Bob68

Ursus 3512 czy MF?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bob68    0

 nadal jestem na kupnie ciągnika ferguson ?może ursus 3512? a może jakiś zetor  niejestem w temacie miałem długo c 330  sprzedałem trochę słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Pomyśl o ZETORZE 5211 ja takiego mam od ponad roku i jestem zadowolony wcześniej miałem WŁADIMIRCA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koras    0

juz lepszy bedzie 6211 alb ursus 4512 , mam 5211 za slaby

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A na ilu ha ma pracować i z jakim sprzętem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dla  jednego  za  słaby  5211  , dla  drugiego akurat , w  porównaniu  do  c 330  20  koni więcej  , więc róznica  spora 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koras    0

ale spalanie podobne cena tez , polecam 4512 zetor wygrywa kabina ursus silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Witam MF 255 czy ursus 3512 to jest to samo, nie można tego porównać do c 330 a nawet do c 360, ponieważ posiadam takie ciągniki i z takim samym ładunkiem na przyczepie c 360 nie ma szans z MF 255, są to udane ciągniki.

Mam takie na sprzedaż Mf 255 1989 r, służył mi tylko do oprysków i c 360 ten pracował z turem i ładował węgiel do kotłowni. Godne polecenia i mam je od nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli ziemie ciężkie to tylko ZETOR 4X4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koras    0

mam do sprzedania deutza dx 4.30 oszczedny prosty ciagnik 4x4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

polecam 4512 60km do 2000 rok lub zetora 7711 masz 70 km lepiej większego spalanie podobne do mf 255- 360 bo kupisz mniejszego będziesz męczyć i spalanie będzie duże a z roku na rok jest suszej i mniejsze ciągniki mają problem bo jest im ciężko i się grzeją jak brać coś to min 60 km bo i przyczepę wyciągnąć z pola lepiej i kabina niebo a ziemia między c 330 a 4512 a między zetorem to 2 era zawsze można mniejszy pług założyć i na 3 skiby orać a mf 255 w ciężkiej ziemi 2 skiby to max robiłem mf 255 a teraz mam 4512 to wiem co mówię mf 255 jak ma ciężko to spali dużo więcej i nie wież w bajki że 2 litry w pługu spali bo ok 15 lity wychodzi na 1 ha ja 4512 zaoranie, rozsianie nawozu ,agregat siew, bronowanie  dojazd do pala to ok 35 l na 1 ha ale to zależy jaki kawałek czy prostokąt czy kwadrat akurat u mnie ziemia 3 i kręcenia dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Mf 255 jest lekki i co by mu nie zapiac to skacze a nie jedzie w tym wypadku z c360 nie ma nawet co porównywać tak samo c360 jest trochę mocniejsza (mówię o dobrych silnikach a nie zlom)
Natomiast Mf ma tą z zaletę że mniej pali (lekkie roboty) od c360 i jest ogólnie lepiej wykonany pozatym w c360 niewątpliwą wadą jest zależność womu od podnośnika i wyjacy tylny most

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

...i dlatego polecam ZETORA 7245 bo te ciągniki nie boją się ciężkiej roboty i wiem coś niecoś na ten temat bo mam URSUSA 5314 i w cięższych pracach te ciągniki JĘCZĄ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

bo zetor ma 5 biegów i 1 bieg zetora jest jak 4 terenowe ursusa może i dobre rozwiązanie ale w transporcie jest wolniejszy wszystko zależy od opon stanu silnika operatora itp w każdym razie oba te ciągniki mają podobną moc bo mają po 60 km bodajże zetor wygrywa w kabinie bo jest ciszej ale spalanie większe każda działka jest inna bo ziemia jest inna górka zależy czy ktoś wcześniej orał głęboko czy 1 raz głęboko orkę robisz np ktoś koniem orał 20 lat i jedź orać zetorem daj 20 cm i zobaczymy czy nie będzie problemu ale za rok na tą samą działkę spalisz 10 l mniej paliwa i lepiej będzie się orać kolega niech napisze jaka klasa ziemi czy górki  bo tak to gdybać możemy co by tu doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

Mam mff 255,dużo pracowałem również zetorem 5211,i 3p jesli chodzi o sile uciagu to fergusonik niestety bardzo odstaje od ww.ciągników.do lżejszych prac jak najbardziej ok. Pomyśl nad tymi dwoma no i lepiej dobrane przelozenia jak w mf a to ważne przy cięższych pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No taak. To skoro 30-tka jest trochę za słaba, to może 3512. Ale 3512 za lekki i bez napędu, to może 4512, albo lepiej Zetora 7745, bo mocniejszy i z napędem. Ale znów taki Zetor drogi, to lepiej Ursusa 914, bo tańszy. Ale w tej cenie można dostać 1604, a ten większy, więc się szybciej zrobi i wyjdzie taniej. :blink:

Tak więc schodząc na ziemię można "uzbroić" Ursusa 3512 żeby był zgrabniejszy w polu. MF 255 oczywiście tańszy, ale wiadomo, że bardziej są zużyte. Są jeszcze MF-y z serii 300. Są starsze i tańsze. Zetor to komfort, ale spalanie przy lekkich pracach ma znaczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

URSUS 5314 ma 52kw/72KM!

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob68    0

teren prosty bez górek  napęd zbędny chyba myślę że 3512 ostatecznie zetor mnie zeżre w paliwie?? może ktoś ma taki niewytyrany 1998 do 2003 bog2an@wp.pl jestem zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

ferguson ? 4 biegi porażka c360 jeszcze gorzej może jakiego ruska jumza mtz ta ki jest moje zdanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Może MF 575- odpowiednik 4512. Mam taki i sprzęty które obrabiała c-360 pasują do niego (pług, talerzówka, kultywator 2,8.....), jest zapas mocy nawet. Spalanie nawet mniej jak c-360. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zamiast 60-tki 575 może być, ale za 30-tkę i 2812 by wystarczył. 3512 dobrze szukać z szerokimi kołami i komfortową kabiną. Oczywiście kabina to komfort, bo zwykłe kabiny dają tyle, co w 30-tce. Szerokie koła pozwolą pracować z pługiem 3x30. 3512 jest dość mocny i zrywny jak na takie koła (12,4 R32) i lepiej poszukać szerszych (14,9 R28).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

kolego z tym plugiem 3x30 do ferdka to na lzejszej ziemi ok ale na 4 klasie to można pomarzyc silnik daje radę ale slizga się choć mam nowe opony i cały czas trzeba rękę na podnosniku . lepiej już odczepic jeden i porządnie zaorac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ron87    0

Mam 3512 na szerszych i na 4 klasie w 3 skibach mi się nie ślizga. Ogólnie dobry ciągnik tak do ok 15 ha ja osobiście polecam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj