dzony9203

Pług do Belarusa 920.2

Polecane posty

dzony9203    2

Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie ;) obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.

Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).

Zakresu cenowo jeszcze nie mam, ale ukrywam że im taniej tym lepiej.

 

Z jakim pługiem (4 skibowym) poradzi sobie 920?

Pozdrwiam, Dzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Dzięki a co sądzicie o pługach Unii Grudziądz 3+1?

 

Jaką szerokość odkładni polecacie do tego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a z jakim nowym pługiem poradzi sobie taki ciągnik?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

To moje pytanie Nikita_Bennet  :)

 

A tak na poważnie, pisałem że nie musi być nowy.

Chodzi o to żeby orka w miarę szła, przy "parametrach" które podałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie ;) obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.

Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).

 

oczywiście że Twoje ale akurat ja też szukam czegoś podobnego do Twego ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zachodni najlepiej 3x40 jeśli ciężko lub 4x40 jeśli lżej, dla kompromisu 3+1 lub jednobelkowy z regulacją szerokości orki czteroskibowy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Z używanych to mogę polecić Vogel noota zagonowego. Pronar 82 tsa bez problemu dawał sobie radę z rozstawem 4x44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Witam, jednak fundusze trochę się zmniejszyły i kupiłem zagonowy czteroskibowy z zabezpieczeniami WIRAX po niskiej cenie, zobaczymy co z niego będzie :)

 

Mimo to dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Panowie, czas na zmianę pługa na coś lepszego :) 

Piszę w tym samym temacie, aby nie zaśmiecać forum.
Mam budżet około 4-6 tys.

Mam na oku unia tur 3+1, phx-4, lub myślę nad jakimś nowym polskim pługiem.

Dalej szukam zagonowego z zabezpieczeniami i tak aby eksploatacja wyszła taniej. 

Proszę o pomoc :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Cos zachodniego z org.elem. w tym budżecie da rade znależć .Polskie sobie odpuść ,zwłaszcza w tym budżecie czyli awemaki euro-masze i inne tym podobne wynalazki .Miałem awemaka masakra nie polecam zrobiony z przysłowiowej plasteliny kleiło sie do odkładnic długo by pisać,Unia Tur w tej kasie też będzie z tych pierwszych wypustów ,kolega miał i gdy ja szukałem nie polecał . Oczywiście jeśli masz lekkie gleby to i stara UG ładnie zrobi ale jak ciężkie są ziemie to wtedy widać co warty pług...Polecam KV czy overum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Kolega ma UG Tur 4+1, dosyc stary wypust i ładnie kryje dlatego myślałem ze może być dobry.  U mnie jest mało ciężkich ziem. Głównie lekkie i średnie. 

Myślę też ze części są w każdej agromie.  Pewnie zachodnie sa lepsze, ale jak to wychodzi w eksploatacji? Ktoś ma jakieś porównanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Org. lemiesze czy dluta do zachodnich nie są tanie .ale wytrzymają dużo dłużej . A zamienniki nie ma tragedii z ceną .Do mojego (kyllingstad -4 skiby) komplet lemiesze +dłuta (zamiennik) 500zł .A w eksploatacji tak wychodzi że dużo lżej idą i mniej idzie paliwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Ja ci polecam Fraugde, pieknie kryja lekko orza 3x45cm. Moj ursus 1201 z nimi plynie, jak dokrece 4 skibe pod gory ma ciezko, brakuje trakcji ale mysle ze rusek dalby rade z 4 ;)

600303605_1_1000x700_plugi-4-skibowe-kverneland-fraugde-przeworsk.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zależy jakie ma odkładnie.  Stare grudziądzkie sobie odpuść ale   maja pługi z odkładniami wzorowanymi na V&N i jest ok. Znajomy ma trzyskibowca i zadowolony. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj