kaziu914

Ursus 914 - wymiana uszczelniaczy na mierniku impulsów

Polecane posty

kaziu914    0

Witam zauważyłem że z pod wałka miernika impulsów na którym zawieszone są listwy podnośnika wycieka olej i właśnie mam pytanie czy da się wymienić uszczelniacze bez zlewania oleju ze skrzyni? Czy przechylenie ciągnika coś by dało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam Pana u mnie jak miałem ten problem to robiłem tak :

wjechałem na bloczki fundamentowe po jednym postawiłem na biegu,

ale mimo to podbiłem kliny pod koła,

następnie zlałem olej nie wiedząc czy trzeba tak na wszelki wypadek;

potem wyjąłem bolce te co trzymają belki,

skręciłem te wielkie śruby zdjąłem te " trzymaki ", tylko tam są chyba blachy do odginania forma zabezpieczenia;

a zaraz za nimi są gumowe oringi i je tylko trzeba zmienić tam dalej są jeszcze takie łożyska 

  igiełkowe ale one jak dobre to niema co ruszać u mnie te oringi się skończyły zmieniłem i jest git  tyle że u mnie zaczoł się moczyć to żem za wczasu się wzioł

nie czas jak olej będzie na ziemi nie :) .A niewiem ale wałka nie ruszaj za mocno na boki od koła do koła, bo słyszałem że tam jakiś frez sie może zmienic ale tego pewien niejestem jak robiłem to tego nie ruszałem tylko oringi zmieniłem Czesć 

 

 

 

 

Edytowano przez AdrianUrsus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imbroglio    8

Czy to podnoszenie tyłu jest konieczne przy wymianie tych uszczelniaczy? Jeśli tak to o ile? Wjechanie na bloczek to rozumiem z 20cm do góry? Też mi leci z jednej strony i nie widzi mi się spuszczanie oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Uważam że bezpieczniejsze jest spuszczenie oleju niż kombinowanie z wjeżdżaniem na bloczki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Nie trzeba spuszczać oleju, olej co prawda trochę kapie ale na 2 strony wyciekło mi może 150ml oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba spuszczać oleju, olej co prawda trochę kapie ale na 2 strony wyciekło mi może 150ml oleju

a najeżdżałeś na coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, na nic nie najeżdzałem, ciągnik stał na równym podłożu.

wielkie dzięki za wskazówkę rzeczywiście trochę tylko kapał olej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Adan1
      nie mogę wyjać walka przędniego napędu ponieważ muszę wyjąć zwrotnicę.Proszę o pomoc w podaniu sposobu wyjęcia sfożni ze zwrotnicy
    • Przez gelo707
      Jestem w trakcie naprawy zwolnic, hamulcy itp we władku. Cieklo ze skrzyni, lub ze zwolnic na taśmy hamulcowe. Wymieniam też simeringi w zwolnicach i obudowie skrzyni. Kupiłem polskie firmy Inco Dopiero teraz zauważyłem że jakoś w miarę lekko wchodzą na wałki. Poprzednie też były inco i zaczęły dość szybko cieknąć po naprawie hamulcy. Wtedy myslałem że człowiek który to robił uszkodził ten przy skrzyni, przy wkładaniu zwolnicy, ale simering wyglądał ok. Zastanawiam się czy by nie kupić jakichś lepszych (droższych) bo nie uśmiecha mi się znowu ściągać zwolnice.
      Jakich firm, używacie uszczelniaczy?
    • Przez benio1967
      Witam,gdzie moge kupić uszczelniacze do brony aktywnej 2,5m lely ,gdyz cieknie mi olej od dołu.
    • Przez tomek912e
      Witam. Ostatnio zakupiłem nowy nabytek Ursuska 912 rok 83 ładny stan , silnik po remoncie bardzo ładnie chodzi ale nie bede sie rozpisywał przejde wiec do rzeczy. Problem jest tego typu że jak jade na biegu czy na luzie jak zwalniam to w prawej zwolnicy coś jargoli.
    • Przez rolnikt25a
      Witam mam Ursusa 914 i chciałbym założyć do niego tura ale nie wiem jak wysoko podnosi tur bo mam na stajni strop o wysokości 3m i nie wiem  czy dam rade wyłożyć tam bele ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj