nowak28011997

Cielaki ze starogardu gdańskiego

Polecane posty

Witam, mam zamiar kupić kilka cielaków z okolic Starogardu Gdańskiego. Na olx jest kilkanaście ogloszeń z tamtych okolic. Czy ktoś kupował tam cielaki? Jak ze zdrowotnością, przyrostami? Jakiego pochodzenia są te byczki i jałoweczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

nie wiem jak starogard, ale niedaleko w Miradowie ogłaszali i z zasłyszanych opinii to bardzo słaba zdrowotność cieląt, z własnego doświadczenia polecam ze Zblewa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Prawie wszystkie cielęta od pośredników są już chore i na antybiotykach .Na drugi dzień już kaszlą wiem coś o tym .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

niekoniecznie, to jest loteria po prostu, na dwa kupione jeden był chory, znajomi kupują od tego samego chandlarza i żaden nie był chory, ale fakt, że warto zaszczepić profilaktycznie i przez tydzień, dwa, izolować od całego stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Prawie wszystkie cielęta od pośredników są już chore i na antybiotykach .Na drugi dzień już kaszlą wiem coś o tym .

Kolego nie pisz tak zbyt pochopnie, dam ci prosty przykład: kupiłem 6 byczkow od posrednika X i 4 zachorowaly, w tym 2 zdechly, a zaczalem sie bardziej interesowac, znalazlem i kupilem 30 szt od posrednika Y,  w tym jeden przykaszlał po tygodniu, i reszta wszystko zdrowe, wszystko zalezy gdzie kupisz, to od ciebie zalezy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

kolego gdzie w zblewie za torami?? zawsze kupowałem od tego koło skrzyżowania z światłami, myslałem ze tylko tam są w zblewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkodnik14    3

Za torami kręcisz w lewo i jedziesz z 200 m i z tamtą brałem cielaki  długi na tego typa mówią  był już temat  o nim tu na forum, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Może u was są jeszcze pośrednicy ,co nie kantują ,ale u mnie taki jeden jest ,co kłamie i oszukuje ,jak najęty .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor824594    1

Noo Too naprawde macie u kogo kupować ten za torami to handlarz ze slabymi warunkami dla cieląt ceny niskie ale przyrosty jeszcze niższe. Z miradowa super przyrosty ale cena za kg to nawet 20zl . Według mnie najlepsze sa w zalewie u pana na skrzyżowaniu ten co ma pasze. W kręgu tez bylem ale cielaki byly slabe może trafiłem tylko na dla partię.. Ps jestem z tych okolic to juz u każdego z nich bylem taniej niz za 1000 u żadnego nie kupicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianek96    1

Temat handlarza  ze Zblewa byl juz poruszany na tym forum

 

 

"Napisany 11 październik 2015 - 17:59

Odświeżę temat rozpoczęty w "starym roku" dotyczący oszusta z okolic Zblewa.

 

Pewnie nie ten dział i będzie ban ... ale skoro wymieniamy się cenami i kontaktami myślę będzie to miejsce najbardziej uczęszczane i więcej osób się nie nabije na pal .

 

Trochę info podał już kolega z forum w starym temacie aktualnie posługuje się kilkoma numerami:

 

- 799 023 011

- 694 733 340

- 511 526 858

 

508613279

 

880773504

 

787769686
 

 

więcej nie znam jego mail : cielak456@wp.pl  

 

Celowo nie podaje nazwy uzytkownika by nie narażać go na problemy.

 

Gość znany w okolicy z handlu bydłem  często kusi ceną kwity obiecuje później bywały różne przypadki  itd...

 

W "agencji" dość dobrze znany...

 

Problemy z dokumentacją trzeba się prosić o papiery dużo obiecuje o chorobach nie wspomnę kiedyś posiadał dość interesujące warunki hodowlane jak wygląda dzisiaj nie wiem i nie chcę wiedzieć ...

 

Przykład posiadam z rodziny kupione cielaki tak jak u kolegi wydana kasa na leki później i tak padł a do tego przez cały czas dopytywanie się o kwity.

 

Lokalizacji dokładnej nie podam ale bardzo blisko torowiska.... Być może przegląda tematy...

 

Aktualnie dużo na olx wystawia...

 

W samej okolicy tej miejscowości można znaleźć kilku handlarzy...

 

Zdecydowanie uważał bym na tego gościa... może się komuś przyda info."

 

 

" Napisany 16 listopad 2014 - 17:12

ostrzegam przed handlarzem ze zblewa tel 799023011 " 

 

Napisany 18 listopad 2014 - 19:42

 W maj kupilem od niego dwa celaki to ponad 400 zł na  antybiotyki wydalem  tu są je go ogłoszenia jak dobrze pamiętam to na niego długi mówią        http://olx.pl/oferta...html#1ca1734f6a  " 

 

Napisany 18 listopad 2014 - 20:03

On wgl handluje nie legalnie, nie ma swojego nr gospodarstwa, a cielaki trzyma w samochodzie i wynajetej stodole."

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez marianek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

marianek ciebie to trzeba do pierdla zamknąć za podawanie nr tel na publicznym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianek96    1

heniek to sa cytaty z tego forum ktore ktos juz wczesmiej tu napisal
tylko i wylacznie cytaty inny uzytkownikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

dobrze wiedzieć mimo wszystko, jednak zostanę przy obecnym handlarzu koło skrzyżowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkodnik14    3

No ja kupiłem od niego te dwie sztuki i wydałem 400 stówki  na antybiotyki.  Zetor824594 ja tez jestem z tych okolic i tylko raz od niego kupiłem teraz staram sie bezpośrednio z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje zdanie jest takie chcesz dobrego cielaka jedz do gospodarstwa gdzie max jest 100 sztuk i bedziesz miał dobre zdrowe cielęta. Takie obory są na ogół wolne od chorób i nikt od razu nie szczepi bo cieleta są zdrowe. Wiadomo każdy dba ale nie od razu na start antybiotyki bo po co podstawa to wlewka siary i tyle pare razy anemiczne szczepiłem żelazem ale to z 3 sztuki przez cały żywot mój. Znajomy sprzedaje cielaki jeździ do gospodarstw kuuje np z 4 i sprzedaje i tak co chwila ale sam już je waszeruje antybiotykami wiec nie polecam z tych masówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

marianek ciebie to trzeba do pierdla zamknąć za podawanie nr tel na publicznym forum

A w czym Ci to przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

marianek ciebie to trzeba do pierdla zamknąć za podawanie nr tel na publicznym forum

 

Kolego heniek nie masz racji .Takich cwaniaków powinno się podawać do publicznej informacji i tępić .Sam zabrałem się za jednego oszusta .

Maniek dobrze robisz .Obecna władza powinna tępić takich naciągaczy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianek96    1

Nic takiego nie zrobilem.. Tylko skopiowalem ten tekst z innego tematu   i wkleilem tutaj.

 

Ale swoja opinnie na temat handlarzy Zblewo-Starogard tez mam, i zdecydowanie nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Witam. Mam pytanie odnosnie byczkow prawie 100% hf . Otoz nie daleko mnie jest gosp ekologiczne ktore jest nastawione na produkcje mleka . Gospodarstwo jest wielkie poniewaz maja ok 170 krow i byczki to dla nich " odpad " i teraz pytanie brzmi tak czy warto od nich kupic kilkudniowe byczki do chodowli na opasa ? Cielaki sa trzymane na dworze w cieletnikach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Hmm , czemu ? Za takiego cielaka dam 500-600 zł . Sam mam byki prawie 100hf i jak dobry byk to potrafi być wielki w wieku 24msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez MafiaLolek
      Witam chciałem się dowiedzieć czy opłaca się hodowla bydła opasowego proszę aby ktoś mi napisał czy wyjdę na plus czy wyjdę na minus tego co napisałem niżej.
      Jeżeli będę miał swoją sianokiszonkę swoje siano swoją słomę kiszonke  z trawy swoją ospę ze zboża i będę musiał kupić wysłodki ile wyjdę na plus licząc te koszty w sensie paliwo itd. może nie najlepiej to napisałem ale chcę się dowiedzieć w przybliżeniu ile można wyjść na plus z bydła opasowego.
    • Przez radzioRS
      Witam interesuja mnie wasze opinie na temat pasze pista koncentrat opas, opas 40
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj