mareczek8

jaką maszynę do brykietowania wybrać?

Polecane posty

mareczek8    0

witam wszystkich, jestem tu nowy i poczytałem już trochę wątków ale te, które mnie zainteresowały są już dawno nieaktualne dlatego chcę odświeżyć temat tutaj. Czy ktoś z was sam brykietuje? Szukam dobrej maszyny do brykietowania, tak najlepiej min 80kg/godz z wydajnością. Co możecie polecić i w rozsądnej cenie?? Aha i jakich surowców używacie poza słomą do brykietowania? Sporo tego jest, a chciałbym się w tym temacie lepiej orientować. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek8    0

robie dla rodziny i na własny głownie użytek, no i pewnie kilku znajomych będzie brało, więc jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Od 7lat mam dwie brykieciarki duo set Asketu.Maszyny ok przepracowały po 4000tys godz ale zbytu na brykiet nie ma a elektrownia na tą chwilę płaci 260zł t .Tak więc robimy dla siebie i kilku znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek8    0

elektrownie raczej sobie odpuszcze, myśle bardziej o sprzedawaniu indywidualnemu klientowi. Tez myślałem o maszynach z asketu, bo widziałem ostatnio jak pracuje duo biomasser z rozdrabniaczem i dobrze to idzie. Patrze na to żeby słoma była troche bardziej wilgotna bo suszarni u siebie na pewno nie postawie (nie chce dodatkowych kosztów). Case-jxu-95 robisz ze swojej slomy? ja mam swoją, za ile musiałbym sprzedawać żebyto się opłacało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek8    0

Case-jxu-95, dzięki za wszystkie informacje. Zdecydowałem się na biomasser duo - już zamówiłem. wiem, że cena trochę wyzsza niż u konkurencji, ale przekonało mnie to że nie trzeba suszarni, na czym mi zależało i w sumie nieduże koszty eksploatacji. Poczytałem też trochę w necie i ludzie raczej sobie chwalą tą ich nową maszynę. Czekam teraz na odbior, dam znać jak uruchomię produkcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celmex    0

I jak masz już maszynę kupioną? daj znać jak ci idzie, bo mnie też biomasser interesuje i szukam info o nim od ludzi, którzy z niego korzystają.

Będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek8    0

Celmex, maszyna ma dotrzeć pod koniec tygodnia i jak już ją zainstaluje i zaczne brykietować to na pewno dam znać jak idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek8    0

napiszę teraz krótko, bo jestem zajęty - maszyny dojechały. wszystko wygląda w porządku. uruchomiłem, działa i pierwsze brykiety już wyszły. :) bliżej majowego weekendu zabiorę się za to na poważnie i wtedy napiszę cos więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek8    0

Weekend mi się przedłużył, więc dopiero teraz miałem czas by napisać. Wiec tak. Generalnie wszystko działa bardzo dobrze, nie musze nic suszyć i to mi się podoba. Wilgotność sprawdzam na oko i to mi się podoba. Brykiet wychodzi ładny, czasami mi się zdarzyło, że za mocno się przypiekł, ale zmniejszyłem temperaturę na termostacie i jest lepiej.Trzeba uważać na za mokrą słome, bo wtedy idzie para i trochę wariuje. Wpadł mi bardzo mokry kawałek sieczki do brykieciarki i musiałem na chwile zatrzymać pracę. Sytuacja do opanowania. Brykiety fajny - jak ustawię sobie, że ma być twardy, to faktycznie jest i wychodzą brykiety nawet o długości ok 30cm- nie rozlatuje się. Jest elegancko. Zainteresowanie ludzi większe niż się spodziewałem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaY45    0

ja tez sie tym interesuje. masz sprzedaz? daje sie na tym zarobic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek8    0

Mam mam, ludzie z okolicy chętnie biorą - na poczatku sie musieli przekonac ale teraz juz idzie bardzo dobrze. tez się zastanawiałem czy kasa z tego bedzie ale wzialem dobre maszyny i teraz wsio sie kręci. A Ty @KaY45 masz jakieś zaplecze? maszyny? komu chcesz sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj