raper2120

case mx 100 czy case 5140

Polecane posty

jaco512    996

Podobno... zobacz http://www.agrofoto.pl/forum/topic/68385-regeneracja-pompy-hydraulicznej-case-5140-gdzie-i-za-ile/?do=findComment&comment=1302744 Jest różnica pomiędzy kosztem pompy do 51xx a do MX'a. Sprawdź sobie wydajność pomp. W MF 56,5l, w 51xx 72l a w MX 100l więc jest spora róznica

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/case-ihmx110.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/masseyferguson-6170.pdf

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja uwazam ze mf jest lepszy wzgledami ekonomicznymi ty uwazasz ze case jest lepszy zalozyciel tematu i tak wybierze ciagnik jaki jemu sie bedze podobal i po co drązyc temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

 

Hm, niekoniecznie w serii MX, Cumminsy często są oszczędniejsze od Perkinsów.

Weźmy dla przykladu model MX 135 i MF 6290:

 

27l/h przy 1900 rpm i max. mocy 98,7 kW vs 26,5l/h przy 1800 rpm i max. mocy 93,5 kW; spalanie 0,5l/h większe ale i silnik 5,2 kW (~ 7 KM) mocniejszy. Przy 2200 rpm 90,5 kW 26,2l/h vs 91,9 kW, 29,8 l/h (0,29 l na kW vs 0,324l na kW). 

 

 

24l/h przy 1900 rpm i max. mocy 83,9 kW vs 25,7l/h przy 2100 rpm i max. mocy 85,1 kW (0,286l/kW vs 0,302l/kW). Przy 2200 rpm 78,7 kW, 24,6l/h vs 82,3 kW, 25,9 l/h (0,313 l na kW vs 0,315l na kW).

 

 

21,6l/h przy 1950 rpm i max. mocy 74,7 kW vs 21,9l/h przy 1986 rpm i max. mocy 76,2 kW (0,289l/kW vs 0,287l/kW). Przy 2200 rpm 72,4 kW, 22,6l/h vs 72,9 kW, 21,7 l/h (0,312 l na kW vs 0,298l na kW).

 

 

20,7l/h przy 2000 rpm i max. mocy 69,0 kW vs 21,0l/h przy 2200 rpm i max. mocy 70,7 kW (0,3l/kW vs 0,297l/kW)

Perkins w tym przypadku nie ma "wiatraczka" (turbo) więc max. moc osiąga przy 2200 rpm.

 

W żadnym wypadku nie można więc powiedzieć ze Cummins jest paliwożerny (zakładamy że Perkins jest jednym z oszczędniejszych/bardziej efektywnych silników), ba zazwyczaj jest oszczędniejszy.

 

 

 

Case czy MF - imo nie ma co toczyć sporów, w szczególności w przypadku traktorów używanych - bierzemy ten traktor, który jest w lepszym stanie. MF serii 61xx i Case serii 51xx, MX chyba mają porównywalną ilość różnych udogodnień, pozycja/prestiż na rynku też jest podobny (tak mi się wydaje), więc generalnie to i koszt napraw na org. częściach będzie dość podobny - z tym że jedna część może być tańsza w MF inna już Case. Ale fakt, nieraz trzeba uważać na jakieś ważne i b. drogie elementy np. ta pompa hydrauliczna z Case 51xx (w MX jest właśnie poro tańsza, nawet nowa), w sumie po to właśnie dobrze jest zerknąć na fora internetowe - żeby się dowiedzieć że takie problemy występują i co i jak z takim fantem robić, bo jak coś kosztuje kilkanaście czy kilkadziesiąt tys., zł to nie łudźmy się, że ktoś zregeneruje taką część za kilkaset zł czy 2-3 tys zł. Inna sprawa to jakość takiej jak najtańszej regeneracji.

 

Koszt pracy 1h serwisu można by jeszcze porównać, o ile nastawiamy się na naprawy w serwisie. Ktoś może cos o tym wie? Stawka za godzinę pracy serwisu MF, Case?

 

A koszty takie typowo eksploatacyjne (filtry, płyny) można szybko porównać korzystając z oferty sklepów internetowych. Nie wiem czy na tym polu korzystniej wypadnie Case czy może MF... wiele na pewno będzie też zależeć od wybranego modelu.

 

 

Nie momentem obrotowym jedzie traktor czy samochód, tylko mocą. Duży moment obrotowy np. przy niskich obrotach (przez np. zastosowanie turbosprężarki czy większej pojemności) sprawia, że moc przy np. 1300 obrotach silnika jest większa niż w modelu o mniejszym momencie obrotowym (który np. nie ma turbo). Stąd też jest lepszy ciąg "od dołu". Moc na zadanych obrotach silnika to iloczyn momentu obrotowego w Nm na tych wybranych obrotach silnika i ów prędkości obrotowej, całość dzielona na 9549.

 

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie widzialem takiej opcji, widac było opcja w zwykłej wersji a w pro było standardem , podeslij jakis link chetnie zobacze zwykla wersje z polbiegami w kciuku.

 

hardkor113, z tego co widziałem znajomy w mf 6180 musial uzyc sprzegła przy zmianie kierunku jazdy, i sam  mowil ze jest to rewers mechaniczny, byc moze byly wersje z elektrohydraulicznym ,nie wiem, mowie to co widzialem. A co do samego silnika cuminns potraktowalbym to jako + w zakupie a nie patrzył czy spali mi ze 2 l mniej paliwa. i tak głownie zalezy to od dobranego sprzetu, przełozenia i samego uzytkowania. Jak ktos pałuje cumminsa powyzej 2 tys rpm to moze i spali dosc duzo,

Zależy to od roku ale nie tylko, bo powershit zmieniane kciukiem zaczynają się od 1995 roku , ale nie wszystkie. Oczywiście mówię o wersji standardowej( Nie pro !!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Szczerze szukając swojego 5150 nigdy nie widzialem połbiegow w kciuku, jedynie widzialem  w pro, ale nie mowię ze nie masz racji, byc może były i takie jak mowisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt1992    0

pro po pomp w tych modelach (case 51xx- mf np 6170) Koszt naprawy w case (pompa tłoczkowa ) moze byc mniejszy niz kupno nowej pompy zebatej do masssey, wiec nie jest tak zle wystarczy tylko wybrac odpowieni warsztat. Co do rewersu to case ma rewers elektrohydrauliczny (tarczki mokre) a co do massey to jest to rewers MECHANICZNY (tryby i synchronizatory), lecz sterowany elektrohydraulicznie ( mały nie wypał massey czesto sie psuje) .Koszty naprawy sa podobne , nie mozna tego porównywać wiadomo ze np. jakis tam wałek nowy kosztuje  nawet kilka tysiec złotych ale wiadomo ze sa tez czesci uzywane (ok 2 tys zł)albo regenaracja takiego wałka(koszt od 500 zł + czas takiej regeneracji ;/ ) . co do innych czesci np. tarczek czy synchronizatorow ceny sa bardzo podobne .Co do silnikow to z mojego doswiadczenia perkins jest bardziej awaryjny (albo mozna powiedzieć mniej wytrzymałym) silnikiem ,lecz za to tanszym w remoncie. Co do spalania to zaden z tych silnikow nie jest super oszczedny ( tu bym stawiał na silnik mwm ).Kupujac massey mam nowysz rocznik niz w case za ta sama cene.No i komfort jazdy( co raz bardziej ceniony) jest lepszy według mnie w massey. Mozna by dlugo porownywac ale zawsze jest cos co jeden ma drugi nie. Taka jest moja opinia jako mechanika i kierowcy. A wiadomo ze nie wiemy co jest w srodku wiec kupujac jednego czy drugiego mozemy naciąć sie na koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

tylko wersje pro miały półbiegi zmieniane kciukiem i były produkowane w ostatnim roku produkcji czyli 1997 nie było wyboru. były w opcji połówki mechaniczne ale raczej tez były tylko do któregoś roku produkcji. podobie jak trzy pozycyjny rewers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Wersja pro była robiona 97-98r. połówki mechaniczne czasem się i w pro trafiają, kiedyś widziałem w ogłoszeniu właśnie case pro z mechanicznymi połówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Case mx 100 ciągnik bardzo fajny dosyć łatwo skonstruowany jedyne co bardziej skomplikowane to hydraulika. Pompa nowa 6 tysi nie orginal regeneracja 3 tysie a czesci do pompy 1,5 tyś. Czesci do Case są tańsze od wielu innych marek.
Jesli chcesz kupic dobry ciągnik to na pewno nie z Francji musisz patrzeć na tlumnik musi być podwójny i zegar ciśnienia hydrauliki 195-200bar 150bar pompa siądzie
Nie może szarpać zbyt mocno tylko troche wyczuwasz lekkie zmiany polówkę 3 i 4 jest glosniejsza, żeby je sprawdzić jadac wciśnij hamulec aż zadymi i będzie stawał to będą dobre tarczki. Wspomaganie leciutko bez szarpniec. Po za tym zwróć uwagę na tylny most często sluchac jak puka.

Szukaj Niemca Belga Duńczyka nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaJastrzbski
      Witam w Case 5140 jest wyciek oleju z okolicy pompy hydraulicznej. Moje pytanie jest takie, czy jest to nieszczelnoś czy oznaka że pompa nadaje się do regeneracji. Dodam że nie sprawdzałem ciśnienia a hydraulika pracuje bez zarzutów.A drugie pytanie czy to normalne że szarpie przy zmianie półbiegów i na 4 słychać jakieś dziwne odgłosy ze skrzyni ?
    • Przez MichaJastrzbski
      Witam w Case 5140 jest wyciek oleju z okolicy pompy hydraulicznej. Moje pytanie jest takie, czy jest to nieszczelnoś czy oznaka że pompa nadaje się do regeneracji. Dodam że nie sprawdzałem ciśnienia a hydraulika pracuje bez zarzutów.A drugie pytanie czy to normalne że szarpie przy zmianie półbiegów i na 4 słychać jakieś dziwne odgłosy ze skrzyni ?
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich forumowiczów. Pisze tutaj ponieważ kupiłem nie dawno Case 5150 1997 rok i niestety jak na taki ciagnik jest mułowaty.Wymieniłem filtry paliwa, przedmuchałem wężyk do baku.  Przy agregacie ścierniskowym 2,6m max jakim biegiem pójdzie to 2i2 tylko pod wzniesienie na równym to 2-3 prędkość jazdy to ok 8km/h moim NH 100km tyle jade. Wyższy bieg sprawia ze spada z obrotów i jak ma ciężko to dyma nie puści.  Drugi mankament jaki mnie meczy to jak podnoszę ten agregat (waga 1100kg) na wolnych obrotach to tez spada z obrotów. Jak mam podniesionego grubera do góry na max to tak czasami troszkę opuści i podniesie podnośnik, takie wkurzające bo szarpie ciągnikiem. Wiec tak jak w temacie proszę pomóżcie.
    • Przez traktorpolo
      witam mam problem z podnośnikiem  mianowicie podnosi maksymalnie do góry i na duł lecz nie działa regulacja wysokości  jeszcze jedno gdzie znajdują się bezpieczniki  potrzebuje pilnie mechanika  może kogoś polecicie do case  dziekuje pozdrawiam
    • Przez Krystiano9191
      received_1007775109395695.mp4 casE 5140 gdzie szukać przyczyny ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj