulem sie jakby byla roznica 50 koni miedzy tymi ciagnikami... Puma jest dluzsza o ponad metr i duzo ciezsza. Co do bezstopniowki deutza nie wiem nic i nic nie slyszalem dlatego nie powiem. W naszej 150 mielismy powershift 18-18 pracowałem na niej glownie ja i bardzo dobrze mi sie jezdzilo dlatego tez mowilem, ze w pumie powershift bedzie ok i tanszy i wszystko... Delaer mial na placu pume 200 ale cvx... Przyjechal do nas pare razy ja na pokazach pojezdzilem takim i w ciagu miesiaca traktor przyjechal do nas. Od tamtej pory puma chodzila w przyczepie tandem 16 ton, horsch oraz plug kuhna 4 skiby vari master. W orce 1300-1400 obrotow 8,5-9 km/h bez najmniejszych oporów idzie W horsch na 30 cm, 3 metry szerokosci roboczej 10-11 na godzine przy obrotak 1700-1800 idzie jak burza. Co do przyczepy to nasza 150 chodziła z nia tak akurat, na dziurach troche bujalo ciagnikiem, ale było ok. Teraz z ta puma trzeba uwazac jak wlaczy sie boost do transportu to czuje sie jakby przyczepy nie bylo i na dziurach trzeba uwazac zeby sie nie rozbujala. Co do tego, ze ciagnik nie widzi gorek i pozno reaguje to nieprawda ... Czuje lekki opor i od razu slychac redukcje u kolegow moze to kwestia kalibracji. Jesli chodzi o wyposazenie mojej pumpki to, przedni tuz, amortyzacja osi i kabiny, koła tyl 710 przod 600, 5 par wyjsc hydraulicznych, brakuje tylko wyswietlacza. Jest to nasz trzeci case, mamy dwa case jxu 95 i teraz puma. Małe jezdza bardzo dobrze juz od 5 lat dlatego zaufalismy marce, a do tego kupilismy najwiecej za najmniej. Valtra była drozsza w powershifcie t174 niz puma 200 bezstopniowa. Jeśli ktoś chcialby zobaczyć pume zapraszam na kanał drozdagriculture na youtubie jest film z odbioru obornika od sasiada. Moim zdanim autor dyskusji wybrał bardzo dobrze i nie bedzie tego zalowal. Przepraszam za bledy pisze z telefonu.
A mialbym pytanie. Czy ktos z was wyjmował poduszki z foteli kierowcy i pasazera w pumie? Chce uszyć pokrowce, a nie chciałbym wyjmowac na siłe. Kierowcy to widzialem, ze mozna latwo wyjąc, ale pasazera nie moge podejrzec jak wyjąc. Prosze o info jesli ktos cos wie. Z gory dzieki;)

Edytowano przez MichalDrozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Z ciekawosci bo masz cvx... zamienilbys go na full power shifta ?

Fajna, dluga i wyczerpujaca odpowiedz. A moze kolega zdradzic za ile kupil pume ? Moze byc odp na priv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj