Skocz do zawartości
kredx

Jaki ciągnik do pracy w lesie

Polecane posty

kredx    0

Witam jestem nowy i jestem na kupnie ciągnika do pracy w lesie przy wyciągarce (5-7T). Chciał bym się poradzić, jaki ciągnik ( model, marka) polecilibyście do takiej pracy. Zależy mi żeby był z lat 1980 - 1990 mało elektroniki, żeby był prosty, dostępne i tanie części, jakiś sprawdzony model pod względem awaryjności. Moc tak około 75-100KM. Wymagania sporo ale Mój budżet to tak około 23 tysiące. Chętnie rozważę każdą opinie, propozycje, uwagę. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

bukat82    355

Myślę Kolego że z tymi 23 tauzenami to będzie ciężko ;) z uwagi na stan maszyn i na to co będziesz nimi robił - sprzęgło - gaz i w piec,

W miarę tanie i dostępne części to może coś z ZETORA, URSUS - mowa o ciężkich, będą stare no ale budżet ograniczony -_-

Nic innego w tej chwili nie przychodzi mi do głowy.

@domino355 wspomniał o MFie, faktycznie, zapomniałem że kilku chłopaków robi tym w lesie ^^

Edytowano przez bukat82

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż . . .

Wiadomość z agroFakt.pl

Burkson    6

Najlepiej żeby miał napęd 4x4
Jakieś Ursusy np 912 914 1014 Albo MTZ 82 lub MF 690
Tylko troszkę ciężko by z tą kwotą coś znaleźć ale by może znalazł:)
Wygląd i tak się nie liczy to ma pracować na siebie a ;) w lesie wiadomo że ciągnik będzie zmasakrowany trochę.

Edytowano przez Burkson

kredx    0

Zgadzam się z wami. Ale szkoda mi ładować więcej kasy bo nie wiadomo czy to wypali, jak się uda to się zainwestuje w lepszą maszynę, ale od czegoś trzeba zacząć. A jeszcze muszę kupić inne niezbędne sprzęty do tej działalności. A co do Mtz to jakoś do mnie nie odpowiada. Dziękuje za odpowiedzi i czekam na kolejne.

kubamako66    65

mtz 82 i tylko to jest najpopularniejszy ciągnik do lasu i do hds-a prosty w obsłudze i dostępne części mocny 4x4 dużo biegów i duża kabina lub mała zależy od wersji

LukaszC5    21

W tej cenie to tylko MTZ 82 albo jakieś stare Ursusy i Zetory.

Na początek spokojnie ci wystarczy a jak już trochę uzbierasz i będziesz miał pewność że warto inwestować w tą branże to kup sobie coś z poza bloku wschodniego.

corrado    359

W tej cenie polecił bym Ci kolego oczywiści oprócz tego co koledzy napisali Fortschritta 323 jedyny problem jaki tu występuje to mały promień skrętu. U nas facet ma 3 sztuki do lasu w tym jeden 303. Mówi że świetnie się sprawują ciężkie duży uciąg  tylko ten promień skrętu ale pomimo tej wady nie zamieni ich jak na razie na nic innego.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JacekL
      Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć jaki ciągnik polecilibyście do obsługi kosiarki bijakowej tylno- bocznej o masie około 800 kg (zapotrzebowanie na moc to min 80KM). Może być zarówno nowy jak i używany. Budżet na nowy to 200 tyś netto, używka to do 100 tyś. Z tego co się orientuje to musi mieć masę minimum 4t. Będzie głównie służył do koszenia grobli, skarp i rowów. Dodam że dość istotny jest też dla mnie komfort pracy.

• Przez mrlighter99
      Witam,
      Mam pytanie jakie traktory (oprócz fenda )posiadają osobny zbiornik na olej hydrauliczny. Ponieważ posiadam ursusa i chce kupić ciągnik. Pozdrawiam.
      Proszę o przykłady
    • Przez krystal1
      witam mam zamiar kupić ciągnik móc 75-95km proszę o opinie 
      https://www.olx.pl/oferta/valmet-valtra-4500-CID757-IDvlIxp.html
      https://www.olx.pl/oferta/renault-cergos-340-w-komplecie-tur-krokodyl-CID757-IDvkt6f.html
      https://www.olx.pl/oferta/steyr-9094-jak-case-cs-tuz-wom-CID757-IDwmAJX.html
    • Przez pawel6200
      https://sprzedajemy.pl/massey-ferguson-590-zamosc-2-e30984-nr56277230

Przedmiotem aukcji jest mf 590 wszystko sprawne widac ze mocno odmalowany, czy warto zainwestowac w ten ciagnik do prasy rozsiewacza opryskiwacza ??
      Mały problem byl z wylaczeniem walka wom czy to oznacza cos zlego??
    • Przez Mily
      Witam, poszukuję ciągnik o mocy 170-200 KM. W posiadaniu mam Valtre 700(70km) , Valtre t153(160km)  i do zeszłego tygodnia Valtre 8050(116km) którą sprzedałem. Ma on pracować na ok 120 ha w pagórkowatym terenie. Głównie ma pracować z agregatem uprawowo-siewnym i pługami w które też muszę go zaopatrzyć. Polecicie jakieś konkretne modele? Nie ukrywam że najbardziej zadowoliła by mnie Valterka ale nie ma się co ograniczać do jednej marki, prawda? :] No i teraz temat który boli najbardziej a mianowicie kasa. Myślę że nie chce wydać więcej niż 140 tyś. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.