Polecane posty

kajman1984    0

Posiadam identyczny model, ale dopiero od czerwca 2015 więc wiele nie mogę powiedzieć na jego temat.,

Silnik perkinsa. Raczej nie ma problemu z dostępnością filtrów i części zamiennych.

Edytowano przez kajman1984

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    153

Po zdjęciach ciężko ocenić bo mało widać.

Mam 6255, który pracował w ładowaczu, na liczniku trochę ponad 6000h(w rzeczywistości może mieć dużo więcej). Przednia oś mocno wybita zarówno na sworzniu głównym jak i na zwrotnicach. Remont osi sporo kosztował. Przednie felgi skręcane mają już pęknięcia.

Silnik i skrzynia pracują bez zarzutu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DominikPocisk
      Witam, wszystkich użytkowników serii 6200. Czy ktoś może potrafi skalibrować rewers i sprzęgło? poczytałem na forum trochę tematów lecz nic konkretnego nie znalazłem.
      Ciągnik mam kilka miesięcy a sprawa wygląda tak ze jak włączę do przodu, to czuć delikatne szarpnięcie, a następnie ciągnik łagodnie ruszy, przy włączaniu do tyłu od razu delikatnie rusza posiadam MF 6280.

Czym może być spowodowane szarpniecie przy ruszaniu w przód? czyżby wymagał kalibracji a może już skrzynia jest częściowo wyeksploatowana?
    • Przez masseyek6280
      Siema. W moim ciągniku zostały wymienione pompy hydrauliczne poniewaz były juz na wykończeniu. Niestety jeden z problemów nie zginął. Mianowicie ciągnik na zimnym jak i po rozgrzaniu (szczególnie przy skręcaniu i wyższych obrotach) staje w miejscu i świeci sie kontrolka ciśnienia hydrauliki, po odpuszczeniu gazu ciągnik znów zaczyna jechać. Podczas jazdy na obrotach ponizej 1000rpm nie ma z tym większego problemu. Proszę o pomoc.
    • Przez Prezesszef
      Witam. Opiszę mój problem. Remontowaliśmy tylny most, było trzeba wyjąć też jeden zbiornik paliwa. Po złożeniu ciągnika przejechałem się ok 3 kilometry, ciągnik stracił moc, zaczął przebierać wolne obroty spadły i chodził nierówno. Domyśliłem się że trzeba go odpowietrzyć przy okazji wymieniłem też filtry i wyczyściłem filterek pompki zasilającej i rozkrecilem też jej korpus. Po tym traktor odpalił i było czuć moc, przejechałem się, ładnie reagował na pedał gazu, po kilometrze znowu to samo. Zabrałem się za filterek w pompie wtryskowej na przewodzie zasilającym no i tu problem, wyjąłem cały cylinderek z którego wypadła mi sprężynka, mały sworzeń no i ten dekielek który to zamyka.. złożyłem w kolejności że najpierw włożyłem sworzeń potem sprężynę i zamknąłem tym dekielkiem (pytanie czy w dobrej kolejności?). Coś mnie podkusiło żeby wykręcić śruby zaznaczone na zdjęciu

Myślałem że w tej dolnej też jest jakiś filterek bo nakrętka przypomina tą z tej na której jest filterek, moja głupota, wykrecilem ja i odepchnęła mi ją jakaś sprężyna, od razu dopchnąłem ją i dokręciłem tą zaznaczona wyżej tylko poluzowalem. Po odpowietrzeniu jest tak, ciągnik pali na dotyk, obroty wolne równiutkie ale wkręca się do około połowy obrotów, nie wiem dokładnie obrotomierz nie działa i na tych obrotach też chodzi równo, ale na jedynce jedzie A na dwójce już słabnie.. czy tymi zabiegami mogłem tylko pogorszyć sytuację? 
      Dodam jeszcze że gdy postoi dzień trzeba go kręcić, po 10 sekundach odpuszczam, pompuje parę razy pompką i pali na strzał. Filterek pompki zasilającej jest już trochę zdeformowany nie pasuje idealnie w okrąg pompki. 
    • Przez brandon99
      Witam Serdecznie
      Od pewnego czasu borykam się z brakuącymi biegami w moim MF 6270. Biegi pojawiają się i znikają. Problem pojega na tym że podczas jazdy potrafi zgubić biegi zapala się kontrolka żółta alertu (przestaje jechać) albo co jest dość częste np. zatrzymam sią po czym nie mogę ruszyć, wciskam sprzęgło wrzucam biegi i nic, traktor anie rusz czy do tyłu czy do przodu i tak potrafi nawet do pół godziny. Zgaszę silnik włączę z powrotem i też nic,  poruszam parę razy dziwgnią do przodu i do tyłu i parę razy powciska pedła sprzęgła i zaskoczy.. I potem już działa, po jakimś czasie znowu to samo.. kolejnym problemem jest to że na zimnym na żółwia przełącza bez problemu, wystarczy że pojeżdżę trochę i koniec, nie ma wcale żółwia dopóki nie ostygnie.. oleje  i filtry zmianione. Co może być, który czujnik, może cewka albo elektro zawór. proszę o pomoc
    • Przez Prezesszef
      Witam.  Mam problem z tylnym mostem w Fergusonie 4270. Przy ruszaniu słychać strzał/chrupnięcie w tylnym moście, tak jakby na moment zblokowało się koło. Spotkał się ktoś z tym? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.