Skocz do zawartości
wasil10

Regulacja rozdzielacza MTZ belarus 820

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wasil10    0

Witam forumowiczów. otóż mam problem ze swoim Belarusem 820. otóż  nie ma siły podnosić. dziś przywieźli  mi kostkę i gdy chciałem ją przewieźć masztem to nie miał siły podnieść ramion z paletą o wadze 1500 kg ale coś się ruszało na hydraulice... czy da się wyregulować rozdzielacz by podnosił cięższe rzeczy ? i jak to zrobić? w sumie w czasie orki gdy olej się rozgrzeje też jest problem z podniesieniem. ciągnik z 2011 roku z przebiegiem 500 motogodzin :D

robi57362    53

pierwsze to sprawdz ciśnienie w hydraulice .jaką masz hydraulike ruska czy bosha? W starszych wersjach jest regulacja ciśnienia a w tych nowszych nie wiem

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek80    5

Trochę za mało danych , żeby na to odpowiedzieć. Jaką masz hydraulikę wschodnią czy zachodnią?

Tomasz78    287

chyba to samo co w moim rozdzielacz z regulatorem

wasil ,coś mało tych mtg ,nudzi się ten ciągnik u Ciebie :)

slawek80    5

Jeśli wschodnia to najpierw spróbować czy dźwignia regulatora nie jest źle wyregulowana

wasil10    0

która dźwignia? ;)

właśńie nie wiem jaka hydraulika 2011 rocznik;) a mało mth bo zmieniłem kierunek produkcji na sadowniczy i teraz ma mało pracy;)

Tomasz78    287

Witaj wasil :) ,ja w swoim regulowałem tą od zderzaka co idzie do tyłu i tę co jest połączona z dzwignią ta którą regulujesz pozycje góra doł ,wedlug wskazan Seweryna  ,trochę to pomogło ,ale przyczyna jest w tym regulatorze mi terz zaczoł szwankowac po ok,500set mtg przestal mi podnosić na rozgrzanym oleju ,do diś wspomagam podnośnik dzwignia z przodu przy kierownicy i jakos kulam do przodu lecz w tym roku robię to bo szlag mnie trafia ,

wasil10    0

to jest regulator pod siedzeniem

no ale co zrobić by można podnosić cięższe rzeczy zarówno na TUZ jak i hydrauliką

post-59572-0-68938600-1455803811_thumb.jpg

seweryn20    575

Ty sprawdź pierwsze ciśnienie nie kombinuj. Manometr załóż na wyjście zewnętrzne. jeśli jest ok szukaj w regulatorze, siłowniku. Jeśli małe w zaworze przelewowym,pompie. Mi na wolnych obrotach podnosi przód do góry. Tyle że mam bółgarski rozdzielacz.

wasil10    0

Seweryn ile powinno mieć na wyjściach? bo może problem w pompie skoro ma problem z podnoszeniem zarówno TUZ jak i na hydraulice zewnętrznej. bo przecież ma niiby 3 t udźwigu:D

a manometr mam tylko w prasie rolującej

seweryn20    575

Spokojnie poszukaj i kup sobie manometr glicerynowy, nakręć końcówkę szybkozłącza koszt niewielki a przydaje się.

Ciśnienie  180  bar ma być na bank wiem ze mają i 200.Jesli u ciebie hydraulika ogólnie jest słaba to szukaj w zaworze przelewowym, pompie.

Chyba że ten w prasie ma taki zakres ciśnienia to go po prostu pożycz.

Edytowano przez seweryn20

wasil10    0

a gdzie się mieści ten zawór przelewowy? mam instrukcję obsługi a le tam nic o tym nie ma :/

wasil10    0

słuchajcie w prasie mam manometr do 25 mpa. może na nim sprawdze na wyjsciach

seweryn20    575

W rozdzielaczu starego typu kopułka pa jego lewej stronie od góry, w nowego zdaje się od góry po prawej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się