ppiotr

Ciągnik do uprawy międzyrzędowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ppiotr    28

Jakie nowe ciągniki mogą mieć roztaw kół 135 cm o mocy około 50-60 km, patrzałem na ursusa c-350 za mały prześwit.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotr291179    2

Ja mam New Holland T4. 75 na kapciach tył 12,4 i jest na  135 ustawiony! mam go już 5 lat 1500 mtg i jestem mega zadowolony,zero awarii napęd 4x4 niezastąpiony w tym smerfiku :)

ppiotr    28

A jak spalanie w tym smerfie przy lekkiej robocie, dużo więcej spali niż np. mf 255 ?

Krisek    15

musi więcej spalić, niz 255 bo ma naped klime itd. dobrym rozwiązaniem jest założyć do jakiegos 4x4 wąskie koła. W okolicy ludzie mają 100 konne zwężone i na  wąskich kołach i chwalą sobie zawsze można balon założyć.

ppiotr    28

Przejrzałem dane techniczne i minimalny roztaw kół zaczyna się od 145 cm ale myślę że 135 dało by radę, tylko nikt nie podaje prześwitu a to ważne bo uprawiam ziemniaki, chyba muszę podjechac i pomierżyc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcinek_164
      Witam wszystkich forumowiczów!
      Po nowym roku do firmy w której pracuję, będziemy kupować nowy ciągnik w przedziale mocy podanym w temacie. Czy możecie mi podać jakieś propozycje? Ciągnik będzie pracował w transporcie z przyczepą oraz z kosiarkami bijakową i dyskową. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez marekha80
      witam wszystkich!! mam mały dylemat ponieważ podpisałem umowę na zakup nowego ciągnika cena ok 155tyś brutto. mam doświadczenie z zetorem 7245, 9245 98km, to ma być ciągnik głównie do prac cięższych i nie chciałbym by był gorszy od tego 9245 bo mam z nim miłe wspomnienia. i teraz czy forterra 90km czy coś innego. przedział mocy od 80-100km. dziękuje z góry, za porady.
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?
    • Przez malina3
      Witam jaki jest najlepszy ciągnik według was za ok. 50 000 zł 120km i wzwyż?
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.