smolenr

Class Tucano 320 vs NH TC 5.70 vs Avero 160

Polecane posty

smolenr    0

Witam,

Nowe rozdanie kasy z PROW, a więc i nowe zakupy.

Mamy dylemat co kupić czy Class Tucano 320 czy NH TC 5.70 ewentualnie Avero 160 jakby było problem z uzyskaniem wsparcia PROW.

 

Czytałem chyba wszystkie tematy na forum i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

 

Czytałem że są jakieś problemy przy nowych Tucano, ale nie wiem czy to jest pojedyncza opinia, czy po prostu te nowe już tak mają. Nt. NH praktycznie nic nie znalazłem.

 

Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników, który jest wygodniejszy w użytkowaniu, który mniej spala na motogodzinę, który ma tańszy serwis i części oraz najważniejsze który się mniej psuje.

Jeżeli wiecie to napiszcie, który ma lepsze rozwiązania techniczne, który jest bardziej naszpikowany elektroniką i czy sprawia ona problemy czy jednak znacznie ułatwia pracę.

 

Czytałem, że w NH sita elektryczne to standard a czy w Classach również?

 

Na jakich oponach polecacie i jaki heder (rozważaliśmy coś w granicach 4,5m), dodam, że nie będziemy młócić nim kukurydzy.

 

Kombajn ma obskoczyć około 70 ha zboża i rzepaku łącznie.

 

Serwis jednego i drugiego jest dosyć blisko NH 5 km, a Class 20 km, a więc ta odległość nie będzie miała zbyt dużego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Następny kubix  nawiedzony i nic do tematu nie wnoszący.

Na 70 ha to może TC 5,60 dostaniesz jak ma mały silnik,a Classy to w kozi róg zagoni z wydajnością. Bo Nh zrobi z 12 t/h a Classy do 8 dojdą. Jest taki temat na forum.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/23275-new-holland-tc5070-czy-claas-avero-240/page-2?do=findComment&comment=1583738

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/71241-new-holland-cx-5080-czy-claas-tucano-420-czy-john-deere-w540/?do=findComment&comment=1642573

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/74316-avero-240-vs-jd-w330-vs-nh-tc5060/page-5?do=findComment&comment=1619443

Temat do zamknięcia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Jestem posiadaczem Claas Avero 160 i te 70ha to.moment pyknie. Jak.coś.to.pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolenr    0

Z informacji na stronie producenta wynika, że nie ma TC5.60, jest TC4.90, a następny jest TC5.70,mają te same silnik 175 KM TC4 ma 4 klawisze a TC5 ma 5 klawiszy i zbiornik o 200 l większy.

 

Ten kombajn jest brany w 2 osoby na spółkę i łącznie mamy 70 ha, z racji tego, że na spółkę to powinno być dofinansowanie 60%. Ale zobaczymy czy to przejdzie. Póki co papiery mamy złożone na Tucano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Dziś każdy kombajn ma coś elektroniki, nie ma całkowicie mechanicznych kombajnów, choćby z powodu silników jakie dziś występują. Może być co najwyżej "staroświecki" kombajn nowy, że część masz na przyciski a część na dźwignie ale to zazwyczaj modele na biedniejsze kraje tzw budżetowe.

 

Avero ma wydajność nie większą jak Rekord...więc po co taki komu kombajn dzisiaj?

TC5.70 ma duży bęben 600mm i 8 cepów i jest ciut wydajniejszy od Tucano320 który ma 6 cepów i mniejszy bęben.

Mam dostęp do TC5.70 (w kukurydzy i zbożu robi) i opinię mam bardzo dobrą i polecam zdecydowanie ten model.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Ale jak popatrzeć na jakość wykonania NH, to ja osobiście nie chciałbym go widzieć na placu u siebie... Z daleka może i w miare wygląda, ale z bliska, to woła o pomste do nieba, żeby za coś tak tragicznego wołać tyle pieniędzy. Deutz, MF/Fendt, Claas, JD biją na głowe NH pod tym względem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

znajomy ma tucano 320. Na liczniku około 500 ha i zero awari


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Ja ci szczerze polecam Claasa Tucano 320 niż NH TC 5.70. Ponieważ Claas ma mocniejszy silnik, większy zbiornik zbożowy, większą wydajność. A poza tym wcale Claas nie jest bardziej awaryjny od NH bo każdy kombajn zaawansowany technologicznie ma zawsze jakieś problemy. Nie wiem jak ceny ale jak dobrze pogadasz to dostaniesz jakiś rabat od Claasa bądź NH. Decyzja należy do ciebie.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzego2014    0

New Holand TC5.80 znów jest znacznie wydajniejszy od claasa tucano320.

W TC5.80 możesz miec rotoseparator a bęben ma 8 cepów a nie 6 jak w claasie co jest bardzo ważne i wydajność NH TC5.80 jest ok 20% większa od Tucano320.

Tucano320 można porównać wydajnością do TC5.70 lub TC5.80 ale całkiem gołego bez rotoseparatora...ale chyba każdy TC5.80 wolałby mieć z dodatkowym bębnem.

Z opinii tych co mają nowe 1-2-3 letnie kombajny to NH ma opinię bardzo dobrą, a dwa Tucano320 u mnie robiły kłopotu, na moje oko Tucano jest jednak przereklamowane.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

tucano strasznie się zapycha koszone dobrze nie za szybko nie za wolno i w ogóle dużo awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj