News
mareczek8

jaką maszynę do brykietowania wybrać?

Polecane posty

mareczek8    0

witam wszystkich, jestem tu nowy i poczytałem już trochę wątków ale te, które mnie zainteresowały są już dawno nieaktualne dlatego chcę odświeżyć temat tutaj. Czy ktoś z was sam brykietuje? Szukam dobrej maszyny do brykietowania, tak najlepiej min 80kg/godz z wydajnością. Co możecie polecić i w rozsądnej cenie?? Aha i jakich surowców używacie poza słomą do brykietowania? Sporo tego jest, a chciałbym się w tym temacie lepiej orientować. Z góry dzięki za pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

case-jxu-95    8

Od 7lat mam dwie brykieciarki duo set Asketu.Maszyny ok przepracowały po 4000tys godz ale zbytu na brykiet nie ma a elektrownia na tą chwilę płaci 260zł t .Tak więc robimy dla siebie i kilku znajomych

mareczek8    0

elektrownie raczej sobie odpuszcze, myśle bardziej o sprzedawaniu indywidualnemu klientowi. Tez myślałem o maszynach z asketu, bo widziałem ostatnio jak pracuje duo biomasser z rozdrabniaczem i dobrze to idzie. Patrze na to żeby słoma była troche bardziej wilgotna bo suszarni u siebie na pewno nie postawie (nie chce dodatkowych kosztów). Case-jxu-95 robisz ze swojej slomy? ja mam swoją, za ile musiałbym sprzedawać żebyto się opłacało?

mareczek8    0

Case-jxu-95, dzięki za wszystkie informacje. Zdecydowałem się na biomasser duo - już zamówiłem. wiem, że cena trochę wyzsza niż u konkurencji, ale przekonało mnie to że nie trzeba suszarni, na czym mi zależało i w sumie nieduże koszty eksploatacji. Poczytałem też trochę w necie i ludzie raczej sobie chwalą tą ich nową maszynę. Czekam teraz na odbior, dam znać jak uruchomię produkcję :)

celmex    0

I jak masz już maszynę kupioną? daj znać jak ci idzie, bo mnie też biomasser interesuje i szukam info o nim od ludzi, którzy z niego korzystają.

Będę wdzięczny za pomoc

mareczek8    0

napiszę teraz krótko, bo jestem zajęty - maszyny dojechały. wszystko wygląda w porządku. uruchomiłem, działa i pierwsze brykiety już wyszły. :) bliżej majowego weekendu zabiorę się za to na poważnie i wtedy napiszę cos więcej.

mareczek8    0

Weekend mi się przedłużył, więc dopiero teraz miałem czas by napisać. Wiec tak. Generalnie wszystko działa bardzo dobrze, nie musze nic suszyć i to mi się podoba. Wilgotność sprawdzam na oko i to mi się podoba. Brykiet wychodzi ładny, czasami mi się zdarzyło, że za mocno się przypiekł, ale zmniejszyłem temperaturę na termostacie i jest lepiej.Trzeba uważać na za mokrą słome, bo wtedy idzie para i trochę wariuje. Wpadł mi bardzo mokry kawałek sieczki do brykieciarki i musiałem na chwile zatrzymać pracę. Sytuacja do opanowania. Brykiety fajny - jak ustawię sobie, że ma być twardy, to faktycznie jest i wychodzą brykiety nawet o długości ok 30cm- nie rozlatuje się. Jest elegancko. Zainteresowanie ludzi większe niż się spodziewałem :-)

mareczek8    0

Mam mam, ludzie z okolicy chętnie biorą - na poczatku sie musieli przekonac ale teraz juz idzie bardzo dobrze. tez się zastanawiałem czy kasa z tego bedzie ale wzialem dobre maszyny i teraz wsio sie kręci. A Ty @KaY45 masz jakieś zaplecze? maszyny? komu chcesz sprzedawać?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez szymon29
      Czy ktoś na AF używa nawadniania?? Jak Tak to jakiego sprzętu do tego używacie??
    • Przez celtis
      Witam, zastanawiam się nad zakupem podajnika łańcuchowego do zboża. Są nowe w dobrych pieniądzach w porównaniu do kubełka. Jeśli ktoś posiada to proszę o jakieś opinie bo nie wiem na co się zdecydować. Pozdrawiam
    • Przez Damians88
      Koledzy,
      Wielka prośba o polecenie dobrego pod kątem cena - jakość TUZA do ciągnika TYM T503, 50km.
      Rozważam wstępnie Hydromasz.
      Prośba o podanie producentów lub namiary.
    • Przez adamos012
      Witam. Mam do Was drodzy rolnicy pytanie ponieważ mam zamiar zakupić bronę talerzową 1.6 do ciągnika C_ 360 ,pytanie mianowicie jest takie czy lepiej zakupić taką bronę z 2 rzędami wycietych talerzy czy może lepiej taką jak jest w standardzie czyli przód wycięty a tył okrągły. Proszę doradzcie 😀
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.