Polecane posty

adameo111    1

Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM mnie też zastanawia ten temat porównywając ubiegły rok do  tego to dopłaty z uni dość sporo ucięli  w tamtym roku do ha przysługiwało około 1100zł a w tym roku 762 zł po przeliczeniu ... ciekaw jak długo te dopłaty bedą.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Czy wy naprawde myslicie że cała Europa da sobie zabrac dopłaty??? Juz widze ten Paryż zalany gnojówką Według mnie to nierealne w najbliższej przyszłości. Zachodni rolnica za bardzo sie przyzwyczaili do dopłat i nie oddadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  takie  to pewne, że  unia  przetrwa  do  2020  roku  :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

kiedyś gdzieś czytałem ze po 2022 mają być doplaty do produkcji a nie do gruntów ale dziś jest nic nie pewne tak jak pisze kolega Mariusz może za rok się okazać ze nie ma uni i nie ma doplat


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adameo111    1

WITAM mnie też zastanawia ten temat porównywając ubiegły rok do  tego to dopłaty z uni dość sporo ucięli  w tamtym roku do ha przysługiwało około 1100zł a w tym roku 762 zł po przeliczeniu ... ciekaw jak długo te dopłaty bedą.... :(

 

W tym roku masz płatności dodatkowe jeszcze o które pewnie się nie ubiegałeś z racji dywersyfikacji upraw oraz zazielenienia i upraw wiążących azot ja porównując ubiegły rok i teraźniejszy dostałem odrobinę więcej na całości areału

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adameo111 możesz dokładniej wyjaśnić o co ci chodzi z tymi dodatkowymi płatnościami??? i gdzie o to mam się ubiegać???

Edytowano przez bizonsuperzo56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adameo111    1

Na jednym wniosku teraz wszystko masz zaznaczasz krzyżykiem bodajże na pierwszej stronie tylko musisz wprowadzić tzw zazielenienie które nie jest obowiązkowe dla rolników prowadzących gospodarstwa poniżej 15 ha ale też wcale nie skreśla tych którzy mają mniej stosując np jako formę zazielenienia uprawę roślin wiążących azot np łubin to zaznaczasz również uprawę roślin wiążących azot za co jest dodatkowa płatność z tego tytułu. Zazielenienie to min 5 % powierzchni upraw zielonych. Polecam poczytać na stronie ARiMR poradnik dotyczący dopłat z nowego rozdania wszystko dokładnie wyjaśnione ile i za co jest przyznawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie każdy radzi sobie ze złożeniem wniosków o konkretne dofinansowanie. Jeżeli wiemy , że sami za bardzo sobie nie poradzimy to zawsze możemy skontaktować się z doradcami z Agrokapital http://agrokapital.pl/ , podpowiedzą nam jak starać się o dofinansowanie lub gdzie najbardziej opłaca się wziąć kredyt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kabaczek89
      mozecie podac link do strony agencji gdzie mozna sprawdzic status bydła dotyczący zgodności do doplat???
    • Przez Digifant
      Wiem, że łąki zgłoszone do dopłat muszą być wykoszone w terminie do 31 lipca, a siano musi zostać zebrane, żeby w przypadku kontroli nie było problemów. Zastanawia mnie natomiast czy zebrane siano można pozostawić na łące złożone w stogach ?
    • Przez freetaxi
      Pojawiło się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
       
      Link do rozporządzenia można pobrać tutaj. Zapraszamy do dyskusji.
    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj