Skocz do zawartości
PaweMikoajKowalczyk

Rozsiewacz nawozu jarmet

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam rozsiewacz nawozu jarmet i potrzebuję jakąś tabelkę lub coś żebym wiedział jak ustawić ten rozsiewacz np żeby siał 300kg nawozu na hektar. Kupiłem go i nie dostałem żadnych papierów do niego. Mam rozsiewacz taki jak w załączniku. Proszę o pomoc :)

post-171636-0-02672700-1455968711.jpg

Wojtek987    61

W tak precyzyjnym rozsiewaczu musisz ustawiać na oko. Z czasem będziesz wiedział jak ustawić aby grało.

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtek987    61

Te dziurki gdzie wtykasz zawleczkę to pic na wodę. Jest tylko do orientacyjnego ustawienia, sam musisz ustawić sobie precyzyjny wysiew ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TheZielonyJohny
      Witam
      Poszukuję opinii na temat rozsiewacza Kverneland Exacta TL GEOspread. Chodzi mi o efektywność działania GPS, wagi itp. Oraz o jakość wykonania i trwałość materiałów ? 
    • Przez Zetix
      Witam!!

Dzisiaj zadam pytanie (może śmieszne) ale niestety bardzo nurtujące moją osobę Zakupiłem Jesienią rozsiewacz Amazone ZA-U 1501. Będzie to moje pierwsze wysiewanie nawozu moim traktorem (Zetor 12011). Nawóz jaki kupiłem to Saletrzak 27 który chcę podać w dawce 200kg/h . Książkę do rozsiewacza mam, także wysokość, kąt pochylenia wiem jak ustawić (Tarcze oraz łopatki mam na 15m) Prędkości jeszcze nie mierzyłem, ale będę chciał dobrać przełożenie i obroty żeby się zgrywało (mam szybką skrzynię) I TUTAJ MOJE PYTANIE.

Czy obowiązkowe jest (mam wałek 540obr) trzymać ciągnik na obrotach żeby wałek był ciągle 540? W takim Zetorze przy ilu obrotach silnika jest te 540obr wałka? Książka Amazone podaje wysiew przy 540wałku i teraz nie wiem jak to wszystko zgrać...

• Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

• Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
    • Przez Obikey
      Hej.
      Jak w temacie... Potrzebuję opinii na temat dwóch rozsiewaczy od Korbanków.
      Oferty są takie:
      Sulky DPX 70/1500 - seria limitowana z okazji 70-lecia firmy
      - 12-24m
      -2100 litrów
      -sita w zbiorniku
      -otwieranie hydrauliczne
      -oświetlenie drogowe
      -2 okienka w skrzyni nasiennej
      - wałek
      - zestaw do próby kręconej
      - zestaw do kontroli szerokości ( kuwety, menzurki itd.)
      -3 lata gw. na przekładnię i rok na całą maszynę
      CENA: 3 871 EURO + Vat + 800 za wysiew graniczny = 5470 Brutto (19 700 zł)

Amazone ZA-M 1500
      - zbiornik 1500 litrów
      - 18- 24m
      - zamykanie i otwieranie hydrauliczne
      - wałek
      CENA: 4565 + vat + 1100 za wysiew graniczny = 6670 Brutto (24 000 zł)
      Czy warto dopłacić za amazonka, mimo że jest nieco gorzej wyposażony? Czy Sulky jest porównywalnie trwały i dobrze wykonany? Z góry dzięki za zainteresowanie....