patryk90

Opłacalność zakupu ciężarówki (ciągnik + naczepa) do gospodarstwa

Polecane posty

patryk90    5

Witam. Czy ktoś posiada w swoim gosp ciężarówkę na własny użytek plus usługi? Interesuje mnie jakie koszta utrzymania takiego zestawu i jak z oplacalńością , co wozicie takimi zestawami , gdzie szukać roboty na taki zestaw itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Sąsiad kupił miesiąc temu używaną wannę i obornik wozi, ale ciąga to na wózku traktorem. Pewnie do ziarna też mu się przyda.

Edytowano przez dabaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Koszt zakupu nie jest duży ale jest sporo opłat nie wiem dokładnie ale z 7-8 tysięcy na rok...
Dodatkowo dochodzi viatoll i masa przeszkód typu krokodyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Koszt zakupu starszego sprzętu nie będzie zbyt duży zależy czy chcesz solowke czy zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

ogarniam koło 120 ha ale robie dużo usług i czasmi by sie przydało. NO własnie ile dokładnie jest opłat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Dobra doczytałem że zestaw.Ewntualnie jak masz spory ciągnik możesz dokupić wózek i ciagac traktorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koszt zakupu nie jest duży ale jest sporo opłat nie wiem dokładnie ale z 7-8 tysięcy na rok...

Dodatkowo dochodzi viatoll i masa przeszkód typu krokodyle...

 

Zgadza się, do tego dochodzi jeszcze że samo prawko chyba nie wystarcza,

 

trza by mieć jakieś kursy pokończone na przewóz czy coś ;)

 

Maine szwagier ma swoją działalność i jezdzi za granicą tylko, zrezygnował z ciągników siodłowych i naczep i ma same do 3,5 T

 

 

Utrzymanie takiego wozu to koszt konkretny, u niego jazda jest cały czas a im więcej stoi tym więcej dokładasz bo nie zarabia,

 

Czyli jeżeli jazdy jest naprawdę bdużo to może i zarobisz ale jak więcej stoi to katastrofa,

 

- nie wspominając że na zapłacenie "tych usług" itp czeka się wieki bo każdy ma Cię w 4 literach, nie pojedziesz Ty to pojedzie ktoś inny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

opłaty to oc + podatek drogowy do gminy, ewentualnie viatoll

jesli auto bedziesz wykorzystywał na własne potrzeby to prawdopodobnie nie musisz miec ukonczonego kursu na przewóz towarow ale wowczas powinienes posiadac zaswiadczenie ze starostwa


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Viatoll musi być jak chce jezdzić,

 

Kurs raczej też musi mieć bo będzie jezdził zarobkowo,

 

A koncesja na przewóz krajowa?? jeśli musi mieć to 3000, zagraniczna około 6000.


Ewntualnie jak masz spory ciągnik możesz dokupić wózek i ciagac traktorem

 

Ja bym osobiście takie rozwiązanie wybrał na takie sobie usługi.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jak masz dojscie do cukrowni to na sezon na kampanie buraczaną a tak to tylko jakie zboże ewentuanie chyba zeby sie podpiac pod jakąś speycje i na drogi wożić kruszywo i tp lub zajac sie skupem zboza dodatkowo  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak jak @wojtal24 pisze lub @jonek98 ^^

 

bo trzymać cały zespół i przejechać gdzieś dorywczo to nie interes,

 

a nie chce mi się wierzyć że rolnik tak sobie morze śmigać i że nie obowiązują go "ogólne" [wszystkie] przepisy w transporcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

jak masz dojscie do cukrowni to na sezon na kampanie buraczaną a tak to tylko jakie zboże ewentuanie chyba zeby sie podpiac pod jakąś speycje i na drogi wożić kruszywo i tp lub zajac sie skupem zboza dodatkowo  

 Teraz z tego co widzę opłaca się przerzucać siano/słomę, na wapnie można zarobić, coraz więcej ludzi tym się interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jak będziesz jeździł 8-12 godzin dziennie to zarobisz, jak mniej to sobie daruj.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj